PIAA District VI Championships
October 27, 2018
Results By Gingerbread Man Running Co. Gingerbread Man Running Co.
Overall Finish List - Boys
Boys Single A
Qualifying - Teams: 2 Individuals: 10
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade Qualifier
1 1 460 Brendan Colwell Penns Valley Area 17:03.7 5:30/M 10 TM
2 2 532 Carter Kauffman Saint Joseph's Catholic Academy 17:27.6 5:38/M 11 IND
3 3 359 Hunter Armstrong Marion Center Area 17:34.0 5:40/M 11 TM
4 4 465 Colton Sands Penns Valley Area 17:50.0 5:45/M 10 TM
5 5 530 Josh Hershbine Saint Joseph's Catholic Academy 18:05.1 5:50/M 9 IND
6 6 126 Michael Hanik Bishop McCort 18:15.3 5:53/M 12 IND
7 7 462 Alexander Gretok Penns Valley Area 18:30.1 5:58/M 12 TM
8 8 127 Darius Hinton Bishop McCort 18:37.8 6:00/M 12 IND
9 9 362 Connor McGrady Marion Center Area 18:42.8 6:02/M 12 TM
10 10 463 Daniel Kelly Penns Valley Area 18:57.5 6:07/M 10 TM
11 11 715 Kenny Muth West Shamokin 19:06.8 6:10/M 12 IND
12 12 461 Max Feidler Penns Valley Area 19:11.7 6:11/M 10 TM
13 13 363 Tyler Sacco Marion Center Area 19:15.9 6:13/M 11 TM
14 14 684 Josh Hamilton United 19:24.9 6:15/M 11 IND
15 15 487 Lane Macy Portage Area 19:27.6 6:16/M 10 IND
16 16 502 Sam Kauffman Purchase Line 19:39.7 6:20/M 10 IND
17 17 365 Levi Waltermire Marion Center Area 19:42.6 6:21/M 10 TM
18 18 361 Rhys Davies Marion Center Area 19:44.0 6:22/M 11 TM
19 19 683 Gavin Cameron United 19:49.4 6:24/M 10 IND
20 20 360 James Clark Marion Center Area 19:50.9 6:24/M 10 TM
21 21 533 Sam Palmer Saint Joseph's Catholic Academy 19:56.1 6:26/M 9 IND
22 22 512 Charlie Levander Richland Boys 20:00.5 6:27/M 10
23 23 529 Aidan Cross Saint Joseph's Catholic Academy 20:11.0 6:31/M 11
24 24 515 Shane Sloan Richland Boys 20:11.6 6:31/M 12
25 25 364 Anthony Scott Marion Center Area 20:12.3 6:31/M 10 TM
26 26 686 Aiden Ringler United 20:13.7 6:31/M 11
27 (< 5) 292 Isaac Kelly Homer Center 20:22.1 6:34/M 10
28 27 534 Asa Reynolds Saint Joseph's Catholic Academy 20:22.7 6:34/M 9
29 28 682 Jared Bloom United 20:35.5 6:38/M 11
30 (< 5) 290 Tyler Federinko Homer Center 20:39.9 6:40/M 12
31 29 712 Hunter Kaplin West Shamokin 20:41.4 6:40/M 12
32 30 94 Kenny Robison Bellwood Antis 20:42.2 6:41/M 10
33 31 503 Bryce Knepp Purchase Line 20:47.7 6:42/M 12
34 32 490 Tyler Spaid Portage Area 20:52.5 6:44/M 11
35 33 448 Jared Bowman Penns Manor 20:57.6 6:45/M 10
36 34 704 Jacob Stagi West Branch 20:57.7 6:45/M 11
37 35 687 Jerremy Rudnick United 20:59.9 6:46/M 12
38 36 466 Thaddeus Smith Penns Valley Area 21:05.3 6:48/M 10 TM
39 37 716 Jeremy Shutters West Shamokin 21:07.6 6:49/M 10
40 38 92 Nick Padula Bellwood Antis 21:08.0 6:49/M 12
41 39 713 Ethan Libengood West Shamokin 21:11.1 6:50/M 12
42 40 504 Connor McCoy Purchase Line 21:12.1 6:50/M 12
43 41 718 Mason Wolfe West Shamokin 21:13.0 6:51/M 10
44 42 531 Isaac Hyman Saint Joseph's Catholic Academy 21:14.9 6:51/M 11
45 43 464 Owen Korman Penns Valley Area 21:15.4 6:51/M 10 TM
46 44 113 Coltin Cover Bishop Guilfoyle 21:20.6 6:53/M 11
47 45 688 Donald Shroyer United 21:24.3 6:54/M 12
48 46 717 Gavin Solley West Shamokin 21:29.7 6:56/M 10
49 47 703 Ben Lanager West Branch 21:34.3 6:57/M 12
50 48 91 Daniel Kustaborder Bellwood Antis 21:34.7 6:57/M 12
51 49 89 Trevor Crusciel Bellwood Antis 21:34.7 6:57/M 12
52 50 698 Justin Clark West Branch 21:40.0 6:59/M 12
53 51 452 Nathan Miller Penns Manor 21:41.6 7:00/M 12
54 52 685 Richard Plowman United 21:46.2 7:01/M 9
55 53 103 Ely Blaisdell Bishop Carroll 21:47.3 7:02/M 10
56 54 513 Ethan Marx Richland Boys 21:48.9 7:02/M 10
57 55 150 Travis Lute Cambria Heights 21:49.9 7:02/M 10
58 56 514 Cullen O'Dowd Richland Boys 21:54.4 7:04/M 10
59 57 702 Thomas Kovalick West Branch 21:56.5 7:05/M 10
60 (< 5) 323 Jack Zurybida Juniata Valley 21:58.9 7:05/M 12
61 58 511 Vignesh Elonavin Richland Boys 22:05.4 7:07/M 10
62 59 152 Gabriel Sheridan Cambria Heights 22:06.1 7:08/M 11
63 60 449 Spencer Coy Penns Manor 22:08.3 7:08/M 12
64 61 245 Blaze McCusker Glendale Jr./Sr. High School 22:13.9 7:10/M 12
65 62 528 Leland Calistri Saint Joseph's Catholic Academy 22:22.7 7:13/M 10
66 63 242 Evan Duclo Glendale Jr./Sr. High School 22:30.0 7:15/M 9
67 64 241 Brady Dreibelbis Glendale Jr./Sr. High School 22:30.6 7:15/M 9
68 65 738 Chandler Edwards Williamsburg Community HS 22:36.4 7:17/M 12
69 66 501 Brayden Faught Purchase Line 22:36.8 7:17/M 9
70 67 115 Austin Williams Bishop Guilfoyle 22:38.2 7:18/M 10
71 68 140 Cole Schrack Blairsville 22:42.5 7:19/M 12
72 69 714 Nick McCausland West Shamokin 22:46.9 7:21/M 9
73 70 90 hunter gregg Bellwood Antis 22:52.9 7:23/M 10
74 71 453 Gabe Riva Penns Manor 22:55.0 7:24/M 11
75 72 247 Josh Potutschnig Glendale Jr./Sr. High School 22:55.8 7:24/M 12
76 73 742 Lambert Palmer Williamsburg Community HS 23:04.5 7:26/M 9
77 74 137 Lloyd Luchinsinger Blairsville 23:11.7 7:29/M 12
78 75 489 Nathan Shaffer Portage Area 23:18.2 7:31/M 11
79 76 106 Isaac Repko Bishop Carroll 23:23.0 7:33/M 11
80 77 450 Cole Jarvie Penns Manor 23:24.1 7:33/M 9
81 78 244 Brian Mann Glendale Jr./Sr. High School 23:24.1 7:33/M 10
82 79 246 Zack McGarvey Glendale Jr./Sr. High School 23:25.8 7:33/M 10
83 80 128 Ben Johnson Bishop McCort 23:33.9 7:36/M 12
84 (< 5) 320 Brayden Dyreson Juniata Valley 23:34.0 7:36/M 12
85 81 243 Garrett Hutton Glendale Jr./Sr. High School 23:39.6 7:38/M 10
86 (< 5) 322 Lewis Porter Juniata Valley 23:47.7 7:40/M 12
87 82 135 Jack Bruce Blairsville 23:57.2 7:44/M 12
88 83 104 Simon Kirsch Bishop Carroll 23:59.5 7:44/M 10
89 84 93 Caedon Poe Bellwood Antis 24:02.5 7:45/M 9
90 85 134 Frankie Benko Blairsville 24:05.1 7:46/M 9
91 86 114 Fabian Matos-machado Bishop Guilfoyle 24:05.1 7:46/M 11
92 87 112 Dominic Cacciotti Bishop Guilfoyle 24:07.3 7:47/M 10
93 (< 5) 321 Ethan Kern Juniata Valley 24:17.2 7:50/M 10
94 88 516 Owen Towns Richland Boys 24:26.0 7:53/M 12
95 89 505 Tyler Scott Purchase Line 24:26.9 7:53/M 10
96 90 116 Owen Yang Bishop Guilfoyle 24:28.8 7:54/M 11
97 91 129 Aaron Koval Bishop McCort 24:30.9 7:54/M 10
98 92 105 Anthony Motchenbaugh Bishop Carroll 24:32.9 7:55/M 9
99 93 125 Ian Coyle Bishop McCort 24:33.5 7:55/M 9
100 94 488 Collan Schad Portage Area 24:36.2 7:56/M 9
Qualifying - Teams: 2 Individuals: 10
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade Qualifier
101 95 740 Drew Hileman Williamsburg Community HS 24:51.2 8:01/M 10
102 96 699 Joshua Guerra West Branch 24:53.4 8:02/M 12
103 97 151 David Pence Cambria Heights 25:01.1 8:04/M 12
104 98 136 Jonathan Bush Blairsville 25:02.0 8:05/M 11
105 99 739 Noah Fagnano Williamsburg Community HS 25:07.8 8:06/M 12
106 100 131 Damek Shontofski Bishop McCort 25:19.1 8:10/M 9
107 101 138 Cam Reaugh Blairsville 25:24.8 8:12/M 9
108 102 454 Brock Sleppy Penns Manor 25:26.1 8:12/M 9
109 103 701 Doug Kolesar West Branch 25:49.2 8:20/M 10
110 104 741 Heath Moore Williamsburg Community HS 25:50.0 8:20/M 12
111 105 517 Adam Usmanov Richland Boys 25:58.0 8:23/M 11
112 106 486 Eric Castel Portage Area 26:23.0 8:31/M 9
113 107 149 Tyler Huber Cambria Heights 26:23.0 8:31/M 12
114 108 148 Logan Hoover Cambria Heights 26:36.6 8:35/M 12
115 109 451 Aaron Lowman Penns Manor 26:41.4 8:36/M 9
116 110 117 John Zhang Bishop Guilfoyle 26:57.0 8:42/M 12
117 (< 5) 289 Dominic Anderson Homer Center 27:03.6 8:44/M 9
118 111 102 Luke Behe Bishop Carroll 30:20.8 9:47/M 9
119 112 130 Ben Murdy Bishop McCort 31:01.2 10:00/M 11
Team Summary Report - Boys
Boys Single A
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Penns Valley Area 34 1 4 7 10 12 36 43
Top 5 Times: 1:31:33.3
2 Marion Center Area 60 3 9 13 17 18 20 25
Top 5 Times: 1:34:59.6
3 Saint Joseph's Catholic Academy 78 2 5 21 23 27 42 62
Top 5 Times: 1:36:02.7
4 United 122 14 19 26 28 35 45 52
Top 5 Times: 1:41:03.6
5 West Shamokin 157 11 29 37 39 41 46 69
Top 5 Times: 1:43:20.0
6 Richland Boys 214 22 24 54 56 58 88 105
Top 5 Times: 1:46:00.9
7 Bellwood Antis 235 30 38 48 49 70 84
Top 5 Times: 1:47:52.7
8 Purchase Line 242 16 31 40 66 89
Top 5 Times: 1:48:43.4
9 Bishop McCort 278 6 8 80 91 93 100 112
Top 5 Times: 1:49:31.5
10 West Branch 284 34 47 50 57 96 103
Top 5 Times: 1:51:02.1
11 Penns Manor 292 33 51 60 71 77 102 109
Top 5 Times: 1:51:06.7
12 Portage Area 322 15 32 75 94 106
Top 5 Times: 1:54:37.6
13 Glendale Jr./Sr. High School 338 61 63 64 72 78 79 81
Top 5 Times: 1:53:34.7
14 Bishop Guilfoyle 374 44 67 86 87 90 110
Top 5 Times: 1:56:40.1
15 Blairsville 407 68 74 82 85 98 101
Top 5 Times: 1:58:58.7
16 Bishop Carroll 415 53 76 83 92 111
Top 5 Times: 2:04:03.7
17 Cambria Heights 426 55 59 97 107 108
Top 5 Times: 2:01:56.9
18 Williamsburg Community HS 436 65 73 95 99 104
Top 5 Times: 2:01:30.1
Inc. Homer Center 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Juniata Valley 4 finishers
Top 5 Times:
Detail Team Results - Boys
Boys Single A
Penns Valley Area Finish Position - 1
Team Score (places): 34 Team Score (times): 1:31:33.3 Average Time: 18:18.6
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 460 Brendan Colwell 10 1 1 17:03.7 17:03.7 0:00.0
2 465 Colton Sands 10 4 5 17:50.0 34:53.7 0:46.2
3 462 Alexander Gretok 12 7 12 18:30.1 53:23.9 1:26.3
4 463 Daniel Kelly 10 10 22 18:57.5 1:12:21.5 1:53.8
5 461 Max Feidler 10 12 34 19:11.7 1:31:33.3 2:08.0
6 466 Thaddeus Smith 10 36 70 21:05.3 1:52:38.6 4:01.5
7 464 Owen Korman 10 43 113 21:15.4 2:13:54.1 4:11.6
Marion Center Area Finish Position - 2
Team Score (places): 60 Team Score (times): 1:34:59.6 Average Time: 18:59.9
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 359 Hunter Armstrong 11 3 3 17:34.0 17:34.0 0:30.2
2 362 Connor McGrady 12 9 12 18:42.8 36:16.9 1:39.1
3 363 Tyler Sacco 11 13 25 19:15.9 55:32.8 2:12.1
4 365 Levi Waltermire 10 17 42 19:42.6 1:15:15.5 2:38.8
5 361 Rhys Davies 11 18 60 19:44.0 1:34:59.6 2:40.3
6 360 James Clark 10 20 80 19:50.9 1:54:50.5 2:47.1
7 364 Anthony Scott 10 25 105 20:12.3 2:15:02.8 3:08.5
Saint Joseph's Catholic Academy Finish Position - 3
Team Score (places): 78 Team Score (times): 1:36:02.7 Average Time: 19:12.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 532 Carter Kauffman 11 2 2 17:27.6 17:27.6 0:23.9
2 530 Josh Hershbine 9 5 7 18:05.1 35:32.8 1:01.3
3 533 Sam Palmer 9 21 28 19:56.1 55:28.9 2:52.3
4 529 Aidan Cross 11 23 51 20:11.0 1:15:39.9 3:07.2
5 534 Asa Reynolds 9 27 78 20:22.7 1:36:02.7 3:18.9
6 531 Isaac Hyman 11 42 120 21:14.9 1:57:17.6 4:11.1
7 528 Leland Calistri 10 62 182 22:22.7 2:19:40.4 5:18.9
United Finish Position - 4
Team Score (places): 122 Team Score (times): 1:41:03.6 Average Time: 20:12.7
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 684 Josh Hamilton 11 14 14 19:24.9 19:24.9 2:21.2
2 683 Gavin Cameron 10 19 33 19:49.4 39:14.4 2:45.6
3 686 Aiden Ringler 11 26 59 20:13.7 59:28.1 3:09.9
4 682 Jared Bloom 11 28 87 20:35.5 1:20:03.6 3:31.7
5 687 Jerremy Rudnick 12 35 122 20:59.9 1:41:03.6 3:56.1
6 688 Donald Shroyer 12 45 167 21:24.3 2:02:27.9 4:20.5
7 685 Richard Plowman 9 52 219 21:46.2 2:24:14.2 4:42.4
West Shamokin Finish Position - 5
Team Score (places): 157 Team Score (times): 1:43:20.0 Average Time: 20:40.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 715 Kenny Muth 12 11 11 19:06.8 19:06.8 2:03.0
2 712 Hunter Kaplin 12 29 40 20:41.4 39:48.3 3:37.6
3 716 Jeremy Shutters 10 37 77 21:07.6 1:00:55.9 4:03.8
4 713 Ethan Libengood 12 39 116 21:11.1 1:22:07.0 4:07.3
5 718 Mason Wolfe 10 41 157 21:13.0 1:43:20.0 4:09.2
6 717 Gavin Solley 10 46 203 21:29.7 2:04:49.8 4:25.9
7 714 Nick McCausland 9 69 272 22:46.9 2:27:36.7 5:43.1
Richland Boys Finish Position - 6
Team Score (places): 214 Team Score (times): 1:46:00.9 Average Time: 21:12.1
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 512 Charlie Levander 10 22 22 20:00.5 20:00.5 2:56.7
2 515 Shane Sloan 12 24 46 20:11.6 40:12.1 3:07.8
3 513 Ethan Marx 10 54 100 21:48.9 1:02:01.0 4:45.1
4 514 Cullen O'Dowd 10 56 156 21:54.4 1:23:55.4 4:50.6
5 511 Vignesh Elonavin 10 58 214 22:05.4 1:46:00.9 5:01.7
6 516 Owen Towns 12 88 302 24:26.0 2:10:26.9 7:22.2
7 517 Adam Usmanov 11 105 407 25:58.0 2:36:25.0 8:54.2
Bellwood Antis Finish Position - 7
Team Score (places): 235 Team Score (times): 1:47:52.7 Average Time: 21:34.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 94 Kenny Robison 10 30 30 20:42.2 20:42.2 3:38.5
2 92 Nick Padula 12 38 68 21:08.0 41:50.3 4:04.2
3 91 Daniel Kustaborder 12 48 116 21:34.7 1:03:25.0 4:30.9
4 89 Trevor Crusciel 12 49 165 21:34.7 1:24:59.7 4:30.9
5 90 hunter gregg 10 70 235 22:52.9 1:47:52.7 5:49.1
6 93 Caedon Poe 9 84 319 24:02.5 2:11:55.3 6:58.8
Purchase Line Finish Position - 8
Team Score (places): 242 Team Score (times): 1:48:43.4 Average Time: 21:44.6
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 502 Sam Kauffman 10 16 16 19:39.7 19:39.7 2:35.9
2 503 Bryce Knepp 12 31 47 20:47.7 40:27.4 3:43.9
3 504 Connor McCoy 12 40 87 21:12.1 1:01:39.6 4:08.4
4 501 Brayden Faught 9 66 153 22:36.8 1:24:16.5 5:33.0
5 505 Tyler Scott 10 89 242 24:26.9 1:48:43.4 7:23.1
Bishop McCort Finish Position - 9
Team Score (places): 278 Team Score (times): 1:49:31.5 Average Time: 21:54.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 126 Michael Hanik 12 6 6 18:15.3 18:15.3 1:11.5
2 127 Darius Hinton 12 8 14 18:37.8 36:53.1 1:34.0
3 128 Ben Johnson 12 80 94 23:33.9 1:00:27.1 6:30.2
4 129 Aaron Koval 10 91 185 24:30.9 1:24:58.0 7:27.1
5 125 Ian Coyle 9 93 278 24:33.5 1:49:31.5 7:29.7
6 131 Damek Shontofski 9 100 378 25:19.1 2:14:50.7 8:15.3
7 130 Ben Murdy 11 112 490 31:01.2 2:45:52.0 13:57.5
West Branch Finish Position - 10
Team Score (places): 284 Team Score (times): 1:51:02.1 Average Time: 22:12.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 704 Jacob Stagi 11 34 34 20:57.7 20:57.7 3:53.9
2 703 Ben Lanager 12 47 81 21:34.3 42:32.1 4:30.6
3 698 Justin Clark 12 50 131 21:40.0 1:04:12.1 4:36.2
4 702 Thomas Kovalick 10 57 188 21:56.5 1:26:08.6 4:52.7
5 699 Joshua Guerra 12 96 284 24:53.4 1:51:02.1 7:49.6
6 701 Doug Kolesar 10 103 387 25:49.2 2:16:51.4 8:45.4
Penns Manor Finish Position - 11
Team Score (places): 292 Team Score (times): 1:51:06.7 Average Time: 22:13.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 448 Jared Bowman 10 33 33 20:57.6 20:57.6 3:53.8
2 452 Nathan Miller 12 51 84 21:41.6 42:39.2 4:37.8
3 449 Spencer Coy 12 60 144 22:08.3 1:04:47.6 5:04.5
4 453 Gabe Riva 11 71 215 22:55.0 1:27:42.6 5:51.2
5 450 Cole Jarvie 9 77 292 23:24.1 1:51:06.7 6:20.3
6 454 Brock Sleppy 9 102 394 25:26.1 2:16:32.9 8:22.3
7 451 Aaron Lowman 9 109 503 26:41.4 2:43:14.3 9:37.6
Portage Area Finish Position - 12
Team Score (places): 322 Team Score (times): 1:54:37.6 Average Time: 22:55.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 487 Lane Macy 10 15 15 19:27.6 19:27.6 2:23.8
2 490 Tyler Spaid 11 32 47 20:52.5 40:20.1 3:48.7
3 489 Nathan Shaffer 11 75 122 23:18.2 1:03:38.3 6:14.4
4 488 Collan Schad 9 94 216 24:36.2 1:28:14.6 7:32.5
5 486 Eric Castel 9 106 322 26:23.0 1:54:37.6 9:19.2
Glendale Jr./Sr. High School Finish Position - 13
Team Score (places): 338 Team Score (times): 1:53:34.7 Average Time: 22:42.9
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 245 Blaze McCusker 12 61 61 22:13.9 22:13.9 5:10.2
2 242 Evan Duclo 9 63 124 22:30.0 44:44.0 5:26.2
3 241 Brady Dreibelbis 9 64 188 22:30.6 1:07:14.7 5:26.9
4 247 Josh Potutschnig 12 72 260 22:55.8 1:30:10.5 5:52.0
5 244 Brian Mann 10 78 338 23:24.1 1:53:34.7 6:20.3
6 246 Zack McGarvey 10 79 417 23:25.8 2:17:00.5 6:22.0
7 243 Garrett Hutton 10 81 498 23:39.6 2:40:40.1 6:35.8
Bishop Guilfoyle Finish Position - 14
Team Score (places): 374 Team Score (times): 1:56:40.1 Average Time: 23:20.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 113 Coltin Cover 11 44 44 21:20.6 21:20.6 4:16.8
2 115 Austin Williams 10 67 111 22:38.2 43:58.8 5:34.4
3 114 Fabian Matos-machado 11 86 197 24:05.1 1:08:03.9 7:01.3
4 112 Dominic Cacciotti 10 87 284 24:07.3 1:32:11.3 7:03.5
5 116 Owen Yang 11 90 374 24:28.8 1:56:40.1 7:25.0
6 117 John Zhang 12 110 484 26:57.0 2:23:37.1 9:53.2
Blairsville Finish Position - 15
Team Score (places): 407 Team Score (times): 1:58:58.7 Average Time: 23:47.7
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 140 Cole Schrack 12 68 68 22:42.5 22:42.5 5:38.7
2 137 Lloyd Luchinsinger 12 74 142 23:11.7 45:54.2 6:07.9
3 135 Jack Bruce 12 82 224 23:57.2 1:09:51.5 6:53.5
4 134 Frankie Benko 9 85 309 24:05.1 1:33:56.6 7:01.3
5 136 Jonathan Bush 11 98 407 25:02.0 1:58:58.7 7:58.2
6 138 Cam Reaugh 9 101 508 25:24.8 2:24:23.6 8:21.1
Bishop Carroll Finish Position - 16
Team Score (places): 415 Team Score (times): 2:04:03.7 Average Time: 24:48.7
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 103 Ely Blaisdell 10 53 53 21:47.3 21:47.3 4:43.5
2 106 Isaac Repko 11 76 129 23:23.0 45:10.3 6:19.3
3 104 Simon Kirsch 10 83 212 23:59.5 1:09:09.9 6:55.7
4 105 Anthony Motchenbaugh 9 92 304 24:32.9 1:33:42.8 7:29.2
5 102 Luke Behe 9 111 415 30:20.8 2:04:03.7 13:17.0
Cambria Heights Finish Position - 17
Team Score (places): 426 Team Score (times): 2:01:56.9 Average Time: 24:23.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 150 Travis Lute 10 55 55 21:49.9 21:49.9 4:46.1
2 152 Gabriel Sheridan 11 59 114 22:06.1 43:56.0 5:02.3
3 151 David Pence 12 97 211 25:01.1 1:08:57.2 7:57.3
4 149 Tyler Huber 12 107 318 26:23.0 1:35:20.3 9:19.3
5 148 Logan Hoover 12 108 426 26:36.6 2:01:56.9 9:32.9
Williamsburg Community HS Finish Position - 18
Team Score (places): 436 Team Score (times): 2:01:30.1 Average Time: 24:18.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 738 Chandler Edwards 12 65 65 22:36.4 22:36.4 5:32.7
2 742 Lambert Palmer 9 73 138 23:04.5 45:41.0 6:00.8
3 740 Drew Hileman 10 95 233 24:51.2 1:10:32.2 7:47.4
4 739 Noah Fagnano 12 99 332 25:07.8 1:35:40.1 8:04.0
5 741 Heath Moore 12 104 436 25:50.0 2:01:30.1 8:46.2
Homer Center Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 292 Isaac Kelly 10 Less Than 5 20:22.1 20:22.1 3:18.3
2 290 Tyler Federinko 12 Less Than 5 20:39.9 41:02.0 3:36.1
3 289 Dominic Anderson 9 Less Than 5 27:03.6 1:08:05.7 9:59.8
Juniata Valley Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 323 Jack Zurybida 12 Less Than 5 21:58.9 21:58.9 4:55.2
2 320 Brayden Dyreson 12 Less Than 5 23:34.0 45:32.9 6:30.2
3 322 Lewis Porter 12 Less Than 5 23:47.7 1:09:20.7 6:43.9
4 321 Ethan Kern 10 Less Than 5 24:17.2 1:33:37.9 7:13.4