Section Meet
October 03, 18
Results By Gingerbread Man Running Co. Gingerbread Man Running Co.
Overall Finish List - Girls
JV
Cross Country
Qualifying - Teams: 0 Individuals: 0
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade Qualifier
1 1 1653 Mary Laird Oakland Catholic 22:55.6 7:24/M 11
2 2 1644 Ethena Conzemius Oakland Catholic 24:32.6 7:55/M 9
3 3 1663 Ava Taylor Oakland Catholic 24:32.9 7:55/M 9
4 4 1525 Caroline Green Fox Chapel 25:34.6 8:15/M 10
5 5 1659 Kelly Prunzik Oakland Catholic 25:35.8 8:15/M 9
6 6 1665 Isabel Young Oakland Catholic 26:11.1 8:27/M 11
7 7 1530 Amanda Lisotto Fox Chapel 26:11.5 8:27/M 10
8 8 1656 Ella Maier Oakland Catholic 26:16.5 8:28/M 9
9 9 1519 Abby Alexander Fox Chapel 26:38.1 8:35/M 11
10 10 1652 Casey Kavanaugh Oakland Catholic 26:46.1 8:38/M 12
11 11 1536 Ziya Xu Fox Chapel 27:18.1 8:48/M 12
12 (< 5) 1623 Lindsey Zera Kiski 27:30.6 8:52/M 9
13 12 1534 Sydney Ulanowicz Fox Chapel 27:35.6 8:54/M 11
14 13 1709 Jenna Moorehead Plum 27:37.5 8:55/M 12
15 14 1706 Kacey Kiggins Plum 27:40.3 8:55/M 9
16 15 1537 Ann Yonas Fox Chapel 28:01.8 9:02/M 9
17 16 1524 Annika Gleason Fox Chapel 28:01.8 9:02/M 11
18 17 1705 Samantha Johnson Plum 28:08.0 9:05/M 12
19 18 1702 Elena Dupaly Plum 28:11.7 9:05/M 11
20 (< 5) 1620 Lizeth Sesmas Kiski 28:17.9 9:07/M 9
21 (> 7) 1649 Alyse Fay Oakland Catholic 28:46.6 9:17/M 10
22 (> 7) 1658 Caroline McShea Oakland Catholic 30:25.3 9:49/M 11
23 19 1707 Keegan McLean Plum 30:44.9 9:55/M 10
24 (> 7) 1640 Ella Adams Oakland Catholic 31:11.0 10:04/M 11
25 (< 5) 1615 Faith Boyle Kiski 32:43.8 10:33/M 9
Overall Finish List - Boys
JV
Cross Country
Qualifying - Teams: 0 Individuals: 0
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade Qualifier
1 1 1608 Owen Putt Indiana Area 19:48.6 6:23/M 9
2 2 1554 Jacques Moye Fox Chapel 19:52.6 6:25/M 10
3 3 1601 John Gunter Indiana Area 19:54.3 6:25/M 11
4 4 1556 Oscar Oliva Fox Chapel 19:56.3 6:26/M 11
5 5 1550 Kieth Haw Fox Chapel 20:31.4 6:37/M 11
6 6 1692 Evan Moncheck Pittsburgh Central Catholic 20:32.1 6:37/M 9
7 7 1544 Sean Doherty Fox Chapel 20:34.7 6:38/M 11
8 (< 5) 1570 Ian Burkhardt-Nagy Gateway 20:56.9 6:45/M 9
9 8 1548 Jonah Green Fox Chapel 20:56.9 6:45/M 12
10 9 1558 Alex Staud Fox Chapel 21:05.4 6:48/M 9
11 10 1685 Wylie Haddad Pittsburgh Central Catholic 21:06.0 6:48/M 12
12 11 1720 Max Bondi Plum 21:20.4 6:53/M 11
13 12 1741 Zach Mcpherson Plum 21:26.9 6:55/M 8
14 13 1599 Maddux Fisanich Indiana Area 21:31.2 6:56/M 10
15 14 1590 Damian Beatty Indiana Area 21:31.5 6:56/M 9
16 15 1596 Jack Cikowski Indiana Area 21:36.8 6:58/M 11
17 16 1729 Jake George Plum 21:46.2 7:01/M 9
18 17 1539 Noah Bradley Fox Chapel 21:47.4 7:02/M 9
19 (> 7) 1543 Owen Carter Fox Chapel 21:47.6 7:02/M 9
20 18 1684 Julius DiSilvio Pittsburgh Central Catholic 22:00.4 7:06/M 11
21 19 1606 Josh Mbogo Indiana Area 22:02.7 7:06/M 12
22 20 1730 Evan Golubski Plum 22:11.4 7:09/M 12
23 21 1742 Rory Metzgar Plum 22:15.7 7:11/M 10
24 22 1604 David Lenze Indiana Area 22:16.7 7:11/M 10
25 23 1693 Dylan Obiecunas Pittsburgh Central Catholic 22:18.1 7:12/M 10
26 (> 7) 1611 Andre Wasem Indiana Area 22:31.0 7:16/M 12
27 (> 7) 1613 Wilson Weng Indiana Area 22:33.9 7:16/M 11
28 (> 7) 1600 Zach Fries Indiana Area 22:42.5 7:19/M 12
29 (> 7) 1607 Brad Petras Indiana Area 22:44.7 7:20/M 10
30 24 1745 William Powell Plum 22:46.9 7:21/M 9
31 (> 7) 1542 Jason Carter Fox Chapel 22:48.2 7:21/M 10
32 (> 7) 1594 Ben Brown Indiana Area 22:55.3 7:24/M 10
33 25 1699 Liam Tinker Pittsburgh Central Catholic 23:04.9 7:26/M 10
34 (> 7) 1612 Clayton Weaver Indiana Area 23:09.5 7:28/M 10
35 26 1728 Tyler Gallagher Plum 23:13.9 7:29/M 11
36 (> 7) 1743 Logan Minick Plum 23:15.1 7:30/M 10
37 (> 7) 1738 Adam Lewis Plum 23:15.3 7:30/M 12
38 (> 7) 1734 Keegan Jorgensen Plum 23:42.6 7:39/M 9
39 (> 7) 1559 Joseph Staud Fox Chapel 23:42.8 7:39/M 10
40 (> 7) 1739 Tommy Marzina Plum 23:46.7 7:40/M 9
41 (> 7) 1725 Caleb Dryer Plum 23:52.5 7:42/M 8
42 (> 7) 1747 Jacob Schrock Plum 23:55.4 7:43/M 12
43 27 1694 Tim Olson Pittsburgh Central Catholic 24:21.6 7:51/M 12
44 (> 7) 1560 Theodor Urban Fox Chapel 24:23.7 7:52/M 9
45 (> 7) 1603 Jason Kovalchick Indiana Area 24:37.9 7:56/M 11
46 (> 7) 1751 Ryan Wesolowski Plum 24:38.7 7:57/M 10
47 (> 7) 1737 Ryan Komonk Plum 24:43.4 7:58/M 9
48 28 1626 Aidan Dubas Kiski 24:57.5 8:03/M 10
49 29 1689 Tom Kujawinski Pittsburgh Central Catholic 25:12.1 8:08/M 12
50 (> 7) 1727 Tyler Ennis Plum 25:36.9 8:15/M 9
51 (> 7) 1719 Jonah Babusci Plum 25:39.9 8:16/M 12
52 (> 7) 1736 Nick Klippel Plum 25:43.6 8:18/M 11
53 30 1637 Lewis Seba Kiski 25:45.0 8:18/M 11
54 31 1634 Joshua Obringer Kiski 26:07.5 8:25/M 9
55 (> 7) 1718 Jonah Albert Plum 26:16.5 8:28/M 12
56 32 1630 Kaelin Gold Kiski 26:52.1 8:40/M 10
57 (> 7) 1744 Marquis Peeks Plum 27:07.0 8:45/M 9
58 (> 7) 1750 Justin Wesolowski Plum 27:40.9 8:55/M 9
59 (< 5) 1755 Aushad Brawner Woodland Hills 29:08.0 9:24/M 9
60 33 1635 Dylan Packer Kiski 30:20.8 9:47/M 11
61 (< 5) 1756 Dominic Howz Woodland Hills 34:00.7 10:58/M 9