District 1 Championships - 11/2/20

November 02, 2020


Results By Chester County Running Store CCRS

Table of Contents

Finish List - Boys - XC
Team Summary - Boys - XC
Team Detail - Boys - XC
Top

Overall Finish List - Boys


Qualifying - Teams:  1  Individuals: 13

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1     1.1    Mile 3        Time    Pace    Age      Qualifier

    1      1   7209  Aiden Barnhill        Downingtown West                      5:27     6:16     4:37       16:21.4  5:16/M   12      TM        
    2      2   7221  Devon Comber          Hatboro Horsham                       5:27     6:16     4:40       16:24.4  5:17/M   12      IND       
    3      3   7326  Ethan McIntyre        Unionville                            5:16     6:06     5:12       16:35.5  5:21/M   12      IND       
    4  (< 5)   7277  Diego Lera-Lozano     Pennridge                             5:27     6:15     4:53       16:37.1  5:22/M   12      IND       
    5      4   7214  Declan Rymer          Downingtown West                      5:28     6:15     4:56       16:40.1  5:23/M   12      TM        
    6      5   7222  Brian DiCola          Hatboro Horsham                       5:29     6:18     4:59       16:48.2  5:25/M   10      IND       
    7      6   7339  Gavin Brophy          WC Henderson                          5:17     6:10     5:20       16:48.9  5:25/M   11      IND       
    8      7   7202  Brendan Flynn         Downingtown East                      5:28     6:16     5:04       16:49.8  5:25/M   11      IND       
    9      8   7210  Holden Betz           Downingtown West                      5:29     6:17     5:03       16:50.2  5:26/M   12      TM        
   10      9   7340  Jack Davidson         WC Henderson                          5:17     6:23     5:14       16:54.9  5:27/M   12      IND       
   11  (< 5)   7217  Michael Search        Great Valley                          5:30     6:15     5:13       16:59.4  5:29/M   12      IND       
   12     10   7206  Caiden Leen           Downingtown East                      5:28     6:20     5:14       17:03.6  5:30/M   11      IND       
   13     11   7174  Nikolaus Mangeot      Central Bucks West                    5:17     6:26     5:20       17:04.3  5:30/M   11      IND       
   14  (< 5)   7216  Matthew Dietrick      Great Valley                          5:31     6:22     5:16       17:10.6  5:32/M   12      IND       
   15  (< 5)   7157  Eric Muthersbaugh     Boyertown                             5:26     6:25     5:19       17:11.0  5:33/M   12      IND       
   16     12   7287  Kabiru Brown          Perkiomen Valley                      5:32     6:24     5:17       17:14.4  5:34/M   12      IND       
   17     13   7183  Andrew Belder         Council Rock South                    5:30     6:26     5:19       17:16.9  5:34/M   12                
   18     14   7176  Brennan Wellock       Central Bucks West                    5:22     6:31     5:24       17:17.7  5:35/M   11                
   19     15   7211  Henry Debuque         Downingtown West                      5:32     6:25     5:20       17:18.0  5:35/M   12      TM        
   20     16   7208  James Smith           Downingtown East                      5:34     6:25     5:18       17:18.0  5:35/M   11                
   21     17   7335  Gus Platt             Upper Dublin                          5:28     6:25     5:26       17:20.3  5:35/M    9                
   22     18   7322  Aryan Abbaraju        Unionville                            5:33     6:24     5:22       17:20.4  5:35/M   10                
   23     19   7205  Jacob Lawson          Downingtown East                      5:33     6:27     5:22       17:23.7  5:36/M   12                
   24  (< 5)   7347  Zachary Dallal        Wissahickon                           5:34     6:24     5:29       17:28.4  5:38/M   12                
   25     20   7204  Collin Hickey         Downingtown East                      5:33     6:25     5:31       17:30.2  5:39/M   12                
   26  (< 5)   7169  Holden Emery          Central Bucks East                    5:34     6:29     5:26       17:30.5  5:39/M   12                
   27     21   7312  Quintin Smith         Spring Ford                           5:30     6:30     5:29       17:31.0  5:39/M   10                
   28     22   7267  Karl Schafsteller     North Penn                            5:33     6:26     5:30       17:31.4  5:39/M   12                
   29     23   7274  Andrew Mcgonigle      Owen J. Roberts                       5:19     6:37     5:36       17:34.6  5:40/M   10                
   30  (< 5)   7338  Donald Miller         Upper Perkiomen                       5:25     6:36     5:34       17:36.4  5:41/M   11                
   31     24   7329  Matthew Castronuevo   Upper Dublin                          5:35     6:37     5:25       17:39.1  5:42/M   10                
   32     25   7266  Ian Kelly             North Penn                            5:32     6:35     5:32       17:40.6  5:42/M   12                
   33  (< 5)   7180  Josh Tobias           Council Rock North                    5:35     6:30     5:35       17:40.7  5:42/M   12                
   34  (< 5)   7349  Jake Licata           Wissahickon                           5:37     6:36     5:27       17:40.8  5:42/M   11                
   35     26   7175  Eric Mass             Central Bucks West                    5:29     6:37     5:34       17:41.3  5:42/M   11                
   36     27   7285  Joshua Ware           Pennsbury                             5:36     6:43     5:26       17:47.0  5:44/M   12                
   37     28   7269  Josh DiMarino         Owen J. Roberts                       5:31     6:41     5:34       17:48.0  5:45/M   12                
   38     29   7215  Zack Yaros            Downingtown West                      5:38     6:38     5:31       17:49.0  5:45/M   12      TM        
   39  (< 5)   7178  Josh Miller           Coatesville                           5:32     6:35     5:42       17:49.5  5:45/M   10                
   40     30   7248  Vaughn Lackman        Methacton                             5:25     6:49     5:35       17:50.8  5:45/M   11                
   41  (< 5)   7307  Aidan Maue            Souderton Area                        5:32     6:44     5:34       17:52.4  5:46/M    9                
   42  (< 5)   7179  Robbie Lloyd          Council Rock North                    5:34     6:45     5:32       17:52.4  5:46/M   12                
   43     31   7182  Tallon Batres         Council Rock South                    5:42     6:40     5:28       17:52.6  5:46/M   12                
   44     32   7188  Toby Rosengarten      Council Rock South                    5:37     6:38     5:37       17:54.3  5:46/M   11                
   45     33   7207  Aaron Scavuzzo        Downingtown East                      5:39     6:41     5:34       17:55.0  5:47/M   12                
   46     34   7280  Justin Brown          Pennsbury                             5:28     6:43     5:42       17:55.3  5:47/M   11                
   47  (< 5)   7239  Gavin Maxwell         Kennett                               5:16     6:18     6:20       17:55.8  5:47/M   12                
   48     35   7212  Dev Jijilal           Downingtown West                      5:38     6:38     5:39       17:56.6  5:47/M   11      TM        
   49  (< 5)   7148  Robert Walton         Bensalem                              5:40     6:40     5:35       17:56.9  5:47/M   10                
   50  (< 5)   7156  Cameron Kratz         Boyertown                             5:31     6:35     5:49       17:56.9  5:47/M   11                
   51     36   7253  Chris Spletzer        Methacton                             5:38     6:41     5:37       17:57.7  5:47/M   12                
   52     37   7308  Liam Baker            Spring Ford                           5:41     6:49     5:28       17:58.3  5:48/M   12                
   53     38   7330  James Fitzmaurice     Upper Dublin                          5:37     6:44     5:37       17:59.0  5:48/M   12                
   54     39   7342  Luke Miles            WC Henderson                          5:37     6:42     5:39       18:00.2  5:48/M   12                
   55     40   7309  Anthony Bamford       Spring Ford                           5:35     6:45     5:40       18:01.1  5:49/M   12                
   56  (< 5)   7278  Mason Nyce            Pennridge                             5:36     6:49     5:37       18:03.6  5:49/M   11                
   57  (< 5)   7177  Dave Kelly            Coatesville                           5:47     6:50     5:27       18:05.7  5:50/M   11                
   58     41   7345  Patrick Snyder        WC Henderson                          5:38     6:46     5:40       18:05.8  5:50/M   11                
   59     42   7286  Tommy Bricker         Perkiomen Valley                      5:36     6:50     5:39       18:06.2  5:50/M   11                
   60     43   7344  Rowan Shigeno         WC Henderson                          5:45     6:44     5:39       18:09.5  5:51/M   12                
   61     44   7273  Matthew Kwiatkowski   Owen J. Roberts                       5:39     6:44     5:47       18:10.5  5:52/M   11                
   62     45   7263  Colin Fisher          North Penn                            5:37     6:47     5:45       18:11.3  5:52/M   10                
   63     46   7251  Matthew Sandners      Methacton                             5:42     6:48     5:40       18:12.1  5:52/M    9                
   64     47   7203  Owen Hibshman         Downingtown East                      5:46     6:48     5:38       18:13.1  5:53/M   11                
   65     48   7272  Sebastian Herrada     Owen J. Roberts                       5:38     6:45     5:50       18:14.9  5:53/M   11                
   66     49   7213  Nick Piergiovanni     Downingtown West                      5:39     6:45     5:50       18:14.9  5:53/M   12      TM        
   67     50   7282  Alex Hludzinski       Pennsbury                             5:36     6:57     5:40       18:15.5  5:53/M   11                
   68  (< 5)   7276  Terence Grenda        Pennridge                             5:34     6:53     5:48       18:16.3  5:54/M   12                
   69     51   7247  Charles D'Orazio      Methacton                             5:44     6:53     5:38       18:16.9  5:54/M   12                
   70     52   7268  Gavin Zanck           North Penn                            5:32     6:41     6:06       18:21.4  5:55/M   11                
   71     53   7184  Logan Brunozzi        Council Rock South                    5:44     6:56     5:41       18:22.7  5:55/M   11                
   72     54   7186  Josh Gross            Council Rock South                    5:45     6:55     5:44       18:24.9  5:56/M   11                
   73     55   7264  Sean Fisher           North Penn                            5:37     6:53     5:56       18:27.3  5:57/M   12                
   74  (< 5)   7181  Bode Wildgrube        Council Rock North                    5:41     7:05     5:40       18:27.9  5:57/M   12                
   75     56   7173  Nicholas Isaac        Central Bucks West                    5:37     6:53     5:58       18:29.4  5:58/M   12                
   76     57   7281  John Harding          Pennsbury                             5:39     6:55     5:54       18:29.6  5:58/M   10                
   77  (< 5)   7346  Jason Vogt            William Tennent                       5:42     7:03     5:43       18:29.7  5:58/M   11                
   78     58   7252  Jason Shumaker        Methacton                             5:42     7:02     5:45       18:30.1  5:58/M   11                
   79  (< 5)   7337  Blandin Conklin       Upper Perkiomen                       5:41     7:03     5:45       18:30.7  5:58/M   12                
   80     59   7291  Evan Romano           Perkiomen Valley                      5:44     7:05     5:41       18:31.1  5:58/M   11                
   81     60   7325  Adam Kitay            Unionville                            5:55     6:58     5:37       18:31.3  5:58/M   11                
   82     61   7328  Caden Young           Unionville                            5:50     6:57     5:45       18:33.5  5:59/M   11                
   83     62   7310  Andrew Carlin         Spring Ford                           5:44     7:02     5:48       18:35.5  6:00/M   12                
   84     63   7289  Daniel Haymen         Perkiomen Valley                      5:37     6:55     6:02       18:36.0  6:00/M   12                
   85  (< 5)   7348  Doug Hoyer            Wissahickon                           5:39     7:02     5:56       18:38.7  6:01/M   11                
   86     64   7270  Jack Golden           Owen J. Roberts                       5:52     7:01     5:47       18:40.7  6:01/M   11                
   87  (< 5)   7306  John Juszynski        Quakertown                            5:40     6:54     6:06       18:41.6  6:02/M   11                
   88     65   7171  Carter Fitzgerald     Central Bucks West                    5:39     7:12     5:53       18:45.0  6:03/M   11                
   89     66   7341  Sam Drap              WC Henderson                          5:50     7:03     5:51       18:45.2  6:03/M   11                
   90     67   7249  Tristan Landsberg     Methacton                             5:50     7:03     5:54       18:47.7  6:04/M   11                
   91     68   7311  Ryan Kovaleski        Spring Ford                           5:42     7:07     6:01       18:50.3  6:05/M   10                
   92  (< 5)   7350  Matthew Winkowski     Wissahickon                           5:41     7:06     6:03       18:52.2  6:05/M   10                
   93     69   7262  Elliot Buera          North Penn                            5:44     7:12     5:57       18:55.4  6:06/M   12                
   94     70   7223  Tyler Kirn            Hatboro Horsham                       5:53     7:16     5:46       18:56.2  6:06/M   12                
   95  (< 5)   7336  Parker Edge           Upper Merion                          5:43     7:06     6:12       19:01.7  6:08/M   12                
   96  (< 5)   7254  Ryan Tarapchak        Neshaminy                             5:34     7:12     6:16       19:02.5  6:08/M   11                
   97     71   7172  Alex Hartin           Central Bucks West                    5:44     7:15     6:06       19:06.2  6:10/M   12                
   98     72   7323  Lucca DiMario         Unionville                            5:58     7:10     6:01       19:09.3  6:11/M   10                
   99     73   7218  Joseph Acton          Hatboro Horsham                       5:56     7:24     5:48       19:09.7  6:11/M   10                
  100     74   7279  Ben Brown             Pennsbury                             5:54     7:17     5:58       19:10.4  6:11/M   10                

Qualifying - Teams:  1  Individuals: 13

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                               Mile 1       1.1  Mile 3        Time    Pace    Age      Qualifier

  101     75   7314  John Zawislak         Spring Ford                           5:58     7:17     5:55       19:11.6  6:11/M   12                
  102     76   7170  Owen Donaher          Central Bucks West                    5:29     6:39     7:07       19:16.4  6:13/M   10                
  103     77   7271  Nathan Hayes          Owen J. Roberts                       5:51     7:08     6:17       19:17.3  6:13/M   10                
  104     78   7292  Ryan Stratton         Perkiomen Valley                      5:58     7:18     6:00       19:17.5  6:13/M   11                
  105     79   7333  Andrew Krasinski      Upper Dublin                          5:53     7:25     5:58       19:17.9  6:13/M   12                
  106     80   7284  Stephan Sroka         Pennsbury                             5:49     7:25     6:03       19:19.1  6:14/M   12                
  107     81   7185  Aaron Gross           Council Rock South                    5:51     7:19     6:09       19:19.9  6:14/M    9                
  108     82   7265  Md Kaba               North Penn                            5:45     7:28     6:05       19:20.3  6:14/M   11                
  109     83   7187  Eric Neville          Council Rock South                    5:50     7:24     6:08       19:23.8  6:15/M   12                
  110     84   7275  Nick Wood             Owen J. Roberts                       5:58     7:21     6:04       19:24.1  6:15/M   11                
  111     85   7220  Ben Clarke            Hatboro Horsham                       5:55     7:25     6:09       19:30.8  6:17/M   12                
  112     86   7224  Zachary Ryan          Hatboro Horsham                       5:56     7:26     6:12       19:35.3  6:19/M   11                
  113     87   7219  Kevin Allen           Hatboro Horsham                       5:54     7:33     6:07       19:36.1  6:19/M   12                
  114     88   7250  Chris McGlynn         Methacton                             5:49     7:47     6:01       19:39.0  6:20/M   11                
  115     89   7290  Dylan Ribelin         Perkiomen Valley                      6:00     7:35     6:04       19:40.7  6:21/M   10                
  116     90   7332  Ethan Junk            Upper Dublin                          6:00     7:45     6:12       19:57.8  6:26/M   12                
  117     91   7288  Jason Clifford        Perkiomen Valley                      6:00     7:43     6:27       20:12.2  6:31/M    9                
  118     92   7283  Jacob Outcalt         Pennsbury                             6:05     7:45     6:26       20:17.3  6:33/M   12                
  119     93   7313  Ryan Trimble          Spring Ford                           5:57     8:00     6:22       20:21.0  6:34/M   11                
  120     94   7331  Kyles Moltz           Upper Dublin                          6:08     8:00     6:22       20:31.9  6:37/M   10                
  121     95   7334  Soloman Pak           Upper Dublin                          6:21     8:17     6:57       21:35.7  6:58/M   10                
  122     96   7343  Max Mullertz          WC Henderson                          6:34     8:59     6:59       22:33.0  7:16/M   12                
Top

Team Summary Report - Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Downingtown West                       57               1   4   8  15  29  35  49         
        Top  5 Times: 1:24:58.8

    2 Downingtown East                       72               7  10  16  19  20  33  47         
        Top  5 Times: 1:26:05.4

    3 WC Henderson                          138               6   9  39  41  43  66  96         
        Top  5 Times: 1:27:59.5

    4 Central Bucks West                    172              11  14  26  56  65  71  76         
        Top  5 Times: 1:29:17.9

    5 Council Rock South                    183              13  31  32  53  54  81  83         
        Top  5 Times: 1:29:51.6

    6 North Penn                            199              22  25  45  52  55  69  82         
        Top  5 Times: 1:30:12.2

    7 Owen J. Roberts                       207              23  28  44  48  64  77  84         
        Top  5 Times: 1:30:28.9

    8 Unionville                            214               3  18  60  61  72                 
        Top  5 Times: 1:30:10.1

    9 Methacton                             221              30  36  46  51  58  67  88         
        Top  5 Times: 1:30:47.8

   10 Spring Ford                           228              21  37  40  62  68  75  93         
        Top  5 Times: 1:30:56.5

   11 Hatboro Horsham                       235               2   5  70  73  85  86  87         
        Top  5 Times: 1:30:49.4

   12 Pennsbury                             242              27  34  50  57  74  80  92         
        Top  5 Times: 1:31:38.1

   13 Upper Dublin                          248              17  24  38  79  90  94  95         
        Top  5 Times: 1:32:14.3

   14 Perkiomen Valley                      254              12  42  59  63  78  89  91         
        Top  5 Times: 1:31:45.4

 Inc. Bensalem                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Boyertown                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Coatesville                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Council Rock North                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Neshaminy                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pennridge                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Quakertown                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Souderton Area                       1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Upper Perkiomen                      2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. William Tennent                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Wissahickon                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Central Bucks East                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Great Valley                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kennett                              1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Upper Merion                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Top

Detail Team Results - Boys

Downingtown West    Finish Position -     1

  Team Score (places):  57  Team Score (times):    1:24:58.8   Average Time: 16:59.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7209  Aiden Barnhill         12       1            1        16:21.4      16:21.4      0:00.0
    2   7214  Declan Rymer           12       4            5        16:40.1      33:01.5      0:18.9
    3   7210  Holden Betz            12       8           13        16:50.2      49:51.8      0:25.5
    4   7211  Henry Debuque          12      15           28        17:18.0    1:07:09.8      0:42.6
    5   7215  Zack Yaros             12      29           57        17:49.0    1:24:58.8      0:54.3
    6   7212  Dev Jijilal            11      35           92        17:56.6    1:42:55.5      1:01.9
    7   7213  Nick Piergiovanni      12      49          141        18:14.9    2:01:10.5      1:13.1

Downingtown East    Finish Position -     2

  Team Score (places):  72  Team Score (times):    1:26:05.4   Average Time: 17:13.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7202  Brendan Flynn          11       7            7        16:49.8      16:49.8      0:27.3
    2   7206  Caiden Leen            11      10           17        17:03.6      33:53.4      0:37.0
    3   7208  James Smith            11      16           33        17:18.0      51:11.5      0:40.9
    4   7205  Jacob Lawson           12      19           52        17:23.7    1:08:35.2      0:45.0
    5   7204  Collin Hickey          12      20           72        17:30.2    1:26:05.4      0:53.6
    6   7207  Aaron Scavuzzo         12      33          105        17:55.0    1:44:00.5      0:56.8
    7   7203  Owen Hibshman          11      47          152        18:13.1    2:02:13.6      1:00.7

WC Henderson    Finish Position -     3

  Team Score (places): 138  Team Score (times):    1:27:59.5   Average Time: 17:35.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7339  Gavin Brophy           11       6            6        16:48.9      16:48.9      0:43.3
    2   7340  Jack Davidson          12       9           15        16:54.9      33:43.9      0:36.8
    3   7342  Luke Miles             12      39           54        18:00.2      51:44.1      1:01.9
    4   7345  Patrick Snyder         11      41           95        18:05.8    1:09:49.9      1:03.1
    5   7344  Rowan Shigeno          12      43          138        18:09.5    1:27:59.5      1:02.3
    6   7341  Sam Drap               11      66          204        18:45.2    1:46:44.8      1:13.9
    7   7343  Max Mullertz           12      96          300        22:33.0    2:09:17.8      2:21.6

Central Bucks West    Finish Position -     4

  Team Score (places): 172  Team Score (times):    1:29:17.9   Average Time: 17:51.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7174  Nikolaus Mangeot       11      11           11        17:04.3      17:04.3      0:42.7
    2   7176  Brennan Wellock        11      14           25        17:17.7      34:22.1      0:46.8
    3   7175  Eric Mass              11      26           51        17:41.3      52:03.4      0:57.2
    4   7173  Nicholas Isaac         12      56          107        18:29.4    1:10:32.8      1:20.6
    5   7171  Carter Fitzgerald      11      65          172        18:45.0    1:29:17.9      1:15.9
    6   7172  Alex Hartin            12      71          243        19:06.2    1:48:24.1      1:29.1
    7   7170  Owen Donaher           10      76          319        19:16.4    2:07:40.6      2:29.9

Council Rock South    Finish Position -     5

  Team Score (places): 183  Team Score (times):    1:29:51.6   Average Time: 17:58.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7183  Andrew Belder          12      13           13        17:16.9      17:16.9      0:41.9
    2   7182  Tallon Batres          12      31           44        17:52.6      35:09.5      0:51.1
    3   7188  Toby Rosengarten       11      32           76        17:54.3      53:03.9      1:00.0
    4   7184  Logan Brunozzi         11      53          129        18:22.7    1:11:26.7      1:03.8
    5   7186  Josh Gross             11      54          183        18:24.9    1:29:51.6      1:06.4
    6   7185  Aaron Gross             9      81          264        19:19.9    1:49:11.5      1:31.4
    7   7187  Eric Neville           12      83          347        19:23.8    2:08:35.4      1:31.2

North Penn    Finish Position -     6

  Team Score (places): 199  Team Score (times):    1:30:12.2   Average Time: 18:02.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7267  Karl Schafsteller      12      22           22        17:31.4      17:31.4      0:53.3
    2   7266  Ian Kelly              12      25           47        17:40.6      35:12.0      0:55.0
    3   7263  Colin Fisher           10      45           92        18:11.3      53:23.4      1:08.3
    4   7268  Gavin Zanck            11      52          144        18:21.4    1:11:44.9      1:29.1
    5   7264  Sean Fisher            12      55          199        18:27.3    1:30:12.2      1:18.6
    6   7262  Elliot Buera           12      69          268        18:55.4    1:49:07.6      1:20.1
    7   7265  Md Kaba                11      82          350        19:20.3    2:08:27.9      1:28.3

Owen J. Roberts    Finish Position -     7

  Team Score (places): 207  Team Score (times):    1:30:28.9   Average Time: 18:05.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7274  Andrew Mcgonigle       10      23           23        17:34.6      17:34.6      0:59.3
    2   7269  Josh DiMarino          12      28           51        17:48.0      35:22.7      0:57.2
    3   7273  Matthew Kwiatkowski    11      44           95        18:10.5      53:33.2      1:09.5
    4   7272  Sebastian Herrada      11      48          143        18:14.9    1:11:48.2      1:13.1
    5   7270  Jack Golden            11      64          207        18:40.7    1:30:28.9      1:09.6
    6   7271  Nathan Hayes           10      77          284        19:17.3    1:49:46.3      1:39.5
    7   7275  Nick Wood              11      84          368        19:24.1    2:09:10.4      1:26.7

Unionville    Finish Position -     8

  Team Score (places): 214  Team Score (times):    1:30:10.1   Average Time: 18:02.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7326  Ethan McIntyre         12       3            3        16:35.5      16:35.5      0:34.7
    2   7322  Aryan Abbaraju         10      18           21        17:20.4      33:55.9      0:45.2
    3   7325  Adam Kitay             11      60           81        18:31.3      52:27.3      0:59.5
    4   7328  Caden Young            11      61          142        18:33.5    1:11:00.8      1:08.1
    5   7323  Lucca DiMario          10      72          214        19:09.3    1:30:10.1      1:23.4

Methacton    Finish Position -     9

  Team Score (places): 221  Team Score (times):    1:30:47.8   Average Time: 18:09.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7248  Vaughn Lackman         11      30           30        17:50.8      17:50.8      0:58.2
    2   7253  Chris Spletzer         12      36           66        17:57.7      35:48.6      0:59.9
    3   7251  Matthew Sandners        9      46          112        18:12.1      54:00.7      1:02.9
    4   7247  Charles D'Orazio       12      51          163        18:16.9    1:12:17.7      1:01.3
    5   7252  Jason Shumaker         11      58          221        18:30.1    1:30:47.8      1:07.8
    6   7249  Tristan Landsberg      11      67          288        18:47.7    1:49:35.6      1:16.9
    7   7250  Chris McGlynn          11      88          376        19:39.0    2:09:14.6      1:24.1

Spring Ford    Finish Position -    10

  Team Score (places): 228  Team Score (times):    1:30:56.5   Average Time: 18:11.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7312  Quintin Smith          10      21           21        17:31.0      17:31.0      0:51.9
    2   7308  Liam Baker             12      37           58        17:58.3      35:29.4      0:50.5
    3   7309  Anthony Bamford        12      40           98        18:01.1      53:30.6      1:03.0
    4   7310  Andrew Carlin          12      62          160        18:35.5    1:12:06.2      1:11.0
    5   7311  Ryan Kovaleski         10      68          228        18:50.3    1:30:56.5      1:23.5
    6   7314  John Zawislak          12      75          303        19:11.6    1:50:08.1      1:17.7
    7   7313  Ryan Trimble           11      93          396        20:21.0    2:10:29.2      1:45.3

Hatboro Horsham    Finish Position -    11

  Team Score (places): 235  Team Score (times):    1:30:49.4   Average Time: 18:09.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7221  Devon Comber           12       2            2        16:24.4      16:24.4      0:03.0
    2   7222  Brian DiCola           10       5            7        16:48.2      33:12.7      0:22.0
    3   7223  Tyler Kirn             12      70           77        18:56.2      52:08.9      1:08.4
    4   7218  Joseph Acton           10      73          150        19:09.7    1:11:18.6      1:10.6
    5   7220  Ben Clarke             12      85          235        19:30.8    1:30:49.4      1:32.1
    6   7224  Zachary Ryan           11      86          321        19:35.3    1:50:24.8      1:35.3
    7   7219  Kevin Allen            12      87          408        19:36.1    2:10:01.0      1:30.2

Pennsbury    Finish Position -    12

  Team Score (places): 242  Team Score (times):    1:31:38.1   Average Time: 18:19.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7285  Joshua Ware            12      27           27        17:47.0      17:47.0      0:49.1
    2   7280  Justin Brown           11      34           61        17:55.3      35:42.4      1:05.2
    3   7282  Alex Hludzinski        11      50          111        18:15.5      53:58.0      1:03.3
    4   7281  John Harding           10      57          168        18:29.6    1:12:27.6      1:17.0
    5   7279  Ben Brown              10      74          242        19:10.4    1:31:38.1      1:20.8
    6   7284  Stephan Sroka          12      80          322        19:19.1    1:50:57.2      1:26.1
    7   7283  Jacob Outcalt          12      92          414        20:17.3    2:11:14.5      1:48.9

Upper Dublin    Finish Position -    13

  Team Score (places): 248  Team Score (times):    1:32:14.3   Average Time: 18:26.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7335  Gus Platt               9      17           17        17:20.3      17:20.3      0:49.2
    2   7329  Matthew Castronuevo    10      24           41        17:39.1      34:59.4      0:48.2
    3   7330  James Fitzmaurice      12      38           79        17:59.0      52:58.5      0:59.4
    4   7333  Andrew Krasinski       12      79          158        19:17.9    1:12:16.5      1:21.0
    5   7332  Ethan Junk             12      90          248        19:57.8    1:32:14.3      1:34.8
    6   7331  Kyles Moltz            10      94          342        20:31.9    1:52:46.2      1:45.0
    7   7334  Soloman Pak            10      95          437        21:35.7    2:14:22.0      2:19.8

Perkiomen Valley    Finish Position -    14

  Team Score (places): 254  Team Score (times):    1:31:45.4   Average Time: 18:21.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7287  Kabiru Brown           12      12           12        17:14.4      17:14.4      0:39.4
    2   7286  Tommy Bricker          11      42           54        18:06.2      35:20.7      1:01.6
    3   7291  Evan Romano            11      59          113        18:31.1      53:51.8      1:03.4
    4   7289  Daniel Haymen          12      63          176        18:36.0    1:12:27.8      1:24.8
    5   7292  Ryan Stratton          11      78          254        19:17.5    1:31:45.4      1:23.0
    6   7290  Dylan Ribelin          10      89          343        19:40.7    1:51:26.1      1:27.1
    7   7288  Jason Clifford          9      91          434        20:12.2    2:11:38.3      1:49.8

Bensalem    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7148  Robert Walton          10   Less Than  5           17:56.9      17:56.9      0:58.3

Boyertown    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7157  Eric Muthersbaugh      12   Less Than  5           17:11.0      17:11.0      0:41.6
    2   7156  Cameron Kratz          11   Less Than  5           17:56.9      35:08.0      1:11.6

Coatesville    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7178  Josh Miller            10   Less Than  5           17:49.5      17:49.5      1:04.3
    2   7177  Dave Kelly             11   Less Than  5           18:05.7      35:55.2      0:49.5

Council Rock North    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7180  Josh Tobias            12   Less Than  5           17:40.7      17:40.7      0:57.6
    2   7179  Robbie Lloyd           12   Less Than  5           17:52.4      35:33.2      0:54.6
    3   7181  Bode Wildgrube         12   Less Than  5           18:27.9      54:01.2      1:03.2

Neshaminy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7254  Ryan Tarapchak         11   Less Than  5           19:02.5      19:02.5      1:38.4

Pennridge    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7277  Diego Lera-Lozano      12   Less Than  5           16:37.1      16:37.1      0:16.1
    2   7278  Mason Nyce             11   Less Than  5           18:03.6      34:40.7      0:59.9
    3   7276  Terence Grenda         12   Less Than  5           18:16.3      52:57.1      1:10.8

Quakertown    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7306  John Juszynski         11   Less Than  5           18:41.6      18:41.6      1:28.7

Souderton Area    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7307  Aidan Maue              9   Less Than  5           17:52.4      17:52.4      0:57.2

Upper Perkiomen    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7338  Donald Miller          11   Less Than  5           17:36.4      17:36.4      0:57.1
    2   7337  Blandin Conklin        12   Less Than  5           18:30.7      36:07.1      1:07.9

William Tennent    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7346  Jason Vogt             11   Less Than  5           18:29.7      18:29.7      1:05.5

Wissahickon    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7347  Zachary Dallal         12   Less Than  5           17:28.4      17:28.4      0:52.3
    2   7349  Jake Licata            11   Less Than  5           17:40.8      35:09.3      0:49.4
    3   7348  Doug Hoyer             11   Less Than  5           18:38.7      53:48.0      1:19.1
    4   7350  Matthew Winkowski      10   Less Than  5           18:52.2    1:12:40.3      1:26.3

Central Bucks East    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7169  Holden Emery           12   Less Than  5           17:30.5      17:30.5      0:48.4

Great Valley    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7217  Michael Search         12   Less Than  5           16:59.4      16:59.4      0:35.5
    2   7216  Matthew Dietrick       12   Less Than  5           17:10.6      34:10.0      0:38.7

Kennett    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7239  Gavin Maxwell          12   Less Than  5           17:55.8      17:55.8      1:42.4

Upper Merion    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Age     Place        Place      Time        Time        Back
    1   7336  Parker Edge            12   Less Than  5           19:01.7      19:01.7      1:34.8