District 1 Championship 10/29/21
October 27, 2021
Results By Chester County Racing Services CCRS
Overall Finish List - Girls
Girls AAA
XC
Qualifying - Teams: 6 Individuals: 30
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team 1 Mile Mile 2 1.1 Mil Time Pace Age Qualifier
1 1 538 Claire Zubey Owen J. Roberts 5:40 5:58 6:19 17:58.5 5:48/M 11 TM
2 (< 5) 29 Shana Kearney Bensalem 5:39 6:08 6:25 18:13.9 5:53/M 10 IND
3 2 335 Lillian DiCola Hatboro Horsham 5:49 6:11 6:14 18:15.8 5:53/M 9 IND
4 3 483 Ella Woehlcke Mount Saint Joseph Academy 5:49 6:12 6:38 18:40.5 6:01/M 10 IND
5 4 340 Emily Simko Hatboro Horsham 5:56 6:19 6:35 18:51.2 6:05/M 11 IND
6 5 945 Ellie Keefer WC Rustin 5:58 6:27 6:35 19:01.0 6:08/M 11 TM
7 6 638 Anna Carruthers Phoenixville Area 6:03 6:22 6:39 19:05.5 6:09/M 10 TM
8 7 271 Carolyn Tarpley Downingtown West 5:58 6:27 6:44 19:10.2 6:11/M 11 IND
9 8 947 Maddie Miller WC Rustin 6:03 6:26 6:41 19:11.7 6:11/M 10 TM
10 9 641 Kenzie Padilla Phoenixville Area 6:03 6:30 6:40 19:13.4 6:12/M 10 TM
11 10 350 Camryn McGeehan Haverford Township HS 6:01 6:30 6:43 19:15.5 6:13/M 9 TM
12 11 105 Riley Rooney Central Bucks South 6:10 6:32 6:32 19:15.7 6:13/M 9 IND
13 12 177 Julia Harris Conestoga 6:05 6:32 6:40 19:19.1 6:14/M 11 IND
14 13 960 Makala Hansen William Tennent 6:00 6:26 6:53 19:20.0 6:14/M 12 IND
15 14 102 Brianna Jucewicz Central Bucks South 6:08 6:29 6:45 19:23.3 6:15/M 12 IND
16 15 813 Rowe Crawford Strath Haven 6:05 6:37 6:40 19:23.7 6:15/M 12 TM
17 16 589 Ashley Landis Pennridge 6:07 6:36 6:39 19:24.6 6:15/M 9 IND
18 17 269 Taylor Rochon Downingtown West 6:07 6:32 6:47 19:28.0 6:17/M 11 IND
19 18 757 Francie Flores Souderton Area 6:09 6:33 6:46 19:28.6 6:17/M 12 IND
20 19 579 Ruby Schwelm Penncrest 6:00 6:41 6:47 19:29.0 6:17/M 9 IND
21 20 816 Hannah Prokup Strath Haven 6:13 6:39 6:37 19:29.1 6:17/M 10 TM
22 21 89 Carolyn Smith Central Bucks East 6:12 6:36 6:41 19:30.7 6:17/M 12 IND
23 22 948 Lindsey Volkman WC Rustin 6:09 6:37 6:46 19:33.1 6:18/M 12 TM
24 23 19 Annika Pfaff Avon Grove 6:10 6:41 6:42 19:33.6 6:18/M 12 IND
25 24 206 Emily Peifer Council Rock South 6:06 6:39 6:48 19:34.4 6:19/M 12 IND
26 25 393 Ella Burnham Kennett 6:13 6:37 6:43 19:34.6 6:19/M 11 IND
27 26 593 Nora Ritting Pennridge 6:04 6:34 6:58 19:36.8 6:19/M 11 IND
28 27 621 Summer Watts Perkiomen Valley 6:02 6:39 6:56 19:39.4 6:20/M 11 TM
29 28 836 Josie Tucker Unionville 6:17 6:35 6:47 19:40.5 6:21/M 12 IND
30 29 479 Sarah Hughes Mount Saint Joseph Academy 6:16 6:41 6:43 19:41.4 6:21/M 12 IND
31 30 256 Emily Steinberg Downingtown East 6:09 6:43 6:51 19:45.4 6:22/M 9 IND
32 31 480 Mary McGrory Mount Saint Joseph Academy 6:09 6:35 7:01 19:45.5 6:22/M 12 IND
33 32 699 Rebekah Hickey Quakertown 6:09 6:44 6:54 19:47.8 6:23/M 11 IND
34 33 114 Kate Edenson Central Bucks West 6:20 6:44 6:43 19:48.7 6:23/M 12 IND
35 34 639 Alyssa Cunningham Phoenixville Area 6:11 6:44 6:53 19:49.0 6:24/M 11 TM
36 35 91 Jillian Thorning Central Bucks East 6:07 6:47 6:54 19:49.3 6:24/M 11 IND
37 36 536 Abby Norton Owen J. Roberts 6:18 6:36 6:54 19:49.8 6:24/M 12 TM
38 37 205 Bailey Gassmann Council Rock South 6:17 6:43 6:49 19:50.2 6:24/M 11 IND
39 38 41 Carlyn Segrave-Daly Bishop Shanahan 6:15 6:41 6:56 19:52.5 6:25/M 12 IND
40 39 300 Tessa Dietrick Great Valley 6:08 6:47 6:57 19:53.3 6:25/M 9 IND
41 40 90 Devon Sutton Central Bucks East 6:10 6:50 6:52 19:53.5 6:25/M 11 IND
42 41 817 Gwyneth Stach Strath Haven 6:13 6:44 6:55 19:54.1 6:25/M 12 TM
43 42 523 Ava Warner North Penn 6:13 6:43 6:57 19:54.7 6:25/M 10 IND
44 43 20 Ava Pfaff Avon Grove 6:16 6:45 6:54 19:56.4 6:26/M 10
45 44 619 Allison Matasich Perkiomen Valley 6:06 6:50 7:02 19:58.8 6:26/M 9 TM
46 45 971 Leah Dubin Wissahickon 6:09 6:52 6:56 19:58.9 6:26/M 12
47 46 622 Emerson Whetstone Perkiomen Valley 6:03 6:57 6:57 19:59.2 6:27/M 9 TM
48 47 265 Bridget Howe Downingtown West 6:20 6:43 6:56 19:59.8 6:27/M 11
49 48 605 Bailey Hall Pennsbury 6:11 6:46 7:02 20:00.6 6:27/M 10
50 49 811 Chloe Browne Strath Haven 6:14 6:48 7:01 20:04.5 6:28/M 10 TM
51 50 16 Jade Barrett Avon Grove 6:30 6:45 6:49 20:06.3 6:29/M 12
52 51 352 Mairead Plunkett Haverford Township HS 6:21 6:54 6:50 20:06.6 6:29/M 12 TM
53 52 354 Olivia Thompson Haverford Township HS 6:19 6:53 6:54 20:07.1 6:29/M 11 TM
54 53 532 Khya D'Angelo Owen J. Roberts 6:25 6:49 6:53 20:07.8 6:29/M 9 TM
55 54 537 Ava Taylor Owen J. Roberts 6:23 6:45 6:59 20:07.9 6:29/M 10 TM
56 55 608 Julia Sargent Pennsbury 6:08 6:55 7:05 20:09.6 6:30/M 12
57 56 290 Ashleigh Lustgarten Garnet Valley 6:13 6:49 7:06 20:10.1 6:30/M 12
58 57 178 Molly Ryle Conestoga 6:16 6:48 7:07 20:12.2 6:31/M 12
59 58 349 Mackenzie Gillespie Haverford Township HS 6:10 6:58 7:04 20:13.1 6:31/M 10 TM
60 59 351 Audrey Pham Haverford Township HS 6:23 6:54 6:56 20:14.7 6:32/M 12 TM
61 60 580 Ella Sleutaris Penncrest 6:09 6:53 7:12 20:16.0 6:32/M 11
62 61 353 Katya Scott Haverford Township HS 6:22 6:53 6:59 20:16.6 6:32/M 12 TM
63 62 617 Megan Furlong Perkiomen Valley 6:18 6:59 6:59 20:17.3 6:33/M 12 TM
64 63 180 Ella Warkentine Conestoga 6:19 7:00 6:57 20:17.5 6:33/M 12
65 64 592 Ava Pultorak Pennridge 6:12 6:53 7:13 20:19.6 6:33/M 11
66 65 718 Zoe Margolies Radnor 6:20 6:49 7:11 20:20.3 6:34/M 10
67 66 642 Griane Reed Phoenixville Area 6:22 6:47 7:11 20:20.9 6:34/M 12 TM
68 67 478 Olivia Forti Mount Saint Joseph Academy 6:19 6:50 7:11 20:21.2 6:34/M 12
69 68 847 Gabriella Fralin Upper Darby 6:24 7:02 6:54 20:21.4 6:34/M 11
70 69 534 Maggie Lustig Owen J. Roberts 6:25 6:58 6:57 20:21.5 6:34/M 11 TM
71 70 87 Kelly Martin Central Bucks East 6:21 6:58 7:02 20:22.0 6:34/M 12
72 71 550 Abby Oliver Oxford Area 6:16 6:53 7:13 20:23.3 6:35/M 12
73 72 974 Mila Jovanovic Wissahickon 6:18 7:04 7:02 20:26.2 6:35/M 11
74 73 620 Elyse Tancini Perkiomen Valley 6:16 6:58 7:10 20:26.2 6:35/M 11 TM
75 74 928 Riley Bender WC Henderson 6:31 6:49 7:05 20:26.3 6:35/M 10
76 75 491 Jules Carragher Neshaminy 6:26 6:58 7:02 20:28.1 6:36/M 10
77 76 787 Mara Fallon Springfield (Delco) 6:23 6:52 7:13 20:29.6 6:36/M 10
78 77 918 Sonia Piombino WC East 6:04 6:45 7:40 20:29.8 6:36/M 12
79 78 746 Kristina Tapia Ridley 6:26 6:53 7:09 20:29.9 6:36/M 12
80 79 590 Maria Lera-Lozano Pennridge 6:22 6:59 7:09 20:30.6 6:37/M 10
81 80 815 Morgan McErlean Strath Haven 6:27 6:59 7:06 20:33.2 6:38/M 12 TM
82 81 591 Kendall Posey Pennridge 6:22 6:59 7:11 20:33.6 6:38/M 10
83 82 546 Jessie Cox Oxford Area 6:20 6:57 7:17 20:36.5 6:39/M 10
84 83 202 Julia Benincasa Council Rock South 6:26 7:00 7:09 20:36.7 6:39/M 9
85 84 942 Brianna Ambrosine WC Rustin 6:25 6:58 7:12 20:36.8 6:39/M 10 TM
86 85 176 Natalie Haracz Conestoga 6:30 6:59 7:06 20:36.9 6:39/M 11
87 86 833 Becca Harkness Unionville 6:36 7:02 6:59 20:38.1 6:39/M 11
88 87 270 Savannah Shaw Downingtown West 6:25 7:03 7:10 20:38.6 6:39/M 12
89 88 616 Sydney Fitzpatrick Perkiomen Valley 6:22 7:01 7:16 20:40.5 6:40/M 11 TM
90 89 174 Elizabeth Gares Conestoga 6:13 7:01 7:27 20:41.9 6:40/M 9
91 90 207 Lila Pizzullo Council Rock South 6:34 6:53 7:14 20:42.1 6:41/M 11
92 91 99 Katie Bosak Central Bucks South 6:40 6:54 7:07 20:42.2 6:41/M 10
93 92 931 Amanda Kelly WC Henderson 6:24 6:57 7:21 20:43.0 6:41/M 12
94 93 861 Amelia Pastore Upper Dublin 6:23 7:00 7:20 20:43.6 6:41/M 11
95 94 533 Jane Kratz Owen J. Roberts 6:31 6:56 7:16 20:44.4 6:41/M 9 TM
96 95 832 Lauren Dobie Unionville 6:37 7:01 7:05 20:44.5 6:41/M 10
97 96 934 Weronica Ziemniak WC Henderson 6:24 6:58 7:22 20:45.4 6:42/M 11
98 97 604 Avery Gardner Pennsbury 6:26 7:14 7:05 20:46.5 6:42/M 12
99 98 409 Annika Naveen Lower Merion 6:46 6:57 7:02 20:46.7 6:42/M 12
100 99 890 Maren Landis Upper Perkiomen 6:31 6:58 7:16 20:47.0 6:42/M 9
Qualifying - Teams: 6 Individuals: 30
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team 1 Mile Mile 2 1.1 Mil Time Pace Age Qualifier
101 100 303 Megha Iyer Great Valley 6:34 7:02 7:10 20:47.1 6:42/M 11
102 101 831 Nicky Diver Unionville 6:36 7:02 7:09 20:48.1 6:43/M 11
103 102 179 Alaina Sudall Conestoga 6:28 7:09 7:10 20:48.9 6:43/M 12
104 103 253 Jocelyn Moser Downingtown East 6:34 7:04 7:10 20:50.0 6:43/M 9
105 104 395 Corrina Kley Kennett 6:30 6:59 7:20 20:50.3 6:43/M 12
106 105 268 Paige Oskison Downingtown West 6:47 7:03 6:59 20:50.5 6:43/M 11
107 106 864 Lena Shaddinger Upper Dublin 6:25 7:18 7:07 20:52.0 6:44/M 12
108 107 257 Allison Terry Downingtown East 6:36 7:04 7:12 20:52.7 6:44/M 9
109 108 348 Shannon Barycki Haverford Township HS 6:24 7:04 7:25 20:53.6 6:44/M 11 TM
110 109 255 Dinah Mukalian Downingtown East 6:36 7:04 7:14 20:55.5 6:45/M 9
111 110 495 Morgan Toy Neshaminy 6:31 7:12 7:14 20:57.6 6:45/M 11
112 111 943 Hannah Betchyk WC Rustin 6:47 7:03 7:07 20:59.0 6:46/M 11 TM
113 112 204 Brooke Gable Council Rock South 6:33 7:11 7:15 21:00.9 6:46/M 11
114 113 3 Gianna Mars Abington 6:33 7:05 7:22 21:01.3 6:47/M 11
115 114 932 Natalie Krauss WC Henderson 6:31 7:06 7:23 21:01.4 6:47/M 10
116 115 208 Hannah Rafferty Council Rock South 6:24 7:14 7:23 21:01.7 6:47/M 12
117 116 191 Avery McLaughlin Council Rock North 6:33 7:19 7:10 21:03.3 6:47/M 12
118 117 267 Bridget Kiey Downingtown West 6:20 6:48 7:55 21:03.9 6:47/M 11
119 118 117 Ella Lentini Central Bucks West 6:31 7:14 7:19 21:05.7 6:48/M 10
120 119 929 Hannah Fielding WC Henderson 6:38 7:11 7:17 21:06.9 6:48/M 11
121 120 86 Alyssa Curry Central Bucks East 6:48 7:02 7:16 21:07.5 6:49/M 10
122 121 291 Zora Mardjoko Garnet Valley 6:40 7:06 7:21 21:08.5 6:49/M 12
123 122 193 Claire Pfanstiel Council Rock North 6:40 7:13 7:15 21:09.3 6:49/M 11
124 123 535 Danielle Nemeth Owen J. Roberts 6:36 7:11 7:21 21:09.6 6:49/M 10 TM
125 124 85 Camryn Burleigh Central Bucks East 6:48 7:05 7:15 21:10.6 6:50/M 12
126 125 325 Kayla Scott Harriton 6:38 7:15 7:18 21:11.2 6:50/M 10
127 126 436 Madilyn Impriano Marple Newtown 6:40 7:19 7:11 21:11.6 6:50/M 10
128 127 643 Josie Reed Phoenixville Area 6:48 7:06 7:18 21:12.7 6:50/M 10 TM
129 128 520 Sulin Shin North Penn 6:35 7:11 7:25 21:12.7 6:50/M 12
130 129 834 Kate Hendrix Unionville 6:47 7:12 7:12 21:13.1 6:51/M 9
131 130 576 Evanthia Greco Penncrest 6:38 7:14 7:21 21:13.4 6:51/M 11
132 131 481 Maggie Murphy Mount Saint Joseph Academy 6:20 6:49 8:03 21:13.8 6:51/M 11
133 132 915 Maria Heebner WC East 6:35 7:11 7:26 21:14.1 6:51/M 9
134 133 863 Brooke Reardon Upper Dublin 6:33 7:16 7:24 21:14.2 6:51/M 9
135 134 266 Aubrey Hufnagel Downingtown West 6:33 6:59 7:40 21:14.3 6:51/M 11
136 135 285 Ashley Burkett Garnet Valley 6:43 7:15 7:16 21:14.7 6:51/M 11
137 136 321 Lilla Braud Harriton 6:47 7:07 7:19 21:15.1 6:51/M 9
138 137 192 Maura Ott Council Rock North 6:39 7:15 7:20 21:15.9 6:51/M 12
139 138 299 Kate Bevec Great Valley 6:35 7:16 7:23 21:15.9 6:51/M 12
140 139 575 Gwen Chorney Penncrest 6:42 7:23 7:11 21:16.5 6:52/M 10
141 140 917 Lily McCaffrey WC East 6:47 7:07 7:21 21:16.6 6:52/M 11
142 141 116 Abigail Kolbe Central Bucks West 6:31 7:17 7:27 21:16.6 6:52/M 10
143 142 494 Rachel Stilwell Neshaminy 6:30 7:12 7:34 21:17.9 6:52/M 11
144 143 845 Amber Fienagha Upper Darby 6:31 7:17 7:29 21:18.6 6:52/M 11
145 144 551 Brianna Pollock Oxford Area 6:46 7:09 7:22 21:18.8 6:52/M 11
146 145 874 Anna Fleischer Upper Merion 6:47 7:12 7:19 21:19.0 6:53/M 11
147 146 602 Emily Cicco Pennsbury 6:37 7:13 7:27 21:19.2 6:53/M 9
148 147 118 Malia Mulcahy Central Bucks West 6:38 7:19 7:22 21:20.0 6:53/M 9
149 148 524 Julia Young North Penn 6:29 7:16 7:34 21:20.7 6:53/M 11
150 149 713 Olivia Dhavale Radnor 6:38 7:15 7:26 21:21.0 6:53/M 10
151 150 175 Mariel Hadjiliadis Conestoga 6:46 7:16 7:18 21:21.2 6:53/M 9
152 151 618 Allie Hurd Perkiomen Valley 6:35 7:17 7:28 21:21.6 6:53/M 10 TM
153 152 254 Adylee Laveyra Downingtown East 6:36 7:13 7:31 21:22.0 6:54/M 12
154 153 976 Emma Reilly Wissahickon 6:44 7:12 7:24 21:22.2 6:54/M 9
155 154 717 Emma Hyde Radnor 6:38 7:15 7:28 21:22.4 6:54/M 9
156 155 786 Sarah Emch Springfield (Delco) 6:29 7:19 7:33 21:22.6 6:54/M 9
157 156 305 Hope Semar Great Valley 6:57 7:15 7:10 21:23.4 6:54/M 11
158 157 302 Natalie Dill Great Valley 6:34 7:09 7:39 21:23.6 6:54/M 9
159 158 51 Alyssa Albanese Boyertown 6:24 7:29 7:31 21:24.9 6:54/M 11
160 159 468 Devon Petrei Methacton 6:35 7:21 7:28 21:25.2 6:55/M 12
161 160 39 Elsie Kaas Bishop Shanahan 6:49 7:13 7:25 21:27.3 6:55/M 12
162 161 744 Sydney Kusner Ridley 6:30 7:27 7:29 21:27.6 6:55/M 12
163 162 640 Caitlin O'Meacham Phoenixville Area 6:48 7:17 7:22 21:28.0 6:55/M 10 TM
164 163 477 Carolyn Arnold Mount Saint Joseph Academy 6:39 7:19 7:29 21:28.6 6:55/M 12
165 164 519 Sophia Schell North Penn 6:37 7:20 7:30 21:28.7 6:55/M 10
166 165 860 Emily Kulak Upper Dublin 6:32 7:19 7:36 21:28.8 6:55/M 10
167 166 493 Anna Soska Neshaminy 6:36 7:20 7:31 21:29.0 6:56/M 11
168 167 594 Anna Teliska Pennridge 6:40 7:22 7:26 21:29.3 6:56/M 11
169 168 301 Aimee Dill Great Valley 6:57 7:15 7:16 21:29.4 6:56/M 9
170 169 287 Grace Donaghy Garnet Valley 6:50 7:13 7:24 21:29.6 6:56/M 11
171 170 944 Maeve Bonass WC Rustin 6:49 7:11 7:28 21:30.1 6:56/M 12 TM
172 171 115 Cayleigh Haag Central Bucks West 6:31 7:22 7:36 21:30.2 6:56/M 11
173 172 440 Allie Pavone Marple Newtown 6:36 7:25 7:29 21:31.4 6:56/M 9
174 173 574 Keeley Aiken Penncrest 6:38 7:27 7:25 21:31.4 6:56/M 10
175 174 18 Hannah Parsons Avon Grove 6:52 7:13 7:25 21:31.6 6:56/M 12
176 175 759 Shannon Rauch Souderton Area 6:44 7:20 7:26 21:32.0 6:57/M 12
177 176 17 Addison Chandler Avon Grove 6:52 7:17 7:23 21:33.3 6:57/M 12
178 177 4 Ella Montagano Abington 6:40 7:15 7:37 21:33.5 6:57/M 11
179 178 830 Maggie Barry Unionville 7:00 7:26 7:07 21:34.6 6:57/M 10
180 179 323 Mary Heifetz Harriton 6:46 7:21 7:27 21:35.2 6:58/M 12
181 180 15 Maeve Allison Avon Grove 6:54 7:17 7:23 21:35.8 6:58/M 12
182 181 40 Penelope Loeper Bishop Shanahan 7:01 7:22 7:12 21:35.9 6:58/M 10
183 182 113 Claire Dalsass Central Bucks West 6:37 7:26 7:32 21:36.4 6:58/M 11
184 183 406 Sarah France Lower Merion 6:50 7:22 7:24 21:37.0 6:58/M 10
185 184 771 Abigail Duersch Spring Ford 6:36 7:12 7:50 21:38.4 6:59/M 11
186 185 336 Liena Goddard Hatboro Horsham 6:48 7:23 7:27 21:39.3 6:59/M 11
187 186 408 Lela Miller Lower Merion 6:55 7:21 7:24 21:41.1 7:00/M 10
188 187 304 Kiley Mansfield Great Valley 7:00 7:22 7:19 21:42.3 7:00/M 10
189 188 889 Nadia Frydlewicz Upper Perkiomen 6:34 7:36 7:31 21:42.5 7:00/M 10
190 189 790 Sophia Kurtis Springfield (Delco) 6:53 7:17 7:33 21:44.0 7:01/M 9
191 190 775 Isabella Latsko Spring Ford 6:47 7:24 7:33 21:46.4 7:01/M 9
192 191 2 Nora Loftus Abington 6:48 7:28 7:31 21:47.1 7:02/M 10
193 192 887 Lauren Donahue Upper Perkiomen 6:49 7:27 7:31 21:48.0 7:02/M 10
194 193 398 Rhiannon Stewart Kennett 7:00 7:31 7:16 21:49.2 7:02/M 12
195 194 761 Reese Richardson Souderton Area 6:49 7:28 7:31 21:49.7 7:02/M 9
196 195 776 Ryann Short Spring Ford 6:45 7:26 7:38 21:50.4 7:03/M 11
197 196 637 Nevaya Carr Phoenixville Area 6:48 7:17 7:44 21:50.8 7:03/M 11 TM
198 197 37 Julia Bennett Bishop Shanahan 6:52 7:22 7:36 21:51.0 7:03/M 11
199 198 891 Margaret Milkowich Upper Perkiomen 6:52 7:21 7:36 21:51.3 7:03/M 10
200 199 490 Mia Amrhein Neshaminy 6:38 7:34 7:39 21:52.3 7:03/M 12
Qualifying - Teams: 6 Individuals: 30
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team 1 Mile Mile 2 1.1 Mil Time Pace Age Qualifier
201 200 521 Rachel Storm North Penn 6:41 7:24 7:46 21:52.8 7:03/M 12
202 201 930 Hannah Guidotti WC Henderson 6:52 7:24 7:36 21:53.5 7:04/M 10
203 202 339 Emily Quillen Hatboro Horsham 6:47 7:23 7:43 21:54.7 7:04/M 12
204 203 467 Bipasha Moktan Methacton 6:50 7:25 7:38 21:54.9 7:04/M 11
205 204 812 Casey Conway Strath Haven 6:51 7:37 7:26 21:55.2 7:04/M 10 TM
206 205 412 Julia Zorc Lower Merion 6:58 7:26 7:33 21:58.2 7:05/M 10
207 206 88 Stella Uhrlass Central Bucks East 7:02 7:20 7:36 21:59.3 7:05/M 10
208 207 962 Abby Silberman William Tennent 6:51 7:26 7:41 22:00.2 7:06/M 12
209 208 742 Marley Fennell Ridley 7:01 7:24 7:34 22:01.2 7:06/M 12
210 209 588 Emma Pyne Pennridge 6:46 7:35 7:39 22:01.5 7:06/M 12
211 210 547 Riley Fitzgerald Oxford Area 7:00 7:26 7:34 22:01.7 7:06/M 11
212 211 578 Kelsie Robinson Penncrest 6:46 7:33 7:43 22:02.9 7:06/M 12
213 212 702 Sara Nouri Quakertown 6:57 7:27 7:38 22:03.7 7:07/M 12
214 213 741 Kacie Fennell Ridley 7:04 7:27 7:32 22:04.0 7:07/M 12
215 214 42 Julia Smyth Bishop Shanahan 7:02 7:22 7:38 22:04.1 7:07/M 11
216 215 846 Tessa Ford Upper Darby 6:47 7:41 7:34 22:04.5 7:07/M 12
217 216 774 Caley Kuestner Spring Ford 6:49 7:27 7:50 22:07.2 7:08/M 10
218 217 188 Sara Bing Council Rock North 6:54 7:32 7:40 22:07.4 7:08/M 9
219 218 324 Isabel Prosnitz Harriton 6:45 7:33 7:48 22:08.3 7:08/M 12
220 219 933 Lucy Olsen WC Henderson 6:52 7:28 7:49 22:11.0 7:09/M 12
221 (< 5) 679 Noelle Barone Pottsgrove 7:09 7:32 7:30 22:11.9 7:09/M 11
222 220 518 Corinne Dragwa North Penn 6:46 7:37 7:49 22:12.9 7:10/M 12
223 221 438 Marissa Mounce Marple Newtown 6:49 7:43 7:41 22:14.0 7:10/M 11
224 222 946 Nadia Kim WC Rustin 6:57 7:38 7:38 22:14.6 7:10/M 11 TM
225 223 652 JESSICA Kaplan Plymouth Whitemarsh 6:53 7:41 7:42 22:16.5 7:11/M 12
226 224 152 Madison Fogg Coatesville 6:57 7:34 7:45 22:18.4 7:12/M 9
227 225 1 Shaely James Abington 6:56 7:34 7:49 22:20.9 7:12/M 10
228 226 698 Katharine Catalano Quakertown 6:49 7:38 7:54 22:21.6 7:13/M 11
229 227 320 Dina Pedowitz Harriton 6:48 7:52 7:40 22:21.9 7:13/M 10
230 228 773 Sarah Heinz Spring Ford 7:02 7:34 7:45 22:22.3 7:13/M 10
231 229 410 Dori Olson Lower Merion 6:58 7:38 7:46 22:22.8 7:13/M 12
232 230 252 Andrea Delucca Downingtown East 6:50 7:38 7:54 22:23.2 7:13/M 11
233 231 411 Ilana Zahavy Lower Merion 6:59 7:34 7:49 22:23.9 7:13/M 10
234 (< 5) 825 Katelyn Vickers Sun Valley 6:55 7:39 7:49 22:24.8 7:14/M 9
235 232 914 Carly Chermak WC East 7:06 7:35 7:43 22:24.8 7:14/M 12
236 233 703 Risa Palmer Quakertown 6:57 7:35 7:52 22:24.9 7:14/M 11
237 234 603 Julia Flax Pennsbury 6:51 7:40 7:53 22:25.1 7:14/M 12
238 235 791 Anastacia Milana Springfield (Delco) 7:00 7:33 7:51 22:25.5 7:14/M 9
239 236 463 Caroline Cherekos Methacton 6:52 7:41 7:52 22:25.6 7:14/M 11
240 237 716 Leni Hartman Radnor 7:05 7:39 7:40 22:26.1 7:14/M 12
241 238 54 Tamara Engler Boyertown 6:59 7:41 7:45 22:26.1 7:14/M 10
242 239 704 Arianna Shiroff Quakertown 6:57 7:38 7:52 22:28.0 7:15/M 9
243 240 56 Grace Major Boyertown 6:58 7:42 7:48 22:28.8 7:15/M 11
244 241 920 Maggie VanDyke WC East 7:07 7:36 7:45 22:30.1 7:15/M 11
245 242 606 Lauren Middleton Pennsbury 6:57 7:40 7:52 22:30.9 7:15/M 12
246 243 57 Gabriela Martin Boyertown 7:00 7:40 7:50 22:31.5 7:16/M 10
247 244 701 Mona Nouri Quakertown 7:07 7:40 7:43 22:31.9 7:16/M 9
248 245 522 Kathleen Tarlo North Penn 6:50 7:36 8:05 22:32.5 7:16/M 11
249 246 961 Brynne Metz William Tennent 6:54 7:41 7:56 22:33.0 7:16/M 11
250 247 758 Allison Malmquist Souderton Area 6:58 7:27 8:07 22:33.6 7:16/M 12
251 248 464 Brianna Christmann Methacton 7:01 7:37 7:55 22:33.9 7:16/M 11
252 249 577 Hannah Puckett Penncrest 6:38 7:37 8:18 22:34.7 7:17/M 11
253 250 973 Sophia Furman Wissahickon 6:48 7:47 7:59 22:35.6 7:17/M 12
254 251 392 Kimberly Alvarez Kennett 7:00 7:54 7:41 22:36.6 7:17/M 12
255 252 858 Allison Gay Upper Dublin 7:05 7:41 7:51 22:38.0 7:18/M 11
256 253 548 Elizabeth Keirnan Oxford Area 7:11 7:41 7:45 22:38.5 7:18/M 10
257 (< 5) 680 Isabella Kerlin Pottsgrove 7:07 7:37 7:54 22:38.6 7:18/M 10
258 254 7 Samatha Thomas Abington 6:54 7:37 8:07 22:38.8 7:18/M 12
259 255 785 Lauren Duffy Springfield (Delco) 7:14 7:46 7:39 22:40.8 7:19/M 9
260 256 289 Kathryn Kinzel Garnet Valley 7:06 7:41 7:55 22:42.4 7:19/M 11
261 257 777 Mckenzie Thomas Spring Ford 6:44 7:46 8:14 22:45.9 7:20/M 11
262 258 482 Mary Kate Seiberlich Mount Saint Joseph Academy 7:05 7:46 7:53 22:46.2 7:21/M 10
263 259 322 Ashley Clyman Harriton 6:47 7:48 8:11 22:46.6 7:21/M 9
264 260 712 Eleanor Adams Radnor 7:09 7:45 7:51 22:47.3 7:21/M 11
265 261 100 Angela Crowley Central Bucks South 7:01 7:42 8:03 22:48.0 7:21/M 9
266 262 103 Nina Lafratta Central Bucks South 6:57 7:47 8:03 22:48.1 7:21/M 12
267 263 203 Katie Burke Council Rock South 6:59 7:56 7:53 22:49.9 7:22/M 12
268 264 466 Jillian McTamney Methacton 7:03 7:55 7:51 22:51.2 7:22/M 9
269 265 745 Molly Schmit Ridley 7:07 7:48 7:58 22:53.8 7:23/M 10
270 266 788 Marina Ferry Springfield (Delco) 7:14 7:47 7:53 22:55.0 7:24/M 9
271 267 715 Seneca Farhy Radnor 7:12 7:57 7:48 22:59.5 7:25/M 12
272 268 892 Ava Reil Upper Perkiomen 7:05 7:50 8:03 22:59.7 7:25/M 12
273 269 714 Amelia Dole Radnor 6:48 8:02 8:11 23:02.0 7:26/M 11
274 270 859 Amanda Kulak Upper Dublin 6:56 7:58 8:09 23:04.4 7:26/M 12
275 271 288 Rosie Incorvaia Garnet Valley 6:58 8:01 8:05 23:05.3 7:27/M 10
276 272 496 Katie Yimyam Neshaminy 6:43 8:04 8:18 23:06.0 7:27/M 10
277 273 876 Morgan Lawson Moll Upper Merion 7:16 8:03 7:49 23:10.0 7:28/M 9
278 274 465 Iris Gong Methacton 7:03 7:54 8:13 23:11.8 7:29/M 12
279 275 565 Lumesha Mcfarline Penn Wood 7:08 8:03 8:02 23:14.5 7:30/M 11
280 276 919 Lauren Stypulkowski WC East 7:07 7:58 8:09 23:15.3 7:30/M 11
281 277 564 Lesha Mcfarline Penn Wood 7:03 8:04 8:10 23:18.6 7:31/M 11
282 278 407 Michelle Kelly Lower Merion 7:05 7:52 8:22 23:20.1 7:32/M 11
283 279 975 Alexa McCabe Wissahickon 7:12 8:06 8:02 23:21.4 7:32/M 9
284 280 607 Elianna Riggall Pennsbury 7:10 7:58 8:13 23:23.2 7:33/M 10
285 281 970 Tara Bogut Wissahickon 6:57 8:05 8:22 23:25.3 7:33/M 10
286 282 326 Julia Tassone Harriton 6:49 8:37 7:58 23:25.8 7:33/M 12
287 283 154 Maddie Heidelbaugh Coatesville 7:12 8:07 8:07 23:27.0 7:34/M 11
288 284 153 Kathy Forward Coatesville 7:28 7:57 8:03 23:28.4 7:34/M 12
289 285 772 Alexandra Fenske Spring Ford 7:15 8:00 8:14 23:30.3 7:35/M 12
290 286 862 Lilly Pittakas Upper Dublin 7:04 7:52 8:35 23:32.3 7:35/M 11
291 287 437 Cheyanne McCarthy Marple Newtown 7:11 8:02 8:18 23:32.6 7:35/M 10
292 288 190 Clare Hughes Council Rock North 7:15 8:03 8:16 23:34.3 7:36/M 11
293 289 552 Jessie Shelderfer Oxford Area 7:11 8:12 8:10 23:34.5 7:36/M 10
294 290 469 Delaney Smith Methacton 7:20 8:13 8:02 23:35.7 7:36/M 12
295 291 916 Ella Prieto WC East 7:25 8:03 8:07 23:37.1 7:37/M 12
296 292 763 Tatianna Velicer Souderton Area 7:19 8:03 8:14 23:38.2 7:37/M 12
297 293 21 Molly Ryan Avon Grove 6:58 7:48 8:53 23:40.8 7:38/M 9
298 294 873 Megan Chaing Upper Merion 7:18 8:11 8:12 23:41.8 7:38/M 10
299 295 337 Jamie Letofsky Hatboro Horsham 7:06 8:24 8:12 23:43.6 7:39/M 11
300 296 396 Clara Mack Kennett 7:18 8:02 8:22 23:44.0 7:39/M 12
Qualifying - Teams: 6 Individuals: 30
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team 1 Mile Mile 2 1.1 Mil Time Pace Age Qualifier
301 297 972 Emma Eby Wissahickon 7:06 8:04 8:35 23:47.2 7:40/M 11
302 298 848 Rachel Graham Upper Darby 6:55 8:20 8:33 23:49.6 7:41/M 12
303 299 286 Carly Chung Garnet Valley 7:35 8:06 8:07 23:50.0 7:41/M 10
304 300 762 Rachel Schewe Souderton Area 7:30 8:08 8:12 23:51.2 7:42/M 11
305 301 956 Addy Dipaola William Tennent 7:32 8:17 8:05 23:54.7 7:43/M 11
306 302 55 Ava Gaisbauer Boyertown 6:59 8:21 8:35 23:55.9 7:43/M 10
307 303 492 Elaina Seitz Neshaminy 7:09 8:21 8:25 23:56.1 7:43/M 10
308 304 959 Caroline Emmerich William Tennent 7:05 8:23 8:28 23:57.2 7:44/M 10
309 305 397 Naz Sarikaya Kennett 7:22 8:13 8:21 23:57.4 7:44/M 10
310 306 151 Alexis Fields Coatesville 7:22 8:18 8:17 23:58.1 7:44/M 10
311 307 435 Kaylee Davis Marple Newtown 7:18 8:23 8:23 24:04.4 7:46/M 10
312 308 338 Ava Murphy Hatboro Horsham 7:20 8:19 8:27 24:07.1 7:47/M 11
313 309 849 Alissa Joseph Upper Darby 7:33 8:20 8:13 24:07.3 7:47/M 9
314 310 549 Victoria Kilpatrick Oxford Area 7:30 8:11 8:26 24:08.9 7:47/M 10
315 311 655 Sanaa Power Plymouth Whitemarsh 7:33 8:17 8:18 24:09.4 7:47/M 10
316 312 789 Catherine Henry Springfield (Delco) 7:14 8:22 8:35 24:13.1 7:49/M 12
317 313 888 Abigaile Fox Upper Perkiomen 7:18 8:18 8:37 24:13.9 7:49/M 12
318 314 131 Marguerite Reimer Cheltenham 7:18 8:27 8:31 24:17.6 7:50/M 9
319 315 373 Haley Ward Interboro 7:34 8:26 8:25 24:26.0 7:53/M 12
320 316 958 Kelly Donnelly William Tennent 7:29 8:33 8:28 24:30.8 7:54/M 11
321 317 886 Abigail Conti Upper Perkiomen 7:28 8:35 8:27 24:31.0 7:55/M 11
322 318 53 Lillian DaSilva Boyertown 7:25 8:31 8:34 24:32.6 7:55/M 10
323 319 434 Mary Anna Benko Marple Newtown 7:32 8:29 8:31 24:33.1 7:55/M 10
324 320 155 Caitlyn Reynolds Coatesville 7:29 8:31 8:37 24:38.3 7:57/M 11
325 321 850 Samantha Mapes Upper Darby 7:33 8:25 8:39 24:39.0 7:57/M 10
326 322 747 Emma Winward Ridley 7:24 8:37 8:38 24:40.1 7:57/M 12
327 323 104 Julia Pye Central Bucks South 7:39 8:33 8:29 24:43.0 7:58/M 11
328 324 878 Madison Minami Upper Merion 7:37 8:34 8:34 24:47.0 8:00/M 10
329 325 101 Andela Dozier Central Bucks South 7:39 8:33 8:34 24:47.5 8:00/M 10
330 326 129 Maya Nathanson Cheltenham 7:31 8:38 8:43 24:53.2 8:02/M 12
331 327 957 Halle Balas William Tennent 7:34 8:36 8:42 24:53.4 8:02/M 12
332 328 743 Giselle Juarez Ridley 7:32 8:31 8:50 24:54.7 8:02/M 11
333 329 654 Molly Moser Plymouth Whitemarsh 7:30 8:32 8:54 24:57.2 8:03/M 10
334 330 653 Emma Manley Plymouth Whitemarsh 7:59 8:22 8:36 24:57.6 8:03/M 12
335 331 700 Autumn McNutt Quakertown 7:44 8:42 8:51 25:18.7 8:10/M 9
336 332 566 Sharon Oladji Penn Wood 7:30 9:02 8:54 25:27.3 8:13/M 12
337 333 439 Kerri Naughton Marple Newtown 7:32 9:11 8:44 25:29.1 8:13/M 12
338 334 872 Kyra Bostic Upper Merion 8:07 8:50 8:44 25:42.2 8:17/M 10
339 335 334 Raina Conaway Hatboro Horsham 7:53 8:53 9:06 25:52.9 8:21/M 11
340 336 5 Madden Murray Abington 8:06 8:47 9:10 26:04.1 8:25/M 10
341 337 370 Chanah Randall Interboro 8:12 8:59 9:16 26:27.6 8:32/M 12
342 338 877 Joy Lu Upper Merion 8:13 9:25 9:10 26:49.5 8:39/M 10
343 339 372 Jada Taybron-Strange Interboro 8:12 9:23 9:15 26:50.6 8:39/M 11
344 340 52 Ella Albright Boyertown 8:24 9:23 9:03 26:51.5 8:40/M 10
345 341 189 Caroline DeKorte Council Rock North 8:44 9:34 9:06 27:25.9 8:51/M 12
346 342 656 julia stanczak Plymouth Whitemarsh 8:39 9:30 9:40 27:51.4 8:59/M 9
347 343 128 Rowen Margerum Cheltenham 8:41 9:37 9:32 27:51.9 8:59/M 12
348 344 560 Lesedi Anyika Penn Wood 7:35 9:35 10:48 27:59.8 9:02/M 10
349 345 563 Tenneh Fahnnueah Penn Wood 8:06 10:34 9:29 28:11.3 9:05/M 10
350 346 126 Corina Elston Cheltenham 8:22 9:49 9:59 28:11.4 9:05/M 11
351 347 844 Dara Caso Upper Darby 8:36 9:48 10:31 28:56.1 9:20/M 9
352 (< 5) 681 Fatima Sesay Pottsgrove 8:41 10:33 9:52 29:07.5 9:24/M 10
353 348 127 Alanah Jones Cheltenham 8:38 10:17 10:12 29:08.5 9:24/M 12
354 349 562 Rihanna Davis Penn Wood 8:51 10:26 10:00 29:18.8 9:27/M 9
355 350 657 AVA SUAREZ Plymouth Whitemarsh 9:15 10:42 11:00 30:58.6 9:59/M 12
356 351 369 Summer Burrell Interboro 9:06 11:34 10:52 31:33.8 10:11/M 9
357 352 371 Regan Stermel Interboro 9:06 11:34 10:55 31:37.1 10:12/M 12
358 353 130 Ijeoma Ojukwu Cheltenham 9:13 11:34 11:39 32:27.1 10:28/M 10
359 354 651 Claire Getson Plymouth Whitemarsh 9:58 11:43 11:44 33:25.8 10:47/M 9
Team Summary Report - Girls
Girls AAA
XC
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Strath Haven 205 15 20 41 49 80 204
Top 5 Times: 1:39:24.8
2 Owen J. Roberts 213 1 36 53 54 69 94 123
Top 5 Times: 1:38:25.7
3 Haverford Township HS 230 10 51 52 58 59 61 108
Top 5 Times: 1:39:57.3
4 WC Rustin 230 5 8 22 84 111 170 222
Top 5 Times: 1:39:21.8
5 Phoenixville Area 242 6 9 34 66 127 162 196
Top 5 Times: 1:39:41.7
6 Perkiomen Valley 252 27 44 46 62 73 88 151
Top 5 Times: 1:40:21.0
7 Mount Saint Joseph Academy 261 3 29 31 67 131 163 258
Top 5 Times: 1:39:42.5
8 Downingtown West 263 7 17 47 87 105 117 134
Top 5 Times: 1:40:07.3
9 Pennridge 266 16 26 64 79 81 167 209
Top 5 Times: 1:40:25.3
10 Central Bucks East 286 21 35 40 70 120 124 206
Top 5 Times: 1:40:43.2
11 Conestoga 306 12 57 63 85 89 102 150
Top 5 Times: 1:41:07.7
12 Council Rock South 346 24 37 83 90 112 115 263
Top 5 Times: 1:41:44.4
13 Unionville 439 28 86 95 101 129 178
Top 5 Times: 1:43:04.6
14 Avon Grove 466 23 43 50 174 176 180 293
Top 5 Times: 1:42:41.4
15 WC Henderson 495 74 92 96 114 119 201 219
Top 5 Times: 1:44:03.2
16 Downingtown East 501 30 103 107 109 152 230
Top 5 Times: 1:43:45.8
17 Penncrest 521 19 60 130 139 173 211 249
Top 5 Times: 1:43:46.5
18 Pennsbury 580 48 55 97 146 234 242 280
Top 5 Times: 1:44:41.1
19 Great Valley 590 39 100 138 156 157 168 187
Top 5 Times: 1:44:43.5
20 Central Bucks West 610 33 118 141 147 171 182
Top 5 Times: 1:45:01.4
21 Central Bucks South 639 11 14 91 261 262 323 325
Top 5 Times: 1:44:57.4
22 North Penn 682 42 128 148 164 200 220 245
Top 5 Times: 1:45:49.8
23 Hatboro Horsham 688 2 4 185 202 295 308 335
Top 5 Times: 1:44:24.8
24 Neshaminy 692 75 110 142 166 199 272 303
Top 5 Times: 1:46:05.0
25 Garnet Valley 737 56 121 135 169 256 271 299
Top 5 Times: 1:46:45.6
26 Upper Dublin 749 93 106 133 165 252 270 286
Top 5 Times: 1:46:56.8
27 Oxford Area 760 71 82 144 210 253 289 310
Top 5 Times: 1:46:58.9
28 Bishop Shanahan 790 38 160 181 197 214
Top 5 Times: 1:46:51.0
29 Wissahickon 799 45 72 153 250 279 281 297
Top 5 Times: 1:47:44.4
30 WC East 822 77 132 140 232 241 276 291
Top 5 Times: 1:47:55.6
31 Radnor 865 65 149 154 237 260 267 269
Top 5 Times: 1:48:17.2
32 Kennett 869 25 104 193 251 296 305
Top 5 Times: 1:48:34.9
33 Council Rock North 880 116 122 137 217 288 341
Top 5 Times: 1:49:10.3
34 Harriton 885 125 136 179 218 227 259 282
Top 5 Times: 1:48:31.8
35 Lower Merion 901 98 183 186 205 229 231 278
Top 5 Times: 1:48:26.0
36 Springfield (Delco) 910 76 155 189 235 255 266 312
Top 5 Times: 1:48:42.7
37 Ridley 925 78 161 208 213 265 322 328
Top 5 Times: 1:48:56.6
38 Souderton Area 926 18 175 194 247 292 300
Top 5 Times: 1:49:02.3
39 Quakertown 942 32 212 226 233 239 244 331
Top 5 Times: 1:49:06.3
40 Upper Perkiomen 945 99 188 192 198 268 313 317
Top 5 Times: 1:49:08.6
41 Abington 960 113 177 191 225 254 336
Top 5 Times: 1:49:21.8
42 Spring Ford 1013 184 190 195 216 228 257 285
Top 5 Times: 1:49:44.9
43 Upper Darby 1033 68 143 215 298 309 321 347
Top 5 Times: 1:51:41.7
44 William Tennent 1071 13 207 246 301 304 316 327
Top 5 Times: 1:51:45.2
45 Methacton 1110 159 203 236 248 264 274 290
Top 5 Times: 1:51:11.0
46 Marple Newtown 1113 126 172 221 287 307 319 333
Top 5 Times: 1:52:34.2
47 Boyertown 1181 158 238 240 243 302 318 340
Top 5 Times: 1:52:47.4
48 Upper Merion 1370 145 273 294 324 334 338
Top 5 Times: 1:58:40.1
49 Coatesville 1417 224 283 284 306 320
Top 5 Times: 1:57:50.4
50 Plymouth Whitemarsh 1535 223 311 329 330 342 350 354
Top 5 Times: 2:04:12.2
51 Penn Wood 1573 275 277 332 344 345 349
Top 5 Times: 2:08:11.6
52 Cheltenham 1677 314 326 343 346 348 353
Top 5 Times: 2:14:22.8
53 Interboro 1694 315 337 339 351 352
Top 5 Times: 2:20:55.2
Inc. Bensalem 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Pottsgrove 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Sun Valley 1 finishers
Top 5 Times:
Detail Team Results - Girls
Girls AAA
XC
Strath Haven Finish Position - 1
Team Score (places): 205 Team Score (times): 1:39:24.8 Average Time: 19:52.9
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 813 Rowe Crawford 12 15 15 19:23.7 19:23.7 0:26.3
2 816 Hannah Prokup 10 20 35 19:29.1 38:52.8 0:22.8
3 817 Gwyneth Stach 12 41 76 19:54.1 58:47.0 0:41.7
4 811 Chloe Browne 10 49 125 20:04.5 1:18:51.5 0:46.8
5 815 Morgan McErlean 12 80 205 20:33.2 1:39:24.8 0:51.9
6 812 Casey Conway 10 204 409 21:55.2 2:01:20.0 1:12.7
Owen J. Roberts Finish Position - 2
Team Score (places): 213 Team Score (times): 1:38:25.7 Average Time: 19:41.1
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 538 Claire Zubey 11 1 1 17:58.5 17:58.5 0:05.1
2 536 Abby Norton 12 36 37 19:49.8 37:48.3 0:39.9
3 532 Khya D'Angelo 9 53 90 20:07.8 57:56.2 0:38.8
4 537 Ava Taylor 10 54 144 20:07.9 1:18:04.1 0:44.8
5 534 Maggie Lustig 11 69 213 20:21.5 1:38:25.7 0:43.0
6 533 Jane Kratz 9 94 307 20:44.4 1:59:10.1 1:02.2
7 535 Danielle Nemeth 10 123 430 21:09.6 2:20:19.8 1:07.0
Haverford Township HS Finish Position - 3
Team Score (places): 230 Team Score (times): 1:39:57.3 Average Time: 19:59.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 350 Camryn McGeehan 9 10 10 19:15.5 19:15.5 0:29.2
2 352 Mairead Plunkett 12 51 61 20:06.6 39:22.2 0:35.9
3 354 Olivia Thompson 11 52 113 20:07.1 59:29.3 0:39.9
4 349 Mackenzie Gillespie 10 58 171 20:13.1 1:19:42.5 0:50.5
5 351 Audrey Pham 12 59 230 20:14.7 1:39:57.3 0:42.7
6 353 Katya Scott 12 61 291 20:16.6 2:00:13.9 0:45.6
7 348 Shannon Barycki 11 108 399 20:53.6 2:21:07.5 1:10.8
WC Rustin Finish Position - 4
Team Score (places): 230 Team Score (times): 1:39:21.8 Average Time: 19:52.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 945 Ellie Keefer 11 5 5 19:01.0 19:01.0 0:21.0
2 947 Maddie Miller 10 8 13 19:11.7 38:12.7 0:27.1
3 948 Lindsey Volkman 12 22 35 19:33.1 57:45.9 0:32.3
4 942 Brianna Ambrosine 10 84 119 20:36.8 1:18:22.7 0:58.7
5 943 Hannah Betchyk 11 111 230 20:59.0 1:39:21.8 0:53.4
6 944 Maeve Bonass 12 170 400 21:30.1 2:00:51.9 1:14.6
7 946 Nadia Kim 11 222 622 22:14.6 2:23:06.6 1:23.9
Phoenixville Area Finish Position - 5
Team Score (places): 242 Team Score (times): 1:39:41.7 Average Time: 19:56.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 638 Anna Carruthers 10 6 6 19:05.5 19:05.5 0:25.6
2 641 Kenzie Padilla 10 9 15 19:13.4 38:19.0 0:25.9
3 639 Alyssa Cunningham 11 34 49 19:49.0 58:08.1 0:39.1
4 642 Griane Reed 12 66 115 20:20.9 1:18:29.0 0:57.0
5 643 Josie Reed 10 127 242 21:12.7 1:39:41.7 1:04.2
6 640 Caitlin O'Meacham 10 162 404 21:28.0 2:01:09.8 1:07.9
7 637 Nevaya Carr 11 196 600 21:50.8 2:23:00.6 1:30.2
Perkiomen Valley Finish Position - 6
Team Score (places): 252 Team Score (times): 1:40:21.0 Average Time: 20:04.2
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 621 Summer Watts 11 27 27 19:39.4 19:39.4 0:42.5
2 619 Allison Matasich 9 44 71 19:58.8 39:38.2 0:48.2
3 622 Emerson Whetstone 9 46 117 19:59.2 59:37.4 0:43.6
4 617 Megan Furlong 12 62 179 20:17.3 1:19:54.8 0:45.5
5 620 Elyse Tancini 11 73 252 20:26.2 1:40:21.0 0:56.5
6 616 Sydney Fitzpatrick 11 88 340 20:40.5 2:01:01.6 1:01.9
7 618 Allie Hurd 10 151 491 21:21.6 2:22:23.2 1:14.0
Mount Saint Joseph Academy Finish Position - 7
Team Score (places): 261 Team Score (times): 1:39:42.5 Average Time: 19:56.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 483 Ella Woehlcke 10 3 3 18:40.5 18:40.5 0:23.7
2 479 Sarah Hughes 12 29 32 19:41.4 38:21.9 0:29.1
3 480 Mary McGrory 12 31 63 19:45.5 58:07.4 0:46.9
4 478 Olivia Forti 12 67 130 20:21.2 1:18:28.6 0:57.3
5 481 Maggie Murphy 11 131 261 21:13.8 1:39:42.5 1:49.5
6 477 Carolyn Arnold 12 163 424 21:28.6 2:01:11.2 1:15.2
7 482 Mary Kate Seiberlich 10 258 682 22:46.2 2:23:57.4 1:39.4
Downingtown West Finish Position - 8
Team Score (places): 263 Team Score (times): 1:40:07.3 Average Time: 20:01.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 271 Carolyn Tarpley 11 7 7 19:10.2 19:10.2 0:30.0
2 269 Taylor Rochon 11 17 24 19:28.0 38:38.2 0:33.1
3 265 Bridget Howe 11 47 71 19:59.8 58:38.1 0:41.8
4 270 Savannah Shaw 12 87 158 20:38.6 1:19:16.7 0:56.1
5 268 Paige Oskison 11 105 263 20:50.5 1:40:07.3 0:45.3
6 267 Bridget Kiey 11 117 380 21:03.9 2:01:11.2 1:41.2
7 266 Aubrey Hufnagel 11 134 514 21:14.3 2:22:25.6 1:26.4
Pennridge Finish Position - 9
Team Score (places): 266 Team Score (times): 1:40:25.3 Average Time: 20:05.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 589 Ashley Landis 9 16 16 19:24.6 19:24.6 0:25.6
2 593 Nora Ritting 11 26 42 19:36.8 39:01.4 0:43.8
3 592 Ava Pultorak 11 64 106 20:19.6 59:21.0 0:59.0
4 590 Maria Lera-Lozano 10 79 185 20:30.6 1:19:51.7 0:55.3
5 591 Kendall Posey 10 81 266 20:33.6 1:40:25.3 0:57.4
6 594 Anna Teliska 11 167 433 21:29.3 2:01:54.6 1:12.5
7 588 Emma Pyne 12 209 642 22:01.5 2:23:56.2 1:24.9
Central Bucks East Finish Position - 10
Team Score (places): 286 Team Score (times): 1:40:43.2 Average Time: 20:08.6
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 89 Carolyn Smith 12 21 21 19:30.7 19:30.7 0:27.6
2 91 Jillian Thorning 11 35 56 19:49.3 39:20.0 0:39.9
3 90 Devon Sutton 11 40 96 19:53.5 59:13.5 0:38.6
4 87 Kelly Martin 12 70 166 20:22.0 1:19:35.6 0:47.8
5 86 Alyssa Curry 10 120 286 21:07.5 1:40:43.2 1:02.0
6 85 Camryn Burleigh 12 124 410 21:10.6 2:01:53.8 1:01.7
7 88 Stella Uhrlass 10 206 616 21:59.3 2:23:53.1 1:21.9
Conestoga Finish Position - 11
Team Score (places): 306 Team Score (times): 1:41:07.7 Average Time: 20:13.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 177 Julia Harris 11 12 12 19:19.1 19:19.1 0:25.9
2 178 Molly Ryle 12 57 69 20:12.2 39:31.3 0:53.0
3 180 Ella Warkentine 12 63 132 20:17.5 59:48.8 0:43.5
4 176 Natalie Haracz 11 85 217 20:36.9 1:20:25.8 0:52.6
5 174 Elizabeth Gares 9 89 306 20:41.9 1:41:07.7 1:13.0
6 179 Alaina Sudall 12 102 408 20:48.9 2:01:56.7 0:56.5
7 175 Mariel Hadjiliadis 9 150 558 21:21.2 2:23:18.0 1:04.6
Council Rock South Finish Position - 12
Team Score (places): 346 Team Score (times): 1:41:44.4 Average Time: 20:20.8
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 206 Emily Peifer 12 24 24 19:34.4 19:34.4 0:34.4
2 205 Bailey Gassmann 11 37 61 19:50.2 39:24.7 0:34.9
3 202 Julia Benincasa 9 83 144 20:36.7 1:00:01.4 0:55.5
4 207 Lila Pizzullo 11 90 234 20:42.1 1:20:43.5 0:59.9
5 204 Brooke Gable 11 112 346 21:00.9 1:41:44.4 1:01.2
6 208 Hannah Rafferty 12 115 461 21:01.7 2:02:46.2 1:08.8
7 203 Katie Burke 12 263 724 22:49.9 2:25:36.1 1:39.5
Unionville Finish Position - 13
Team Score (places): 439 Team Score (times): 1:43:04.6 Average Time: 20:36.9
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 836 Josie Tucker 12 28 28 19:40.5 19:40.5 0:33.2
2 833 Becca Harkness 11 86 114 20:38.1 40:18.7 0:44.8
3 832 Lauren Dobie 10 95 209 20:44.5 1:01:03.3 0:51.6
4 831 Nicky Diver 11 101 310 20:48.1 1:21:51.5 0:55.2
5 834 Kate Hendrix 9 129 439 21:13.1 1:43:04.6 0:58.6
6 830 Maggie Barry 10 178 617 21:34.6 2:04:39.3 0:53.1
Avon Grove Finish Position - 14
Team Score (places): 466 Team Score (times): 1:42:41.4 Average Time: 20:32.2
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 19 Annika Pfaff 12 23 23 19:33.6 19:33.6 0:28.0
2 20 Ava Pfaff 10 43 66 19:56.4 39:30.0 0:39.9
3 16 Jade Barrett 12 50 116 20:06.3 59:36.4 0:35.2
4 18 Hannah Parsons 12 174 290 21:31.6 1:21:08.1 1:11.2
5 17 Addison Chandler 12 176 466 21:33.3 1:42:41.4 1:09.3
6 15 Maeve Allison 12 180 646 21:35.8 2:04:17.3 1:09.7
7 21 Molly Ryan 9 293 939 23:40.8 2:27:58.2 2:39.2
WC Henderson Finish Position - 15
Team Score (places): 495 Team Score (times): 1:44:03.2 Average Time: 20:48.6
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 928 Riley Bender 10 74 74 20:26.3 20:26.3 0:50.9
2 931 Amanda Kelly 12 92 166 20:43.0 41:09.3 1:07.6
3 934 Weronica Ziemniak 11 96 262 20:45.4 1:01:54.8 1:08.0
4 932 Natalie Krauss 10 114 376 21:01.4 1:22:56.2 1:08.8
5 929 Hannah Fielding 11 119 495 21:06.9 1:44:03.2 1:02.8
6 930 Hannah Guidotti 10 201 696 21:53.5 2:05:56.7 1:22.4
7 933 Lucy Olsen 12 219 915 22:11.0 2:28:07.8 1:35.6
Downingtown East Finish Position - 16
Team Score (places): 501 Team Score (times): 1:43:45.8 Average Time: 20:45.1
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 256 Emily Steinberg 9 30 30 19:45.4 19:45.4 0:37.6
2 253 Jocelyn Moser 9 103 133 20:50.0 40:35.4 0:56.2
3 257 Allison Terry 9 107 240 20:52.7 1:01:28.2 0:58.0
4 255 Dinah Mukalian 9 109 349 20:55.5 1:22:23.7 1:00.4
5 254 Adylee Laveyra 12 152 501 21:22.0 1:43:45.8 1:17.0
6 252 Andrea Delucca 11 230 731 22:23.2 2:06:09.0 1:40.6
Penncrest Finish Position - 17
Team Score (places): 521 Team Score (times): 1:43:46.5 Average Time: 20:45.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 579 Ruby Schwelm 9 19 19 19:29.0 19:29.0 0:33.1
2 580 Ella Sleutaris 11 60 79 20:16.0 39:45.0 0:58.6
3 576 Evanthia Greco 11 130 209 21:13.4 1:00:58.5 1:06.9
4 575 Gwen Chorney 10 139 348 21:16.5 1:22:15.0 0:57.0
5 574 Keeley Aiken 10 173 521 21:31.4 1:43:46.5 1:11.2
6 578 Kelsie Robinson 12 211 732 22:02.9 2:05:49.5 1:28.8
7 577 Hannah Puckett 11 249 981 22:34.7 2:28:24.2 2:04.7
Pennsbury Finish Position - 18
Team Score (places): 580 Team Score (times): 1:44:41.1 Average Time: 20:56.2
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 605 Bailey Hall 10 48 48 20:00.6 20:00.6 0:47.7
2 608 Julia Sargent 12 55 103 20:09.6 40:10.2 0:51.3
3 604 Avery Gardner 12 97 200 20:46.5 1:00:56.7 0:51.0
4 602 Emily Cicco 9 146 346 21:19.2 1:22:15.9 1:13.3
5 603 Julia Flax 12 234 580 22:25.1 1:44:41.1 1:38.8
6 606 Lauren Middleton 12 242 822 22:30.9 2:07:12.0 1:38.0
7 607 Elianna Riggall 10 280 1102 23:23.2 2:30:35.2 1:59.5
Great Valley Finish Position - 19
Team Score (places): 590 Team Score (times): 1:44:43.5 Average Time: 20:56.7
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 300 Tessa Dietrick 9 39 39 19:53.3 19:53.3 0:42.9
2 303 Megha Iyer 11 100 139 20:47.1 40:40.4 0:56.6
3 299 Kate Bevec 12 138 277 21:15.9 1:01:56.4 1:09.5
4 305 Hope Semar 11 156 433 21:23.4 1:23:19.8 0:56.2
5 302 Natalie Dill 9 157 590 21:23.6 1:44:43.5 1:25.1
6 301 Aimee Dill 9 168 758 21:29.4 2:06:13.0 1:02.3
7 304 Kiley Mansfield 10 187 945 21:42.3 2:27:55.3 1:05.6
Central Bucks West Finish Position - 20
Team Score (places): 610 Team Score (times): 1:45:01.4 Average Time: 21:00.2
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 114 Kate Edenson 12 33 33 19:48.7 19:48.7 0:29.4
2 117 Ella Lentini 10 118 151 21:05.7 40:54.4 1:05.5
3 116 Abigail Kolbe 10 141 292 21:16.6 1:02:11.1 1:13.4
4 118 Malia Mulcahy 9 147 439 21:20.0 1:23:31.2 1:07.8
5 115 Cayleigh Haag 11 171 610 21:30.2 1:45:01.4 1:22.2
6 113 Claire Dalsass 11 182 792 21:36.4 2:06:37.8 1:18.5
Central Bucks South Finish Position - 21
Team Score (places): 639 Team Score (times): 1:44:57.4 Average Time: 20:59.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 105 Riley Rooney 9 11 11 19:15.7 19:15.7 0:18.5
2 102 Brianna Jucewicz 12 14 25 19:23.3 38:39.1 0:30.8
3 99 Katie Bosak 10 91 116 20:42.2 59:21.3 0:53.5
4 100 Angela Crowley 9 261 377 22:48.0 1:22:09.3 1:49.1
5 103 Nina Lafratta 12 262 639 22:48.1 1:44:57.4 1:48.8
6 104 Julia Pye 11 323 962 24:43.0 2:09:40.4 2:15.6
7 101 Andela Dozier 10 325 1287 24:47.5 2:34:28.0 2:19.8
North Penn Finish Position - 22
Team Score (places): 682 Team Score (times): 1:45:49.8 Average Time: 21:09.9
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 523 Ava Warner 10 42 42 19:54.7 19:54.7 0:42.8
2 520 Sulin Shin 12 128 170 21:12.7 41:07.5 1:10.9
3 524 Julia Young 11 148 318 21:20.7 1:02:28.3 1:19.8
4 519 Sophia Schell 10 164 482 21:28.7 1:23:57.0 1:15.8
5 521 Rachel Storm 12 200 682 21:52.8 1:45:49.8 1:32.5
6 518 Corinne Dragwa 12 220 902 22:12.9 2:08:02.8 1:35.1
7 522 Kathleen Tarlo 11 245 1147 22:32.5 2:30:35.3 1:51.5
Hatboro Horsham Finish Position - 23
Team Score (places): 688 Team Score (times): 1:44:24.8 Average Time: 20:52.9
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 335 Lillian DiCola 9 2 2 18:15.8 18:15.8 0:00.0
2 340 Emily Simko 11 4 6 18:51.2 37:07.1 0:21.4
3 336 Liena Goddard 11 185 191 21:39.3 58:46.5 1:13.0
4 339 Emily Quillen 12 202 393 21:54.7 1:20:41.2 1:28.9
5 337 Jamie Letofsky 11 295 688 23:43.6 1:44:24.8 1:58.6
6 338 Ava Murphy 11 308 996 24:07.1 2:08:31.9 2:13.0
7 334 Raina Conaway 11 335 1331 25:52.9 2:34:24.9 2:52.0
Neshaminy Finish Position - 24
Team Score (places): 692 Team Score (times): 1:46:05.0 Average Time: 21:13.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 491 Jules Carragher 10 75 75 20:28.1 20:28.1 0:48.6
2 495 Morgan Toy 11 110 185 20:57.6 41:25.8 1:00.2
3 494 Rachel Stilwell 11 142 327 21:17.9 1:02:43.7 1:20.5
4 493 Anna Soska 11 166 493 21:29.0 1:24:12.7 1:17.7
5 490 Mia Amrhein 12 199 692 21:52.3 1:46:05.0 1:24.8
6 496 Katie Yimyam 10 272 964 23:06.0 2:09:11.1 2:03.8
7 492 Elaina Seitz 10 303 1267 23:56.1 2:33:07.2 2:10.7
Garnet Valley Finish Position - 25
Team Score (places): 737 Team Score (times): 1:46:45.6 Average Time: 21:21.1
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 290 Ashleigh Lustgarten 12 56 56 20:10.1 20:10.1 0:52.4
2 291 Zora Mardjoko 12 121 177 21:08.5 41:18.7 1:07.0
3 285 Ashley Burkett 11 135 312 21:14.7 1:02:33.5 1:01.8
4 287 Grace Donaghy 11 169 481 21:29.6 1:24:03.1 1:10.7
5 289 Kathryn Kinzel 11 256 737 22:42.4 1:46:45.6 1:41.0
6 288 Rosie Incorvaia 10 271 1008 23:05.3 2:09:51.0 1:50.9
7 286 Carly Chung 10 299 1307 23:50.0 2:33:41.0 1:53.6
Upper Dublin Finish Position - 26
Team Score (places): 749 Team Score (times): 1:46:56.8 Average Time: 21:23.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 861 Amelia Pastore 11 93 93 20:43.6 20:43.6 1:05.9
2 864 Lena Shaddinger 12 106 199 20:52.0 41:35.7 0:53.0
3 863 Brooke Reardon 9 133 332 21:14.2 1:02:49.9 1:10.5
4 860 Emily Kulak 10 165 497 21:28.8 1:24:18.8 1:22.4
5 858 Allison Gay 11 252 749 22:38.0 1:46:56.8 1:37.3
6 859 Amanda Kulak 12 270 1019 23:04.4 2:10:01.3 1:55.4
7 862 Lilly Pittakas 11 286 1305 23:32.3 2:33:33.6 2:20.8
Oxford Area Finish Position - 27
Team Score (places): 760 Team Score (times): 1:46:58.9 Average Time: 21:23.7
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 550 Abby Oliver 12 71 71 20:23.3 20:23.3 0:59.5
2 546 Jessie Cox 10 82 153 20:36.5 40:59.8 1:03.7
3 551 Brianna Pollock 11 144 297 21:18.8 1:02:18.6 1:08.7
4 547 Riley Fitzgerald 11 210 507 22:01.7 1:24:20.3 1:20.4
5 548 Elizabeth Keirnan 10 253 760 22:38.5 1:46:58.9 1:31.3
6 552 Jessie Shelderfer 10 289 1049 23:34.5 2:10:33.4 1:56.6
7 549 Victoria Kilpatrick 10 310 1359 24:08.9 2:34:42.4 2:12.6
Bishop Shanahan Finish Position - 28
Team Score (places): 790 Team Score (times): 1:46:51.0 Average Time: 21:22.2
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 41 Carlyn Segrave-Daly 12 38 38 19:52.5 19:52.5 0:41.9
2 39 Elsie Kaas 12 160 198 21:27.3 41:19.8 1:10.8
3 40 Penelope Loeper 10 181 379 21:35.9 1:02:55.8 0:58.0
4 37 Julia Bennett 11 197 576 21:51.0 1:24:46.8 1:22.1
5 42 Julia Smyth 11 214 790 22:04.1 1:46:51.0 1:24.5
Wissahickon Finish Position - 29
Team Score (places): 799 Team Score (times): 1:47:44.4 Average Time: 21:32.8
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 971 Leah Dubin 12 45 45 19:58.9 19:58.9 0:42.7
2 974 Mila Jovanovic 11 72 117 20:26.2 40:25.1 0:48.4
3 976 Emma Reilly 9 153 270 21:22.2 1:01:47.3 1:10.6
4 973 Sophia Furman 12 250 520 22:35.6 1:24:23.0 1:45.0
5 975 Alexa McCabe 9 279 799 23:21.4 1:47:44.4 1:48.3
6 970 Tara Bogut 10 281 1080 23:25.3 2:11:09.8 2:08.3
7 972 Emma Eby 11 297 1377 23:47.2 2:34:57.0 2:21.2
WC East Finish Position - 30
Team Score (places): 822 Team Score (times): 1:47:55.6 Average Time: 21:35.1
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 918 Sonia Piombino 12 77 77 20:29.8 20:29.8 1:26.1
2 915 Maria Heebner 9 132 209 21:14.1 41:44.0 1:12.3
3 917 Lily McCaffrey 11 140 349 21:16.6 1:03:00.7 1:07.3
4 914 Carly Chermak 12 232 581 22:24.8 1:25:25.5 1:29.3
5 920 Maggie VanDyke 11 241 822 22:30.1 1:47:55.6 1:31.7
6 919 Lauren Stypulkowski 11 276 1098 23:15.3 2:11:10.9 1:55.2
7 916 Ella Prieto 12 291 1389 23:37.1 2:34:48.0 1:53.5
Radnor Finish Position - 31
Team Score (places): 865 Team Score (times): 1:48:17.2 Average Time: 21:39.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 718 Zoe Margolies 10 65 65 20:20.3 20:20.3 0:56.8
2 713 Olivia Dhavale 10 149 214 21:21.0 41:41.3 1:12.6
3 717 Emma Hyde 9 154 368 21:22.4 1:03:03.8 1:14.0
4 716 Leni Hartman 12 237 605 22:26.1 1:25:29.9 1:26.6
5 712 Eleanor Adams 11 260 865 22:47.3 1:48:17.2 1:37.7
6 715 Seneca Farhy 12 267 1132 22:59.5 2:11:16.7 1:34.6
7 714 Amelia Dole 11 269 1401 23:02.0 2:34:18.8 1:57.4
Kennett Finish Position - 32
Team Score (places): 869 Team Score (times): 1:48:34.9 Average Time: 21:42.9
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 393 Ella Burnham 11 25 25 19:34.6 19:34.6 0:29.1
2 395 Corrina Kley 12 104 129 20:50.3 40:24.9 1:06.1
3 398 Rhiannon Stewart 12 193 322 21:49.2 1:02:14.2 1:02.3
4 392 Kimberly Alvarez 12 251 573 22:36.6 1:24:50.8 1:27.5
5 396 Clara Mack 12 296 869 23:44.0 1:48:34.9 2:08.3
6 397 Naz Sarikaya 10 305 1174 23:57.4 2:12:32.4 2:07.4
Council Rock North Finish Position - 33
Team Score (places): 880 Team Score (times): 1:49:10.3 Average Time: 21:50.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 191 Avery McLaughlin 12 116 116 21:03.3 21:03.3 0:56.6
2 193 Claire Pfanstiel 11 122 238 21:09.3 42:12.7 1:01.0
3 192 Maura Ott 12 137 375 21:15.9 1:03:28.6 1:06.4
4 188 Sara Bing 9 217 592 22:07.4 1:25:36.0 1:25.8
5 190 Clare Hughes 11 288 880 23:34.3 1:49:10.3 2:01.7
6 189 Caroline DeKorte 12 341 1221 27:25.9 2:16:36.3 2:52.4
Harriton Finish Position - 34
Team Score (places): 885 Team Score (times): 1:48:31.8 Average Time: 21:42.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 325 Kayla Scott 10 125 125 21:11.2 21:11.2 1:03.8
2 321 Lilla Braud 9 136 261 21:15.1 42:26.3 1:05.6
3 323 Mary Heifetz 12 179 440 21:35.2 1:04:01.5 1:13.0
4 324 Isabel Prosnitz 12 218 658 22:08.3 1:26:09.9 1:34.7
5 320 Dina Pedowitz 10 227 885 22:21.9 1:48:31.8 1:26.3
6 322 Ashley Clyman 9 259 1144 22:46.6 2:11:18.4 1:56.9
7 326 Julia Tassone 12 282 1426 23:25.8 2:34:44.3 1:44.6
Lower Merion Finish Position - 35
Team Score (places): 901 Team Score (times): 1:48:26.0 Average Time: 21:41.2
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 409 Annika Naveen 12 98 98 20:46.7 20:46.7 0:48.1
2 406 Sarah France 10 183 281 21:37.0 42:23.8 1:09.8
3 408 Lela Miller 10 186 467 21:41.1 1:04:05.0 1:09.9
4 412 Julia Zorc 10 205 672 21:58.2 1:26:03.2 1:19.4
5 410 Dori Olson 12 229 901 22:22.8 1:48:26.0 1:31.7
6 411 Ilana Zahavy 10 231 1132 22:23.9 2:10:49.9 1:35.7
7 407 Michelle Kelly 11 278 1410 23:20.1 2:34:10.0 2:08.0
Springfield (Delco) Finish Position - 36
Team Score (places): 910 Team Score (times): 1:48:42.7 Average Time: 21:44.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 787 Mara Fallon 10 76 76 20:29.6 20:29.6 0:59.0
2 786 Sarah Emch 9 155 231 21:22.6 41:52.2 1:18.7
3 790 Sophia Kurtis 9 189 420 21:44.0 1:03:36.3 1:19.1
4 791 Anastacia Milana 9 235 655 22:25.5 1:26:01.8 1:37.3
5 785 Lauren Duffy 9 255 910 22:40.8 1:48:42.7 1:25.2
6 788 Marina Ferry 9 266 1176 22:55.0 2:11:37.8 1:39.3
7 789 Catherine Henry 12 312 1488 24:13.1 2:35:50.9 2:21.4
Ridley Finish Position - 37
Team Score (places): 925 Team Score (times): 1:48:56.6 Average Time: 21:47.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 746 Kristina Tapia 12 78 78 20:29.9 20:29.9 0:55.4
2 744 Sydney Kusner 12 161 239 21:27.6 41:57.5 1:15.0
3 742 Marley Fennell 12 208 447 22:01.2 1:03:58.8 1:20.7
4 741 Kacie Fennell 12 213 660 22:04.0 1:26:02.8 1:18.3
5 745 Molly Schmit 10 265 925 22:53.8 1:48:56.6 1:43.8
6 747 Emma Winward 12 322 1247 24:40.1 2:13:36.8 2:24.0
7 743 Giselle Juarez 11 328 1575 24:54.7 2:38:31.6 2:36.7
Souderton Area Finish Position - 38
Team Score (places): 926 Team Score (times): 1:49:02.3 Average Time: 21:48.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 757 Francie Flores 12 18 18 19:28.6 19:28.6 0:31.8
2 759 Shannon Rauch 12 175 193 21:32.0 41:00.7 1:12.0
3 761 Reese Richardson 9 194 387 21:49.7 1:02:50.4 1:17.5
4 758 Allison Malmquist 12 247 634 22:33.6 1:25:24.1 1:53.7
5 763 Tatianna Velicer 12 292 926 23:38.2 1:49:02.3 2:00.2
6 762 Rachel Schewe 11 300 1226 23:51.2 2:12:53.5 1:58.2
Quakertown Finish Position - 39
Team Score (places): 942 Team Score (times): 1:49:06.3 Average Time: 21:49.2
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 699 Rebekah Hickey 11 32 32 19:47.8 19:47.8 0:40.0
2 702 Sara Nouri 12 212 244 22:03.7 41:51.6 1:24.5
3 698 Katharine Catalano 11 226 470 22:21.6 1:04:13.3 1:39.9
4 703 Risa Palmer 11 233 703 22:24.9 1:26:38.2 1:37.8
5 704 Arianna Shiroff 9 239 942 22:28.0 1:49:06.3 1:38.0
6 701 Mona Nouri 9 244 1186 22:31.9 2:11:38.3 1:29.3
7 700 Autumn McNutt 9 331 1517 25:18.7 2:36:57.0 2:37.4
Upper Perkiomen Finish Position - 40
Team Score (places): 945 Team Score (times): 1:49:08.6 Average Time: 21:49.7
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 890 Maren Landis 9 99 99 20:47.0 20:47.0 1:02.5
2 889 Nadia Frydlewicz 10 188 287 21:42.5 42:29.5 1:17.7
3 887 Lauren Donahue 10 192 479 21:48.0 1:04:17.6 1:16.9
4 891 Margaret Milkowich 10 198 677 21:51.3 1:26:08.9 1:22.6
5 892 Ava Reil 12 268 945 22:59.7 1:49:08.6 1:49.6
6 888 Abigaile Fox 12 313 1258 24:13.9 2:13:22.6 2:22.8
7 886 Abigail Conti 11 317 1575 24:31.0 2:37:53.6 2:13.0
Abington Finish Position - 41
Team Score (places): 960 Team Score (times): 1:49:21.8 Average Time: 21:52.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 3 Gianna Mars 11 113 113 21:01.3 21:01.3 1:08.7
2 4 Ella Montagano 11 177 290 21:33.5 42:34.8 1:23.2
3 2 Nora Loftus 10 191 481 21:47.1 1:04:22.0 1:16.9
4 1 Shaely James 10 225 706 22:20.9 1:26:43.0 1:35.7
5 7 Samatha Thomas 12 254 960 22:38.8 1:49:21.8 1:53.4
6 5 Madden Murray 10 336 1296 26:04.1 2:15:25.9 2:55.8
Spring Ford Finish Position - 42
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:49:44.9 Average Time: 21:56.9
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 771 Abigail Duersch 11 184 184 21:38.4 21:38.4 1:35.8
2 775 Isabella Latsko 9 190 374 21:46.4 43:24.9 1:19.7
3 776 Ryann Short 11 195 569 21:50.4 1:05:15.3 1:24.0
4 774 Caley Kuestner 10 216 785 22:07.2 1:27:22.5 1:36.2
5 773 Sarah Heinz 10 228 1013 22:22.3 1:49:44.9 1:31.2
6 777 Mckenzie Thomas 11 257 1270 22:45.9 2:12:30.9 2:00.5
7 772 Alexandra Fenske 12 285 1555 23:30.3 2:36:01.2 2:00.2
Upper Darby Finish Position - 43
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:51:41.7 Average Time: 22:20.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 847 Gabriella Fralin 11 68 68 20:21.4 20:21.4 0:40.0
2 845 Amber Fienagha 11 143 211 21:18.6 41:40.1 1:15.0
3 846 Tessa Ford 12 215 426 22:04.5 1:03:44.7 1:20.5
4 848 Rachel Graham 12 298 724 23:49.6 1:27:34.3 2:19.3
5 849 Alissa Joseph 9 309 1033 24:07.3 1:51:41.7 1:59.2
6 850 Samantha Mapes 10 321 1354 24:39.0 2:16:20.7 2:25.4
7 844 Dara Caso 9 347 1701 28:56.1 2:45:16.9 4:17.4
William Tennent Finish Position - 44
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:51:45.2 Average Time: 22:21.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 960 Makala Hansen 12 13 13 19:20.0 19:20.0 0:39.0
2 962 Abby Silberman 12 207 220 22:00.2 41:20.2 1:27.5
3 961 Brynne Metz 11 246 466 22:33.0 1:03:53.3 1:42.6
4 956 Addy Dipaola 11 301 767 23:54.7 1:27:48.0 1:50.8
5 959 Caroline Emmerich 10 304 1071 23:57.2 1:51:45.2 2:14.0
6 958 Kelly Donnelly 11 316 1387 24:30.8 2:16:16.1 2:14.1
7 957 Halle Balas 12 327 1714 24:53.4 2:41:09.5 2:28.1
Methacton Finish Position - 45
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:51:11.0 Average Time: 22:14.2
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 468 Devon Petrei 12 159 159 21:25.2 21:25.2 1:13.8
2 467 Bipasha Moktan 11 203 362 21:54.9 43:20.1 1:24.0
3 463 Caroline Cherekos 11 236 598 22:25.6 1:05:45.8 1:38.0
4 464 Brianna Christmann 11 248 846 22:33.9 1:28:19.7 1:40.9
5 466 Jillian McTamney 9 264 1110 22:51.2 1:51:11.0 1:37.6
6 465 Iris Gong 12 274 1384 23:11.8 2:14:22.8 1:59.3
7 469 Delaney Smith 12 290 1674 23:35.7 2:37:58.5 1:47.8
Marple Newtown Finish Position - 46
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:52:34.2 Average Time: 22:30.8
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 436 Madilyn Impriano 10 126 126 21:11.6 21:11.6 0:57.5
2 440 Allie Pavone 9 172 298 21:31.4 42:43.1 1:15.4
3 438 Marissa Mounce 11 221 519 22:14.0 1:04:57.1 1:27.1
4 437 Cheyanne McCarthy 10 287 806 23:32.6 1:28:29.7 2:04.3
5 435 Kaylee Davis 10 307 1113 24:04.4 1:52:34.2 2:08.8
6 434 Mary Anna Benko 10 319 1432 24:33.1 2:17:07.3 2:16.8
7 439 Kerri Naughton 12 333 1765 25:29.1 2:42:36.5 2:30.6
Boyertown Finish Position - 47
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:52:47.4 Average Time: 22:33.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 51 Alyssa Albanese 11 158 158 21:24.9 21:24.9 1:17.3
2 54 Tamara Engler 10 238 396 22:26.1 43:51.0 1:30.9
3 56 Grace Major 11 240 636 22:28.8 1:06:19.9 1:34.0
4 57 Gabriela Martin 10 243 879 22:31.5 1:28:51.4 1:36.3
5 55 Ava Gaisbauer 10 302 1181 23:55.9 1:52:47.4 2:20.9
6 53 Lillian DaSilva 10 318 1499 24:32.6 2:17:20.1 2:20.7
7 52 Ella Albright 10 340 1839 26:51.5 2:44:11.6 2:49.7
Upper Merion Finish Position - 48
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:58:40.1 Average Time: 23:44.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 874 Anna Fleischer 11 145 145 21:19.0 21:19.0 1:05.7
2 876 Morgan Lawson Moll 9 273 418 23:10.0 44:29.0 1:35.4
3 873 Megan Chaing 10 294 712 23:41.8 1:08:10.8 1:57.9
4 878 Madison Minami 10 324 1036 24:47.0 1:32:57.8 2:20.5
5 872 Kyra Bostic 10 334 1370 25:42.2 1:58:40.1 2:30.2
6 877 Joy Lu 10 338 1708 26:49.5 2:25:29.6 2:56.2
Coatesville Finish Position - 49
Team Score (places): *** Team Score (times): 1:57:50.4 Average Time: 23:34.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 152 Madison Fogg 9 224 224 22:18.4 22:18.4 1:31.7
2 154 Maddie Heidelbaugh 11 283 507 23:27.0 45:45.5 1:53.1
3 153 Kathy Forward 12 284 791 23:28.4 1:09:13.9 1:48.9
4 151 Alexis Fields 10 306 1097 23:58.1 1:33:12.0 2:03.0
5 155 Caitlyn Reynolds 11 320 1417 24:38.3 1:57:50.4 2:23.2
Plymouth Whitemarsh Finish Position - 50
Team Score (places): *** Team Score (times): 2:04:12.2 Average Time: 24:50.4
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 652 JESSICA Kaplan 12 223 223 22:16.5 22:16.5 1:28.0
2 655 Sanaa Power 10 311 534 24:09.4 46:25.9 2:04.4
3 654 Molly Moser 10 329 863 24:57.2 1:11:23.1 2:39.9
4 653 Emma Manley 12 330 1193 24:57.6 1:36:20.8 2:21.9
5 656 julia stanczak 9 342 1535 27:51.4 2:04:12.2 3:26.3
6 657 AVA SUAREZ 12 350 1885 30:58.6 2:35:10.8 4:46.2
7 651 Claire Getson 9 354 2239 33:25.8 3:08:36.7 5:30.2
Penn Wood Finish Position - 51
Team Score (places): *** Team Score (times): 2:08:11.6 Average Time: 25:38.3
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 565 Lumesha Mcfarline 11 275 275 23:14.5 23:14.5 1:47.9
2 564 Lesha Mcfarline 11 277 552 23:18.6 46:33.1 1:55.9
3 566 Sharon Oladji 12 332 884 25:27.3 1:12:00.4 2:39.9
4 560 Lesedi Anyika 10 344 1228 27:59.8 1:40:00.3 4:34.5
5 563 Tenneh Fahnnueah 10 345 1573 28:11.3 2:08:11.6 3:15.5
6 562 Rihanna Davis 9 349 1922 29:18.8 2:37:30.4 3:46.3
Cheltenham Finish Position - 52
Team Score (places): *** Team Score (times): 2:14:22.8 Average Time: 26:52.5
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 131 Marguerite Reimer 9 314 314 24:17.6 24:17.6 2:17.3
2 129 Maya Nathanson 12 326 640 24:53.2 49:10.8 2:29.2
3 128 Rowen Margerum 12 343 983 27:51.9 1:17:02.8 3:18.2
4 126 Corina Elston 11 346 1329 28:11.4 1:45:14.3 3:45.7
5 127 Alanah Jones 12 348 1677 29:08.5 2:14:22.8 3:58.4
6 130 Ijeoma Ojukwu 10 353 2030 32:27.1 2:46:50.0 5:24.9
Interboro Finish Position - 53
Team Score (places): *** Team Score (times): 2:20:55.2 Average Time: 28:11.0
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 373 Haley Ward 12 315 315 24:26.0 24:26.0 2:11.0
2 370 Chanah Randall 12 337 652 26:27.6 50:53.7 3:01.8
3 372 Jada Taybron-Strange 11 339 991 26:50.6 1:17:44.3 3:00.9
4 369 Summer Burrell 9 351 1342 31:33.8 1:49:18.1 4:38.7
5 371 Regan Stermel 12 352 1694 31:37.1 2:20:55.2 4:41.4
Bensalem Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 29 Shana Kearney 10 Less Than 5 18:13.9 18:13.9 0:11.2
Pottsgrove Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 679 Noelle Barone 11 Less Than 5 22:11.9 22:11.9 1:15.9
2 680 Isabella Kerlin 10 Less Than 5 22:38.6 44:50.5 1:40.0
3 681 Fatima Sesay 10 Less Than 5 29:07.5 1:13:58.0 3:38.2
Sun Valley Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Age Place Place Time Time Back
1 825 Katelyn Vickers 9 Less Than 5 22:24.8 22:24.8 1:35.0