FEMALE AGE GROUP RESULTS
2019 Peach Kids Alpharetta(Junior)
Windward Lake Club 06/09/2019
Directed by: Georgia Multisports
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 6 - 6

Place No. First Last Sex SWIM Pace T1 Rate RUN Pace NALTY TIME
1. 394 GAIA SUMA 6 F 1:46 0:34 0:48 76.2 2:21 0:01 4:54
2. 398 MARGARET CROSS 6 F 3:16 1:04 0:59 61.5 3:01 0:01 7:16
3. 395 GENEVIEVE IRVIN 6 F 2:42 0:53 1:45 34.4 3:00 0:01 7:26
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 7 - 7

Place No. First Last Sex SWIM Pace T1 Rate RUN Pace NALTY TIME
1. 419 CELIA RUDE 7 F 1:47 0:35 1:07 54.4 2:10 0:01 5:03
2. 396 ABBY FREDERICKSO 7 F 2:24 0:47 0:41 88.5 2:48 0:01 5:52
3. 417 JOSEPHINE WOOLLEY 7 F 2:09 0:42 1:25 42.8 2:40 0:01 6:13
4. 416 AVERY KOVACIK 7 F 2:21 0:46 1:01 59.8 2:52 0:01 6:13
5. 430 KATELYNN DUNN 7 F 1:50 0:36 2:09 28.0 2:28 0:01 6:25
6. 397 ISABELLA DUSTON 7 F 2:41 0:52 1:38 36.9 3:06 0:01 7:24
FEMALE JUNIOR AGE GROUP: 8 - 8

Place No. First Last Sex SWIM Pace T1 Rate RUN Pace NALTY TIME
1. 429 SOPHIA MALONEY 8 F 1:44 0:34 0:35 103. 2:28 0:01 4:46
2. 428 VIOLET ALISANGCO 8 F 1:59 0:39 0:30 123. 2:28 0:01 4:56
3. 412 AMALIA LOPEZ 8 F 2:21 0:46 0:52 69.2 3:07 0:01 6:20
4. 415 EVELYN TOMICH 8 F 2:45 0:54 1:19 46.1 2:47 0:01 6:50
5. 418 ISLA MITCHELL 8 F 2:53 0:56 1:05 55.9 2:58 0:01 6:55
MALE AGE GROUP RESULTS
2019 Peach Kids Alpharetta(Junior)
Windward Lake Club 06/09/2019
Directed by: Georgia Multisports
MALE JUNIOR AGE GROUP: 6 - 6

Place No. First Last Sex SWIM Pace T1 Rate RUN Pace NALTY TIME
1. 391 SADLER MITCHELL 6 M 2:29 0:48 1:08 52.9 2:32 0:01 6:09
2. 379 EMILY WOOLLEY 6 M 2:39 0:52 1:18 46.5 2:56 0:01 6:52
3. 388 WILLIAM ORR 6 M 3:14 1:03 0:49 74.9 3:05 0:01 7:07
MALE JUNIOR AGE GROUP: 7 - 7

Place No. First Last Sex SWIM Pace T1 Rate RUN Pace NALTY TIME
1. 400 CAMERON PETTAWAY 7 M 2:04 0:40 0:41 87.8 2:12 0:01 4:56
2. 432 JAXON BEASLEY 7 M 1:42 0:33 0:59 61.0 2:19 0:01 4:59
3. 380 WILLIAM CONNORS 7 M 2:08 0:41 0:50 73.4 2:22 0:01 5:18
4. 385 JAMES THURMAN 7 M 1:45 0:34 1:08 53.3 2:38 0:01 5:30
5. 387 RHYS SHALHOOP 7 M 1:54 0:37 1:08 53.1 2:29 0:01 5:30
6. 409 CONNOR BEHM 7 M 2:02 0:40 1:03 57.9 2:32 0:01 5:36
7. 383 OWEN MILAM 7 M 2:36 0:51 0:42 86.3 2:24 0:01 5:41
8. 401 TANNER GOLSON 7 M 2:18 0:45 1:02 58.8 2:27 0:01 5:45
9. 386 ISAAC DELADISMA 7 M 2:13 0:43 1:25 42.5 2:19 0:01 5:57
10. 381 TRIPP SIMMONS 7 M 2:35 0:50 1:36 37.9 2:47 0:01 6:57
11. 406 WILLIAM GALLOWAY 7 M 3:02 0:59 1:46 34.0 2:49 0:01 7:37
12. 390 BENNETT SIMMONS 7 M 3:03 0:59 1:59 30.3 2:50 0:01 7:52
13. 392 JOHN BAIRD 7 M 4:06 1:20 1:31 39.8 3:46 0:01 9:23
MALE JUNIOR AGE GROUP: 8 - 8

Place No. First Last Sex SWIM Pace T1 Rate RUN Pace NALTY TIME
1. 426 HUDSON KILLIMETT 8 M 1:37 0:31 0:43 84.8 2:04 0:01 4:23
2. 421 COEN HARRISON 8 M 1:35 0:31 1:00 60.0 2:08 0:01 4:43
3. 408 GREYSON MORRIS 8 M 1:55 0:37 0:50 72.3 2:13 0:01 4:57
4. 422 PATRICK RANDALL 8 M 1:50 0:36 0:51 71.9 2:20 0:01 5:00
5. 427 WALKER HAMMACK 8 M 1:52 0:36 0:49 74.4 2:21 0:01 5:01
6. 425 LUKE LUSKIN 8 M 1:49 0:35 0:58 62.3 2:25 0:01 5:11
7. 433 CHASE BEASLEY 8 M 2:03 0:40 0:40 91.0 2:41 0:01 5:23
8. 420 MILES ONG 8 M 2:25 0:47 0:50 72.0 2:25 0:01 5:39
9. 423 ADAM BONTRAGER 8 M 2:11 0:42 0:48 76.1 2:48 0:01 5:45
10. 405 SEBASTIAN HUMPHREY 8 M 2:10 0:42 1:03 57.4 2:44 0:01 5:56
11. 404 GAVIN LEDFORD 8 M 2:12 0:43 1:42 35.6 2:19 0:01 6:12
12. 424 BENNETT LYONS 8 M 2:32 0:49 1:08 53.1 2:35 0:01 6:15
13. 399 ELIJAH HOOK 8 M 3:18 1:04 1:48 33.6 3:19 0:01 8:24