District 1 Championships - 11/2/20

November 02, 2020


Results By Chester County Running Store CCRS

Table of Contents

Finish List - Girls - XC
Team Summary - Girls - XC
Team Detail - Girls - XC
Top

Overall Finish List - Girls


Qualifying - Teams:  1  Individuals: 13

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1     1.1    Mile 3        Time    Pace    Age      Qualifier

    1      1   7130  Jenna Mulhern         WC Henderson                          5:47     6:46     5:43       18:18.2  5:54/M   11      TM        
    2      2   7050  Claire Zubey          Owen J. Roberts                       6:03     7:05     6:11       19:19.7  6:14/M   10      IND       
    3      3   7131  Liesl Scherrer        WC Henderson                          6:14     7:22     5:59       19:35.5  6:19/M   12      TM        
    4      4   7052  Ashley Gordon         Pennridge                             6:05     7:24     6:07       19:37.2  6:20/M   12      IND       
    5      5   6983  Carolyn Tarpley       Downingtown West                      6:16     7:19     6:08       19:45.1  6:22/M   10      IND       
    6  (< 5)   6929  Shana Keraney         Bensalem                              6:02     7:28     6:15       19:46.5  6:23/M    9      IND       
    7      6   6946  Carlin McFadden       Central Bucks West                    6:13     7:25     6:09       19:48.1  6:23/M   12      IND       
    8      7   7132  Weronica Ziemniak     WC Henderson                          6:14     7:24     6:11       19:49.4  6:24/M   10      TM        
    9      8   7065  Sienna Miller         Perkiomen Valley                      6:07     7:36     6:08       19:52.1  6:25/M    9      IND       
   10      9   7123  Sonia Piombino        WC East                               6:04     7:32     6:19       19:57.1  6:26/M   11      IND       
   11     10   7068  Summer Watts          Perkiomen Valley                      6:16     7:34     6:14       20:04.8  6:28/M   10      IND       
   12     11   6956  Lorena Ye             Council Rock North                    6:21     7:35     6:15       20:12.4  6:31/M   12      IND       
   13  (< 5)   6994  Emily Simko           Hatboro Horsham                       6:19     7:33     6:21       20:13.8  6:31/M   10      IND       
   14     12   6948  Emmi Simon            Central Bucks West                    6:23     7:40     6:10       20:14.0  6:32/M   12      IND       
   15     13   6927  Annika Pfaff          Avon Grove                            6:17     7:40     6:18       20:15.7  6:32/M   11      IND       
   16     14   6943  Julia Flood           Central Bucks West                    6:22     7:33     6:28       20:24.5  6:35/M   12      IND       
   17     15   6960  Bailey Gassmann       Council Rock South                    6:29     7:37     6:17       20:24.8  6:35/M   10                
   18     16   7027  Mary McGrory          Mt. St. Joseph Academy                6:27     7:35     6:31       20:34.4  6:38/M   11                
   19  (< 5)   7071  Madeline Witcoski     Phoenixville Area                     6:45     7:27     6:23       20:36.2  6:39/M    9                
   20     17   7094  Caitlin Burmester     Upper Dublin                          6:31     7:42     6:21       20:36.4  6:39/M   12                
   21     18   7137  Anastasia Grystay     William Tennent                       6:22     7:42     6:36       20:41.7  6:40/M   12                
   22     19   6982  Taylor Rochon         Downingtown West                      6:36     7:47     6:25       20:49.0  6:43/M   10                
   23     20   7124  Michaela Schiele      WC East                               6:34     7:42     6:36       20:53.8  6:44/M   12                
   24  (< 5)   7133  Sofia Piccone         WC Rustin                             6:23     7:50     6:42       20:56.5  6:45/M   12                
   25     21   6950  Olivia Bing           Council Rock North                    6:29     7:55     6:31       20:56.8  6:45/M   12                
   26     22   6925  Lauren O'Neill        Avon Grove                            6:32     7:54     6:31       20:58.6  6:46/M   12                
   27  (< 5)   7070  Mackenzie Padilla     Phoenixville Area                     6:45     7:32     6:40       20:58.7  6:46/M    9                
   28     23   7066  Delaney O'Sullivan    Perkiomen Valley                      6:31     7:53     6:34       20:58.8  6:46/M   12                
   29  (< 5)   7093  Shannon Garvey        Unionville                            6:39     7:47     6:33       21:01.0  6:47/M   12                
   30     24   7138  Makala Hansen         William Tennent                       6:19     8:00     6:42       21:02.3  6:47/M   11                
   31     25   6959  Brooke Gable          Council Rock South                    6:40     7:49     6:34       21:04.0  6:48/M   10                
   32     26   7022  Molly Thomas          Methacton                             6:38     7:53     6:37       21:09.3  6:49/M    9                
   33     27   7057  Nora Ritting          Pennridge                             6:31     8:08     6:29       21:09.3  6:49/M   10                
   34     28   7053  Maria Lera-Lozano     Pennridge                             6:42     7:56     6:31       21:10.7  6:50/M    9                
   35  (< 5)   7087  Allison Malmquist     Souderton Area                        6:50     7:49     6:33       21:13.6  6:51/M   11                
   36     29   6961  Emily Peifer          Council Rock South                    6:35     7:56     6:43       21:15.3  6:51/M   11                
   37     30   7025  Sarah Hughes          Mt. St. Joseph Academy                6:47     7:54     6:33       21:16.0  6:52/M   11                
   38     31   7024  Olivia Forti          Mt. St. Joseph Academy                6:50     7:52     6:34       21:17.4  6:52/M   11                
   39     32   6945  Ella Lentini          Central Bucks West                    6:38     7:57     6:41       21:18.0  6:52/M    9                
   40     33   7047  Maggie Lustig         Owen J. Roberts                       6:41     8:04     6:32       21:18.1  6:52/M   10                
   41     34   6984  Aliza Thir            Downingtown West                      6:56     7:56     6:27       21:20.7  6:53/M   12                
   42  (< 5)   7069  Alyssa Cunningham     Phoenixville Area                     6:46     7:52     6:42       21:21.7  6:53/M   10                
   43  (< 5)   7060  Avery Gardner         Pennsbury                             6:40     7:58     6:44       21:23.4  6:54/M   11                
   44     35   7049  Calista VanDruff      Owen J. Roberts                       6:47     8:02     6:34       21:24.2  6:54/M   11                
   45     36   7144  Lindsey Frenia        Wissahickon                           6:45     7:58     6:40       21:25.1  6:55/M   12                
   46     37   7126  Gabriella Caronia     WC Henderson                          6:46     7:58     6:39       21:25.1  6:55/M   12      TM        
   47     38   6985  Jess Wogram           Downingtown West                      6:57     7:56     6:33       21:27.1  6:55/M   11                
   48     39   7067  Elyse Tancini         Perkiomen Valley                      6:43     8:01     6:45       21:29.9  6:56/M   10                
   49  (< 5)   7106  Natalia Curley        Upper Perkiomen                       6:53     7:56     6:41       21:31.4  6:56/M   12                
   50     40   7062  Claudia Brach         Perkiomen Valley                      6:46     8:00     6:46       21:33.3  6:57/M   10                
   51     41   6981  Paige Oskison         Downingtown West                      7:01     8:14     6:21       21:37.6  6:58/M   10                
   52     42   7096  Sarah Eskew           Upper Dublin                          6:34     8:12     6:51       21:39.3  6:59/M   12                
   53  (< 5)   7051  Abby Oliver           Oxford Area                           6:44     8:01     6:52       21:39.3  6:59/M   11                
   54  (< 5)   6978  Madison Brown         Downingtown East                      6:36     8:13     6:49       21:39.5  6:59/M    9                
   55     43   7142  Leah Dubin            Wissahickon                           6:44     8:09     6:46       21:40.4  6:59/M   11                
   56     44   6922  Jade Barrett          Avon Grove                            6:54     8:07     6:39       21:42.0  7:00/M   11                
   57  (< 5)   6921  Ella Montagano        Abington                              6:27     8:20     6:54       21:42.5  7:00/M   10                
   58     45   7129  Caroline Miller       WC Henderson                          6:44     8:08     6:53       21:45.5  7:01/M   12      TM        
   59  (< 5)   6941  Julia Pye             Central Bucks South                   6:31     8:13     7:04       21:49.0  7:02/M   10                
   60     46   7141  Natalie Drake         Wissahickon                           6:51     8:08     6:49       21:49.8  7:02/M   12                
   61     47   7064  Megan Furlong         Perkiomen Valley                      6:54     8:10     6:47       21:52.7  7:03/M   11                
   62     48   7128  Natalie Krauss        WC Henderson                          6:51     8:06     6:55       21:54.2  7:04/M    9      TM        
   63     49   6953  Avery McLaughlin      Council Rock North                    6:57     8:11     6:44       21:54.2  7:04/M   11                
   64  (< 5)   7059  Anna Bogdan           Pennsbury                             6:52     8:11     6:52       21:55.8  7:04/M   12                
   65     50   7026  Annie Lemelin         Mt. St. Joseph Academy                6:50     8:19     6:47       21:57.3  7:05/M   12                
   66  (< 5)   7043  Jaime Diedel          North Penn                            6:45     8:23     6:49       21:58.3  7:05/M   12                
   67  (< 5)   6931  Rachanee Tith         Boyertown                             6:49     8:16     6:54       22:00.1  7:06/M   12                
   68     51   6928  Ava Pfaff             Avon Grove                            6:49     8:13     6:57       22:00.4  7:06/M    9                
   69     52   6944  Cayleigh Haag         Central Bucks West                    6:30     8:23     7:08       22:02.4  7:06/M   10                
   70     53   7127  Amanda Kelly          WC Henderson                          6:46     8:17     6:59       22:02.5  7:06/M   11      TM        
   71     54   7045  Emily Glasier         Owen J. Roberts                       6:55     8:21     6:48       22:06.1  7:08/M   12                
   72     55   6942  Francie Ebert         Central Bucks West                    6:45     8:24     6:56       22:06.7  7:08/M   12                
   73     56   7048  Abby Norton           Owen J. Roberts                       7:01     8:17     6:47       22:06.8  7:08/M   11                
   74     57   6955  Sarah Needham         Council Rock North                    6:59     8:23     6:45       22:09.0  7:09/M   12                
   75     58   6962  Kaitlyn Pine          Council Rock South                    6:56     8:27     6:46       22:11.0  7:09/M   12                
   76  (< 5)   7061  Bailey Hall           Pennsbury                             7:07     8:13     6:50       22:11.3  7:09/M    9                
   77     59   6947  Maile McFadden        Central Bucks West                    6:55     8:23     6:52       22:12.1  7:10/M   10                
   78     60   6957  Katie Burke           Council Rock South                    6:57     8:13     7:03       22:14.4  7:10/M   11                
   79     61   6952  Meredith Lentz        Council Rock North                    6:52     8:40     6:44       22:16.9  7:11/M   11                
   80     62   7046  Grace Kratz           Owen J. Roberts                       6:52     8:24     7:03       22:20.0  7:12/M   12                
   81     63   7055  Kendall Posey         Pennridge                             6:51     8:31     6:57       22:20.6  7:12/M    9                
   82     64   7099  Amelia Pastore        Upper Dublin                          6:51     8:25     7:08       22:25.2  7:14/M   10                
   83  (< 5)   7079  Naomi Hillen          Pottsgrove                            6:45     8:30     7:10       22:26.8  7:14/M   12                
   84     65   6954  Katelyn Mothersbaugh  Council Rock North                    7:13     8:06     7:07       22:27.4  7:15/M   12                
   85     66   7097  Amanda Kulak          Upper Dublin                          6:59     8:30     7:00       22:30.4  7:15/M   11                
   86     67   7098  Emily Kulak           Upper Dublin                          7:00     8:28     7:01       22:30.4  7:15/M    9                
   87     68   6963  Hannah Rafferty       Council Rock South                    6:56     8:43     6:52       22:33.2  7:16/M   11                
   88     69   7147  Mila Jovanovic        Wissahickon                           6:58     8:44     6:53       22:35.9  7:17/M   10                
   89     70   6958  Madi DePietto         Council Rock South                    7:03     8:31     7:01       22:35.9  7:17/M   12                
   90  (< 5)   7080  Rylie Murphy          Quakertown                            6:56     8:33     7:07       22:37.4  7:18/M   12                
   91     71   6926  Hannah Parsons        Avon Grove                            6:58     8:33     7:06       22:38.0  7:18/M   11                
   92     72   7056  Ava Pultorak          Pennridge                             6:55     8:35     7:06       22:38.0  7:18/M   10                
   93     73   7020  Bipasha Moktan        Methacton                             7:06     8:24     7:11       22:43.4  7:20/M   10                
   94  (< 5)   6940  Brianna Jucewicz      Central Bucks South                   6:59     8:27     7:18       22:45.5  7:20/M   11                
   95  (< 5)   6949  Paige Henry           Coatesville                           7:07     8:42     7:00       22:50.2  7:22/M   12                
   96     74   7119  Rachel Andiario       WC East                               7:07     8:36     7:09       22:52.3  7:23/M   12                
   97     75   6979  Aubrey Hufnagel       Downingtown West                      7:01     8:29     7:21       22:52.6  7:23/M   10                
   98     76   6980  Lucy Minchoff         Downingtown West                      7:05     8:40     7:09       22:56.3  7:24/M   12                
   99  (< 5)   7037  Mia Amrhein           Neshaminy                             6:49     8:44     7:28       23:02.6  7:26/M   11                
  100     77   7054  Isabella Musgrove     Pennridge                             7:18     8:45     7:02       23:06.4  7:27/M   12                

Qualifying - Teams:  1  Individuals: 13

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1       1.1  Mile 3        Time    Pace    Age      Qualifier

  101     78   7023  Ciara Fall            Mt. St. Joseph Academy                7:12     8:42     7:17       23:12.6  7:29/M   10                
  102  (< 5)   6993  Rose McGee            Hatboro Horsham                       7:19     8:39     7:16       23:14.9  7:30/M    9                
  103     79   7058  Anna Teliska          Pennridge                             7:14     8:47     7:12       23:15.8  7:30/M   10                
  104     80   7063  Lindsay Fry           Perkiomen Valley                      7:02     8:48     7:28       23:19.2  7:31/M   12                
  105     81   7122  Lily McCaffrey        WC East                               7:16     8:50     7:12       23:19.3  7:31/M   10                
  106     82   7120  Marguerite Greulich   WC East                               7:17     8:48     7:15       23:21.4  7:32/M   12                
  107     83   6951  Ella Ciervo           Council Rock North                    7:05     8:59     7:21       23:26.4  7:34/M    9                
  108  (< 5)   7088  Julia Breisch         Spring Ford                           7:17     8:50     7:20       23:28.7  7:34/M   11                
  109     84   7016  Brianna Christmann    Methacton                             7:24     8:49     7:16       23:30.9  7:35/M   10                
  110     85   7134  Johanna Beuerle       William Tennent                       7:21     8:58     7:15       23:35.2  7:36/M   11                
  111     86   7028  Olivia Millevoi       Mt. St. Joseph Academy                7:24     8:49     7:22       23:35.6  7:36/M   12                
  112     87   7021  Devon Petrei          Methacton                             7:20     8:50     7:32       23:43.1  7:39/M   11                
  113     88   7100  Lena Shaddinger       Upper Dublin                          7:02     9:11     7:29       23:44.1  7:39/M   11                
  114     89   6923  Adrian David          Avon Grove                            7:10     9:01     7:33       23:45.2  7:40/M   12                
  115     90   7018  Iris Gong             Methacton                             7:11     9:05     7:27       23:45.5  7:40/M   11                
  116     91   7019  Maya Leber            Methacton                             7:29     9:13     7:08       23:51.6  7:42/M   12                
  117     92   7121  Miranda Herman        WC East                               7:24     9:10     7:23       23:58.6  7:44/M   12                
  118     93   7136  Caroline Emmerich     William Tennent                       7:18     9:11     7:28       23:58.8  7:44/M    9                
  119     94   7139  Abby Silberman        William Tennent                       7:39     9:04     7:32       24:16.9  7:50/M   11                
  120  (< 5)   6930  Alyssa Albanese       Boyertown                             7:01     9:29     7:46       24:17.8  7:50/M   10                
  121     95   7044  Grace Fennell         Owen J. Roberts                       7:19     9:22     7:44       24:26.1  7:53/M   10                
  122     96   6924  Maggie Keegan         Avon Grove                            7:22     9:12     7:54       24:29.3  7:54/M   12                
  123     97   7146  Emma Jovanovic        Wissahickon                           7:32     9:31     7:38       24:42.8  7:58/M   10                
  124  (< 5)   6920  Jasmin Bioteau        Abington                              6:54     9:38     8:12       24:45.2  7:59/M   12                
  125     98   7125  Maggie VanDyke        WC East                               7:37     9:18     7:51       24:46.4  7:59/M   10                
  126     99   7135  Anne Clark            William Tennent                       7:52     9:26     7:32       24:52.0  8:01/M   12                
  127    100   7017  Molly Keegan          Methacton                             7:44     9:31     7:51       25:07.6  8:06/M   9                 
  128    101   7145  Sophia Furman         Wissahickon                           7:35     9:28     8:09       25:14.2  8:08/M   11                
  129    102   7143  Emma Eby              Wissahickon                           7:44     9:45     8:00       25:30.9  8:14/M   10                
  130    103   7140  Emma Willauer         William Tennent                       7:53     9:50     8:20       26:04.2  8:25/M   10                
  131    104   7095  Ella Clayton          Upper Dublin                          7:21    10:40     8:13       26:15.9  8:28/M   11                
Top

Team Summary Report - Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 WC Henderson                           93               1   3   7  37  45  48  53         
        Top  5 Times: 1:40:53.9

    2 Central Bucks West                    116               6  12  14  32  52  55  59         
        Top  5 Times: 1:43:47.2

    3 Perkiomen Valley                      120               8  10  23  39  40  47  80         
        Top  5 Times: 1:43:59.0

    4 Downingtown West                      137               5  19  34  38  41  75  76         
        Top  5 Times: 1:44:59.7

    5 Owen J. Roberts                       180               2  33  35  54  56  62  95         
        Top  5 Times: 1:46:15.1

    6 Council Rock South                    187              15  25  29  58  60  68  70         
        Top  5 Times: 1:47:09.7

    7 Pennridge                             194               4  27  28  63  72  77  79         
        Top  5 Times: 1:46:56.0

    8 Council Rock North                    199              11  21  49  57  61  65  83         
        Top  5 Times: 1:47:29.5

    9 Avon Grove                            201              13  22  44  51  71  89  96         
        Top  5 Times: 1:47:34.8

   10 Mt. St. Joseph Academy                205              16  30  31  50  78  86             
        Top  5 Times: 1:48:17.9

   11 Upper Dublin                          256              17  42  64  66  67  88 104         
        Top  5 Times: 1:49:41.9

   12 WC East                               266               9  20  74  81  82  92  98         
        Top  5 Times: 1:50:24.0

   13 Wissahickon                           291              36  43  46  69  97 101 102         
        Top  5 Times: 1:52:14.1

   14 William Tennent                       314              18  24  85  93  94  99 103         
        Top  5 Times: 1:53:35.0

   15 Methacton                             360              26  73  84  87  90  91 100         
        Top  5 Times: 1:54:52.3

 Inc. Abington                             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Bensalem                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Boyertown                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Central Bucks South                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Coatesville                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Downingtown East                     1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Hatboro Horsham                      2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Neshaminy                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Penn                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oxford Area                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pennsbury                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Phoenixville Area                    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pottsgrove                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Quakertown                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Souderton Area                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Spring Ford                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unionville                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Upper Perkiomen                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. WC Rustin                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Top

Detail Team Results - Girls

WC Henderson    Finish Position -     1

  Team Score (places):  93  Team Score (times):    1:40:53.9   Average Time: 20:10.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7130  Jenna Mulhern          11       1            1        18:18.2      18:18.2      0:00.0
    2   7131  Liesl Scherrer         12       3            4        19:35.5      37:53.8      0:15.6
    3   7132  Weronica Ziemniak      10       7           11        19:49.4      57:43.2      0:27.7
    4   7126  Gabriella Caronia      12      37           48        21:25.1    1:19:08.4      0:56.3
    5   7129  Caroline Miller        12      45           93        21:45.5    1:40:53.9      1:09.5
    6   7128  Natalie Krauss          9      48          141        21:54.2    2:02:48.1      1:12.2
    7   7127  Amanda Kelly           11      53          194        22:02.5    2:24:50.6      1:15.8

Central Bucks West    Finish Position -     2

  Team Score (places): 116  Team Score (times):    1:43:47.2   Average Time: 20:45.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6946  Carlin McFadden        12       6            6        19:48.1      19:48.1      0:26.2
    2   6948  Emmi Simon             12      12           18        20:14.0      40:02.2      0:27.0
    3   6943  Julia Flood            12      14           32        20:24.5    1:00:26.7      0:44.9
    4   6945  Ella Lentini            9      32           64        21:18.0    1:21:44.7      0:58.1
    5   6944  Cayleigh Haag          10      52          116        22:02.4    1:43:47.2      1:25.0
    6   6942  Francie Ebert          12      55          171        22:06.7    2:05:53.9      1:13.2
    7   6947  Maile McFadden         10      59          230        22:12.1    2:28:06.0      1:09.2

Perkiomen Valley    Finish Position -     3

  Team Score (places): 120  Team Score (times):    1:43:59.0   Average Time: 20:47.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7065  Sienna Miller           9       8            8        19:52.1      19:52.1      0:25.2
    2   7068  Summer Watts           10      10           18        20:04.8      39:56.9      0:30.8
    3   7066  Delaney O'Sullivan     12      23           41        20:58.8    1:00:55.7      0:50.6
    4   7067  Elyse Tancini          10      39           80        21:29.9    1:22:25.7      1:01.8
    5   7062  Claudia Brach          10      40          120        21:33.3    1:43:59.0      1:02.8
    6   7064  Megan Furlong          11      47          167        21:52.7    2:05:51.8      1:04.4
    7   7063  Lindsay Fry            12      80          247        23:19.2    2:29:11.0      1:45.1

Downingtown West    Finish Position -     4

  Team Score (places): 137  Team Score (times):    1:44:59.7   Average Time: 20:59.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6983  Carolyn Tarpley        10       5            5        19:45.1      19:45.1      0:25.3
    2   6982  Taylor Rochon          10      19           24        20:49.0      40:34.2      0:41.9
    3   6984  Aliza Thir             12      34           58        21:20.7    1:01:54.9      0:44.1
    4   6985  Jess Wogram            11      38           96        21:27.1    1:23:22.1      0:50.2
    5   6981  Paige Oskison          10      41          137        21:37.6    1:44:59.7      0:38.0
    6   6979  Aubrey Hufnagel        10      75          212        22:52.6    2:07:52.3      1:38.2
    7   6980  Lucy Minchoff          12      76          288        22:56.3    2:30:48.7      1:26.2

Owen J. Roberts    Finish Position -     5

  Team Score (places): 180  Team Score (times):    1:46:15.1   Average Time: 21:15.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7050  Claire Zubey           10       2            2        19:19.7      19:19.7      0:28.1
    2   7047  Maggie Lustig          10      33           35        21:18.1      40:37.8      0:48.6
    3   7049  Calista VanDruff       11      35           70        21:24.2    1:02:02.1      0:51.2
    4   7045  Emily Glasier          12      54          124        22:06.1    1:24:08.3      1:05.4
    5   7048  Abby Norton            11      56          180        22:06.8    1:46:15.1      1:03.6
    6   7046  Grace Kratz            12      62          242        22:20.0    2:08:35.2      1:19.9
    7   7044  Grace Fennell          10      95          337        24:26.1    2:33:01.3      2:01.0

Council Rock South    Finish Position -     6

  Team Score (places): 187  Team Score (times):    1:47:09.7   Average Time: 21:25.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6960  Bailey Gassmann        10      15           15        20:24.8      20:24.8      0:33.9
    2   6959  Brooke Gable           10      25           40        21:04.0      41:28.8      0:50.8
    3   6961  Emily Peifer           11      29           69        21:15.3    1:02:44.2      0:59.8
    4   6962  Kaitlyn Pine           12      58          127        22:11.0    1:24:55.3      1:03.3
    5   6957  Katie Burke            11      60          187        22:14.4    1:47:09.7      1:19.9
    6   6963  Hannah Rafferty        11      68          255        22:33.2    2:09:42.9      1:09.4
    7   6958  Madi DePietto          12      70          325        22:35.9    2:32:18.9      1:17.6

Pennridge    Finish Position -     7

  Team Score (places): 194  Team Score (times):    1:46:56.0   Average Time: 21:23.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7052  Ashley Gordon          12       4            4        19:37.2      19:37.2      0:23.9
    2   7057  Nora Ritting           10      27           31        21:09.3      40:46.6      0:45.9
    3   7053  Maria Lera-Lozano       9      28           59        21:10.7    1:01:57.3      0:47.9
    4   7055  Kendall Posey           9      63          122        22:20.6    1:24:18.0      1:14.1
    5   7056  Ava Pultorak           10      72          194        22:38.0    1:46:56.0      1:23.4
    6   7054  Isabella Musgrove      12      77          271        23:06.4    2:10:02.5      1:19.1
    7   7058  Anna Teliska           10      79          350        23:15.8    2:33:18.3      1:29.4

Council Rock North    Finish Position -     8

  Team Score (places): 199  Team Score (times):    1:47:29.5   Average Time: 21:29.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6956  Lorena Ye              12      11           11        20:12.4      20:12.4      0:32.2
    2   6950  Olivia Bing            12      21           32        20:56.8      41:09.2      0:48.3
    3   6953  Avery McLaughlin       11      49           81        21:54.2    1:03:03.5      1:01.3
    4   6955  Sarah Needham          12      57          138        22:09.0    1:25:12.5      1:02.5
    5   6952  Meredith Lentz         11      61          199        22:16.9    1:47:29.5      1:00.8
    6   6954  Katelyn Mothersbaugh   12      65          264        22:27.4    2:09:56.9      1:23.7
    7   6951  Ella Ciervo             9      83          347        23:26.4    2:33:23.4      1:37.6

Avon Grove    Finish Position -     9

  Team Score (places): 201  Team Score (times):    1:47:34.8   Average Time: 21:30.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6927  Annika Pfaff           11      13           13        20:15.7      20:15.7      0:34.6
    2   6925  Lauren O'Neill         12      22           35        20:58.6      41:14.3      0:48.1
    3   6922  Jade Barrett           11      44           79        21:42.0    1:02:56.4      0:56.0
    4   6928  Ava Pfaff               9      51          130        22:00.4    1:24:56.8      1:13.7
    5   6926  Hannah Parsons         11      71          201        22:38.0    1:47:34.8      1:22.7
    6   6923  Adrian David           12      89          290        23:45.2    2:11:20.0      1:49.8
    7   6924  Maggie Keegan          12      96          386        24:29.3    2:35:49.4      2:10.6

Mt. St. Joseph Academy    Finish Position -    10

  Team Score (places): 205  Team Score (times):    1:48:17.9   Average Time: 21:39.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7027  Mary McGrory           11      16           16        20:34.4      20:34.4      0:47.8
    2   7025  Sarah Hughes           11      30           46        21:16.0      41:50.4      0:49.8
    3   7024  Olivia Forti           11      31           77        21:17.4    1:03:07.9      0:50.7
    4   7026  Annie Lemelin          12      50          127        21:57.3    1:25:05.3      1:03.9
    5   7023  Ciara Fall             10      78          205        23:12.6    1:48:17.9      1:34.2
    6   7028  Olivia Millevoi        12      86          291        23:35.6    2:11:53.5      1:38.7

Upper Dublin    Finish Position -    11

  Team Score (places): 256  Team Score (times):    1:49:41.9   Average Time: 21:56.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7094  Caitlin Burmester      12      17           17        20:36.4      20:36.4      0:38.3
    2   7096  Sarah Eskew            12      42           59        21:39.3      42:15.8      1:08.2
    3   7099  Amelia Pastore         10      64          123        22:25.2    1:04:41.0      1:24.6
    4   7097  Amanda Kulak           11      66          189        22:30.4    1:27:11.4      1:16.9
    5   7098  Emily Kulak             9      67          256        22:30.4    1:49:41.9      1:18.2
    6   7100  Lena Shaddinger        11      88          344        23:44.1    2:13:26.0      1:46.4
    7   7095  Ella Clayton           11     104          448        26:15.9    2:39:42.0      2:30.3

WC East    Finish Position -    12

  Team Score (places): 266  Team Score (times):    1:50:24.0   Average Time: 22:04.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7123  Sonia Piombino         11       9            9        19:57.1      19:57.1      0:35.9
    2   7124  Michaela Schiele       12      20           29        20:53.8      40:50.9      0:52.9
    3   7119  Rachel Andiario        12      74          103        22:52.3    1:03:43.2      1:25.6
    4   7122  Lily McCaffrey         10      81          184        23:19.3    1:27:02.6      1:28.8
    5   7120  Marguerite Greulich    12      82          266        23:21.4    1:50:24.0      1:32.2
    6   7121  Miranda Herman         12      92          358        23:58.6    2:14:22.6      1:40.5
    7   7125  Maggie VanDyke         10      98          456        24:46.4    2:39:09.0      2:07.8

Wissahickon    Finish Position -    13

  Team Score (places): 291  Team Score (times):    1:52:14.1   Average Time: 22:26.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7144  Lindsey Frenia         12      36           36        21:25.1      21:25.1      0:56.9
    2   7142  Leah Dubin             11      43           79        21:40.4      43:05.5      1:02.9
    3   7141  Natalie Drake          12      46          125        21:49.8    1:04:55.4      1:06.1
    4   7147  Mila Jovanovic         10      69          194        22:35.9    1:27:31.3      1:09.7
    5   7146  Emma Jovanovic         10      97          291        24:42.8    1:52:14.1      1:55.4
    6   7145  Sophia Furman          11     101          392        25:14.2    2:17:28.4      2:26.4
    7   7143  Emma Eby               10     102          494        25:30.9    2:42:59.3      2:16.9

William Tennent    Finish Position -    14

  Team Score (places): 314  Team Score (times):    1:53:35.0   Average Time: 22:43.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7137  Anastasia Grystay      12      18           18        20:41.7      20:41.7      0:53.3
    2   7138  Makala Hansen          11      24           42        21:02.3      41:44.0      0:58.6
    3   7134  Johanna Beuerle        11      85          127        23:35.2    1:05:19.2      1:32.2
    4   7136  Caroline Emmerich       9      93          220        23:58.8    1:29:18.1      1:44.6
    5   7139  Abby Silberman         11      94          314        24:16.9    1:53:35.0      1:49.1
    6   7135  Anne Clark             12      99          413        24:52.0    2:18:27.1      1:49.4
    7   7140  Emma Willauer          10     103          516        26:04.2    2:44:31.3      2:36.7

Methacton    Finish Position -    15

  Team Score (places): 360  Team Score (times):    1:54:52.3   Average Time: 22:58.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7022  Molly Thomas            9      26           26        21:09.3      21:09.3      0:53.9
    2   7020  Bipasha Moktan         10      73           99        22:43.4      43:52.7      1:28.4
    3   7016  Brianna Christmann     10      84          183        23:30.9    1:07:23.6      1:33.5
    4   7021  Devon Petrei           11      87          270        23:43.1    1:31:06.8      1:48.9
    5   7018  Iris Gong              11      90          360        23:45.5    1:54:52.3      1:44.5
    6   7019  Maya Leber             12      91          451        23:51.6    2:18:44.0      1:25.2
    7   7017  Molly Keegan           9      100          551        25:07.6    2:43:51.6      2:07.8

Abington    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6921  Ella Montagano         10   Less Than  5           21:42.5      21:42.5      1:10.7
    2   6920  Jasmin Bioteau         12   Less Than  5           24:45.2      46:27.8      2:28.8

Bensalem    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6929  Shana Keraney           9   Less Than  5           19:46.5      19:46.5      0:32.4

Boyertown    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6931  Rachanee Tith          12   Less Than  5           22:00.1      22:00.1      1:11.1
    2   6930  Alyssa Albanese        10   Less Than  5           24:17.8      46:17.9      2:03.2

Central Bucks South    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6941  Julia Pye              10   Less Than  5           21:49.0      21:49.0      1:20.7
    2   6940  Brianna Jucewicz       11   Less Than  5           22:45.5      44:34.5      1:35.1

Coatesville    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6949  Paige Henry            12   Less Than  5           22:50.2      22:50.2      1:16.9

Downingtown East    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6978  Madison Brown           9   Less Than  5           21:39.5      21:39.5      1:06.1

Hatboro Horsham    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   6994  Emily Simko            10   Less Than  5           20:13.8      20:13.8      0:37.7
    2   6993  Rose McGee              9   Less Than  5           23:14.9      43:28.7      1:32.7

Neshaminy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7037  Mia Amrhein            11   Less Than  5           23:02.6      23:02.6      1:45.4

North Penn    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7043  Jaime Diedel           12   Less Than  5           21:58.3      21:58.3      1:05.8

Oxford Area    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7051  Abby Oliver            11   Less Than  5           21:39.3      21:39.3      1:09.4

Pennsbury    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7060  Avery Gardner          11   Less Than  5           21:23.4      21:23.4      1:00.6
    2   7059  Anna Bogdan            12   Less Than  5           21:55.8      43:19.3      1:08.6
    3   7061  Bailey Hall             9   Less Than  5           22:11.3    1:05:30.6      1:07.0

Phoenixville Area    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7071  Madeline Witcoski       9   Less Than  5           20:36.2      20:36.2      0:40.1
    2   7070  Mackenzie Padilla       9   Less Than  5           20:58.7      41:34.9      0:56.9
    3   7069  Alyssa Cunningham      10   Less Than  5           21:21.7    1:02:56.7      0:59.4

Pottsgrove    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7079  Naomi Hillen           12   Less Than  5           22:26.8      22:26.8      1:27.4

Quakertown    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7080  Rylie Murphy           12   Less Than  5           22:37.4      22:37.4      1:24.3

Souderton Area    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7087  Allison Malmquist      11   Less Than  5           21:13.6      21:13.6      0:49.8

Spring Ford    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7088  Julia Breisch          11   Less Than  5           23:28.7      23:28.7      1:36.9

Unionville    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7093  Shannon Garvey         12   Less Than  5           21:01.0      21:01.0      0:50.4

Upper Perkiomen    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7106  Natalia Curley         12   Less Than  5           21:31.4      21:31.4      0:58.4

WC Rustin    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7133  Sofia Piccone          12   Less Than  5           20:56.5      20:56.5      0:58.8