Warrensburg INV JV Boys and Girls 2019
October 17, 2019
KC Running Company KC Running Company
Overall Finish List - Girls
Girls
Teams
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 789 Alaina Valverde Grain Valley 24:50.4 8:01/M 10
2 2 1220 Mia Phutrakul Warrensburg 26:11.0 8:27/M 11
3 (< 5) 680 Brynley Waters Boliver 26:33.5 8:34/M 9
4 (< 5) 663 Larra Gunnels Boliver 26:34.7 8:34/M 9
5 (< 5) 848 Carinne Fundaburg Knob Noster 27:37.2 8:55/M 12
6 3 784 Bailey Reich Grain Valley 27:43.4 8:57/M 11
7 (< 5) 1292 Marilyn Sales William Chrisman 27:49.9 8:59/M 9
8 (< 5) 677 Kaytee Taylor Boliver 27:52.5 9:00/M 10
9 4 1178 Sophia Jones St. Paul Lutheran 28:32.8 9:13/M 9
10 5 1209 Alyssa DeLeon-Casey Warrensburg 28:53.0 9:19/M 9
11 6 779 Maddy Jones Grain Valley 29:09.1 9:24/M 10
12 7 767 Ella Boyle Grain Valley 29:15.8 9:26/M 10
13 8 1215 Callie Manning Warrensburg 29:19.4 9:28/M 11
14 (< 5) 672 Jenna Pastore Boliver 29:49.0 9:37/M 10
15 9 1217 Alana Osborn Warrensburg 30:06.7 9:43/M 10
16 10 1184 Sigrid Steine St. Paul Lutheran 30:12.2 9:45/M 11
17 (< 5) 1156 Jessica Rogge St. Michaels 30:23.6 9:48/M 9
18 11 788 Gabriella Valverde Grain Valley 30:32.8 9:51/M 10
19 12 1027 Megan Kelley Notre Dame de Sion 30:39.0 9:53/M 9
20 13 1036 Liv Zender Notre Dame de Sion 30:42.2 9:54/M 10
21 (< 5) 844 Lucy Berislavich Knob Noster 31:04.8 10:02/M 10
22 14 1170 Evelyn Berge St. Paul Lutheran 31:05.7 10:02/M 11
23 15 1021 Eden Davis Notre Dame de Sion 31:15.8 10:05/M 9
24 (< 5) 1290 Shyanne Pyatt William Chrisman 31:27.8 10:09/M 10
25 (< 5) 718 Asha Pearson Center 31:29.8 10:10/M 9
26 (< 5) 1047 Abigail Rogers Oak Grove 31:48.1 10:16/M 12
27 16 1180 Anna Lervaag St. Paul Lutheran 31:50.9 10:16/M 11
28 (< 5) 956 Katie Conover Lone Jack 31:54.2 10:17/M 11
29 (< 5) 950 Emma Rivera Lincoln Prep Middle School 32:08.3 10:22/M 10
30 (< 5) 842 Delia Ard Knob Noster 32:08.8 10:22/M 9
31 (< 5) 1273 Julia Dennis Weaubleau 32:25.6 10:28/M 11
32 17 1033 Lauren Smith Notre Dame de Sion 32:39.7 10:32/M 9
33 (< 5) 1272 Erica Carney Weaubleau 32:51.7 10:36/M 10
34 18 1211 Rachel Dye Warrensburg 33:03.1 10:40/M 11
35 (< 5) 943 Bridget Love Lincoln Prep Middle School 33:12.1 10:43/M 9
36 (< 5) 853 Chloe McDonnell Knob Noster 33:12.5 10:43/M 12
37 19 1035 Violet Tumlin Notre Dame de Sion 33:13.5 10:43/M 11
38 (< 5) 1158 Megan Rogge St. Michaels 33:16.8 10:44/M 10
39 (< 5) 1157 Mary Rogge St. Michaels 34:57.9 11:17/M 12
40 20 1030 Lydia Poe Notre Dame de Sion 35:08.1 11:20/M 10
41 21 1175 Lina Espeland St. Paul Lutheran 35:19.6 11:24/M 11
42 (< 5) 1118 Aspen Erskine Richmond R-XVI School District 36:49.4 11:53/M 9
43 22 1025 Madeline Hammett Notre Dame de Sion 39:26.1 12:43/M 11
44 (< 5) 935 Guadalupe Garcia Lincoln Prep Middle School 40:36.8 13:06/M 11
45 (< 5) 1115 Alyssa Caldwell Richmond R-XVI School District 44:01.4 14:12/M 9
Team Summary Report - Girls
Girls
Teams
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Grain Valley 28 1 3 6 7 11
Top 5 Times: 2:21:31.8
2 Warrensburg 42 2 5 8 9 18
Top 5 Times: 2:27:33.4
3 St. Paul Lutheran 65 4 10 14 16 21
Top 5 Times: 2:37:01.3
4 Notre Dame de Sion 76 12 13 15 17 19 20 22
Top 5 Times: 2:38:30.5
Inc. Boliver 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Center 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Knob Noster 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Lincoln Prep Middle School 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Lone Jack 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Oak Grove 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Richmond R-XVI School District 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. St. Michaels 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Weaubleau 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. William Chrisman 2 finishers
Top 5 Times: