Hallsville Varsity

September 11, 2020



Overall Finish List - Girls

Girls Varsity 3200 Combined - Girls

All Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1  (< 5)    289  Sydney Hornbuckle     Redwater                               13:18.33  6:39/M        
    2  (< 5)    244  Lindy Stevens         HEAT - Tyler                           13:46.57  6:53/M        
    3      1    249  Carmen Zazueta        Nevada Community                       14:03.35  7:02/M        
    4      2    132  Cristina Rosas        Kilgore                                14:07.34  7:04/M        
    5      3    266  Emerith Hernandez     Palestine                              14:09.96  7:05/M        
    6      4    306  Bailey Neal           Sulphur Bluff                          14:11.79  7:06/M        
    7      5    277  Emma Henard           Pleasant Grove                         14:11.86  7:06/M        
    8      6    360  Perla Bravo           Waskom                                 14:41.73  7:21/M        
    9      7   1540  Mallery Obenoskey     De Kalb                                14:52.17  7:26/M        
   10      8    134  Emma Taylor           Kilgore                                14:56.37  7:28/M        
   11      9    359  Grecia Bravo          Waskom                                 14:58.08  7:29/M        
   12  (< 5)    288  Landy Canto           Redwater                               14:58.17  7:29/M        
   13     10    269  Emily Marroquin       Palestine                              15:01.13  7:31/M        
   14  (< 5)    370  Abby Quesenberry      White Oak                              15:01.79  7:31/M        
   15     11    130  Danna Requena         Kilgore                                15:02.13  7:31/M        
   16     12    125  Lesly Herrera         Kilgore                                15:04.45  7:32/M        
   17     13    131  Samantha Rodriguez    Kilgore                                15:04.73  7:32/M        
   18     14     21  Adiam Michael         Cumberland Academy                     15:07.13  7:34/M        
   19     15    214  Juliana Stanley       Mineola                                15:07.24  7:34/M        
   20     16    279  Jazmin Hever          Pleasant Grove                         15:13.55  7:37/M        
   21  (< 5)     13  Sindi Salazar         Carthage                               15:15.07  7:38/M        
   22     17     22  Yarisbel Palacio      Cumberland Academy                     15:15.99  7:38/M        
   23     18    128  Fatima Ornelas        Kilgore                                15:21.31  7:41/M        
   24     19    135  Vanessa Valasco       Kilgore                                15:22.90  7:41/M        
   25     20    673  Anatole Hurta         Elysian Fields                         15:22.95  7:41/M        
   26     21    264  Macy French           Palestine                              15:25.99  7:43/M        
   27     22    364  Jessica Mendez        Waskom                                 15:27.08  7:44/M        
   28     23    276  Lydia Colvin          Pleasant Grove                         15:41.60  7:51/M        
   29     24    216  Hannah Zoch           Mineola                                15:48.19  7:54/M        
   30     25    309  Jada Wade             Sulphur Bluff                          15:51.26  7:56/M        
   31     26    272  Yanelli Ruiz          Palestine                              15:51.85  7:56/M        
   32     27     25  Halle Johns           De Kalb                                15:53.53  7:57/M        
   33  (< 5)     14  Kip Travis            Carthage                               15:55.46  7:58/M        
   34     28    365  Lisbet Posada         Waskom                                 15:55.60  7:58/M        
   35     29    212  Kapri Riley           Mineola                                16:01.03  8:01/M        
   36     30    215  Riley Weekly          Mineola                                16:04.43  8:02/M        
   37     31    275  Brenda Trevino        Palestine                              16:05.91  8:03/M        
   38     32    265  Karina Gutierrez      Palestine                              16:10.78  8:05/M        
   39     33    263  Cristel Francia       Palestine                              16:12.92  8:06/M        
   40     34    250  Ruth Galles           Elysian Fields                         16:12.94  8:06/M        
   41     35     59  Flores Gisele         Gladewater Sabine                      16:19.63  8:10/M        
   42     36    367  Destiny Smith         Waskom                                 16:22.11  8:11/M        
   43     37     27  Hanna Mullins         De Kalb                                16:27.66  8:14/M        
   44     38     62  Emma Logan            Gladewater Sabine                      16:28.58  8:14/M        
   45     39   8454  Lily Jo Gronwald      Elysian Fields                         16:33.68  8:17/M        
   46     40    328  Trinity Edwards       Tatum                                  16:36.10  8:18/M        
   47     41    283  Claire Bates          Queen City                             16:41.26  8:21/M        
   48     42     24  Samantha Ford         De Kalb                                16:41.63  8:21/M        
   49     43    213  Keilee Riley          Mineola                                16:43.88  8:22/M        
   50     44    282  Delia Tuttlebee       Pleasant Grove                         16:50.79  8:25/M        
   51     45    256  Loralee Evans         Ore City                               16:51.62  8:26/M        
   52  (> 7)    268  Helena Lara           Palestine                              16:55.25  8:28/M        
   53     46     28  Brooklynn Watts       De Kalb                                17:03.38  8:32/M        
   54     47    304  Alley Collett         Sulphur Bluff                          17:08.56  8:34/M        
   55  (< 5)    120  Dymond Mitchell       Jefferson                              17:26.59  8:43/M        
   56     48     16  Ally Birdwell         Cumberland Academy                     17:35.80  8:48/M        
   57     49     54  Hailey Aguilar        Gladewater Sabine                      17:40.18  8:50/M        
   58     50     63  Reese Rutland         Gladewater Sabine                      17:49.94  8:55/M        
   59     51     26  Estefani Lorenzo      De Kalb                                18:06.26  9:03/M        
   60     52   8455  Raven Brown           Elysian Fields                         18:21.66  9:11/M        
   61     53    245  Lizbeth Fonseca       Nevada Community                       18:32.98  9:16/M        
   62     54    258  Brandi Stuckey        Ore City                               18:38.57  9:19/M        
   63     55   1520  Sanaa Fields�         Daingerfield                           18:40.55  9:20/M        
   64     56   1524  Jazmin Mendez         Daingerfield                           18:45.64  9:23/M        
   65     57      4  Evelyn Jackson        Beckville                              18:47.77  9:24/M        
   66     58    305  Emalee Lassater       Sulphur Bluff                          18:51.38  9:26/M        
   67     59     18  Savannah Hinsley      Cumberland Academy                     18:51.50  9:26/M        
   68     60    254  Haven Benge           Ore City                               19:07.21  9:34/M        
   69     61      6  Bailee Taylor         Beckville                              19:13.58  9:37/M        
   70     62    340  Emma Wiley            Tatum                                  19:27.44  9:44/M        
   71  (< 5)    369  Morgan Benge          White Oak                              19:28.89  9:44/M        
   72     63    278  Ashley Hernandez      Pleasant Grove                         19:30.06  9:45/M        
   73  (< 5)    252  Riley Johns           New Boston                             19:30.57  9:45/M        
   74  (< 5)   8425  Haley Bryand          Arp                                    19:41.81  9:51/M        
   75     64      5  Ainsley Piedra        Beckville                              19:47.38  9:54/M        
   76  (< 5)    251  Scarlet Hill          New Boston                             19:55.35  9:58/M        
   77     65   8456  Hailey Carr           Elysian Fields                         20:10.04 10:05/M        
   78     66    286  Chloe Philippi        Queen City                             20:11.90 10:06/M        
   79     67     58  Lesli Flores          Gladewater Sabine                      20:18.21 10:09/M        
   80  (< 5)    118  Zoey Brown-Robinson   Jefferson                              20:26.86 10:13/M        
   81     68   1522  Jayda Jordan          Daingerfield                           20:33.55 10:17/M        
   82     69    307  Emma Neal             Sulphur Bluff                          20:36.18 10:18/M        
   83     70     20  Dakota Lawlis         Cumberland Academy                     20:37.37 10:19/M        
   84     71    303  Skylar Babcock        Sulphur Bluff                          20:38.90 10:19/M        
   85     72     19  Nixie Kayastha        Cumberland Academy                     20:39.57 10:20/M        
   86  (< 5)   8426  Alana Benefield       Arp                                    20:46.24 10:23/M        
   87     73    248  Allyson Titlow        Nevada Community                       20:47.10 10:24/M        
   88     74   1521  Adylen Garcia�        Daingerfield                           20:48.32 10:24/M        
   89     75    259  Yajayra Urbina        Ore City                               20:56.53 10:28/M        
   90     76    253  Haley Benge           Ore City                               20:56.86 10:28/M        
   91     77   1518  Laura Carter          Daingerfield                           20:59.81 10:30/M        
   92     78    332  Amaya Holman          Tatum                                  21:02.72 10:31/M        
   93     79     61  Callie Loftis         Gladewater Sabine                      21:03.77 10:32/M        
   94     80    285  Annika Philippi       Queen City                             21:04.99 10:32/M        
   95     81    246  Grace Garcia          Nevada Community                       21:20.71 10:40/M        
   96     82    281  Sapana Pokhrel        Pleasant Grove                         21:31.82 10:46/M        
   97  (< 5)    119  Brianna Dawkins       Jefferson                              22:01.97 11:01/M        
   98     83    331  Ajah Henderson        Tatum                                  22:16.17 11:08/M        
   99  (< 5)    211  Brynn Bickham         Maud                                   22:18.77 11:09/M        
  100     84    287  Halle Worthington     Queen City                             22:19.36 11:10/M        

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101     85    247  Wendy Gonzales        Nevada Community                       22:20.26 11:10/M        
  102     86   1525  Shuntyce Neal         Daingerfield                           22:24.80 11:12/M        
  103     87      2  Raegan Greer          Beckville                              22:25.31 11:13/M        
  104     88    329  Karisma Estrada       Tatum                                  22:30.56 11:15/M        
  105     89     23  Kourtney Carr         De Kalb                                23:12.09 11:36/M        
  106     90      7  Brandi Willis         Beckville                              23:28.12 11:44/M        
  107     91      3  Hannah Hudson         Beckville                              23:28.19 11:44/M        
  108     92      1  Andrea Bennett        Beckville                              23:30.35 11:45/M        
  109     93    280  Alysha McClure        Pleasant Grove                         24:22.87 12:11/M        
  110     94    337  Chloe Permenter       Tatum                                  25:54.31 12:57/M        
  111     95    284  Maddy Parker          Queen City                             26:45.01 13:23/M        
  112     96   1523  Kayleigh McCoy        Daingerfield                           27:40.62 13:50/M        
  113  (> 7)   1519  Miranda Dorough       Daingerfield                           27:55.27 13:58/M        
  114  (> 7)   1526  Zamya Wilbarger       Daingerfield                           29:43.02 14:52/M        

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity 3200 Combined

All Teams


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Kilgore                                46               2   8  11  12  13  18  19         
        Top  5 Times: 1:14:15.02

    2 Palestine                              91               3  10  21  26  31  32  33         
        Top  5 Times: 1:16:34.84

    3 Waskom                                101               6   9  22  28  36                 
        Top  5 Times: 1:17:24.60

    4 Mineola                               141              15  24  29  30  43                 
        Top  5 Times: 1:19:44.77

    5 Pleasant Grove                        151               5  16  23  44  63  82  93         
        Top  5 Times: 1:21:27.86

    6 De Kalb                               159               7  27  37  42  46  51  89         
        Top  5 Times: 1:20:58.37

    7 Sulphur Bluff                         203               4  25  47  58  69  71             
        Top  5 Times: 1:26:39.17

    8 Cumberland Academy                    208              14  17  48  59  70  72             
        Top  5 Times: 1:27:27.79

    9 Elysian Fields                        210              20  34  39  52  65                 
        Top  5 Times: 1:26:41.27

   10 Gladewater Sabine                     239              35  38  49  50  67  79             
        Top  5 Times: 1:28:36.54

   11 Nevada Community                      293               1  53  73  81  85                 
        Top  5 Times: 1:37:04.40

   12 Ore City                              310              45  54  60  75  76                 
        Top  5 Times: 1:36:30.79

   13 Daingerfield                          330              55  56  68  74  77  86  96         
        Top  5 Times: 1:39:47.87

   14 Tatum                                 351              40  62  78  83  88  94             
        Top  5 Times: 1:41:52.99

   15 Beckville                             359              57  61  64  87  90  91  92         
        Top  5 Times: 1:43:42.16

   16 Queen City                            366              41  66  80  84  95                 
        Top  5 Times: 1:47:02.52