Veterans 1/2 and 5K 2010 1/2 Marathon
Overall Finish List
November 13, 2010
Results By Time to Run (www.timetorun.net)
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace Time Back
1 Bryan Hazel Fort Wayne IN 464 24 M 1/31 20-29 1:12:28.41 5:32/M
2 Sam Bird Columbia City IN 660 20 M 1/31 20-29 1:13:28.22 5:36/M 00:59.81
3 Matt Perkins Wolcottville IN 557 17 M 1/13 0-19 1:15:04.90 5:44/M 02:36.49
4 Nick Lagemann Lagrange IN 503 16 M 2/13 0-19 1:15:20.79 5:45/M 02:52.38
5 Jacob Gunderkline Goshen IN 447 20 M 2/31 20-29 1:15:30.64 5:46/M 03:02.23
6 Andrew Witkowski Goshen IN 643 18 M 3/13 0-19 1:15:45.46 5:47/M 03:17.05
7 Matt Jones Lagrange IN 489 40 M 1/43 40-49 1:17:34.11 5:55/M 05:05.70
8 David Horst Goshen IN 476 21 M 3/31 20-29 1:17:44.48 5:56/M 05:16.07
9 Paul Versluis Goshen IN 623 21 M 4/31 20-29 1:18:07.29 5:58/M 05:38.88
10 Manuel Martinez Fort Wayne IN 526 47 M 1/43 40-49 1:18:52.41 6:01/M 06:24.00
11 Doug Alles Fort Wayne IN 334 23 M 5/31 20-29 1:19:13.83 6:03/M 06:45.42
12 Brad Cooper Columbia City IN 393 48 M 2/43 40-49 1:20:37.09 6:09/M 08:08.68
13 Nick Bouwman Goshen IN 370 22 M 6/31 20-29 1:22:55.89 6:20/M 10:27.48
14 Kevin Miller Lawton MI 202 44 M 3/43 40-49 1:24:18.60 6:26/M 11:50.19
15 Hiroshi Yamauchi Ann Arbor MI 648 42 M 4/43 40-49 1:26:00.86 6:34/M 13:32.45
16 Valerie Hardesty Huntertown IN 455 25 F 1/51 20-29 1:27:49.96 6:42/M
17 Kirby Glick Howe IN 431 48 M 5/43 40-49 1:27:59.69 6:43/M 15:31.28
18 Yoshitaka Naruse Rochester Hills MI 541 47 M 6/43 40-49 1:28:05.94 6:43/M 15:37.53
19 Chad Shellabarger Huntington IN 599 20 M 7/31 20-29 1:28:46.15 6:47/M 16:17.74
20 Dietrich Alderfer Goshen IN 328 21 M 8/31 20-29 1:29:06.45 6:48/M 16:38.04
21 Kim Lefever Columbia City IN 508 54 M 1/23 50-59 1:29:30.02 6:50/M 17:01.61
22 Heath Trampe Fort Wayne IN 619 28 M 9/31 20-29 1:29:36.88 6:50/M 17:08.47
23 Shelby Pankratz Wyoming MI 552 41 M 7/43 40-49 1:29:53.48 6:52/M 17:25.07
24 Wendell Aldrich Columbia City IN 331 42 M 8/43 40-49 1:30:05.13 6:53/M 17:36.72
25 Sam Moore Fort Wayne IN 538 14 M 4/13 0-19 1:30:32.41 6:55/M 18:04.00
26 Kermit Hogeston Churubusco IN 474 42 M 9/43 40-49 1:30:47.82 6:56/M 18:19.41
27 Molly Shirey Huntington IN 603 20 F 1/51 20-29 1:31:30.93 6:59/M 03:40.97
28 Luke Diehl Huntington IN 404 23 M 10/31 20-29 1:31:31.07 6:59/M 19:02.66
29 Anna Aldrich Fremont IN 329 15 F 1/7 0-19 1:32:14.79 7:02/M 04:24.83
30 Carl Hansen Auburn IN 454 54 M 2/23 50-59 1:32:16.88 7:03/M 19:48.47
31 Josh Delp Goshen IN 401 21 M 11/31 20-29 1:32:17.47 7:03/M 19:49.06
32 Keith Bock Columbia City IN 367 33 M 1/28 30-39 1:33:00.86 7:06/M 20:32.45
33 Todd Aldrich Fremont IN 330 49 M 10/43 40-49 1:33:55.81 7:10/M 21:27.40
34 Alli Beitler Goshen IN 358 18 F 2/7 0-19 1:33:58.91 7:10/M 06:08.95
35 Steve Gorsuch Mishawaka IN 438 57 M 3/23 50-59 1:35:28.91 7:17/M 23:00.50
36 Sam Kincaid Marion IN 497 46 M 11/43 40-49 1:35:35.97 7:18/M 23:07.56
37 Jamie Lyberg Ada MI 518 26 F 2/51 20-29 1:35:40.71 7:18/M 07:50.75
38 Todd Findley Fort Wayne IN 414 40 M 12/43 40-49 1:35:42.28 7:18/M 23:13.87
39 Erika Vazquez Chicago IL 323 30 F 1/55 30-39 1:35:48.24 7:19/M 07:58.28
40 Lowell Ritter Elkhart IN 579 18 M 5/13 0-19 1:35:53.53 7:19/M 23:25.12
41 Josh Ware Fort Wayne IN 630 16 M 6/13 0-19 1:35:56.29 7:19/M 23:27.88
42 Davon Geiger Churubusco IN 427 16 M 7/13 0-19 1:36:54.88 7:24/M 24:26.47
43 Connor Hogeston Churubusco IN 473 15 M 8/13 0-19 1:36:54.92 7:24/M 24:26.51
44 Cody Brown Columbia City IN 376 26 M 12/31 20-29 1:37:14.69 7:25/M 24:46.28
45 Nathaniel Mauck Lagrange IN 527 30 M 2/28 30-39 1:37:19.15 7:26/M 24:50.74
46 Richard McNeil Rochester IN 529 51 M 4/23 50-59 1:37:19.66 7:26/M 24:51.25
47 Jacob White Angola IN 637 17 M 9/13 0-19 1:37:37.13 7:27/M 25:08.72
48 Jenica Corbett Goshen IN 394 18 F 3/7 0-19 1:37:37.97 7:27/M 09:48.01
49 Jeremy Boardman Somerset IN 365 34 M 3/28 30-39 1:38:41.57 7:32/M 26:13.16
50 Mercedes Zello Columbia City IN 655 16 F 4/7 0-19 1:38:47.50 7:32/M 10:57.54
51 Patrick Hilger Fort Wayne IN 468 34 M 4/28 30-39 1:39:57.96 7:38/M 27:29.55
52 Deb Deren White Lake MI 402 51 F 1/18 50-59 1:40:04.59 7:38/M 12:14.63
53 Steve Knouff Warsaw IN 499 61 M 1/9 60-69 1:40:13.82 7:39/M 27:45.41
54 Jeffrey Wardell Saginaw MI 628 46 M 13/43 40-49 1:40:26.75 7:40/M 27:58.34
55 Julie Bock Columbia City IN 366 28 F 3/51 20-29 1:40:30.43 7:40/M 12:40.47
56 Phil Winkler Fort Wayne IN 642 58 M 5/23 50-59 1:40:55.19 7:42/M 28:26.78
57 Amy Petersheim Goshen IN 558 24 F 4/51 20-29 1:40:59.74 7:43/M 13:09.78
58 Terry Quillen Tullahoma TN 572 48 M 14/43 40-49 1:41:29.88 7:45/M 29:01.47
59 Kristin Labelle Mount Pleasant MI 502 42 F 1/36 40-49 1:41:42.03 7:46/M 13:52.07
60 Mike Niedbalski South Bend IN 543 38 M 5/28 30-39 1:42:02.72 7:47/M 29:34.31
61 Jeffrey Metzger Fort Wayne IN 531 49 M 15/43 40-49 1:42:04.59 7:47/M 29:36.18
62 Tammy Lyberg Big Rapids MI 519 21 F 5/51 20-29 1:42:15.05 7:48/M 14:25.09
63 Jeremy Freeman Columbia City IN 421 35 M 6/28 30-39 1:42:32.90 7:50/M 30:04.49
64 Dave Petersheim Goshen IN 559 55 M 6/23 50-59 1:42:34.34 7:50/M 30:05.93
65 Jeff Lamaster Auburn IN 504 29 M 13/31 20-29 1:42:39.28 7:50/M 30:10.87
66 John Christensen Fort Wayne IN 386 41 M 16/43 40-49 1:42:47.69 7:51/M 30:19.28
67 Joe Griner North Webster IN 443 45 M 17/43 40-49 1:42:49.82 7:51/M 30:21.41
68 Erin Helmuth Goshen IN 466 20 F 6/51 20-29 1:43:51.48 7:56/M 16:01.52
69 Alita Yoder Goshen IN 650 20 F 7/51 20-29 1:43:51.71 7:56/M 16:01.75
70 Erin Brady Fort Wayne IN 373 39 F 2/55 30-39 1:44:00.93 7:56/M 16:10.97
71 Rev. John Patri Riley, Csc South Bend IN 577 53 M 7/23 50-59 1:44:47.18 8:00/M 32:18.77
72 Thomas Niner Maumee OH 546 45 M 18/43 40-49 1:45:21.80 8:03/M 32:53.39
73 Matthew Giloth South Bend IN 429 43 M 19/43 40-49 1:45:41.39 8:04/M 33:12.98
74 Nathan Mayhew Grand Rapids MI 669 42 M 20/43 40-49 1:45:48.30 8:05/M 33:19.89
75 Sara Bauer New Haven IN 353 36 F 3/55 30-39 1:46:17.99 8:07/M 18:28.03
76 Alicia Labelle Elmhurst IL 501 39 F 4/55 30-39 1:46:24.42 8:07/M 18:34.46
77 Heather Hyden Wabash IN 483 22 F 8/51 20-29 1:46:31.22 8:08/M 18:41.26
78 Carol Reiss Hudsonville MI 222 42 F 2/36 40-49 1:46:36.12 8:08/M 18:46.16
79 Aaron Halvas Byron Center MI 449 42 M 21/43 40-49 1:46:51.32 8:09/M 34:22.91
80 Richard Panning Angola IN 553 61 M 2/9 60-69 1:47:02.86 8:10/M 34:34.45
81 Pete Gaffney South Bend IN 423 27 M 14/31 20-29 1:47:07.50 8:11/M 34:39.09
82 Cassie Lemberg Fort Wayne IN 510 24 F 9/51 20-29 1:47:07.63 8:11/M 19:17.67
83 Jessica Warriner Fort Wayne IN 631 26 F 10/51 20-29 1:47:11.08 8:11/M 19:21.12
84 Adam Gordon Wixom MI 674 30 M 7/28 30-39 1:47:24.75 8:12/M 34:56.34
85 Linda Anderson Fort Wayne IN 339 49 F 3/36 40-49 1:47:39.78 8:13/M 19:49.82
86 Tianyi Luo Gary IN 517 23 M 15/31 20-29 1:47:53.24 8:14/M 35:24.83
87 William Niner Maumee OH 547 14 M 10/13 0-19 1:48:29.75 8:17/M 36:01.34
88 Sri Hari Krishn Narayanan Chicago IL 540 29 M 16/31 20-29 1:48:32.77 8:17/M 36:04.36
89 Cassie Neureiter Nashville TN 542 27 F 11/51 20-29 1:48:40.66 8:18/M 20:50.70
90 Ben Shinneman Columbia City IN 602 20 M 17/31 20-29 1:49:14.10 8:20/M 36:45.69
91 Qian Zhu Willowbrook IL 656 28 F 12/51 20-29 1:49:16.51 8:20/M 21:26.55
92 Scott Rubush West Chester PA 581 32 M 8/28 30-39 1:49:18.78 8:21/M 36:50.37
93 Joseph Cleland Pierceton IN 388 36 M 9/28 30-39 1:49:19.80 8:21/M 36:51.39
94 James Martin Topeka IN 670 43 M 22/43 40-49 1:49:20.04 8:21/M 36:51.63
95 Jennifer Lasceski Lapeer MI 506 32 F 5/55 30-39 1:49:25.90 8:21/M 21:35.94
96 Tyler Stouder Warsaw IN 613 24 M 18/31 20-29 1:49:54.95 8:23/M 37:26.54
97 Cody Bigger Edgerton OH 363 19 M 11/13 0-19 1:50:00.88 8:24/M 37:32.47
98 Karla Barnhart South Whitley IN 351 35 F 6/55 30-39 1:50:06.54 8:24/M 22:16.58
99 Jason Zumbaugh Edgerton OH 659 32 M 10/28 30-39 1:50:36.18 8:27/M 38:07.77
100 Karen Scranton Grandville MI 597 42 F 4/36 40-49 1:50:58.92 8:28/M 23:08.96
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace Time Back
101 Christopher Pontorno Angola IN 562 38 M 11/28 30-39 1:51:01.69 8:28/M 38:33.28
102 Judith Darland Holland MI 68 49 F 5/36 40-49 1:51:06.92 8:29/M 23:16.96
103 Scott Atkin Zionsville IN 345 47 M 23/43 40-49 1:51:37.67 8:31/M 39:09.26
104 Leah Thill Goshen IN 616 20 F 13/51 20-29 1:52:03.48 8:33/M 24:13.52
105 Brian Eberhart Mishawaka IN 406 52 M 8/23 50-59 1:52:16.32 8:34/M 39:47.91
106 Susan Barna Livonia MI 350 57 F 1/18 50-59 1:52:19.92 8:34/M 24:29.96
107 Gabrielle Brown Dunlap IL 377 29 F 14/51 20-29 1:52:51.58 8:37/M 25:01.62
108 Colleen Cady Grand Blanc MI 382 43 F 6/36 40-49 1:53:05.22 8:38/M 25:15.26
109 Tiffany Steinbrunner Rockford OH 608 23 F 15/51 20-29 1:53:23.00 8:39/M 25:33.04
110 Karla Folker Goshen IN 415 19 F 5/7 0-19 1:53:24.78 8:39/M 25:34.82
111 Scott Gabriel Fort Wayne IN 422 40 M 24/43 40-49 1:53:32.02 8:40/M 41:03.61
112 Steven Kahl Fishers IN 491 50 M 9/23 50-59 1:53:35.76 8:40/M 41:07.35
113 Audge Cormany Columbia City IN 395 21 F 16/51 20-29 1:53:39.85 8:41/M 25:49.89
114 Heather Wick Columbia City IN 638 19 F 6/7 0-19 1:53:40.22 8:41/M 25:50.26
115 Brian Catron Warsaw IN 665 44 M 25/43 40-49 1:53:42.56 8:41/M 41:14.15
116 Julie Manger Kendallville IN 523 56 F 2/18 50-59 1:53:55.19 8:42/M 26:05.23
117 Eric Anderson Columbia City IN 337 41 M 26/43 40-49 1:54:13.89 8:43/M 41:45.48
118 Scott Burns Fort Wayne IN 379 31 M 12/28 30-39 1:54:28.17 8:44/M 41:59.76
119 Nathan Notter Fort Wayne IN 548 42 M 27/43 40-49 1:54:30.79 8:44/M 42:02.38
120 Marc Estes West Lafayette IN 90 40 M 28/43 40-49 1:54:50.85 8:46/M 42:22.44
121 Stephen Glick Goshen IN 432 58 M 10/23 50-59 1:54:53.40 8:46/M 42:24.99
122 Lance Brauchla Laotto IN 374 54 M 11/23 50-59 1:54:56.07 8:46/M 42:27.66
123 Randall Riley Southington OH 576 61 M 3/9 60-69 1:55:02.00 8:47/M 42:33.59
124 Sarah Pappano Bloomington IN 554 30 F 7/55 30-39 1:55:23.68 8:48/M 27:33.72
125 Tina Vandersaul Columbia City IN 621 41 F 7/36 40-49 1:55:27.82 8:49/M 27:37.86
126 Alec Justice Huntington IN 490 14 M 12/13 0-19 1:55:46.54 8:50/M 43:18.13
127 Joe Ritzel Dayton OH 580 44 M 29/43 40-49 1:55:55.87 8:51/M 43:27.46
128 Tracy Horrell Claypool IN 475 35 M 13/28 30-39 1:55:59.76 8:51/M 43:31.35
129 Nichole Knell Centerville OH 498 36 F 8/55 30-39 1:56:07.01 8:52/M 28:17.05
130 Jason Palmer Northville MI 551 26 M 19/31 20-29 1:56:22.68 8:53/M 43:54.27
131 Samuel Littrell Monroeville IN 514 28 M 20/31 20-29 1:56:55.29 8:55/M 44:26.88
132 Greta Yoder Slater Indianapolis IN 666 40 F 8/36 40-49 1:57:00.96 8:56/M 29:11.00
133 Margaret Johnson Fort Knox KY 487 25 F 17/51 20-29 1:57:06.59 8:56/M 29:16.63
134 Chuck Wagner Collinsville IL 625 53 M 12/23 50-59 1:57:24.93 8:58/M 44:56.52
135 Brenda Worrell Warsaw IN 644 51 F 3/18 50-59 1:57:33.45 8:58/M 29:43.49
136 Misty Wallin Fort Wayne IN 627 32 F 9/55 30-39 1:57:41.14 8:59/M 29:51.18
137 Christina Schimmel Fort Wayne IN 590 40 F 9/36 40-49 1:57:41.29 8:59/M 29:51.33
138 Kathleen Anderson Fort Wayne IN 338 43 F 10/36 40-49 1:57:48.56 9:00/M 29:58.60
139 Kathleen Scheumann Auburn IN 589 58 F 4/18 50-59 1:57:52.41 9:00/M 30:02.45
140 Christine Hutchins Fort Wayne IN 482 47 F 11/36 40-49 1:58:39.31 9:03/M 30:49.35
141 Terri Gross Fort Wayne IN 444 55 F 5/18 50-59 1:58:40.21 9:04/M 30:50.25
142 Steve Heeter Bloomington IN 465 43 M 30/43 40-49 1:58:51.05 9:04/M 46:22.64
143 Audree Ousley Huntington IN 550 28 F 18/51 20-29 1:58:51.86 9:04/M 31:01.90
144 Sarah Schmitt Columbia City IN 592 31 F 10/55 30-39 1:59:32.12 9:07/M 31:42.16
145 Kelly Mize South Whitley IN 535 48 F 12/36 40-49 2:00:02.29 9:10/M 32:12.33
146 Lynelle Yoder Goshen IN 652 19 F 7/7 0-19 2:00:05.41 9:10/M 32:15.45
147 Laura Niedzwiecki Standish MI 545 45 F 13/36 40-49 2:00:07.96 9:10/M 32:18.00
148 Maureen Freeeman Columbia City IN 420 34 F 11/55 30-39 2:00:13.40 9:11/M 32:23.44
149 Adam Anderson Columbia City IN 336 30 M 14/28 30-39 2:00:14.69 9:11/M 47:46.28
150 Adam Schmitt Columbia City IN 591 31 M 15/28 30-39 2:00:33.72 9:12/M 48:05.31
151 Kristen Barker Chicago IL 349 24 F 19/51 20-29 2:01:22.58 9:16/M 33:32.62
152 Kirsten Ziembo Fort Wayne IN 657 31 F 12/55 30-39 2:01:25.62 9:16/M 33:35.66
153 Tanna Wright Winona Lake IN 645 38 F 13/55 30-39 2:01:27.15 9:16/M 33:37.19
154 Robert Stevenson Northville MI 610 55 M 13/23 50-59 2:01:30.38 9:16/M 49:01.97
155 Dane Schipp Indianapolis IN 246 24 M 21/31 20-29 2:01:34.38 9:17/M 49:05.97
156 Michael Lewellen Fort Wayne IN 512 52 M 14/23 50-59 2:02:06.78 9:19/M 49:38.37
157 Heather Cook Columbia City IN 392 39 F 14/55 30-39 2:02:45.26 9:22/M 34:55.30
158 Chris Croy Fort Wayne IN 398 54 M 15/23 50-59 2:02:49.90 9:23/M 50:21.49
159 Dale Schulze Fort Wayne IN 595 57 M 16/23 50-59 2:03:21.96 9:25/M 50:53.55
160 Robert Elliott Macomb IL 409 45 M 31/43 40-49 2:03:22.80 9:25/M 50:54.39
161 Stan Hartzler Syracuse IN 463 36 M 16/28 30-39 2:03:28.41 9:25/M 51:00.00
162 Tina Stinson Columbia City IN 612 37 F 15/55 30-39 2:03:29.18 9:26/M 35:39.22
163 Randy Snodgrass Princeville IL 605 47 M 32/43 40-49 2:03:32.55 9:26/M 51:04.14
164 Gina Gordon Wixom MI 673 28 F 20/51 20-29 2:03:48.67 9:27/M 35:58.71
165 Michael Barasch Fort Wayne IN 348 42 M 33/43 40-49 2:03:56.97 9:28/M 51:28.56
166 Douglas Pownall Warsaw IN 567 55 M 17/23 50-59 2:04:11.20 9:29/M 51:42.79
167 Michele Babin Goshen IN 347 42 F 14/36 40-49 2:04:17.98 9:29/M 36:28.02
168 Dusting Goeglein Nappanee IN 433 25 M 22/31 20-29 2:04:23.75 9:30/M 51:55.34
169 Timothy Belko Round Lake IL 359 30 M 17/28 30-39 2:04:34.98 9:31/M 52:06.57
170 Janet Hilger Fort Wayne IN 467 23 F 21/51 20-29 2:04:41.33 9:31/M 36:51.37
171 Tonya Welsh Warsaw IN 634 28 F 22/51 20-29 2:04:50.28 9:32/M 37:00.32
172 Stacy Thomas Warsaw IN 617 25 F 23/51 20-29 2:04:50.48 9:32/M 37:00.52
173 Vickie Coyle Columbia City IN 396 28 F 24/51 20-29 2:05:32.60 9:35/M 37:42.64
174 Lori Williams Monclova OH 640 37 F 16/55 30-39 2:05:37.21 9:35/M 37:47.25
175 Justin Phillips Belbrook OH 560 28 M 23/31 20-29 2:06:19.37 9:39/M 53:50.96
176 Mark Lenyo South Bend IN 511 51 M 18/23 50-59 2:06:31.15 9:39/M 54:02.74
177 Kashia Harris Centerville OH 459 38 F 17/55 30-39 2:06:38.13 9:40/M 38:48.17
178 Sarah Askey Beavercreek OH 343 33 F 18/55 30-39 2:06:38.70 9:40/M 38:48.74
179 Kelly Hinga Portage MI 469 41 F 15/36 40-49 2:06:41.13 9:40/M 38:51.17
180 Christy Garau Columbia City IN 424 29 F 25/51 20-29 2:07:03.10 9:42/M 39:13.14
181 James Mize South Whitley IN 534 44 M 34/43 40-49 2:07:10.27 9:42/M 54:41.86
182 Christian Jones Huntington IN 488 14 M 13/13 0-19 2:07:32.00 9:44/M 55:03.59
183 Wayne Beachy Ligonier IN 354 51 M 19/23 50-59 2:07:39.49 9:45/M 55:11.08
184 Rena Potts Fort Wayne IN 565 33 F 19/55 30-39 2:09:17.03 9:52/M 41:27.07
185 Maranda Weliver Camby IN 633 28 F 26/51 20-29 2:10:21.45 9:57/M 42:31.49
186 Stacey Anderson Warsaw IN 340 45 F 16/36 40-49 2:10:37.15 9:58/M 42:47.19
187 Thomas Weinkauf Elkhart IN 632 49 M 35/43 40-49 2:11:27.02 10:02/M 58:58.61
188 Janice Felger Churubusco IN 413 38 F 20/55 30-39 2:11:46.66 10:04/M 43:56.70
189 Chable Johnson Columbia City IN 486 35 F 21/55 30-39 2:11:51.71 10:04/M 44:01.75
190 Tammy Collier Pierceton IN 391 39 F 22/55 30-39 2:12:24.31 10:06/M 44:34.35
191 Chad Collier Pierceton IN 390 37 M 18/28 30-39 2:12:29.12 10:07/M 1:00:00.71
192 April Birts Fort Wayne IN 364 29 F 27/51 20-29 2:12:29.48 10:07/M 44:39.52
193 Greg Hunt Rolling Prairie IN 481 55 M 20/23 50-59 2:12:46.65 10:08/M 1:00:18.24
194 Robin Allbaugh Delphi IN 333 57 F 6/18 50-59 2:12:48.09 10:08/M 44:58.13
195 Elizabeth Bear Columbia City IN 355 29 F 28/51 20-29 2:12:52.27 10:09/M 45:02.31
196 Roger Bentley Coloma MI 361 60 M 4/9 60-69 2:12:56.00 10:09/M 1:00:27.59
197 Jody Claypool Columbia City IN 663 34 M 19/28 30-39 2:13:03.67 10:09/M 1:00:35.26
198 Steven Ziembo Fort Wayne IN 658 37 M 20/28 30-39 2:13:07.61 10:10/M 1:00:39.20
199 Kaylea Bennett Fort Wayne IN 360 23 F 29/51 20-29 2:13:12.71 10:10/M 45:22.75
200 Karen Williams Huntington IN 639 32 F 23/55 30-39 2:13:20.54 10:11/M 45:30.58
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace Time Back
201 Christine Fairchild Albion IN 667 49 F 17/36 40-49 2:13:55.09 10:13/M 46:05.13
202 Mackenzi Lechlitner Wakarusa IN 507 21 F 30/51 20-29 2:13:55.54 10:13/M 46:05.58
203 Tricia Abbott Munster IN 326 42 F 18/36 40-49 2:14:15.44 10:15/M 46:25.48
204 Brian Johnson Fort Knox KY 485 24 M 24/31 20-29 2:14:17.32 10:15/M 1:01:48.91
205 Mark Gershman Scottsdale AZ 104 52 M 21/23 50-59 2:14:52.21 10:18/M 1:02:23.80
206 Whitney Goeglein Nappanee IN 434 25 F 31/51 20-29 2:14:55.86 10:18/M 47:05.90
207 Peg Booms Minden City MI 369 44 F 19/36 40-49 2:14:55.94 10:18/M 47:05.98
208 Jamie Votava Ann Arbor MI 624 26 F 32/51 20-29 2:15:02.12 10:18/M 47:12.16
209 Nicole Karis Ann Arbor, MI 492 26 F 33/51 20-29 2:15:02.60 10:18/M 47:12.64
210 Tasha Farris Columbia City IN 412 25 F 34/51 20-29 2:15:08.50 10:19/M 47:18.54
211 Richard Craig Lagrange IN 397 63 M 5/9 60-69 2:15:10.30 10:19/M 1:02:41.89
212 Klorissa Moody Rolling Prairie IN 536 42 F 20/36 40-49 2:15:37.48 10:21/M 47:47.52
213 Leanne Kidd Hill White Pigeon MI 496 44 F 21/36 40-49 2:15:44.78 10:22/M 47:54.82
214 Laura Reed Constantine MI 575 34 F 24/55 30-39 2:15:46.02 10:22/M 47:56.06
215 Rebecca Shingledecker Centreville MI 601 34 F 25/55 30-39 2:15:46.08 10:22/M 47:56.12
216 Mark Delbrugge Southgate MI 400 59 M 22/23 50-59 2:16:03.39 10:23/M 1:03:34.98
217 Jodi Mikesell Columbia City IN 532 34 F 26/55 30-39 2:16:13.70 10:24/M 48:23.74
218 Shannon Lemmon Columbia City IN 452 32 F 27/55 30-39 2:16:13.84 10:24/M 48:23.88
219 Julie Hartzler Syracuse IN 462 38 F 28/55 30-39 2:16:15.36 10:24/M 48:25.40
220 Michelle Risley Temperance MI 578 43 F 22/36 40-49 2:16:40.65 10:26/M 48:50.69
221 Lisa Claypool Columbia City IN 387 34 F 29/55 30-39 2:16:51.47 10:27/M 49:01.51
222 Tiffany Griggs Sturgis MI 441 27 F 35/51 20-29 2:17:09.11 10:28/M 49:19.15
223 Rae Anne Kern Huntington IN 495 38 F 30/55 30-39 2:17:19.71 10:29/M 49:29.75
224 Candy Evans Roanoke IN 410 43 F 23/36 40-49 2:17:19.92 10:29/M 49:29.96
225 Christie Swiczkoski Toledo OH 615 36 F 31/55 30-39 2:17:23.86 10:29/M 49:33.90
226 Ashutosh Mahajan Willowbrook IL 521 29 M 25/31 20-29 2:18:29.08 10:34/M 1:06:00.67
227 Stacey Hartman-Harley Mendon MI 461 33 F 32/55 30-39 2:18:51.32 10:36/M 51:01.36
228 Douglas Scranton Grandville MI 596 44 M 36/43 40-49 2:18:52.51 10:36/M 1:06:24.10
229 Pamela Butler Grandville MI 380 46 F 24/36 40-49 2:18:52.67 10:36/M 51:02.71
230 Vanessa Harpenau Columbia City IN 457 40 F 25/36 40-49 2:19:28.60 10:39/M 51:38.64
231 Michael Hoyt Mccordsville IN 480 43 M 37/43 40-49 2:19:36.54 10:39/M 1:07:08.13
232 Patti Grimm Churubusco IN 442 46 F 26/36 40-49 2:19:43.67 10:40/M 51:53.71
233 Suzi Eberle Fort Wayne IN 407 46 F 27/36 40-49 2:19:54.08 10:41/M 52:04.12
234 Allen Albert Fort Wayne IN 327 67 M 6/9 60-69 2:19:54.92 10:41/M 1:07:26.51
235 Leann Ventrone Three Rivers MI 622 51 F 7/18 50-59 2:20:19.45 10:43/M 52:29.49
236 Bud Stiffler Anderson IN 611 72 M 1/4 70-99 2:20:28.90 10:43/M 1:08:00.49
237 Mark Young Columbia City IN 653 42 M 38/43 40-49 2:20:57.67 10:46/M 1:08:29.26
238 Jeremy Barrett Indianapolis IN 352 26 M 26/31 20-29 2:21:05.48 10:46/M 1:08:37.07
239 Laurie Miner Columbia City IN 533 39 F 33/55 30-39 2:21:30.23 10:48/M 53:40.27
240 John Derheimer Greensburg, IN 403 67 M 7/9 60-69 2:21:31.03 10:48/M 1:09:02.62
241 Greg Purcell Wayland MI 571 62 M 8/9 60-69 2:21:31.90 10:48/M 1:09:03.49
242 Bill Harris Grabill IN 458 72 M 2/4 70-99 2:21:32.02 10:48/M 1:09:03.61
243 Alisa Houmand Sandy UT 477 25 F 36/51 20-29 2:21:38.75 10:49/M 53:48.79
244 Steve Butler Grandville MI 381 47 M 39/43 40-49 2:21:46.04 10:49/M 1:09:17.63
245 Jeremy Brice Churubusco IN 375 21 M 27/31 20-29 2:22:19.71 10:52/M 1:09:51.30
246 Tara Eisenhut Huntington IN 408 37 F 34/55 30-39 2:22:29.16 10:53/M 54:39.20
247 Terry Powers Winona Lake IN 566 47 F 28/36 40-49 2:23:06.33 10:55/M 55:16.37
248 John Markley Markle IN 525 37 M 21/28 30-39 2:23:14.82 10:56/M 1:10:46.41
249 Sally Chappell Winona Lake IN 383 55 F 8/18 50-59 2:23:19.54 10:56/M 55:29.58
250 Erika Hinga-Smith Three Rivers MI 470 32 F 35/55 30-39 2:23:31.50 10:57/M 55:41.54
251 Randy Steele Markle IN 607 42 M 40/43 40-49 2:23:45.16 10:58/M 1:11:16.75
252 Melinda Bontrager Nappanee IN 368 33 F 36/55 30-39 2:24:01.62 11:00/M 56:11.66
253 Joanna Geigley Centreville MI 428 32 F 37/55 30-39 2:24:46.79 11:03/M 56:56.83
254 Lorraine Deffenbaugh Winona Lake IN 399 47 F 29/36 40-49 2:24:48.26 11:03/M 56:58.30
255 Joseph Graber Three Rivers MI 439 39 M 22/28 30-39 2:25:57.17 11:08/M 1:13:28.76
256 Jacqueline Yeomans Three Rivers MI 649 51 F 9/18 50-59 2:26:15.91 11:10/M 58:25.95
257 Michael Stevenson Adrian MI 267 40 M 41/43 40-49 2:26:38.48 11:12/M 1:14:10.07
258 Peter Sanchez Portage IN 586 23 M 28/31 20-29 2:26:48.92 11:12/M 1:14:20.51
259 Sheila Mark Sturgis MI 524 43 F 30/36 40-49 2:27:10.85 11:14/M 59:20.89
260 Lori Shields Oxford IN 600 37 F 38/55 30-39 2:27:24.81 11:15/M 59:34.85
261 Kyle Beasley Jeffersonville IN 357 35 M 23/28 30-39 2:27:35.92 11:16/M 1:15:07.51
262 Colette Beasley Jeffersonville IN 356 25 F 37/51 20-29 2:27:36.15 11:16/M 59:46.19
263 Angela Green Fort Wayne IN 440 26 F 38/51 20-29 2:27:53.61 11:17/M 1:00:03.65
264 Leslie Peel Auburn IN 556 38 F 39/55 30-39 2:28:17.35 11:19/M 1:00:27.39
265 Arden Robertson Fort Wayne IN 230 33 F 40/55 30-39 2:30:09.96 11:28/M 1:02:20.00
266 Tricia Schrader Three Rivers MI 594 39 F 41/55 30-39 2:30:46.87 11:31/M 1:02:56.91
267 Amy Bowman Fort Wayne IN 372 39 F 42/55 30-39 2:30:49.18 11:31/M 1:02:59.22
268 Jared Pease Auburn IN 555 23 M 29/31 20-29 2:30:51.80 11:31/M 1:18:23.39
269 Leah Forrester Colon MI 417 22 F 39/51 20-29 2:30:58.48 11:31/M 1:03:08.52
270 Aj Arnett New Haven IN 341 25 M 30/31 20-29 2:31:09.87 11:32/M 1:18:41.46
271 Ginger Buesching Fort Wayne IN 378 39 F 43/55 30-39 2:31:14.47 11:33/M 1:03:24.51
272 Rich Stephenson Monroeville IN 609 63 M 9/9 60-69 2:32:17.85 11:37/M 1:19:49.44
273 Davonna Gynn Fort Wayne IN 448 38 F 44/55 30-39 2:34:23.49 11:47/M 1:06:33.53
274 Diane Catron Warsaw IN 664 43 F 31/36 40-49 2:35:34.95 11:53/M 1:07:44.99
275 Robert Lane White Pigeon MI 505 35 M 24/28 30-39 2:36:29.19 11:57/M 1:24:00.78
276 Kerri Hamilton Fort Wayne IN 450 43 F 32/36 40-49 2:37:03.84 11:59/M 1:09:13.88
277 Deb Vanderford Columbia City IN 620 52 F 10/18 50-59 2:37:54.23 12:03/M 1:10:04.27
278 Chad Ware Fort Wayne IN 629 43 M 42/43 40-49 2:38:29.43 12:06/M 1:26:01.02
279 Joy Miller Lafayette IN 668 32 F 45/55 30-39 2:39:52.84 12:12/M 1:12:02.88
280 Cindy Brooke West Lafayette IN 36 40 F 33/36 40-49 2:40:11.19 12:14/M 1:12:21.23
281 Jeff Stefancic West Lafayette IN 671 37 M 25/28 30-39 2:40:19.66 12:14/M 1:27:51.25
282 Edward Gebhart Albion IN 426 73 M 3/4 70-99 2:40:29.30 12:15/M 1:28:00.89
283 Nancy Herron Churubusco IN 661 23 F 40/51 20-29 2:41:01.79 12:17/M 1:13:11.83
284 Brigitte Sanchez Portage IN 585 25 F 41/51 20-29 2:41:56.62 12:22/M 1:14:06.66
285 Andrew Grossnickle Leesburg IN 445 36 M 26/28 30-39 2:42:28.61 12:24/M 1:30:00.20
286 Judi Pownall Warsaw IN 568 52 F 11/18 50-59 2:43:04.62 12:27/M 1:15:14.66
287 Michelle Kummernuss Auburn IN 500 25 F 42/51 20-29 2:43:29.58 12:29/M 1:15:39.62
288 Phil Walker Columbia City IN 626 59 M 23/23 50-59 2:43:37.99 12:29/M 1:31:09.58
289 Dave Bowden New Haven IN 371 71 M 4/4 70-99 2:45:17.52 12:37/M 1:32:49.11
290 Jodie Spriggs Kettering OH 606 25 F 43/51 20-29 2:45:53.83 12:40/M 1:18:03.87
291 Jeanne Kelly Kettering OH 494 60 F 1/2 60-69 2:45:54.55 12:40/M 1:18:04.59
292 Mariah Yager Fort Wayne IN 647 28 F 44/51 20-29 2:46:56.40 12:45/M 1:19:06.44
293 Mark Dinius Huntington IN 405 44 M 43/43 40-49 2:46:58.11 12:45/M 1:34:29.70
294 Kelly Yurkanin Fort Wayne IN 654 35 F 46/55 30-39 2:47:43.75 12:48/M 1:19:53.79
295 Jenni Bertels Ft Wayne IN 362 36 F 47/55 30-39 2:47:43.97 12:48/M 1:19:54.01
296 Faith Thor Van Wert OH 618 32 F 48/55 30-39 2:50:01.33 12:59/M 1:22:11.37
297 Nathan McClellan Camby IN 528 37 M 27/28 30-39 2:50:02.04 12:59/M 1:37:33.63
298 Laura Ginn Indianapolis IN 430 27 F 45/51 20-29 2:50:14.82 13:00/M 1:22:24.86
299 Laura Foss Columbia City IN 418 51 F 12/18 50-59 2:50:29.69 13:01/M 1:22:39.73
300 Wanda Melion Portage IN 530 59 F 13/18 50-59 2:54:22.06 13:19/M 1:26:32.10
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace Time Back
301 Judy Rainier Wilmington DE 573 27 F 46/51 20-29 2:54:30.80 13:19/M 1:26:40.84
302 Cindi Allrich West Des Moines IA 335 37 F 49/55 30-39 2:54:33.99 13:19/M 1:26:44.03
303 Pamela Gordon Centralia MO 437 60 F 2/2 60-69 2:54:41.28 13:20/M 1:26:51.32
304 Tarra Hammen Braidwood IL 451 26 F 47/51 20-29 2:54:59.26 13:21/M 1:27:09.30
305 Michelle Pontorno Angola IN 563 45 F 34/36 40-49 3:01:49.17 13:53/M 1:33:59.21
306 Georgette Sheffield Garrett IN 598 34 F 50/55 30-39 3:03:38.33 14:01/M 1:35:48.37
307 Melissa Wetzel Toledo OH 636 27 F 48/51 20-29 3:03:53.36 14:02/M 1:36:03.40
308 Sarah Niedbalski South Bend IN 544 29 F 49/51 20-29 3:03:53.60 14:02/M 1:36:03.64
309 Vicky Myers Columbia City IN 539 57 F 14/18 50-59 3:03:59.62 14:03/M 1:36:09.66
310 Chrissy Sarrazin Fort Wayne IN 587 32 F 51/55 30-39 3:04:30.79 14:05/M 1:36:40.83
311 Pat Mack Gurnee IL 520 59 F 15/18 50-59 3:04:43.59 14:06/M 1:36:53.63
312 Dottie Cole Roann IN 389 35 F 52/55 30-39 3:06:43.59 14:15/M 1:38:53.63
313 Kala Smith Columbia City IN 604 22 F 50/51 20-29 3:08:20.67 14:23/M 1:40:30.71
314 Betsy Williamson Fort Wayne IN 641 38 F 53/55 30-39 3:14:44.05 14:52/M 1:46:54.09
315 Sandi Schaefer Fort Wayne IN 588 44 F 35/36 40-49 3:18:51.90 15:11/M 1:51:01.94
316 Nancy Foutch Fort Wayne IN 419 42 F 36/36 40-49 3:18:51.90 15:11/M 1:51:01.94
317 Marta Harshbarger Fort Wayne IN 460 57 F 16/18 50-59 3:19:11.18 15:12/M 1:51:21.22
318 Cecilee Ruesch Anchorage AK 583 35 F 54/55 30-39 3:23:12.17 15:31/M 1:55:22.21
319 Cameron Ruesch Dearborn MI 582 32 M 28/28 30-39 3:23:12.46 15:31/M 2:10:44.05
320 Crystal Ruesch Anchorage AK 584 30 F 55/55 30-39 3:23:12.58 15:31/M 1:55:22.62
321 Angela Hoffman Columbia City IN 471 23 F 51/51 20-29 3:32:52.72 16:15/M 2:05:02.76
322 Meredith J. Hoffman Columbia City IN 472 55 F 17/18 50-59 3:32:52.96 16:15/M 2:05:03.00
323 David Pranger Ft Wayne IN 569 27 M 31/31 20-29 3:33:39.93 16:19/M 2:21:11.52
324 Diane Post Ft Wayne IN 564 53 F 18/18 50-59 3:33:39.98 16:19/M 2:05:50.02