Wpial Section Meet

October 07, 2020


Gingerbread Man Running Company

Overall Finish List - Boys

Boy's Varsity


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1295  Joel Beckwith         Indiana Area                            16:57.7  3:24/K        
    2      2   1327  Jake Folaron          Kiski Area                              17:22.5  3:29/K        
    3      3   1255  Jack Lorence          Fox Chapel Area                         17:26.1  3:29/K        
    4      4   1374  Connor Downs          Pittburgh Central Catholic              17:29.4  3:30/K        
    5      5   1282  Luke Whisel           Gateway                                 18:04.6  3:37/K        
    6      6   1258  Jose Morales          Fox Chapel Area                         18:07.9  3:38/K        
    7      7   1260  Ethan Napolitan       Fox Chapel Area                         18:13.4  3:39/K        
    8      8   1312  Clayton Weaver        Indiana Area                            18:13.6  3:39/K        
    9      9   1249  Shane Funk            Fox Chapel Area                         18:16.5  3:39/K        
   10     10   1328  Joseph George         Kiski Area                              18:20.8  3:40/K        
   11     11   1301  Tucker Davis          Indiana Area                            18:32.0  3:42/K        
   12     12   1325  Matt Dongiovanni      Kiski Area                              18:32.2  3:42/K        
   13     13   1245  Owen Carter           Fox Chapel Area                         18:36.1  3:43/K        
   14     14   1254  Ryan Kenyon           Fox Chapel Area                         18:37.1  3:43/K        
   15     15   1303  Jacob Gill            Indiana Area                            18:44.7  3:45/K        
   16     16   1302  Maddux Fisanich       Indiana Area                            18:54.2  3:47/K        
   17     17   1336  Phil Miller           Kiski Area                              18:55.8  3:47/K        
   18     18   1296  John Berzonsky        Indiana Area                            18:56.1  3:47/K        
   19     19   1373  Julius DiSilvio       Pittburgh Central Catholic              19:05.1  3:49/K        
   20     20   1263  Alex Staud            Fox Chapel Area                         19:06.6  3:49/K        
   21     21   1306  Caeden King           Indiana Area                            19:08.3  3:50/K        
   22     22   1339  Yunar Sesmas          Kiski Area                              19:10.0  3:50/K        
   23     23   1369  J.P. Byrnes           Pittburgh Central Catholic              19:12.5  3:51/K        
   24     24   1376  Enzo Figallo          Pittburgh Central Catholic              19:13.5  3:51/K        
   25     25   1281  Brady Sundin          Gateway                                 19:17.7  3:52/K        
   26     26   1381  Jake Metcalf          Pittburgh Central Catholic              19:24.0  3:53/K        
   27  (> 7)   1313  Seth Weaver           Indiana Area                            19:24.2  3:53/K        
   28     27   1386  Dante Scalise         Pittburgh Central Catholic              19:24.4  3:53/K        
   29  (> 7)   1314  Charles Weber         Indiana Area                            19:24.6  3:53/K        
   30     28   1383  Aaron Ragan           Pittburgh Central Catholic              19:25.4  3:53/K        
   31     29   1278  Brendan Dorosiev      Gateway                                 19:25.9  3:53/K        
   32  (> 7)   1309  Owen Putt             Indiana Area                            19:27.3  3:53/K        
   33  (> 7)   1379  Blake Hammer          Pittburgh Central Catholic              19:31.1  3:54/K        
   34     30   1416  Nate Mienke           Plum                                    19:38.7  3:56/K        
   35  (> 7)   1243  Andrew Byersdorfer    Fox Chapel Area                         19:39.1  3:56/K        
   36     31   1338  Paul Roberts          Kiski Area                              19:45.1  3:57/K        
   37  (> 7)   1297  Will Berzonsky        Indiana Area                            19:46.0  3:57/K        
   38     32   1367  Austin Stuchul        Penn Hills                              20:01.9  4:00/K        
   39  (> 7)   1384  Anthony Ragan         Pittburgh Central Catholic              20:16.4  4:03/K        
   40  (> 7)   1264  Joseph Staud          Fox Chapel Area                         20:18.6  4:04/K        
   41     33   1330  Antonio Giordano      Kiski Area                              20:30.3  4:06/K        
   42     34   1223  Stephen Starr         Armstrong HS                            20:32.0  4:06/K        
   43     35   1405  Will Brewer           Plum                                    20:35.0  4:07/K        
   44  (> 7)   1329  Zachary George        Kiski Area                              20:36.4  4:07/K        
   45     36   1365  Sawyer Kinney         Penn Hills                              20:41.4  4:08/K        
   46     37   1220  Andy Kamis            Armstrong HS                            20:53.6  4:11/K        
   47  (> 7)   1244  Jason Carter          Fox Chapel Area                         21:12.1  4:14/K        
   48     38   1366  Hunter Shields        Penn Hills                              21:15.1  4:15/K        
   49     39   1364  Luke Hansen           Penn Hills                              21:18.0  4:16/K        
   50     40   1421  Connor Pivirotto      Plum                                    21:20.4  4:16/K        
   51     41   1414  Zach McPherson        Plum                                    21:21.1  4:16/K        
   52     42   1272  Jace Beam             Gateway                                 21:31.9  4:18/K        
   53     43   1422  Gabriel Powell        Plum                                    21:37.7  4:20/K        
   54     44   1275  Danny Dausey          Gateway                                 21:42.4  4:20/K        
   55     45   1274  Byron Christie        Gateway                                 21:49.0  4:22/K        
   56     46   1279  Gavin Dorosiev        Gateway                                 21:49.1  4:22/K        
   57     47   1225  August Zanotti        Armstrong HS                            22:04.1  4:25/K        
   58     48   1425  Evan Smith            Plum                                    22:07.1  4:25/K        
   59     49   1406  Jake George           Plum                                    22:08.9  4:26/K        
   60  (> 7)   1277  Sasidhar DeVabhaktuni Gateway                                 22:09.3  4:26/K        
   61  (> 7)   1419  Justin Muretisch      Plum                                    22:17.7  4:28/K        
   62  (> 7)   1403  Nate Beninati         Plum                                    22:24.5  4:29/K        
   63  (> 7)   1273  Liam Brown            Gateway                                 22:53.7  4:35/K        
   64     50   1221  Colin Schawl          Armstrong HS                            22:56.7  4:35/K        
   65  (> 7)   1404  Zach Berrott          Plum                                    23:19.0  4:40/K        
   66     51   1368  Owen Templer          Penn Hills                              23:45.2  4:45/K        
   67     52   1222  Sam Smith             Armstrong HS                            23:46.6  4:45/K        
   68  (> 7)   1276  Omarion Davidson      Gateway                                 23:47.5  4:46/K        
   69     53   1361  Terry Craig           Penn Hills                              25:29.8  5:06/K        
   70     54   1362  Charles Frachioni     Penn Hills                              27:16.5  5:27/K        
   71     55   1224  Maddox Wise           Armstrong HS                            28:40.1  5:44/K        
   72     56   1219  Landon Crissman       Armstrong HS                            33:48.4  6:46/K