Race for Case

Overall Finish List

May 06, 2017


Results by Western Reserve Racing LLC Western Reserve Racing LLC
Male Finishers

5k

Female Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Kyra Forrest Hudson OH 1586 44 F 1 Top Fin 22:33 7:10/M
2 Shannon McKinney Akron OH 1632 46 F 1 45-49 24:19 7:44/M
3 Rebka Lile 1620 14 F 1 10-14 24:50 7:54/M
4 Ashley Cranston Hartville OH 1575 29 F 1 25-29 25:29 8:07/M
5 Kim Soster Strongsville OH 1664 52 F 1 50-54 25:36 8:09/M
6 Danjile Henderson 1592 37 F 1 35-39 25:37 8:09/M
7 Samantha Holland-Coffield Akron OH 1596 33 F 1 30-34 25:58 8:16/M
8 Jenny Skerlong Akron OH 1695 14 F 2 10-14 26:09 8:19/M
9 Ali Donatelli-Boardman Akron OH 1577 29 F 2 25-29 26:34 8:27/M
10 Michelle Murphy Akron OH 1635 36 F 2 35-39 26:53 8:33/M
11 Kathy Johnson Akron OH 1605 47 F 2 45-49 27:25 8:44/M
12 Annemarie Pace Akron OH 1692 14 F 3 10-14 27:32 8:46/M
13 Laurie Rohr 1654 44 F 1 40-44 27:42 8:49/M
14 Allyson Prestier Fairlawn OH 1646 34 F 2 30-34 27:42 8:49/M
15 Jessica Ellis Akron OH 1578 42 F 2 40-44 27:55 8:53/M
16 Hailee Yoshizaki Gibbons Chicago IL 1679 31 F 3 30-34 28:37 9:06/M
17 Elena Gibbons Akron OH 1589 25 F 3 25-29 29:16 9:19/M
18 Bethany Klein Akron OH 1612 32 F 4 30-34 29:53 9:31/M
19 Sherri Makar Hart 1707 45 F 3 45-49 30:10 9:36/M
20 Rachelle McVay Barberton OH 1633 32 F 5 30-34 31:08 9:55/M
21 Ella Pendleton Northfield OH 1693 11 F 4 10-14 31:35 10:03/M
22 Kaitlyn Redovian Fairlawn OH 1651 24 F 1 20-24 32:16 10:16/M
23 Milana Martin 1623 10 F 5 10-14 33:46 10:45/M
24 Frances Holland Akron OH 1688 11 F 6 10-14 34:12 10:53/M
25 Crystal Snyder Akron OH 1663 35 F 3 35-39 34:17 10:55/M
26 Meagan Rodgers Akron OH 1653 42 F 3 40-44 35:51 11:25/M
27 Cheyenne Lee 1616 9 F 1 5- 9 36:00 11:28/M
28 Malinda Sampsell Akron OH 1656 40 F 4 40-44 36:08 11:30/M
29 Lindsay Young Akron OH 1680 41 F 5 40-44 36:39 11:40/M
30 Stephanie Martin 1625 37 F 4 35-39 36:59 11:46/M
31 Kat Hoyer Akron OH 1598 44 F 6 40-44 41:20 13:09/M
32 Marie Gibbons 1703 58 F 1 55-59 42:42 13:36/M
33 Maeva Lile 1619 10 F 7 10-14 43:06 13:43/M
34 Elizabeth Benedick Wadsworth OH 1567 42 F 7 40-44 45:57 14:38/M
35 Laura Jahant Wadsworth OH 1602 31 F 6 30-34 45:57 14:38/M
36 Lynette Holland Stow OH 1594 63 F 1 60-64 49:00 15:36/M
37 Karla Weber 1706 67 F 1 65-69 50:27 16:04/M
38 Amanda / Amber Cooper 1708 35 F 5 35-39 50:59 16:14/M
39 Caleigh Cooper 1709 5 F 2 5- 9 51:00 16:14/M
40 Caedance Wesley 1674 6 F 3 5- 9 51:51 16:30/M
41 Rebecca Wesley 1675 38 F 6 35-39 51:52 16:31/M
42 Bella Wesley 1673 9 F 4 5- 9 52:24 16:41/M
43 Haneen Farrag 1583 8 F 5 5- 9 52:30 16:43/M
44 Christine Francisco Cleveland OH 1587 26 F 4 25-29 53:27 17:01/M
45 Christina Donatelli Cuyahoga Falls OH 1576 61 F 2 60-64 54:01 17:12/M
46 Michelle Papp Akron OH 1641 59 F 2 55-59 54:06 17:13/M
47 Melissa Lyons Ravenna OH 1622 26 F 5 25-29 54:15 17:16/M
48 Rebecca Essex 1580 40 F 8 40-44 54:28 17:20/M
Top  

Male Finishers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Curt Bachus Akron OH 1562 51 M 1 Top Fin 18:09 5:46/M
2 Kevin Murphy Akron OH 1634 37 M 1 35-39 18:36 5:55/M
3 Jacob Koehler 1710 18 M 1 15-19 21:33 6:51/M
4 Joshua Smith Norton OH 1698 34 M 1 30-34 21:54 6:58/M
5 Tom Forrest Hudson OH 1585 49 M 1 45-49 22:09 7:03/M
6 Gavin Meyer Norton OH 1691 14 M 1 10-14 22:20 7:06/M
7 Matthew Pace Akron OH 1640 44 M 1 40-44 22:59 7:19/M
8 Pete Fickert 1705 75 M 1 75-99 24:46 7:53/M
9 Matt Young Akron OH 1681 50 M 1 50-54 25:13 8:02/M
10 Brendan Kilbane 1610 26 M 1 25-29 26:46 8:31/M
11 Ted Johnson Akron OH 1606 47 M 2 45-49 26:49 8:32/M
12 Mike Jahant Wadsworth OH 1603 32 M 2 30-34 26:49 8:32/M
13 Mike Diamond Mogadore OH 1704 58 M 1 55-59 27:01 8:36/M
14 Mike Benedick Wadsworth OH 1566 39 M 2 35-39 27:16 8:41/M
15 Jared Soster Akron OH 1666 26 M 2 25-29 27:20 8:42/M
16 Andre Griffin Akron OH 1591 26 M 3 25-29 27:38 8:48/M
17 Brad Victor Akron OH 1668 35 M 3 35-39 27:51 8:52/M
18 Tom Soster Strongsville OH 1665 58 M 2 55-59 28:17 9:00/M
19 Mike Russell Akron OH 1655 54 M 2 50-54 29:05 9:15/M
20 Robert Williams 1676 70 M 1 70-74 29:17 9:19/M
21 Bryce Hart 1687 11 M 2 10-14 29:31 9:24/M
22 Ryan Pendleton Northfield OH 1644 43 M 2 40-44 31:36 10:04/M
23 Robert Holland Stow OH 1595 65 M 1 65-69 35:00 11:08/M
24 Calvin Cooper 1572 9 M 1 5- 9 35:31 11:18/M
25 Levi Lile 1618 8 M 2 5- 9 36:18 11:33/M
26 Tom Ghinder Akron OH 1588 56 M 3 55-59 36:33 11:38/M
27 Nathan McGuire 1630 8 M 3 5- 9 36:57 11:46/M
28 Paul Pendleton Northfield OH 1643 72 M 2 70-74 41:41 13:16/M
29 Toby Victor Akron OH 1670 72 M 3 70-74 42:42 13:36/M
30 Matt Wojcinski Copley OH 1678 33 M 3 30-34 44:59 14:19/M
31 Trevor Essex 1581 11 M 3 10-14 47:45 15:12/M
32 Drew Essex 1579 10 M 4 10-14 48:29 15:26/M
33 Elon Zhu 1682 10 M 5 10-14 48:31 15:27/M
34 Rocco Martin 1624 8 M 4 5- 9 49:03 15:37/M
35 Anas Farrag 1582 9 M 5 5- 9 52:18 16:39/M
36 Alexander Jeffries Cleveland OH 1604 27 M 4 25-29 53:27 17:01/M
37 Matthew Hirschfelt Akron OH 1593 30 M 4 30-34 54:14 17:16/M