2014 TagAlong Trail Run - 1 Mile

Age Group Results

April 13, 2014


Email results inquiries to: shawn@gtraces.com Good Times Event Services

Female 8 and Under

Place Name Team Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Maggie Covert 9526 7 11   9:42.0 9:45.5 9:42/M
2 Emily Cockerill 9521 7 15 0:49.3 10:31.4 10:34.2 10:31/M
3 Bella Kroger 7919 5 17 1:10.9 10:53.0 10:58.1 10:53/M
4 Madison Hummel 7982 7 25 2:21.7 12:03.7 12:37.6 12:03/M
5 Mariah Manning 9602 6 26 2:28.7 12:10.8 12:22.7 12:10/M
6 Meagan Williams 9669 4 34 3:16.4 12:58.5 13:04.4 12:58/M
7 Miranda Williams 9671 8 46 6:02.1 15:44.2 15:47.4 15:44/M
8 Hope Gant 7938 8 52 6:35.8 16:17.8 16:23.5 16:17/M
9 Gretta Welch 9663 5 54 6:39.8 16:21.8 16:30.5 16:21/M
10 Emma Bosken 7900 8 56 6:48.2 16:30.2 16:35.7 16:30/M
11 Amelia Donnelly 9542 8 64 7:57.3 17:39.3 17:53.7 17:39/M
12 Sophia Donnelly 9545 7 65 7:58.4 17:40.5 17:55.5 17:40/M
13 Nadine Crawford 9531 7 67 8:00.3 17:42.4 17:58.6 17:42/M
14 Maggie Haney 9573 8 68 8:41.9 18:24.0 18:40.6 18:24/M
15 Shayleigh Armstrong 9509 5 78 15:31.1 25:13.1 25:37.3 25:13/M
16 Avery Thomas 9653 6 79 15:31.4 25:13.4 25:36.8 25:13/M
 

Female 9 to 12

Place Name Team Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 sydney myers 9617 12 3   8:04.8 8:10.1 8:04/M
2 Riley Helms 9578 12 7 0:56.1 9:01.0 9:06.9 9:01/M
3 Morgan Williams 9672 10 10 1:31.8 9:36.7 9:40.5 9:36/M
4 Riley McKissick 9606 12 12 1:39.8 9:44.6 9:48.3 9:44/M
5 Brooklyn Hummel 7972 10 13 2:03.8 10:08.6 10:41.1 10:08/M
6 Maci Frantz 7842 12 18 2:49.0 10:53.9 11:00.2 10:53/M
7 Kati Thornburg 9655 12 19 3:05.0 11:09.8 11:13.9 11:09/M
8 Zoe Whitehead 9665 10 31 4:31.4 12:36.2 12:40.4 12:36/M
9 Addie Dunica 9548 9 32 4:33.2 12:38.0 12:40.6 12:38/M
10 Amanda Haney 9571 12 36 5:09.5 13:14.4 13:18.9 13:14/M
11 Ava Martin 9603 10 37 5:29.3 13:34.2 13:43.1 13:34/M
12 Rikki Phenis 9624 12 38 5:45.4 13:50.2 13:55.7 13:50/M
13 Cassandra Aversano 9513 11 47 8:01.4 16:06.2 16:09.1 16:06/M
14 Cassidy Longworth 7970 12 49 8:08.9 16:13.7 16:25.4 16:13/M
15 Izzy Fuller 7963 12 51 8:11.7 16:16.5 16:28.7 16:16/M
16 Hayleah Jones 9589 9 57 8:28.3 16:33.1 16:36.8 16:33/M
17 Sophia Goodhew 9566 10 62 9:15.7 17:20.5 17:35.7 17:20/M
18 Samantha Aversano 9514 9 71 10:23.3 18:28.2 18:32.1 18:28/M
19 Cassandra Cobb 9518 12 72 10:43.7 18:48.5 18:57.4 18:48/M
20 Mallary Haste 9576 9 82 17:17.3 25:22.2 25:40.6 25:22/M
 

Female 13 to 16

Place Name Team Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Emileign Sofroko 7891 14 5   8:46.1 8:50.9 8:46/M
2 Miranda Haney 9575 13 8 0:15.9 9:02.0 9:18.7 9:02/M
3 Angelia Clevenger 9517 14 33 3:56.2 12:42.3 13:55.9 12:42/M
4 Alyssa Sheridan 9639 15 40 5:48.1 14:34.2 14:40.9 14:34/M
5 Victoria Kritsch 9595 14 41 5:50.9 14:37.0 14:42.9 14:37/M
6 Miranda Martin 9604 14 43 6:21.1 15:07.2 15:16.4 15:07/M
7 Katy Malak 9599 14 44 6:21.2 15:07.3 15:16.5 15:07/M
8 Jennifer Taylor 9651 14 55 7:43.5 16:29.6 16:37.6 16:29/M
9 Autumn Jenkins 9585 14 58 8:13.5 16:59.6 17:16.6 16:59/M
10 Bethany Sloniker 9643 14 59 8:15.5 17:01.6 17:14.5 17:01/M
11 Cassie Whyde 9666 15 60 8:18.2 17:04.3 17:11.9 17:04/M
12 Brynna Buckmaster 9516 13 61 8:29.7 17:15.8 17:33.4 17:15/M
13 Marissa Cobb 9519 15 63 8:42.2 17:28.3 17:34.2 17:28/M
 

Female 17 and Over

Place Name Team Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Holly Duncan 9546 27 2   7:25.3 7:31.8 7:25/M
2 Alison Cockerill 9520 40 16 3:18.0 10:43.4 10:52.7 10:43/M
3 Delores York 9673 30 24 4:37.0 12:02.4 12:06.3 12:02/M
4 Maddison Baughn 9515 17 29 4:59.1 12:24.5 12:36.4 12:24/M
5 Melissa Rhoades 9628 34 30 5:05.0 12:30.4 12:41.6 12:30/M
6 Debany Arellano 9508 19 39 7:04.9 14:30.3 14:36.9 14:30/M
7 Joy Willeford 9668 32 45 8:09.0 15:34.4 15:38.7 15:34/M
8 Jackie Welch 9664 32 53 8:56.1 16:21.5 16:30.2 16:21/M
9 Krista Haney 9572 42 69 10:58.8 18:24.2 18:40.6 18:24/M
10 Donnita Aigner-Cobb 9507 42 73 11:59.0 19:24.3 19:35.2 19:24/M
11 Gwinn Adams 9506 37 74 13:05.0 20:30.4 20:48.7 20:30/M
12 Dawn Taylor 9649 39 75 13:11.8 20:37.2 20:48.7 20:37/M
13 Beverly Jenkins 9586 34 76 13:16.6 20:42.0 21:02.5 20:42/M
14 Suzanne Armstrong 9510 34 80 17:51.0 25:16.4 25:39.9 25:16/M
15 Jill Thomas 9654 33 81 17:51.6 25:17.0 25:40.4 25:17/M
 

Male 8 and Under

Place Name Team Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Orrin Morris 9616 7 14   10:26.5 10:37.7 10:26/M
2 Carter Campbell 7928 6 20 0:54.0 11:20.5 11:25.4 11:20/M
3 Jaxon Crawford 9529 8 23 1:32.4 11:58.9 12:07.3 11:58/M
 

Male 9 to 12

Place Name Team Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Nick Dunica 9550 11 4   8:22.4 8:26.6 8:22/M
2 Nathaniel Dunica 9549 12 9 0:54.9 9:17.3 9:21.9 9:17/M
3 Cole Campbell 7936 12 21 2:58.6 11:21.1 11:26.8 11:21/M
4 Jacob Cockerill 9522 10 28 3:53.1 12:15.5 12:22.2 12:15/M
5 Logan Jenkins 9588 10 42 6:32.9 14:55.3 15:16.4 14:55/M
 

Male 13 to 16

Place Name Team Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Vincent Fulk 9558 14 50   16:16.0 16:22.9 16:16/M
 

Male 17 and Over

Place Name Team Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Pace
1 Jason Duncan 9547 37 1   7:21.7 7:26.3 7:21/M
2 Kevin Shook 9640 28 6 1:31.1 8:52.8 9:01.2 8:52/M
3 Josh Crawford 9530 32 22 4:27.8 11:49.5 12:04.4 11:49/M
4 Meeks Cockerill 9523 40 27 4:51.7 12:13.4 12:21.3 12:13/M
5 Michael Williams 9670 34 35 5:37.2 12:59.0 13:04.4 12:59/M
6 Gary Fulk 9556 66 48 8:49.0 16:10.7 16:21.2 16:10/M
7 Chad Donnelly 9543 38 66 10:20.2 17:41.9 17:41.9 17:41/M
8 Matt Haney 9574 42 70 11:03.3 18:25.0 18:41.6 18:25/M
9 Joe Jenkins 9587 33 77 13:21.1 20:42.8 21:02.5 20:42/M