Chesmont2020

October 21, 2020


Results By Chester County Running Store CCRS

Table of Contents

Finish List - Boys
Team Summary - Boys
Team Detail - Boys
Top

Overall Finish List - Boys


Qualifying - Teams:  4  Individuals:  5

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1     1.1    Mile 3        Time    Pace    Age      Qualifier

    1      1   6599  Declan Rymer          Downingtown West                      5:23     6:10     4:52       16:25.6  5:18/M   12      TM        
    2      2   6591  Aiden Barnhill        Downingtown West                      5:23     6:10     4:52       16:25.8  5:18/M   12      TM        
    3      3   6632  Jack Davidson         Henderson                             5:23     6:12     4:59       16:35.5  5:21/M   12      TM        
    4      4   6705  Ethan McIntyre        Unionville                            5:22     6:10     5:13       16:46.6  5:25/M   12      TM        
    5      5   6702  Sam Elsen             Unionville                            5:22     6:13     5:11       16:47.5  5:25/M   12      TM        
    6      6   6616  Michael Search        Great Valley                          5:24     6:13     5:10       16:48.1  5:25/M   12      IND       
    7      7   6611  Matthew Dietrick      Great Valley                          5:23     6:14     5:20       16:59.0  5:29/M   12      IND       
    8      8   6593  Holden Betz           Downingtown West                      5:23     6:14     5:22       17:00.5  5:29/M   12      TM        
    9      9   6630  Gavin Brophy          Henderson                             5:23     6:16     5:25       17:05.0  5:31/M   11      TM        
   10     10   6572  Brendan Flynn         Downingtown East                      5:23     6:21     5:25       17:10.1  5:32/M   11      TM        
   11     11   6576  Caiden Leen           Downingtown East                      5:23     6:26     5:27       17:17.4  5:35/M   11      TM        
   12     12   6575  Jacob Lawson          Downingtown East                      5:25     6:28     5:23       17:17.7  5:35/M   12      TM        
   13     13   6579  James Smith           Downingtown East                      5:25     6:28     5:24       17:18.2  5:35/M   11      TM        
   14     14   6554  Josh Miller           Coatesville                           5:23     6:32     5:30       17:26.3  5:37/M   10      IND       
   15     15   6595  Henry Debuque         Downingtown West                      5:23     6:28     5:42       17:34.6  5:40/M   12      TM        
   16     16   6638  Rowan Shigeno         Henderson                             5:34     6:34     5:26       17:35.6  5:40/M   12      TM        
   17     17   6574  Collin Hickey         Downingtown East                      5:26     6:40     5:34       17:40.6  5:42/M   12      TM        
   18     18   6649  Gavin Maxwell         Kennett                               5:22     6:12     6:07       17:43.2  5:43/M   12      IND       
   19     19   6553  Dave Kelly            Coatesville                           5:22     6:52     5:28       17:43.3  5:43/M   11      IND       
   20     20   6515  Benny Clark           Avon Grove                            5:39     6:38     5:27       17:46.4  5:44/M   12                
   21     21   6520  Seth Williams         Avon Grove                            5:39     6:38     5:27       17:46.4  5:44/M   12                
   22     22   6637  Max Mullertz          Henderson                             5:34     6:49     5:26       17:50.7  5:45/M   12      TM        
   23     23   6647  Rio King              Kennett                               5:29     6:47     5:33       17:51.3  5:45/M   12                
   24     24   6685  Elisha Stigora        Rustin                                5:25     6:51     5:36       17:53.2  5:46/M   12                
   25     25   6699  Aryan Abbaraju        Unionville                            5:27     6:48     5:37       17:54.3  5:46/M   10      TM        
   26     26   6535  Ethan Perry           Bishop Shanahan                       5:41     6:42     5:35       17:59.1  5:48/M   12                
   27     27   6645  Jesse Comanda         Kennett                               5:26     6:41     5:50       17:59.1  5:48/M   11                
   28     28   6636  Luke Miles            Henderson                             5:27     6:50     5:41       18:00.1  5:48/M   12      TM        
   29     29   6600  Zack Yaros            Downingtown West                      5:27     6:43     5:49       18:00.5  5:48/M   12      TM        
   30     30   6514  Noah Cimini           Avon Grove                            5:40     6:47     5:33       18:00.9  5:48/M   11                
   31     31   6598  Nick Piergiovanni     Downingtown West                      5:36     6:48     5:36       18:01.3  5:49/M   12      TM        
   32     32   6706  Michael Scali         Unionville                            5:36     6:47     5:39       18:03.5  5:49/M   11      TM        
   33     33   6613  Max Miller            Great Valley                          5:30     6:49     5:43       18:03.6  5:49/M   12                
   34     34   6639  Patrick Snyder        Henderson                             5:27     6:53     5:43       18:04.6  5:50/M   11      TM        
   35     35   6614  Pierce Nolan          Great Valley                          5:31     6:49     5:48       18:09.4  5:51/M   12                
   36     36   6617  Charles Sita          Great Valley                          5:31     6:54     5:44       18:09.9  5:51/M   11                
   37     37   6578  Aaron Scavuzzo        Downingtown East                      5:36     6:54     5:39       18:10.4  5:52/M   12      TM        
   38     38   6516  Josh Herring          Avon Grove                            5:37     6:53     5:42       18:13.9  5:53/M   12                
   39     39   6512  Connor Britton        Avon Grove                            5:39     6:46     5:47       18:14.0  5:53/M    9                
   40     40   6573  Owen Hibshman         Downingtown East                      5:40     6:54     5:42       18:16.5  5:54/M   11      TM        
   41     41   6708  Caden Young           Unionville                            5:41     6:47     5:49       18:17.9  5:54/M   11      TM        
   42     42   6723  Gavin Hefferan        West Chester East                     5:40     6:55     5:43       18:19.7  5:55/M   10                
   43     43   6597  Dev Jijilal           Downingtown West                      5:37     6:49     5:53       18:19.8  5:55/M   11      TM        
   44  (> 7)   6594  Tate Clemson          Downingtown West                      5:37     6:59     5:45       18:21.8  5:55/M    9      TM        
   45  (> 7)   6580  Chris Walsh           Downingtown East                      5:40     6:56     5:45       18:22.3  5:55/M   11      TM        
   46  (> 7)   6577  Ethan Miller          Downingtown East                      5:37     6:56     5:49       18:23.6  5:56/M   12      TM        
   47     44   6518  Jimmy O'Hora          Avon Grove                            5:49     6:47     5:49       18:26.9  5:57/M   12                
   48     45   6728  Conor Quinn           West Chester East                     5:40     6:56     5:51       18:28.1  5:57/M   12                
   49     46   6703  Adam Kitay            Unionville                            5:42     6:56     5:49       18:28.4  5:57/M   11      TM        
   50     47   6519  Alek Pochan           Avon Grove                            5:48     6:59     5:43       18:31.5  5:58/M   11                
   51     48   6648  Kendal Lanier         Kennett                               5:40     7:03     5:51       18:35.2  6:00/M   11                
   52     49   6633  Sam Drap              Henderson                             5:39     7:05     5:52       18:37.2  6:00/M   11      TM        
   53     50   6612  Tim Matthews          Great Valley                          5:43     7:04     5:53       18:42.4  6:02/M   10                
   54  (> 7)   6517  Gavin McGinn          Avon Grove                            5:40     7:05     5:59       18:45.7  6:03/M   10                
   55  (> 7)   6511  Finn Allison          Avon Grove                            5:53     6:56     5:56       18:46.4  6:03/M   12                
   56  (> 7)   6596  Jack Harper           Downingtown West                      5:46     7:06     5:54       18:46.9  6:03/M   11      TM        
   57     51   6559  Tommy Silvester       Coatesville                           5:44     7:13     5:49       18:47.0  6:04/M    9                
   58     52   6724  Kieran Hefferan       West Chester East                     5:49     7:07     5:50       18:47.5  6:04/M   12                
   59     53   6560  Tommy Wayne           Coatesville                           5:39     7:13     5:54       18:48.7  6:04/M   10                
   60     54   6610  Brendan DeSantis      Great Valley                          5:44     7:07     5:57       18:50.0  6:05/M   12                
   61     55   6684  Dylan Matthias        Rustin                                5:39     7:06     6:04       18:50.6  6:05/M   12                
   62  (> 7)   6571  Ryan Christman        Downingtown East                      5:39     6:58     6:12       18:51.1  6:05/M   10      TM        
   63  (> 7)   6513  Ayden Caulder         Avon Grove                            5:39     7:05     6:08       18:53.8  6:05/M   12                
   64     56   6687  Dominic Stoccardo     Rustin                                5:39     7:21     5:54       18:55.4  6:06/M   10                
   65  (> 7)   6618  Adam Surovcik         Great Valley                          5:38     7:10     6:07       18:56.1  6:06/M   12                
   66     57   6663  Ryan Latsch           Oxford Area                           5:43     7:20     5:53       18:56.7  6:06/M   11                
   67     58   6651  Logan Piercy          Kennett                               5:41     6:54     6:22       18:57.3  6:07/M   11                
   68     59   6701  Lucca DiMario         Unionville                            5:40     7:20     5:57       18:58.8  6:07/M   10      TM        
   69     60   6532  Jack Loeper           Bishop Shanahan                       5:42     7:19     6:02       19:05.1  6:09/M   12                
   70     61   6719  Jefferson Cooper      West Chester East                     5:47     7:13     6:05       19:06.0  6:10/M   10                
   71     62   6726  Stephen Mazza         West Chester East                     5:45     7:13     6:07       19:06.1  6:10/M   11                
   72     63   6686  Liam Stigora          Rustin                                5:38     7:15     6:14       19:08.6  6:10/M   10                
   73     64   6722  Austin Edmunds        West Chester East                     5:49     7:13     6:07       19:11.0  6:11/M   11                
   74     65   6539  Connor Smith          Bishop Shanahan                       5:42     7:21     6:08       19:12.9  6:12/M   12                
   75  (> 7)   6631  Danny Burt            Henderson                             5:38     7:20     6:13       19:13.2  6:12/M   11      TM        
   76     66   6720  Gabriel DeRosa        West Chester East                     5:41     7:19     6:12       19:13.7  6:12/M   12                
   77  (> 7)   6707  Eric Steuber          Unionville                            5:49     7:13     6:10       19:14.0  6:12/M   10      TM        
   78     67   6531  Simon Ambrose         Bishop Shanahan                       5:50     7:17     6:09       19:17.3  6:13/M   11                
   79  (> 7)   6592  Jeremy Bechard        Downingtown West                      5:36     7:13     6:29       19:19.8  6:14/M   12      TM        
   80  (> 7)   6725  Robert Kerns          West Chester East                     5:45     7:24     6:10       19:20.5  6:14/M   11                
   81     68   6678  Danny Batchelor       Rustin                                5:46     7:22     6:12       19:21.0  6:15/M    9                
   82     69   6679  Chris Canterino       Rustin                                5:38     7:26     6:23       19:28.8  6:17/M   11                
   83  (> 7)   6700  Sebastian Arnold      Unionville                            5:39     7:40     6:09       19:29.1  6:17/M   12      TM        
   84  (> 7)   6619  Jake Zielinski        Great Valley                          5:41     7:26     6:25       19:33.1  6:18/M   11                
   85     70   6660  Gavin Fitzgerald      Oxford Area                           5:51     7:36     6:07       19:34.9  6:19/M   12                
   86     71   6665  Noah McGregor         Oxford Area                           6:03     7:36     5:58       19:37.9  6:20/M   11                
   87  (> 7)   6615  Pete Schembri         Great Valley                          5:51     7:21     6:26       19:39.6  6:20/M   10                
   88  (> 7)   6635  Lucas Heller          Henderson                             5:40     7:30     6:29       19:40.3  6:21/M   11      TM        
   89     72   6538  Aiden Shannon         Bishop Shanahan                       5:53     7:42     6:05       19:41.1  6:21/M   11                
   90     73   6682  Nick Long             Rustin                                5:53     7:36     6:11       19:41.3  6:21/M   10                
   91     74   6650  Gabe Pardo            Kennett                               5:48     7:36     6:17       19:42.4  6:21/M   11                
   92     75   6534  Patrick O'Rourke      Bishop Shanahan                       5:42     7:28     6:34       19:45.2  6:22/M   10                
   93  (> 7)   6681  Dimitri Kosmidis      Rustin                                5:39     7:25     6:47       19:51.7  6:24/M   11                
   94  (> 7)   6721  Jacob DeRosa          West Chester East                     5:56     7:38     6:17       19:52.3  6:25/M   12                
   95     76   6537  Caelen Reid           Bishop Shanahan                       6:03     7:50     6:00       19:54.5  6:25/M   12                
   96  (> 7)   6540  Sean Whitaker         Bishop Shanahan                       5:52     7:38     6:24       19:55.4  6:25/M   11                
   97  (< 5)   6689  Gabe Manero           Sun Valley                            5:48     7:37     6:28       19:55.4  6:25/M   11                
   98     77   6558  Pablo Rodriguez       Coatesville                           5:37     7:38     6:42       19:58.6  6:26/M   10                
   99  (> 7)   6683  Braydon Malley        Rustin                                5:55     7:43     6:29       20:08.1  6:30/M   11                
  100     78   6664  Nick Marker           Oxford Area                           6:04     7:41     6:24       20:10.4  6:30/M   12                

Qualifying - Teams:  4  Individuals:  5

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1       1.1  Mile 3        Time    Pace    Age      Qualifier

  101     79   6659  Daniel Cox            Oxford Area                           6:03     7:49     6:28       20:21.1  6:34/M   12                
  102     80   6658  Jack Campbell         Oxford Area                           6:09     7:56     6:16       20:23.1  6:35/M   11                
  103  (> 7)   6727  Tyler Pachuda         West Chester East                     5:50     7:51     6:41       20:23.4  6:35/M   12                
  104  (> 7)   6634  Dean Harris           Henderson                             6:01     7:50     6:35       20:27.3  6:36/M   12      TM        
  105  (> 7)   6704  Jacob McCann          Unionville                            5:55     7:56     6:36       20:28.8  6:36/M   11      TM        
  106     81   6646  Mattias King          Kennett                               6:10     7:59     7:00       21:10.6  6:50/M   11                
  107     82   6556  Jackson Okie          Coatesville                           6:09     8:19     6:46       21:15.6  6:51/M   11                
  108     83   6667  Noah Topmiller        Oxford Area                           6:31     8:16     6:43       21:31.4  6:56/M    9                
  109  (> 7)   6666  Cole Smith            Oxford Area                           6:10     8:23     7:11       21:45.4  7:01/M   11                
  110  (> 7)   6536  Caleb Puz             Bishop Shanahan                       6:42     8:09     6:55       21:47.7  7:02/M   12                
  111  (> 7)   6661  Connor Gentile        Oxford Area                           6:35     8:37     7:03       22:15.9  7:11/M   10                
  112     84   6557  Ben O'Toole           Coatesville                           6:26     8:46     7:31       22:44.8  7:20/M    9                
  113  (> 7)   6680  Jimmy Coates          Rustin                                6:25     9:05     7:16       22:47.1  7:21/M   12                
  114  (> 7)   6555  Albert Morton         Coatesville                           6:43     9:04     6:59       22:48.5  7:21/M    9                
  115  (> 7)   6662  Paul Kellerman        Oxford Area                           6:38     9:04     7:10       22:53.3  7:23/M    9                
  116  (< 5)   6690  Joey Mozzoni          Sun Valley                            6:37     9:19     7:31       23:28.6  7:34/M   11                
  117  (> 7)   6552  Joseph Durante        Coatesville                           7:05     9:43     8:03       24:53.0  8:02/M   12                
  118  (> 7)   6551  Anthony Pirrello      Coatesville                           7:11    10:36     9:07       26:55.0  8:41/M   11                
Top

Team Summary Report - Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Downingtown West                       55               1   2   8  15  29  31  43         
        Top  5 Times: 1:25:27.2

    2 Downingtown East                       63              10  11  12  13  17  37  40         
        Top  5 Times: 1:26:44.1

    3 Henderson                              78               3   9  16  22  28  34  49         
        Top  5 Times: 1:27:07.0

    4 Unionville                            107               4   5  25  32  41  46  59         
        Top  5 Times: 1:27:50.0

    5 Great Valley                          117               6   7  33  35  36  50  54         
        Top  5 Times: 1:28:10.1

    6 Avon Grove                            148              20  21  30  38  39  44  47         
        Top  5 Times: 1:30:01.6

    7 Kennett                               174              18  23  27  48  58  74  81         
        Top  5 Times: 1:31:06.3

    8 Coatesville                           214              14  19  51  53  77  82  84         
        Top  5 Times: 1:32:44.0

    9 West Chester East                     262              42  45  52  61  62  64  66         
        Top  5 Times: 1:33:47.6

   10 Rustin                                266              24  55  56  63  68  69  73         
        Top  5 Times: 1:34:09.0

   11 Bishop Shanahan                       290              26  60  65  67  72  75  76         
        Top  5 Times: 1:35:15.6

   12 Oxford Area                           355              57  70  71  78  79  80  83         
        Top  5 Times: 1:38:41.1

 Inc. Sun Valley                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Top

Detail Team Results - Boys

Downingtown West    Finish Position -     1

  Team Score (places):  55  Team Score (times):    1:25:27.2   Average Time: 17:05.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6599  Declan Rymer           12       1            1        16:25.6      16:25.6      0:00.1
    2   6591  Aiden Barnhill         12       2            3        16:25.8      32:51.4      0:00.0
    3   6593  Holden Betz            12       8           11        17:00.5      49:51.9      0:29.9
    4   6595  Henry Debuque          12      15           26        17:34.6    1:07:26.6      0:49.9
    5   6600  Zack Yaros             12      29           55        18:00.5    1:25:27.2      0:57.7
    6   6598  Nick Piergiovanni      12      31           86        18:01.3    1:43:28.5      0:44.1
    7   6597  Dev Jijilal            11      43          129        18:19.8    2:01:48.3      1:00.8
    8   6594  Tate Clemson            9   More Than  7           18:21.8    2:20:10.1      0:52.8
    9   6596  Jack Harper            11   More Than  7           18:46.9    2:38:57.1      1:02.1
   10   6592  Jeremy Bechard         12   More Than  7           19:19.8    2:58:16.9      1:37.0

Downingtown East    Finish Position -     2

  Team Score (places):  63  Team Score (times):    1:26:44.1   Average Time: 17:20.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6572  Brendan Flynn          11      10           10        17:10.1      17:10.1      0:33.3
    2   6576  Caiden Leen            11      11           21        17:17.4      34:27.5      0:35.7
    3   6575  Jacob Lawson           12      12           33        17:17.7      51:45.2      0:31.6
    4   6579  James Smith            11      13           46        17:18.2    1:09:03.4      0:31.9
    5   6574  Collin Hickey          12      17           63        17:40.6    1:26:44.1      0:42.2
    6   6578  Aaron Scavuzzo         12      37          100        18:10.4    1:44:54.6      0:47.1
    7   6573  Owen Hibshman          11      40          140        18:16.5    2:03:11.1      0:50.0
    8   6580  Chris Walsh            11   More Than  7           18:22.3    2:21:33.5      0:53.6
    9   6577  Ethan Miller           12   More Than  7           18:23.6    2:39:57.1      0:57.6
   10   6571  Ryan Christman         10   More Than  7           18:51.1    2:58:48.3      1:20.7

Henderson    Finish Position -     3

  Team Score (places):  78  Team Score (times):    1:27:07.0   Average Time: 17:25.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6632  Jack Davidson          12       3            3        16:35.5      16:35.5      0:07.5
    2   6630  Gavin Brophy           11       9           12        17:05.0      33:40.5      0:33.0
    3   6638  Rowan Shigeno          12      16           28        17:35.6      51:16.2      0:34.6
    4   6637  Max Mullertz           12      22           50        17:50.7    1:09:06.9      0:34.6
    5   6636  Luke Miles             12      28           78        18:00.1    1:27:07.0      0:49.6
    6   6639  Patrick Snyder         11      34          112        18:04.6    1:45:11.6      0:51.6
    7   6633  Sam Drap               11      49          161        18:37.2    2:03:48.9      1:00.4
    8   6631  Danny Burt             11   More Than  7           19:13.2    2:23:02.1      1:21.4
    9   6635  Lucas Heller           11   More Than  7           19:40.3    2:42:42.5      1:37.3
   10   6634  Dean Harris            12   More Than  7           20:27.3    3:03:09.9      1:42.9

Unionville    Finish Position -     4

  Team Score (places): 107  Team Score (times):    1:27:50.0   Average Time: 17:34.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6705  Ethan McIntyre         12       4            4        16:46.6      16:46.6      0:21.0
    2   6702  Sam Elsen              12       5            9        16:47.5      33:34.2      0:19.0
    3   6699  Aryan Abbaraju         10      25           34        17:54.3      51:28.5      0:45.3
    4   6706  Michael Scali          11      32           66        18:03.5    1:09:32.1      0:47.1
    5   6708  Caden Young            11      41          107        18:17.9    1:27:50.0      0:56.9
    6   6703  Adam Kitay             11      46          153        18:28.4    1:46:18.5      0:56.9
    7   6701  Lucca DiMario          10      59          212        18:58.8    2:05:17.3      1:05.5
    8   6707  Eric Steuber           10   More Than  7           19:14.0    2:24:31.4      1:18.2
    9   6700  Sebastian Arnold       12   More Than  7           19:29.1    2:44:00.6      1:17.4
   10   6704  Jacob McCann           11   More Than  7           20:28.8    3:04:29.4      1:44.2

Great Valley    Finish Position -     5

  Team Score (places): 117  Team Score (times):    1:28:10.1   Average Time: 17:38.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6616  Michael Search         12       6            6        16:48.1      16:48.1      0:18.8
    2   6611  Matthew Dietrick       12       7           13        16:59.0      33:47.1      0:28.5
    3   6613  Max Miller             12      33           46        18:03.6      51:50.8      0:51.3
    4   6614  Pierce Nolan           12      35           81        18:09.4    1:10:00.2      0:56.1
    5   6617  Charles Sita           11      36          117        18:09.9    1:28:10.1      0:52.3
    6   6612  Tim Matthews           10      50          167        18:42.4    1:46:52.6      1:01.8
    7   6610  Brendan DeSantis       12      54          221        18:50.0    2:05:42.7      1:05.8
    8   6618  Adam Surovcik          12   More Than  7           18:56.1    2:24:38.8      1:15.6
    9   6619  Jake Zielinski         11   More Than  7           19:33.1    2:44:12.0      1:33.6
   10   6615  Pete Schembri          10   More Than  7           19:39.6    3:03:51.7      1:34.6

Avon Grove    Finish Position -     6

  Team Score (places): 148  Team Score (times):    1:30:01.6   Average Time: 18:00.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6515  Benny Clark            12      20           20        17:46.4      17:46.4      0:35.7
    2   6520  Seth Williams          12      21           41        17:46.4      35:32.8      0:35.7
    3   6514  Noah Cimini            11      30           71        18:00.9      53:33.7      0:40.9
    4   6516  Josh Herring           12      38          109        18:13.9    1:11:47.6      0:50.7
    5   6512  Connor Britton          9      39          148        18:14.0    1:30:01.6      0:55.6
    6   6518  Jimmy O'Hora           12      44          192        18:26.9    1:48:28.6      0:57.8
    7   6519  Alek Pochan            11      47          239        18:31.5    2:07:00.2      0:51.4
    8   6517  Gavin McGinn           10   More Than  7           18:45.7    2:25:45.9      1:07.4
    9   6511  Finn Allison           12   More Than  7           18:46.4    2:44:32.4      1:04.1
   10   6513  Ayden Caulder          12   More Than  7           18:53.8    3:03:26.2      1:16.6

Kennett    Finish Position -     7

  Team Score (places): 174  Team Score (times):    1:31:06.3   Average Time: 18:13.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6649  Gavin Maxwell          12      18           18        17:43.2      17:43.2      1:15.8
    2   6647  Rio King               12      23           41        17:51.3      35:34.5      0:41.8
    3   6645  Jesse Comanda          11      27           68        17:59.1      53:33.7      0:58.7
    4   6648  Kendal Lanier          11      48          116        18:35.2    1:12:08.9      0:59.0
    5   6651  Logan Piercy           11      58          174        18:57.3    1:31:06.3      1:29.8
    6   6650  Gabe Pardo             11      74          248        19:42.4    1:50:48.7      1:24.9
    7   6646  Mattias King           11      81          329        21:10.6    2:11:59.4      2:08.3

Coatesville    Finish Position -     8

  Team Score (places): 214  Team Score (times):    1:32:44.0   Average Time: 18:32.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6554  Josh Miller            10      14           14        17:26.3      17:26.3      0:38.4
    2   6553  Dave Kelly             11      19           33        17:43.3      35:09.6      0:36.0
    3   6559  Tommy Silvester         9      51           84        18:47.0      53:56.6      0:57.1
    4   6560  Tommy Wayne            10      53          137        18:48.7    1:12:45.3      1:02.7
    5   6558  Pablo Rodriguez        10      77          214        19:58.6    1:32:44.0      1:50.0
    6   6556  Jackson Okie           11      82          296        21:15.6    1:53:59.7      1:54.7
    7   6557  Ben O'Toole             9      84          380        22:44.8    2:16:44.5      2:39.5
    8   6555  Albert Morton           9   More Than  7           22:48.5    2:39:33.0      2:07.5
    9   6552  Joseph Durante         12   More Than  7           24:53.0    3:04:26.0      3:11.2
   10   6551  Anthony Pirrello       11   More Than  7           26:55.0    3:31:21.1      4:15.4

West Chester East    Finish Position -     9

  Team Score (places): 262  Team Score (times):    1:33:47.6   Average Time: 18:45.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6723  Gavin Hefferan         10      42           42        18:19.7      18:19.7      0:51.4
    2   6728  Conor Quinn            12      45           87        18:28.1      36:47.9      0:59.1
    3   6724  Kieran Hefferan        12      52          139        18:47.5      55:35.4      0:58.4
    4   6719  Jefferson Cooper       10      61          200        19:06.0    1:14:41.5      1:13.1
    5   6726  Stephen Mazza          11      62          262        19:06.1    1:33:47.6      1:15.2
    6   6722  Austin Edmunds         11      64          326        19:11.0    1:52:58.6      1:15.3
    7   6720  Gabriel DeRosa         12      66          392        19:13.7    2:12:12.4      1:20.5
    8   6725  Robert Kerns           11   More Than  7           19:20.5    2:31:32.9      1:17.8
    9   6721  Jacob DeRosa           12   More Than  7           19:52.3    2:51:25.2      1:25.1
   10   6727  Tyler Pachuda          12   More Than  7           20:23.4    3:11:48.7      1:49.5

Rustin    Finish Position -    10

  Team Score (places): 266  Team Score (times):    1:34:09.0   Average Time: 18:49.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6685  Elisha Stigora         12      24           24        17:53.2      17:53.2      0:44.8
    2   6684  Dylan Matthias         12      55           79        18:50.6      36:43.9      1:12.3
    3   6687  Dominic Stoccardo      10      56          135        18:55.4      55:39.3      1:02.2
    4   6686  Liam Stigora           10      63          198        19:08.6    1:14:48.0      1:22.2
    5   6678  Danny Batchelor         9      68          266        19:21.0    1:34:09.0      1:19.8
    6   6679  Chris Canterino        11      69          335        19:28.8    1:53:37.8      1:31.4
    7   6682  Nick Long              10      73          408        19:41.3    2:13:19.1      1:19.6
    8   6681  Dimitri Kosmidis       11   More Than  7           19:51.7    2:33:10.9      1:54.9
    9   6683  Braydon Malley         11   More Than  7           20:08.1    2:53:19.0      1:37.3
   10   6680  Jimmy Coates           12   More Than  7           22:47.1    3:16:06.1      2:23.9

Bishop Shanahan    Finish Position -    11

  Team Score (places): 290  Team Score (times):    1:35:15.6   Average Time: 19:03.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6535  Ethan Perry            12      26           26        17:59.1      17:59.1      0:43.4
    2   6532  Jack Loeper            12      60           86        19:05.1      37:04.2      1:10.6
    3   6539  Connor Smith           12      65          151        19:12.9      56:17.1      1:16.6
    4   6531  Simon Ambrose          11      67          218        19:17.3    1:15:34.5      1:17.3
    5   6538  Aiden Shannon          11      72          290        19:41.1    1:35:15.6      1:12.9
    6   6534  Patrick O'Rourke       10      75          365        19:45.2    1:55:00.8      1:42.3
    7   6537  Caelen Reid            12      76          441        19:54.5    2:14:55.4      1:08.1
    8   6540  Sean Whitaker          11   More Than  7           19:55.4    2:34:50.9      1:32.2
    9   6536  Caleb Puz              12   More Than  7           21:47.7    2:56:38.7      2:03.5

Oxford Area    Finish Position -    12

  Team Score (places): 355  Team Score (times):    1:38:41.1   Average Time: 19:44.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6663  Ryan Latsch            11      57           57        18:56.7      18:56.7      1:01.1
    2   6660  Gavin Fitzgerald       12      70          127        19:34.9      38:31.7      1:15.1
    3   6665  Noah McGregor          11      71          198        19:37.9      58:09.6      1:06.2
    4   6664  Nick Marker            12      78          276        20:10.4    1:18:20.0      1:32.5
    5   6659  Daniel Cox             12      79          355        20:21.1    1:38:41.1      1:36.3
    6   6658  Jack Campbell          11      80          435        20:23.1    1:59:04.3      1:24.3
    7   6667  Noah Topmiller          9      83          518        21:31.4    2:20:35.8      1:51.2
    8   6666  Cole Smith             11   More Than  7           21:45.4    2:42:21.2      2:19.2
    9   6661  Connor Gentile         10   More Than  7           22:15.9    3:04:37.2      2:10.9
   10   6662  Paul Kellerman          9   More Than  7           22:53.3    3:27:30.5      2:18.3

Sun Valley    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6689  Gabe Manero            11   Less Than  5           19:55.4      19:55.4      1:36.7
    2   6690  Joey Mozzoni           11   Less Than  5           23:28.6      43:24.1      2:39.5