Section Meet

October 02, 2019


Results By Gingerbread Man Running Co. Gingerbread Man Running Co.

Overall Finish List - Boys

Boys Varisty


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2537  Christian Fitch       Fox Chapel Area                         16:28.9  5:19/M        
    2      2   2591  Kendall Branan        Indiana Area                            16:48.8  5:25/M        
    3      3   2588  Joel Beckwith         Indiana Area                            17:03.4  5:30/M        
    4      4   2545  Jack Lorence          Fox Chapel Area                         17:13.6  5:33/M        
    5      5   2717  Justin Mascilli       Plum                                    17:15.4  5:34/M        
    6      6   2621  Matt Dongiavanni      Kiski Area                              17:17.2  5:35/M        
    7      7   2575  Luke Whisel           Gateway                                 17:18.5  5:35/M        
    8      8   2538  Shane Funk            Fox Chapel Area                         17:23.0  5:36/M        
    9      9   2544  Ryan Kenyon           Fox Chapel Area                         17:35.4  5:40/M        
   10     10   2596  Tucker Davis          Indiana Area                            17:58.5  5:48/M        
   11     11   2611  Julian Yerger         Indiana Area                            17:59.1  5:48/M        
   12     12   2574  Brady Sundin          Gateway                                 17:59.6  5:48/M        
   13     13   2547  Jose Morales          Fox Chapel Area                         18:00.7  5:49/M        
   14     14   2626  Antonio Giordano      Kiski Area                              18:03.2  5:49/M        
   15     15   2726  Connor Pivirotto      Plum                                    18:03.7  5:50/M        
   16     16   2508  Mattithia Burtt       Armstrong HS                            18:05.7  5:50/M        
   17     17   2549  Ethan Napolitan       Fox Chapel Area                         18:12.3  5:52/M        
   18     18   2632  Yunar Sesmas          Kiski Area                              18:13.9  5:53/M        
   19     19   2542  Jordan Gwin           Fox Chapel Area                         18:16.3  5:54/M        
   20     20   2606  Isaac Roadman         Indiana Area                            18:17.2  5:54/M        
   21     21   2667  Conor Downs           Pittsburgh Central Catholic             18:21.3  5:55/M        
   22     22   2665  Will Davis            Pittsburgh Central Catholic             18:21.8  5:55/M        
   23     23   2624  Joseph George         Kiski Area                              18:27.0  5:57/M        
   24     24   2620  Noah Boyle            Kiski Area                              18:31.1  5:58/M        
   25  (> 7)   2550  Oscar Oliva           Fox Chapel Area                         18:39.4  6:01/M        
   26     25   2671  Blake Hammer          Pittsburgh Central Catholic             18:39.6  6:01/M        
   27     26   2668  Enzo Figallo          Pittsburgh Central Catholic             18:46.2  6:03/M        
   28     27   2674  Dante Scalise         Pittsburgh Central Catholic             18:49.2  6:04/M        
   29     28   2598  Maddux Fisanich       Indiana Area                            18:53.2  6:06/M        
   30     29   2729  Sam Schone            Plum                                    18:56.9  6:07/M        
   31     30   2604  Owen Putt             Indiana Area                            19:01.4  6:08/M        
   32  (> 7)   2594  Jack Cikowski         Indiana Area                            19:01.4  6:08/M        
   33  (> 7)   2543  Kieth Haw             Fox Chapel Area                         19:07.2  6:10/M        
   34     31   2572  Riley Pritchard       Gateway                                 19:08.6  6:11/M        
   35  (> 7)   2597  Jack Finegan          Indiana Area                            19:18.1  6:14/M        
   36  (> 7)   2589  John Berzonsky        Indiana Area                            19:19.5  6:14/M        
   37     32   2516  Tyler Yaskula         Armstrong HS                            19:24.6  6:16/M        
   38     33   2719  Nathan Meinke         Plum                                    19:24.9  6:16/M        
   39     34   2629  Phil Miller           Kiski Area                              19:30.7  6:18/M        
   40     35   2704  Jesse Cook            Plum                                    19:32.5  6:18/M        
   41     36   2625  Zachary George        Kiski Area                              19:36.4  6:19/M        
   42     37   2677  Jackson Vento         Pittsburgh Central Catholic             19:41.3  6:21/M        
   43     38   2730  Evan Smith            Plum                                    19:41.9  6:21/M        
   44  (> 7)   2533  Owen Carter           Fox Chapel Area                         19:43.7  6:22/M        
   45     39   2712  Ethan Jones           Plum                                    19:57.5  6:26/M        
   46     40   2662  Austin Stuchul        Penn Hills                              20:03.2  6:28/M        
   47  (> 7)   2702  William Brewer        Plum                                    20:14.4  6:32/M        
   48     41   2573  Joseph Storey         Gateway                                 20:15.5  6:32/M        
   49  (> 7)   2721  Logan Minick          Plum                                    20:16.0  6:32/M        
   50     42   2515  Owen Valasek          Armstrong HS                            20:30.0  6:37/M        
   51     43   2566  Liam Brown            Gateway                                 20:30.3  6:37/M        
   52  (> 7)   2631  Lewis Seba            Kiski Area                              21:00.3  6:47/M        
   53     44   2514  Stephan Star          Armstrong HS                            21:12.7  6:51/M        
   54     45   2511  Maverick Good         Armstrong HS                            21:28.0  6:55/M        
   55     46   2660  Hunter Shields        Penn Hills                              21:36.2  6:58/M        
   56     47   2510  Lucas Gawlinski       Armstrong HS                            21:40.5  7:00/M        
   57     48   2659  Darien Mallory        Penn Hills                              21:45.6  7:01/M        
   58     49   2512  Andy Kamis            Armstrong HS                            21:49.5  7:02/M        
   59     50   2657  Luke Hansen           Penn Hills                              21:49.6  7:02/M        
   60     51   2568  Sasidhar DeVabhaktuni Gateway                                 22:31.7  7:16/M        
   61  (> 7)   2509  Ryan Cujas            Armstrong HS                            23:39.0  7:38/M        
   62  (< 5)   2741  Jeremy Arbster        Woodland Hills High School              24:20.4  7:51/M        
   63     52   2656  Josh Gerken           Penn Hills                              24:36.4  7:56/M        
   64  (> 7)   2507  John Brody Kuntst     Armstrong HS                            25:13.2  8:08/M        
   65  (> 7)   2513  Colin Schawl          Armstrong HS                            28:44.8  9:16/M