District 1 Championships - 11/2/20

November 02, 2020


Results By Chester County Running Store CCRS

Table of Contents

Finish List - Boys - XC
Team Summary - Boys - XC
Team Detail - Boys - XC
Top

Overall Finish List - Boys


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1     1.1    Mile 3        Time    Pace    Age  

    1      1   7209  Aiden Barnhill        Downingtown West                      5:27     6:16     4:37       16:21.4  5:16/M   12  
    2      2   7221  Devon Comber          Hatboro Horsham                       5:27     6:16     4:40       16:24.4  5:17/M   12  
    3      3   7326  Ethan McIntyre        Unionville                            5:16     6:06     5:12       16:35.5  5:21/M   12  
    4  (< 5)   7277  Diego Lera-Lozano     Pennridge                             5:27     6:15     4:53       16:37.1  5:22/M   12  
    5      4   7214  Declan Rymer          Downingtown West                      5:28     6:15     4:56       16:40.1  5:23/M   12  
    6      5   7222  Brian DiCola          Hatboro Horsham                       5:29     6:18     4:59       16:48.2  5:25/M   10  
    7      6   7339  Gavin Brophy          WC Henderson                          5:17     6:10     5:20       16:48.9  5:25/M   11  
    8      7   7202  Brendan Flynn         Downingtown East                      5:28     6:16     5:04       16:49.8  5:25/M   11  
    9      8   7210  Holden Betz           Downingtown West                      5:29     6:17     5:03       16:50.2  5:26/M   12  
   10      9   7340  Jack Davidson         WC Henderson                          5:17     6:23     5:14       16:54.9  5:27/M   12  
   11  (< 5)   7217  Michael Search        Great Valley                          5:30     6:15     5:13       16:59.4  5:29/M   12  
   12     10   7206  Caiden Leen           Downingtown East                      5:28     6:20     5:14       17:03.6  5:30/M   11  
   13     11   7174  Nikolaus Mangeot      Central Bucks West                    5:17     6:26     5:20       17:04.3  5:30/M   11  
   14  (< 5)   7216  Matthew Dietrick      Great Valley                          5:31     6:22     5:16       17:10.6  5:32/M   12  
   15     12   7236  Luke Miller           Jenkintown                            5:34     6:17     5:18       17:10.9  5:32/M   12  
   16  (< 5)   7157  Eric Muthersbaugh     Boyertown                             5:26     6:25     5:19       17:11.0  5:33/M   12  
   17     13   7233  Carter Geer           Jenkintown                            5:35     6:17     5:18       17:11.7  5:33/M   12  
   18     14   7287  Kabiru Brown          Perkiomen Valley                      5:32     6:24     5:17       17:14.4  5:34/M   12  
   19     15   7183  Andrew Belder         Council Rock South                    5:30     6:26     5:19       17:16.9  5:34/M   12  
   20     16   7176  Brennan Wellock       Central Bucks West                    5:22     6:31     5:24       17:17.7  5:35/M   11  
   21     17   7211  Henry Debuque         Downingtown West                      5:32     6:25     5:20       17:18.0  5:35/M   12  
   22     18   7208  James Smith           Downingtown East                      5:34     6:25     5:18       17:18.0  5:35/M   11  
   23     19   7335  Gus Platt             Upper Dublin                          5:28     6:25     5:26       17:20.3  5:35/M    9  
   24     20   7322  Aryan Abbaraju        Unionville                            5:33     6:24     5:22       17:20.4  5:35/M   10  
   25     21   7205  Jacob Lawson          Downingtown East                      5:33     6:27     5:22       17:23.7  5:36/M   12  
   26     22   7230  Elliot Puckett        Holy Ghost Prep                       5:26     6:39     5:21       17:28.1  5:38/M   12  
   27  (< 5)   7352  Darius Smallwood      Pottstown                             5:27     6:41     5:20       17:28.2  5:38/M    0  
   28  (< 5)   7347  Zachary Dallal        Wissahickon                           5:34     6:24     5:29       17:28.4  5:38/M   12  
   29     23   7204  Collin Hickey         Downingtown East                      5:33     6:25     5:31       17:30.2  5:39/M   12  
   30  (< 5)   7169  Holden Emery          Central Bucks East                    5:34     6:29     5:26       17:30.5  5:39/M   12  
   31     24   7312  Quintin Smith         Spring Ford                           5:30     6:30     5:29       17:31.0  5:39/M   10  
   32     25   7267  Karl Schafsteller     North Penn                            5:33     6:26     5:30       17:31.4  5:39/M   12  
   33     26   7274  Andrew Mcgonigle      Owen J. Roberts                       5:19     6:37     5:36       17:34.6  5:40/M   10  
   34     27   7235  Oliver Michell        Jenkintown                            5:36     6:26     5:33       17:36.3  5:41/M   10  
   35  (< 5)   7338  Donald Miller         Upper Perkiomen                       5:25     6:36     5:34       17:36.4  5:41/M   11  
   36     28   7329  Matthew Castronuevo   Upper Dublin                          5:35     6:37     5:25       17:39.1  5:42/M   10  
   37     29   7266  Ian Kelly             North Penn                            5:32     6:35     5:32       17:40.6  5:42/M   12  
   38  (< 5)   7180  Josh Tobias           Council Rock North                    5:35     6:30     5:35       17:40.7  5:42/M   12  
   39  (< 5)   7349  Jake Licata           Wissahickon                           5:37     6:36     5:27       17:40.8  5:42/M   11  
   40     30   7175  Eric Mass             Central Bucks West                    5:29     6:37     5:34       17:41.3  5:42/M   11  
   41     31   7285  Joshua Ware           Pennsbury                             5:36     6:43     5:26       17:47.0  5:44/M   12  
   42     32   7269  Josh DiMarino         Owen J. Roberts                       5:31     6:41     5:34       17:48.0  5:45/M   12  
   43     33   7242  Thomas Hellenbrand    Lower Moreland                        5:29     6:43     5:35       17:48.4  5:45/M   12  
   44     34   7215  Zack Yaros            Downingtown West                      5:38     6:38     5:31       17:49.0  5:45/M   12  
   45  (< 5)   7178  Josh Miller           Coatesville                           5:32     6:35     5:42       17:49.5  5:45/M   10  
   46     35   7248  Vaughn Lackman        Methacton                             5:25     6:49     5:35       17:50.8  5:45/M   11  
   47  (< 5)   7307  Aidan Maue            Souderton Area                        5:32     6:44     5:34       17:52.4  5:46/M    9  
   48  (< 5)   7179  Robbie Lloyd          Council Rock North                    5:34     6:45     5:32       17:52.4  5:46/M   12  
   49     36   7182  Tallon Batres         Council Rock South                    5:42     6:40     5:28       17:52.6  5:46/M   12  
   50     37   7259  Owen Nettles          New Hope-Solebury                     5:43     6:39     5:30       17:53.4  5:46/M   12  
   51     38   7188  Toby Rosengarten      Council Rock South                    5:37     6:38     5:37       17:54.3  5:46/M   11  
   52     39   7207  Aaron Scavuzzo        Downingtown East                      5:39     6:41     5:34       17:55.0  5:47/M   12  
   53     40   7280  Justin Brown          Pennsbury                             5:28     6:43     5:42       17:55.3  5:47/M   11  
   54  (< 5)   7239  Gavin Maxwell         Kennett                               5:16     6:18     6:20       17:55.8  5:47/M   12  
   55     41   7212  Dev Jijilal           Downingtown West                      5:38     6:38     5:39       17:56.6  5:47/M   11  
   56     42   7234  Aiden Michell         Jenkintown                            5:38     6:37     5:40       17:56.7  5:47/M   12  
   57  (< 5)   7148  Robert Walton         Bensalem                              5:40     6:40     5:35       17:56.9  5:47/M   10  
   58  (< 5)   7156  Cameron Kratz         Boyertown                             5:31     6:35     5:49       17:56.9  5:47/M   11  
   59     43   7253  Chris Spletzer        Methacton                             5:38     6:41     5:37       17:57.7  5:47/M   12  
   60     44   7308  Liam Baker            Spring Ford                           5:41     6:49     5:28       17:58.3  5:48/M   12  
   61     45   7330  James Fitzmaurice     Upper Dublin                          5:37     6:44     5:37       17:59.0  5:48/M   12  
   62     46   7342  Luke Miles            WC Henderson                          5:37     6:42     5:39       18:00.2  5:48/M   12  
   63     47   7309  Anthony Bamford       Spring Ford                           5:35     6:45     5:40       18:01.1  5:49/M   12  
   64  (< 5)   7278  Mason Nyce            Pennridge                             5:36     6:49     5:37       18:03.6  5:49/M   11  
   65  (< 5)   7177  Dave Kelly            Coatesville                           5:47     6:50     5:27       18:05.7  5:50/M   11  
   66     48   7345  Patrick Snyder        WC Henderson                          5:38     6:46     5:40       18:05.8  5:50/M   11  
   67     49   7286  Tommy Bricker         Perkiomen Valley                      5:36     6:50     5:39       18:06.2  5:50/M   11  
   68     50   7344  Rowan Shigeno         WC Henderson                          5:45     6:44     5:39       18:09.5  5:51/M   12  
   69     51   7273  Matthew Kwiatkowski   Owen J. Roberts                       5:39     6:44     5:47       18:10.5  5:52/M   11  
   70     52   7263  Colin Fisher          North Penn                            5:37     6:47     5:45       18:11.3  5:52/M   10  
   71     53   7251  Matthew Sandners      Methacton                             5:42     6:48     5:40       18:12.1  5:52/M    9  
   72     54   7203  Owen Hibshman         Downingtown East                      5:46     6:48     5:38       18:13.1  5:53/M   11  
   73     55   7227  James Corbett         Holy Ghost Prep                       5:46     6:58     5:29       18:14.5  5:53/M   11  
   74     56   7272  Sebastian Herrada     Owen J. Roberts                       5:38     6:45     5:50       18:14.9  5:53/M   11  
   75     57   7213  Nick Piergiovanni     Downingtown West                      5:39     6:45     5:50       18:14.9  5:53/M   12  
   76     58   7150  Jack Loeper           Bishop Shanahan                       5:51     6:56     5:27       18:15.4  5:53/M   12  
   77     59   7282  Alex Hludzinski       Pennsbury                             5:36     6:57     5:40       18:15.5  5:53/M   11  
   78  (< 5)   7276  Terence Grenda        Pennridge                             5:34     6:53     5:48       18:16.3  5:54/M   12  
   79     60   7247  Charles D'Orazio      Methacton                             5:44     6:53     5:38       18:16.9  5:54/M   12  
   80     61   7152  Ethan Perry           Bishop Shanahan                       5:44     6:54     5:38       18:17.4  5:54/M   12  
   81     62   7240  Jack Becker           Lower Moreland                        5:46     6:55     5:38       18:19.7  5:55/M   10  
   82     63   7268  Gavin Zanck           North Penn                            5:32     6:41     6:06       18:21.4  5:55/M   11  
   83     64   7184  Logan Brunozzi        Council Rock South                    5:44     6:56     5:41       18:22.7  5:55/M   11  
   84     65   7186  Josh Gross            Council Rock South                    5:45     6:55     5:44       18:24.9  5:56/M   11  
   85     66   7264  Sean Fisher           North Penn                            5:37     6:53     5:56       18:27.3  5:57/M   12  
   86  (< 5)   7181  Bode Wildgrube        Council Rock North                    5:41     7:05     5:40       18:27.9  5:57/M   12  
   87     67   7173  Nicholas Isaac        Central Bucks West                    5:37     6:53     5:58       18:29.4  5:58/M   12  
   88     68   7281  John Harding          Pennsbury                             5:39     6:55     5:54       18:29.6  5:58/M   10  
   89  (< 5)   7346  Jason Vogt            William Tennent                       5:42     7:03     5:43       18:29.7  5:58/M   11  
   90     69   7252  Jason Shumaker        Methacton                             5:42     7:02     5:45       18:30.1  5:58/M   11  
   91  (< 5)   7337  Blandin Conklin       Upper Perkiomen                       5:41     7:03     5:45       18:30.7  5:58/M   12  
   92     70   7291  Evan Romano           Perkiomen Valley                      5:44     7:05     5:41       18:31.1  5:58/M   11  
   93     71   7325  Adam Kitay            Unionville                            5:55     6:58     5:37       18:31.3  5:58/M   11  
   94     72   7328  Caden Young           Unionville                            5:50     6:57     5:45       18:33.5  5:59/M   11  
   95     73   7225  Antonio Camacho       Holy Ghost Prep                       5:47     6:57     5:50       18:35.1  6:00/M   12  
   96     74   7310  Andrew Carlin         Spring Ford                           5:44     7:02     5:48       18:35.5  6:00/M   12  
   97     75   7289  Daniel Haymen         Perkiomen Valley                      5:37     6:55     6:02       18:36.0  6:00/M   12  
   98  (< 5)   7348  Doug Hoyer            Wissahickon                           5:39     7:02     5:56       18:38.7  6:01/M   11  
   99     76   7270  Jack Golden           Owen J. Roberts                       5:52     7:01     5:47       18:40.7  6:01/M   11  
  100  (< 5)   7306  John Juszynski        Quakertown                            5:40     6:54     6:06       18:41.6  6:02/M   11  

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1       1.1  Mile 3        Time    Pace    Age  

  101     77   7255  Jack Feehan           New Hope-Solebury                     5:52     6:59     5:52       18:44.5  6:03/M   11  
  102     78   7171  Carter Fitzgerald     Central Bucks West                    5:39     7:12     5:53       18:45.0  6:03/M   11  
  103     79   7341  Sam Drap              WC Henderson                          5:50     7:03     5:51       18:45.2  6:03/M   11  
  104     80   7237  Andrew Schiller       Jenkintown                            5:58     6:53     5:54       18:46.0  6:03/M   12  
  105     81   7249  Tristan Landsberg     Methacton                             5:50     7:03     5:54       18:47.7  6:04/M   11  
  106     82   7226  Ciaran Chambers       Holy Ghost Prep                       5:49     7:05     5:53       18:48.1  6:04/M   10  
  107     83   7231  Joseph Smith          Holy Ghost Prep                       5:47     7:06     5:54       18:48.8  6:04/M   11  
  108     84   7301  Jason DiMarco         Pope John Paul II                     5:47     7:06     5:56       18:49.7  6:04/M   11  
  109     85   7311  Ryan Kovaleski        Spring Ford                           5:42     7:07     6:01       18:50.3  6:05/M   10  
  110  (< 5)   7350  Matthew Winkowski     Wissahickon                           5:41     7:06     6:03       18:52.2  6:05/M   10  
  111     86   7305  Patrick McCafferty    Pope John Paul II                     6:00     7:06     5:48       18:55.0  6:06/M   11  
  112     87   7262  Elliot Buera          North Penn                            5:44     7:12     5:57       18:55.4  6:06/M   12  
  113     88   7223  Tyler Kirn            Hatboro Horsham                       5:53     7:16     5:46       18:56.2  6:06/M   12  
  114  (< 5)   7336  Parker Edge           Upper Merion                          5:43     7:06     6:12       19:01.7  6:08/M   12  
  115  (< 5)   7254  Ryan Tarapchak        Neshaminy                             5:34     7:12     6:16       19:02.5  6:08/M   11  
  116     89   7246  Shae Woods            Lower Moreland                        6:00     7:09     5:55       19:05.6  6:09/M   10  
  117     90   7172  Alex Hartin           Central Bucks West                    5:44     7:15     6:06       19:06.2  6:10/M   12  
  118     91   7245  Andrew Ung            Lower Moreland                        5:49     7:16     6:03       19:08.2  6:10/M   12  
  119     92   7323  Lucca DiMario         Unionville                            5:58     7:10     6:01       19:09.3  6:11/M   10  
  120     93   7218  Joseph Acton          Hatboro Horsham                       5:56     7:24     5:48       19:09.7  6:11/M   10  
  121     94   7279  Ben Brown             Pennsbury                             5:54     7:17     5:58       19:10.4  6:11/M   10  
  122     95   7314  John Zawislak         Spring Ford                           5:58     7:17     5:55       19:11.6  6:11/M   12  
  123  (< 5)   7196  Josh Bauman           Dock Mennonite Academy                5:58     7:16     5:57       19:12.4  6:12/M   12  
  124     96   7260  Bryce Rooney          New Hope-Solebury                     5:58     7:12     6:03       19:13.9  6:12/M   12  
  125     97   7170  Owen Donaher          Central Bucks West                    5:29     6:39     7:07       19:16.4  6:13/M   10  
  126     98   7271  Nathan Hayes          Owen J. Roberts                       5:51     7:08     6:17       19:17.3  6:13/M   10  
  127     99   7292  Ryan Stratton         Perkiomen Valley                      5:58     7:18     6:00       19:17.5  6:13/M   11  
  128    100   7333  Andrew Krasinski      Upper Dublin                          5:53     7:25     5:58       19:17.9  6:13/M   12  
  129    101   7284  Stephan Sroka         Pennsbury                             5:49     7:25     6:03       19:19.1  6:14/M   12  
  130    102   7185  Aaron Gross           Council Rock South                    5:51     7:19     6:09       19:19.9  6:14/M    9  
  131    103   7265  Md Kaba               North Penn                            5:45     7:28     6:05       19:20.3  6:14/M   11  
  132    104   7321  Colin Walsh           Springfield Township (Montco)         5:57     7:17     6:06       19:21.1  6:15/M   12  
  133    105   7187  Eric Neville          Council Rock South                    5:50     7:24     6:08       19:23.8  6:15/M   12  
  134    106   7275  Nick Wood             Owen J. Roberts                       5:58     7:21     6:04       19:24.1  6:15/M   11  
  135    107   7238  Matt Visomirski       Jenkintown                            6:05     7:18     6:03       19:27.2  6:16/M   12  
  136    108   7257  Cameron Kolinchak     New Hope-Solebury                     5:58     7:12     6:16       19:27.9  6:16/M   11  
  137    109   7258  Oscar Mailman         New Hope-Solebury                     6:01     7:20     6:08       19:30.5  6:17/M   12  
  138    110   7220  Ben Clarke            Hatboro Horsham                       5:55     7:25     6:09       19:30.8  6:17/M   12  
  139    111   7244  Justin Sandler        Lower Moreland                        6:04     7:18     6:09       19:32.9  6:18/M   12  
  140    112   7224  Zachary Ryan          Hatboro Horsham                       5:56     7:26     6:12       19:35.3  6:19/M   11  
  141    113   7166  Phillip Rogers        Calvary Christian Academy             5:59     7:19     6:16       19:35.4  6:19/M   12  
  142    114   7219  Kevin Allen           Hatboro Horsham                       5:54     7:33     6:07       19:36.1  6:19/M   12  
  143  (< 5)   7201  Stanley Saint-Fleur   Dock Mennonite Academy                6:29     7:28     5:42       19:39.0  6:20/M   12  
  144    115   7250  Chris McGlynn         Methacton                             5:49     7:47     6:01       19:39.0  6:20/M   11  
  145    116   7317  Patrick McCaslin      Springfield Township (Montco)         5:58     7:17     6:23       19:39.7  6:20/M   12  
  146    117   7290  Dylan Ribelin         Perkiomen Valley                      6:00     7:35     6:04       19:40.7  6:21/M   10  
  147    118   7155  Connor Smith          Bishop Shanahan                       5:59     7:30     6:12       19:43.1  6:22/M   12  
  148    119   7151  Patrick O'Rourke      Bishop Shanahan                       6:01     7:22     6:19       19:43.7  6:22/M   10  
  149  (< 5)   7197  Trevor Godshall       Dock Mennonite Academy                6:05     7:29     6:09       19:44.6  6:22/M   11  
  150    120   7154  Aiden Shannon         Bishop Shanahan                       5:57     7:37     6:12       19:46.9  6:23/M   11  
  151    121   7160  Aidan Quattrocchi     Bristol                               6:17     7:32     6:05       19:55.6  6:25/M   10  
  152    122   7228  Jack DeLeo            Holy Ghost Prep                       6:13     7:30     6:13       19:57.5  6:26/M   12  
  153    123   7332  Ethan Junk            Upper Dublin                          6:00     7:45     6:12       19:57.8  6:26/M   12  
  154    124   7167  Judah Stites          Calvary Christian Academy             6:17     7:33     6:15       20:06.4  6:29/M   12  
  155    125   7149  Simon Ambrose         Bishop Shanahan                       6:08     7:42     6:18       20:09.1  6:30/M   11  
  156    126   7299  Owen Bator            Pope John Paul II                     6:02     7:46     6:20       20:09.9  6:30/M   10  
  157    127   7288  Jason Clifford        Perkiomen Valley                      6:00     7:43     6:27       20:12.2  6:31/M    9  
  158  (< 5)   7200  Sean Robinson         Dock Mennonite Academy                6:23     7:36     6:12       20:12.6  6:31/M   12  
  159    128   7283  Jacob Outcalt         Pennsbury                             6:05     7:45     6:26       20:17.3  6:33/M   12  
  160    129   7229  John Horgan           Holy Ghost Prep                       5:58     7:59     6:19       20:18.7  6:33/M   12  
  161    130   7304  Oscar Luna            Pope John Paul II                     6:07     7:41     6:29       20:19.2  6:33/M    9  
  162    131   7232  Nathaniel Barnett     Jenkintown                            6:15     7:34     6:30       20:20.5  6:34/M   11  
  163    132   7163  Jacob Walker          Bristol                               6:27     7:45     6:08       20:21.0  6:34/M   10  
  164    133   7313  Ryan Trimble          Spring Ford                           5:57     8:00     6:22       20:21.0  6:34/M   11  
  165    134   7256  Benjamin House        New Hope-Solebury                     6:26     7:36     6:19       20:21.7  6:34/M   12  
  166    135   7320  Will Strutton         Springfield Township (Montco)         6:29     7:30     6:23       20:23.8  6:35/M   12  
  167    136   7261  Brayden Scott         New Hope-Solebury                     6:28     7:37     6:23       20:28.9  6:36/M    9  
  168    137   7153  Caelen Reid           Bishop Shanahan                       6:15     7:55     6:20       20:30.6  6:37/M   12  
  169    138   7331  Kyles Moltz           Upper Dublin                          6:08     8:00     6:22       20:31.9  6:37/M   10  
  170    139   7315  Martin Concoran       Springfield Township (Montco)         6:21     7:38     6:39       20:39.2  6:40/M   10  
  171    140   7303  Liam Hunter           Pope John Paul II                     6:30     8:09     6:24       21:04.7  6:48/M   12  
  172    141   7302  Jack Flynn            Pope John Paul II                     6:14     8:02     6:51       21:08.6  6:49/M   12  
  173    142   7319  Eric Stoudt           Springfield Township (Montco)         6:38     8:04     6:46       21:28.7  6:55/M   12  
  174    143   7165  Nicolas Morabito      Calvary Christian Academy             6:26     8:10     6:53       21:30.2  6:56/M   11  
  175    144   7334  Soloman Pak           Upper Dublin                          6:21     8:17     6:57       21:35.7  6:58/M   10  
  176    145   7297  Ryne Tyson            Phil-Mont Christian Academy           6:47     8:16     6:42       21:47.0  7:02/M    9  
  177    146   7300  Matthew Brun          Pope John Paul II                     6:35     8:18     7:00       21:53.3  7:04/M   12  
  178    147   7190  Jude Metricarti       Delaware County Christian School      6:41     8:28     6:46       21:56.4  7:05/M   12  
  179  (< 5)   7351  Christian Albert      Pottstown                             6:43     8:32     7:03       22:19.4  7:12/M    0  
  180    148   7343  Max Mullertz          WC Henderson                          6:34     8:59     6:59       22:33.0  7:16/M   12  
  181    149   7296  John Shirley          Phil-Mont Christian Academy           7:00     8:30     7:06       22:38.3  7:18/M   11  
  182    150   7164  Nathaniel Brown       Calvary Christian Academy             6:54     8:38     7:29       23:02.1  7:26/M    9  
  183    151   7194  Bobby Zhu             Delaware County Christian School      7:28     9:09     7:03       23:41.2  7:38/M   12  
  184    152   7293  Peter Haviland        Phil-Mont Christian Academy           6:58     9:11     7:42       23:52.0  7:42/M    9  
  185    153   7191  Jeremy Mitchell       Delaware County Christian School      7:19     9:19     7:22       24:01.1  7:45/M   11  
  186    154   7161  Angel Rivera          Bristol                               7:30     9:32     7:13       24:17.0  7:50/M   12  
  187    155   7162  Antonio Torres        Bristol                               7:31     9:32     7:14       24:18.9  7:50/M    9  
  188    156   7159  Brodie Conlan         Bristol                               7:32     9:31     7:23       24:27.5  7:53/M   11  
  189    157   7158  Caden Burroughs       Bristol                               7:33     9:31     7:39       24:44.6  7:59/M    9  
  190    158   7193  James Schaefer        Delaware County Christian School      7:27     9:56     7:43       25:07.4  8:06/M   11  
  191    159   7294  Moses Hwang           Phil-Mont Christian Academy           7:47     9:41     7:50       25:18.4  8:10/M   10  
  192    160   7189  David Cai             Delaware County Christian School      7:40     9:59     8:11       25:51.0  8:20/M   12  
  193    161   7168  Matt Wasson           Calvary Christian Academy             7:44    10:58     9:51       28:34.9  9:13/M   10  
  194    162   7295  Micah Rainwater       Phil-Mont Christian Academy           8:43    12:41     8:57       30:22.9  9:48/M   11  
   DQ     DQ   7241  Aidan Kasner          Lower Moreland                        6:50     8:48     6:53       22:32.2  7:16/M    9  
   DQ     DQ   7316  Chris Irvin           Springfield Township (Montco)         6:56     9:01     7:32       23:30.6  7:35/M   12  
   DQ     DQ   7318  Jake McGlinchey       Springfield Township (Montco)         6:53     8:51     7:31       23:16.4  7:30/M   11  
Top

Team Summary Report - Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Downingtown West                       64               1   4   8  17  34  41  57         
        Top  5 Times: 1:24:58.8

    2 Downingtown East                       79               7  10  18  21  23  39  54         
        Top  5 Times: 1:26:05.4

    3 WC Henderson                          159               6   9  46  48  50  79 148         
        Top  5 Times: 1:27:59.5

    4 Jenkintown                            174              12  13  27  42  80 107 131         
        Top  5 Times: 1:28:41.8

    5 Central Bucks West                    202              11  16  30  67  78  90  97         
        Top  5 Times: 1:29:17.9

    6 Council Rock South                    218              15  36  38  64  65 102 105         
        Top  5 Times: 1:29:51.6

    7 North Penn                            235              25  29  52  63  66  87 103         
        Top  5 Times: 1:30:12.2

    8 Owen J. Roberts                       241              26  32  51  56  76  98 106         
        Top  5 Times: 1:30:28.9

    9 Unionville                            258               3  20  71  72  92                 
        Top  5 Times: 1:30:10.1

   10 Methacton                             260              35  43  53  60  69  81 115         
        Top  5 Times: 1:30:47.8

   11 Spring Ford                           274              24  44  47  74  85  95 133         
        Top  5 Times: 1:30:56.5

   12 Pennsbury                             292              31  40  59  68  94 101 128         
        Top  5 Times: 1:31:38.1

   13 Hatboro Horsham                       298               2   5  88  93 110 112 114         
        Top  5 Times: 1:30:49.4

   14 Perkiomen Valley                      307              14  49  70  75  99 117 127         
        Top  5 Times: 1:31:45.4

   15 Holy Ghost Prep                       315              22  55  73  82  83 122 129         
        Top  5 Times: 1:31:54.7

   16 Upper Dublin                          315              19  28  45 100 123 138 144         
        Top  5 Times: 1:32:14.3

   17 Lower Moreland                        386              33  62  89  91 111                 
        Top  5 Times: 1:33:55.0

   18 New Hope-Solebury                     427              37  77  96 108 109 134 136         
        Top  5 Times: 1:34:50.5

   19 Bishop Shanahan                       476              58  61 118 119 120 125 137         
        Top  5 Times: 1:35:46.6

   20 Pope John Paul II                     566              84  86 126 130 140 141 146         
        Top  5 Times: 1:39:18.6

   21 Springfield Township (Montco)         636             104 116 135 139 142                 
        Top  5 Times: 1:41:32.7

   22 Calvary Christian Academy             691             113 124 143 150 161                 
        Top  5 Times: 1:52:49.1

   23 Bristol                               718             121 132 154 155 156 157             
        Top  5 Times: 1:53:20.1

   24 Phil-Mont Christian Academy           767             145 149 152 159 162                 
        Top  5 Times: 2:03:58.7

   25 Delaware County Christian School      769             147 151 153 158 160                 
        Top  5 Times: 2:00:37.2

 Inc. Bensalem                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Boyertown                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Coatesville                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Council Rock North                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Dock Mennonite Academy               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Neshaminy                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pennridge                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Quakertown                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Souderton Area                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Upper Perkiomen                      2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. William Tennent                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Wissahickon                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Central Bucks East                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Great Valley                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kennett                              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Upper Merion                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pottstown                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Top

Detail Team Results - Boys

Downingtown West    Finish Position -     1

  Team Score (places):  64  Team Score (times):    1:24:58.8   Average Time: 16:59.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7209  Aiden Barnhill         12       1            1        16:21.4      16:21.4      0:00.0
    2   7214  Declan Rymer           12       4            5        16:40.1      33:01.5      0:18.9
    3   7210  Holden Betz            12       8           13        16:50.2      49:51.8      0:25.5
    4   7211  Henry Debuque          12      17           30        17:18.0    1:07:09.8      0:42.6
    5   7215  Zack Yaros             12      34           64        17:49.0    1:24:58.8      0:54.3
    6   7212  Dev Jijilal            11      41          105        17:56.6    1:42:55.5      1:01.9
    7   7213  Nick Piergiovanni      12      57          162        18:14.9    2:01:10.5      1:13.1

Downingtown East    Finish Position -     2

  Team Score (places):  79  Team Score (times):    1:26:05.4   Average Time: 17:13.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7202  Brendan Flynn          11       7            7        16:49.8      16:49.8      0:27.3
    2   7206  Caiden Leen            11      10           17        17:03.6      33:53.4      0:37.0
    3   7208  James Smith            11      18           35        17:18.0      51:11.5      0:40.9
    4   7205  Jacob Lawson           12      21           56        17:23.7    1:08:35.2      0:45.0
    5   7204  Collin Hickey          12      23           79        17:30.2    1:26:05.4      0:53.6
    6   7207  Aaron Scavuzzo         12      39          118        17:55.0    1:44:00.5      0:56.8
    7   7203  Owen Hibshman          11      54          172        18:13.1    2:02:13.6      1:00.7

WC Henderson    Finish Position -     3

  Team Score (places): 159  Team Score (times):    1:27:59.5   Average Time: 17:35.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7339  Gavin Brophy           11       6            6        16:48.9      16:48.9      0:43.3
    2   7340  Jack Davidson          12       9           15        16:54.9      33:43.9      0:36.8
    3   7342  Luke Miles             12      46           61        18:00.2      51:44.1      1:01.9
    4   7345  Patrick Snyder         11      48          109        18:05.8    1:09:49.9      1:03.1
    5   7344  Rowan Shigeno          12      50          159        18:09.5    1:27:59.5      1:02.3
    6   7341  Sam Drap               11      79          238        18:45.2    1:46:44.8      1:13.9
    7   7343  Max Mullertz           12     148          386        22:33.0    2:09:17.8      2:21.6

Jenkintown    Finish Position -     4

  Team Score (places): 174  Team Score (times):    1:28:41.8   Average Time: 17:44.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7236  Luke Miller            12      12           12        17:10.9      17:10.9      0:40.6
    2   7233  Carter Geer            12      13           25        17:11.7      34:22.6      0:41.2
    3   7235  Oliver Michell         10      27           52        17:36.3      51:59.0      0:55.7
    4   7234  Aiden Michell          12      42           94        17:56.7    1:09:55.7      1:03.1
    5   7237  Andrew Schiller        12      80          174        18:46.0    1:28:41.8      1:16.5
    6   7238  Matt Visomirski        12     107          281        19:27.2    1:48:09.0      1:25.9
    7   7232  Nathaniel Barnett      11     131          412        20:20.5    2:08:29.5      1:52.7

Central Bucks West    Finish Position -     5

  Team Score (places): 202  Team Score (times):    1:29:17.9   Average Time: 17:51.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7174  Nikolaus Mangeot       11      11           11        17:04.3      17:04.3      0:42.7
    2   7176  Brennan Wellock        11      16           27        17:17.7      34:22.1      0:46.8
    3   7175  Eric Mass              11      30           57        17:41.3      52:03.4      0:57.2
    4   7173  Nicholas Isaac         12      67          124        18:29.4    1:10:32.8      1:20.6
    5   7171  Carter Fitzgerald      11      78          202        18:45.0    1:29:17.9      1:15.9
    6   7172  Alex Hartin            12      90          292        19:06.2    1:48:24.1      1:29.1
    7   7170  Owen Donaher           10      97          389        19:16.4    2:07:40.6      2:29.9

Council Rock South    Finish Position -     6

  Team Score (places): 218  Team Score (times):    1:29:51.6   Average Time: 17:58.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7183  Andrew Belder          12      15           15        17:16.9      17:16.9      0:41.9
    2   7182  Tallon Batres          12      36           51        17:52.6      35:09.5      0:51.1
    3   7188  Toby Rosengarten       11      38           89        17:54.3      53:03.9      1:00.0
    4   7184  Logan Brunozzi         11      64          153        18:22.7    1:11:26.7      1:03.8
    5   7186  Josh Gross             11      65          218        18:24.9    1:29:51.6      1:06.4
    6   7185  Aaron Gross             9     102          320        19:19.9    1:49:11.5      1:31.4
    7   7187  Eric Neville           12     105          425        19:23.8    2:08:35.4      1:31.2

North Penn    Finish Position -     7

  Team Score (places): 235  Team Score (times):    1:30:12.2   Average Time: 18:02.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7267  Karl Schafsteller      12      25           25        17:31.4      17:31.4      0:53.3
    2   7266  Ian Kelly              12      29           54        17:40.6      35:12.0      0:55.0
    3   7263  Colin Fisher           10      52          106        18:11.3      53:23.4      1:08.3
    4   7268  Gavin Zanck            11      63          169        18:21.4    1:11:44.9      1:29.1
    5   7264  Sean Fisher            12      66          235        18:27.3    1:30:12.2      1:18.6
    6   7262  Elliot Buera           12      87          322        18:55.4    1:49:07.6      1:20.1
    7   7265  Md Kaba                11     103          425        19:20.3    2:08:27.9      1:28.3

Owen J. Roberts    Finish Position -     8

  Team Score (places): 241  Team Score (times):    1:30:28.9   Average Time: 18:05.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7274  Andrew Mcgonigle       10      26           26        17:34.6      17:34.6      0:59.3
    2   7269  Josh DiMarino          12      32           58        17:48.0      35:22.7      0:57.2
    3   7273  Matthew Kwiatkowski    11      51          109        18:10.5      53:33.2      1:09.5
    4   7272  Sebastian Herrada      11      56          165        18:14.9    1:11:48.2      1:13.1
    5   7270  Jack Golden            11      76          241        18:40.7    1:30:28.9      1:09.6
    6   7271  Nathan Hayes           10      98          339        19:17.3    1:49:46.3      1:39.5
    7   7275  Nick Wood              11     106          445        19:24.1    2:09:10.4      1:26.7

Unionville    Finish Position -     9

  Team Score (places): 258  Team Score (times):    1:30:10.1   Average Time: 18:02.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7326  Ethan McIntyre         12       3            3        16:35.5      16:35.5      0:34.7
    2   7322  Aryan Abbaraju         10      20           23        17:20.4      33:55.9      0:45.2
    3   7325  Adam Kitay             11      71           94        18:31.3      52:27.3      0:59.5
    4   7328  Caden Young            11      72          166        18:33.5    1:11:00.8      1:08.1
    5   7323  Lucca DiMario          10      92          258        19:09.3    1:30:10.1      1:23.4

Methacton    Finish Position -    10

  Team Score (places): 260  Team Score (times):    1:30:47.8   Average Time: 18:09.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7248  Vaughn Lackman         11      35           35        17:50.8      17:50.8      0:58.2
    2   7253  Chris Spletzer         12      43           78        17:57.7      35:48.6      0:59.9
    3   7251  Matthew Sandners        9      53          131        18:12.1      54:00.7      1:02.9
    4   7247  Charles D'Orazio       12      60          191        18:16.9    1:12:17.7      1:01.3
    5   7252  Jason Shumaker         11      69          260        18:30.1    1:30:47.8      1:07.8
    6   7249  Tristan Landsberg      11      81          341        18:47.7    1:49:35.6      1:16.9
    7   7250  Chris McGlynn          11     115          456        19:39.0    2:09:14.6      1:24.1

Spring Ford    Finish Position -    11

  Team Score (places): 274  Team Score (times):    1:30:56.5   Average Time: 18:11.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7312  Quintin Smith          10      24           24        17:31.0      17:31.0      0:51.9
    2   7308  Liam Baker             12      44           68        17:58.3      35:29.4      0:50.5
    3   7309  Anthony Bamford        12      47          115        18:01.1      53:30.6      1:03.0
    4   7310  Andrew Carlin          12      74          189        18:35.5    1:12:06.2      1:11.0
    5   7311  Ryan Kovaleski         10      85          274        18:50.3    1:30:56.5      1:23.5
    6   7314  John Zawislak          12      95          369        19:11.6    1:50:08.1      1:17.7
    7   7313  Ryan Trimble           11     133          502        20:21.0    2:10:29.2      1:45.3

Pennsbury    Finish Position -    12

  Team Score (places): 292  Team Score (times):    1:31:38.1   Average Time: 18:19.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7285  Joshua Ware            12      31           31        17:47.0      17:47.0      0:49.1
    2   7280  Justin Brown           11      40           71        17:55.3      35:42.4      1:05.2
    3   7282  Alex Hludzinski        11      59          130        18:15.5      53:58.0      1:03.3
    4   7281  John Harding           10      68          198        18:29.6    1:12:27.6      1:17.0
    5   7279  Ben Brown              10      94          292        19:10.4    1:31:38.1      1:20.8
    6   7284  Stephan Sroka          12     101          393        19:19.1    1:50:57.2      1:26.1
    7   7283  Jacob Outcalt          12     128          521        20:17.3    2:11:14.5      1:48.9

Hatboro Horsham    Finish Position -    13

  Team Score (places): 298  Team Score (times):    1:30:49.4   Average Time: 18:09.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7221  Devon Comber           12       2            2        16:24.4      16:24.4      0:03.0
    2   7222  Brian DiCola           10       5            7        16:48.2      33:12.7      0:22.0
    3   7223  Tyler Kirn             12      88           95        18:56.2      52:08.9      1:08.4
    4   7218  Joseph Acton           10      93          188        19:09.7    1:11:18.6      1:10.6
    5   7220  Ben Clarke             12     110          298        19:30.8    1:30:49.4      1:32.1
    6   7224  Zachary Ryan           11     112          410        19:35.3    1:50:24.8      1:35.3
    7   7219  Kevin Allen            12     114          524        19:36.1    2:10:01.0      1:30.2

Perkiomen Valley    Finish Position -    14

  Team Score (places): 307  Team Score (times):    1:31:45.4   Average Time: 18:21.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7287  Kabiru Brown           12      14           14        17:14.4      17:14.4      0:39.4
    2   7286  Tommy Bricker          11      49           63        18:06.2      35:20.7      1:01.6
    3   7291  Evan Romano            11      70          133        18:31.1      53:51.8      1:03.4
    4   7289  Daniel Haymen          12      75          208        18:36.0    1:12:27.8      1:24.8
    5   7292  Ryan Stratton          11      99          307        19:17.5    1:31:45.4      1:23.0
    6   7290  Dylan Ribelin          10     117          424        19:40.7    1:51:26.1      1:27.1
    7   7288  Jason Clifford          9     127          551        20:12.2    2:11:38.3      1:49.8

Holy Ghost Prep    Finish Position -    15

  Team Score (places): 315  Team Score (times):    1:31:54.7   Average Time: 18:22.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7230  Elliot Puckett         12      22           22        17:28.1      17:28.1      0:44.2
    2   7227  James Corbett          11      55           77        18:14.5      35:42.6      0:51.8
    3   7225  Antonio Camacho        12      73          150        18:35.1      54:17.7      1:12.5
    4   7226  Ciaran Chambers        10      82          232        18:48.1    1:13:05.9      1:15.8
    5   7231  Joseph Smith           11      83          315        18:48.8    1:31:54.7      1:17.3
    6   7228  Jack DeLeo             12     122          437        19:57.5    1:51:52.3      1:36.1
    7   7229  John Horgan            12     129          566        20:18.7    2:12:11.1      1:42.2

Upper Dublin    Finish Position -    16

  Team Score (places): 315  Team Score (times):    1:32:14.3   Average Time: 18:26.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7335  Gus Platt               9      19           19        17:20.3      17:20.3      0:49.2
    2   7329  Matthew Castronuevo    10      28           47        17:39.1      34:59.4      0:48.2
    3   7330  James Fitzmaurice      12      45           92        17:59.0      52:58.5      0:59.4
    4   7333  Andrew Krasinski       12     100          192        19:17.9    1:12:16.5      1:21.0
    5   7332  Ethan Junk             12     123          315        19:57.8    1:32:14.3      1:34.8
    6   7331  Kyles Moltz            10     138          453        20:31.9    1:52:46.2      1:45.0
    7   7334  Soloman Pak            10     144          597        21:35.7    2:14:22.0      2:19.8

Lower Moreland    Finish Position -    17

  Team Score (places): 386  Team Score (times):    1:33:55.0   Average Time: 18:47.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7242  Thomas Hellenbrand     12      33           33        17:48.4      17:48.4      0:58.2
    2   7240  Jack Becker            10      62           95        18:19.7      36:08.2      1:01.0
    3   7246  Shae Woods             10      89          184        19:05.6      55:13.8      1:17.9
    4   7245  Andrew Ung             12      91          275        19:08.2    1:14:22.0      1:25.4
    5   7244  Justin Sandler         12     111          386        19:32.9    1:33:55.0      1:31.9
   DQ   7241  Aidan Kasner            9   DQ                     22:32.2    1:56:27.2      2:15.4

New Hope-Solebury    Finish Position -    18

  Team Score (places): 427  Team Score (times):    1:34:50.5   Average Time: 18:58.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7259  Owen Nettles           12      37           37        17:53.4      17:53.4      0:52.4
    2   7255  Jack Feehan            11      77          114        18:44.5      36:38.0      1:15.2
    3   7260  Bryce Rooney           12      96          210        19:13.9      55:52.0      1:25.9
    4   7257  Cameron Kolinchak      11     108          318        19:27.9    1:15:19.9      1:39.0
    5   7258  Oscar Mailman          12     109          427        19:30.5    1:34:50.5      1:30.5
    6   7256  Benjamin House         12     134          561        20:21.7    1:55:12.2      1:41.6
    7   7261  Brayden Scott           9     136          697        20:28.9    2:15:41.2      1:45.7

Bishop Shanahan    Finish Position -    19

  Team Score (places): 476  Team Score (times):    1:35:46.6   Average Time: 19:09.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7150  Jack Loeper            12      58           58        18:15.4      18:15.4      0:49.8
    2   7152  Ethan Perry            12      61          119        18:17.4      36:32.8      1:01.0
    3   7155  Connor Smith           12     118          237        19:43.1      56:16.0      1:35.0
    4   7151  Patrick O'Rourke       10     119          356        19:43.7    1:15:59.7      1:41.8
    5   7154  Aiden Shannon          11     120          476        19:46.9    1:35:46.6      1:34.4
    6   7149  Simon Ambrose          11     125          601        20:09.1    1:55:55.8      1:40.4
    7   7153  Caelen Reid            12     137          738        20:30.6    2:16:26.4      1:42.6

Pope John Paul II    Finish Position -    20

  Team Score (places): 566  Team Score (times):    1:39:18.6   Average Time: 19:51.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7301  Jason DiMarco          11      84           84        18:49.7      18:49.7      1:18.9
    2   7305  Patrick McCafferty     11      86          170        18:55.0      37:44.7      1:10.6
    3   7299  Owen Bator             10     126          296        20:09.9      57:54.6      1:43.3
    4   7304  Oscar Luna              9     130          426        20:19.2    1:18:13.9      1:52.0
    5   7303  Liam Hunter            12     140          566        21:04.7    1:39:18.6      1:46.5
    6   7302  Jack Flynn             12     141          707        21:08.6    2:00:27.2      2:14.3
    7   7300  Matthew Brun           12     146          853        21:53.3    2:22:20.5      2:22.5

Springfield Township (Montco)    Finish Position -    21

  Team Score (places): 636  Team Score (times):    1:41:32.7   Average Time: 20:18.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7321  Colin Walsh            12     104          104        19:21.1      19:21.1      1:28.5
    2   7317  Patrick McCaslin       12     116          220        19:39.7      39:00.8      1:45.8
    3   7320  Will Strutton          12     135          355        20:23.8      59:24.7      1:46.1
    4   7315  Martin Concoran        10     139          494        20:39.2    1:20:03.9      2:01.8
    5   7319  Eric Stoudt            12     142          636        21:28.7    1:41:32.7      2:08.7
   DQ   7316  Chris Irvin            12   DQ                     23:30.6    2:05:03.3      2:54.7
   DQ   7318  Jake McGlinchey        11   DQ                     23:16.4    2:28:19.7      2:53.4

Calvary Christian Academy    Finish Position -    22

  Team Score (places): 691  Team Score (times):    1:52:49.1   Average Time: 22:33.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7166  Phillip Rogers         12     113          113        19:35.4      19:35.4      1:38.4
    2   7167  Judah Stites           12     124          237        20:06.4      39:41.8      1:38.0
    3   7165  Nicolas Morabito       11     143          380        21:30.2    1:01:12.1      2:15.9
    4   7164  Nathaniel Brown         9     150          530        23:02.1    1:24:14.2      2:51.4
    5   7168  Matt Wasson            10     161          691        28:34.9    1:52:49.1      5:14.3

Bristol    Finish Position -    23

  Team Score (places): 718  Team Score (times):    1:53:20.1   Average Time: 22:40.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7160  Aidan Quattrocchi      10     121          121        19:55.6      19:55.6      1:27.9
    2   7163  Jacob Walker           10     132          253        20:21.0      40:16.6      1:30.8
    3   7161  Angel Rivera           12     154          407        24:17.0    1:04:33.7      2:35.7
    4   7162  Antonio Torres          9     155          562        24:18.9    1:28:52.6      2:37.2
    5   7159  Brodie Conlan          11     156          718        24:27.5    1:53:20.1      2:45.5
    6   7158  Caden Burroughs         9     157          875        24:44.6    2:18:04.8      3:01.8

Phil-Mont Christian Academy    Finish Position -    24

  Team Score (places): 767  Team Score (times):    2:03:58.7   Average Time: 24:47.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7297  Ryne Tyson              9     145          145        21:47.0      21:47.0      2:05.1
    2   7296  John Shirley           11     149          294        22:38.3      44:25.3      2:29.1
    3   7293  Peter Haviland          9     152          446        23:52.0    1:08:17.3      3:04.8
    4   7294  Moses Hwang            10     159          605        25:18.4    1:33:35.8      3:12.4
    5   7295  Micah Rainwater        11     162          767        30:22.9    2:03:58.7      4:20.2

Delaware County Christian School    Finish Position -    25

  Team Score (places): 769  Team Score (times):    2:00:37.2   Average Time: 24:07.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7190  Jude Metricarti        12     147          147        21:56.4      21:56.4      2:08.8
    2   7194  Bobby Zhu              12     151          298        23:41.2      45:37.6      2:25.5
    3   7191  Jeremy Mitchell        11     153          451        24:01.1    1:09:38.7      2:44.5
    4   7193  James Schaefer         11     158          609        25:07.4    1:34:46.2      3:05.9
    5   7189  David Cai              12     160          769        25:51.0    2:00:37.2      3:33.6

Bensalem    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7148  Robert Walton          10   Less Than  5           17:56.9      17:56.9      0:58.3

Boyertown    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7157  Eric Muthersbaugh      12   Less Than  5           17:11.0      17:11.0      0:41.6
    2   7156  Cameron Kratz          11   Less Than  5           17:56.9      35:08.0      1:11.6

Coatesville    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7178  Josh Miller            10   Less Than  5           17:49.5      17:49.5      1:04.3
    2   7177  Dave Kelly             11   Less Than  5           18:05.7      35:55.2      0:49.5

Council Rock North    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7180  Josh Tobias            12   Less Than  5           17:40.7      17:40.7      0:57.6
    2   7179  Robbie Lloyd           12   Less Than  5           17:52.4      35:33.2      0:54.6
    3   7181  Bode Wildgrube         12   Less Than  5           18:27.9      54:01.2      1:03.2

Dock Mennonite Academy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7196  Josh Bauman            12   Less Than  5           19:12.4      19:12.4      1:19.5
    2   7201  Stanley Saint-Fleur    12   Less Than  5           19:39.0      38:51.5      1:04.4
    3   7197  Trevor Godshall        11   Less Than  5           19:44.6      58:36.2      1:31.6
    4   7200  Sean Robinson          12   Less Than  5           20:12.6    1:18:48.8      1:35.3

Neshaminy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7254  Ryan Tarapchak         11   Less Than  5           19:02.5      19:02.5      1:38.4

Pennridge    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7277  Diego Lera-Lozano      12   Less Than  5           16:37.1      16:37.1      0:16.1
    2   7278  Mason Nyce             11   Less Than  5           18:03.6      34:40.7      0:59.9
    3   7276  Terence Grenda         12   Less Than  5           18:16.3      52:57.1      1:10.8

Quakertown    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7306  John Juszynski         11   Less Than  5           18:41.6      18:41.6      1:28.7

Souderton Area    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7307  Aidan Maue              9   Less Than  5           17:52.4      17:52.4      0:57.2

Upper Perkiomen    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7338  Donald Miller          11   Less Than  5           17:36.4      17:36.4      0:57.1
    2   7337  Blandin Conklin        12   Less Than  5           18:30.7      36:07.1      1:07.9

William Tennent    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7346  Jason Vogt             11   Less Than  5           18:29.7      18:29.7      1:05.5

Wissahickon    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7347  Zachary Dallal         12   Less Than  5           17:28.4      17:28.4      0:52.3
    2   7349  Jake Licata            11   Less Than  5           17:40.8      35:09.3      0:49.4
    3   7348  Doug Hoyer             11   Less Than  5           18:38.7      53:48.0      1:19.1
    4   7350  Matthew Winkowski      10   Less Than  5           18:52.2    1:12:40.3      1:26.3

Central Bucks East    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7169  Holden Emery           12   Less Than  5           17:30.5      17:30.5      0:48.4

Great Valley    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7217  Michael Search         12   Less Than  5           16:59.4      16:59.4      0:35.5
    2   7216  Matthew Dietrick       12   Less Than  5           17:10.6      34:10.0      0:38.7

Kennett    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7239  Gavin Maxwell          12   Less Than  5           17:55.8      17:55.8      1:42.4

Upper Merion    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7336  Parker Edge            12   Less Than  5           19:01.7      19:01.7      1:34.8

Pottstown    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7352  Darius Smallwood        0   Less Than  5           17:28.2      17:28.2      0:42.3
    2   7351  Christian Albert        0   Less Than  5           22:19.4      39:47.7      2:25.8