BRIARWOOD INVITATIONAL
JV GIRLS
Timed by Bryn Mawr Racing Company
Belmont Plateau, Phila PA 09/16/2017 11:00 AM Weather: Partly Sunny, 76 degrees


Place No. Name Grade School Time Pace
1 1949 Lindsay Colflesh 9 Haddonfield Mem. H 22:12 7:10
2 4442 Sarah Hayes 11 Pearl River 22:13 7:10
3 4558 Anna Prater 12 South Lakes 22:57 7:24
4 4557 Caitlyn Morris 10 South Lakes 23:06 7:28
5 4449 Kristen O'Neill 12 Pearl River 23:23 7:33
6 4452 Valerie Roberts 11 Pearl River 23:27 7:34
7 4738 Kelly Bidwell South Lakes 23:30 7:35
8 4554 Emily Lannen 10 South Lakes 23:40 7:38
9 1959 Katherine Rice 10 Haddonfield Mem. H 23:41 7:39
10 4050 Emma Davies 12 Haverford Township 23:47 7:41
11 1521 Bridget Bennetta 10 Cardinal O'Hara 23:53 7:43
12 4555 Kata Major 12 South Lakes 23:55 7:43
13 1904 Emily Mathews 9 Great Valley 23:56 7:44
14 4670 Liesl Scherrer 9 West Chester Hende 23:58 7:44
15 4551 Emma Grossback 10 South Lakes 23:58 7:44
16 4329 Kelley Selheimer 10 North Penn 24:00 7:45
17 4436 Olivia Flynn 10 Pearl River 24:08 7:47
18 1534 Sydney McWilliams 10 Cardinal O'Hara 24:11 7:48
19 4659 Laura Hecker 11 West Chester Hende 24:11 7:48
20 4063 Fiona Labrake 12 Haverford Township 24:13 7:49
21 4550 Frankie Delmolino 10 South Lakes 24:14 7:49
22 4656 Eva Dillon-Rutledg 10 West Chester Hende 24:17 7:50
23 4661 Peyton Herbst 11 West Chester Hende 24:24 7:53
24 4658 Amber Genron 10 West Chester Hende 24:28 7:54
25 4066 Ava McAnally 10 Haverford Township 24:29 7:54
26 1524 Erin Donovan 10 Cardinal O'Hara 24:36 7:57
27 4559 Alyssa Spar 10 South Lakes 24:41 7:58
28 4316 Rachel Ahlmark 10 North Penn 24:45 7:59
29 4342 Caroline Reiner 11 North Shore 24:46 8:00
30 1714 Catherine Dudrear 10 Conestoga 24:46 8:00
31 4430 Elizabeth Considine 12 Pearl River 24:54 8:02
32 4288 Ali Landman 10 Neshaminy 24:57 8:03
33 1446 Kelly Taylor 12 Bridgewater-Rarita 24:58 8:04
34 4046 Theresa Brown 10 Haverford Township 25:03 8:05
35 4082 Rachel Woodman 11 Haverford Township 25:05 8:06
36 4553 Charlotte Hoelzl 10 South Lakes 25:07 8:06
37 4284 Kelly Hastings 10 Neshaminy 25:12 8:08
38 4021 Hallie Anderson 10 Hatboro Horsham 25:14 8:09
39 4450 Ashley Ortel 11 Pearl River 25:14 8:09
40 1407 Jess Faure 11 Bridgewater-Rarita 25:20 8:11
41 4326 Vanessa Hernandez 10 North Penn 25:23 8:12
42 4370 Annabel Barnett 10 Packer Collegiate 25:23 8:12
43 4536 Evelyn Locke 10 Seneca HS 25:25 8:12
44 4052 Isabella Delsignore 12 Haverford Township 25:32 8:15
45 1907 Skylar Seeley 10 Great Valley 25:34 8:15
46 1428 Molly O'Neil 12 Bridgewater-Rarita 25:38 8:17
47 1445 Nina Sullivan 10 Bridgewater-Rarita 25:40 8:17
48 1404 Amanda Conover 12 Bridgewater-Rarita 25:43 8:18
49 4064 Olivia Lisowski 12 Haverford Township 25:45 8:19
50 1726 Grace Inserra 10 Conestoga 25:45 8:19
51 1715 Fiona Duffy 11 Conestoga 25:45 8:19
52 1410 Sarah Grynberg 10 Bridgewater-Rarita 25:46 8:19
53 1746 Kendall Stigall 10 Conestoga 25:49 8:20
54 4071 Katrina Miciek 10 Haverford Township 25:56 8:22
55 4065 Meghan McGrory 10 Haverford Township 26:04 8:25
56 4290 Kaycee McCullough 10 Neshaminy 26:08 8:26
57 1739 Emma Pawlow 12 Conestoga 26:09 8:26
58 4077 Emma Schreiner 10 Haverford Township 26:10 8:27
59 4438 Michelle Garvey 10 Pearl River 26:10 8:27
60 1405 Abby Cornet 12 Bridgewater-Rarita 26:18 8:29
61 4281 Jessica Giacomelli 11 Neshaminy 26:21 8:30
62 4061 Conor Gibson 11 Haverford Township 26:23 8:31
63 4022 Grace Daniels 10 Hatboro Horsham 26:25 8:32
64 4078 Julia Thornton 11 Haverford Township 26:26 8:32
65 1417 Surina Joshi 10 Bridgewater-Rarita 26:27 8:32
66 1287 Nicole Miller 11 Abington 26:28 8:32
67 1280 Cameronn Cloud Abington 26:33 8:34
68 4057 Madeleine Dorley 11 Haverford Township 26:39 8:36
69 4029 Alissa Lee 10 Hatboro Horsham 26:44 8:38
70 1721 Parker Gould 10 Conestoga 26:49 8:39
71 4024 Mollie Fireman 12 Hatboro Horsham 26:49 8:39
72 1412 Giana Holmann 11 Bridgewater-Rarita 26:50 8:40
73 4525 Abby Chant 10 Seneca HS 26:55 8:41
74 1660 Breanna Roca 10 Cliffside Park HS 27:00 8:43
75 1611 Esther Paik 11 Cheltenham 27:02 8:44
76 1408 Crystal Flax 12 Bridgewater-Rarita 27:08 8:46
77 1442 Summer Smith 12 Bridgewater-Rarita 27:12 8:47
78 4540 Annie Rollins 11 Seneca HS 27:13 8:47
79 4542 Anna Vosler 11 Seneca HS 27:13 8:47
80 4037 Sandee Trinh 10 Hatboro Horsham 27:23 8:50
81 1958 Olivia Otto 12 Haddonfield Mem. H 27:24 8:51
82 1733 Grace Manion 10 Conestoga 27:31 8:53
83 1856 Cayla Beaulieu 10 Episcopal Academy 27:40 8:56
84 1909 Erin Small 9 Great Valley 27:44 8:57
85 4467 Sophie Bierly 12 Phoenixville Area 27:45 8:58
86 1438 Emily Scher 10 Bridgewater-Rarita 27:46 8:58
87 1437 Taryn Ross 12 Bridgewater-Rarita 27:48 8:58
88 1908 Leilani Silen 10 Great Valley 27:50 8:59
89 1863 Brooke Kraftson 11 Episcopal Academy 27:52 9:00
90 1401 Anna Cassidy 12 Bridgewater-Rarita 27:52 9:00
91 1313 Jackie Lanzalotto 12 Academy of Notre D 27:53 9:00
92 4330 Divya Sood 10 North Penn 27:54 9:00
93 1728 Everly Kase 11 Conestoga 27:54 9:00
94 1735 Natalie Moyer 10 Conestoga 27:55 9:01
95 1752 Allison Yuan 10 Conestoga 27:59 9:02
96 4485 Jakiah Belton 11 Plymouth Whitemars 28:03 9:03
97 4667 Chloe Ng 10 West Chester Hende 28:09 9:05
98 4484 Ally Wysocki 9 Phoenixville Area 28:15 9:07
99 1654 Jessica Lobo 10 Cliffside Park HS 28:22 9:09
100 1284 Laurin Maransky 9 Abington 28:22 9:10
101 1426 Maddie Murphy 11 Bridgewater-Rarita 28:24 9:10
102 1736 Nicole Moyer 10 Conestoga 28:29 9:12
103 1855 Rachel Barber 11 Episcopal Academy 28:30 9:12
104 1433 Gabriella Paz 12 Bridgewater-Rarita 28:32 9:13
105 1413 Krystal Hong 10 Bridgewater-Rarita 28:33 9:13
106 4053 Nora Derbyshire 11 Haverford Township 28:37 9:14
107 1319 Kaitlyn Moshang 10 Academy of Notre D 28:38 9:14
108 4668 Megan Rabin 12 West Chester Hende 28:38 9:14
109 1282 Erin Lees 11 Abington 28:41 9:15
110 1431 Sweta Patel 12 Bridgewater-Rarita 28:49 9:18
111 4317 Allison Cox 11 North Penn 28:55 9:20
112 4652 Emily Baker 10 West Chester Hende 29:02 9:22
113 4474 Kerri Mahar 12 Phoenixville Area 29:04 9:23
114 4490 Natalie Kamieniecki 10 Plymouth Whitemars 29:06 9:24
115 4321 Gwendolyn Dzwil 10 North Penn 29:13 9:26
116 1689 Mary Tuohy 11 Cold Spring Harbor 29:14 9:26
117 1537 Sydney Williams 11 Cardinal O'Hara 29:16 9:27
118 1657 Yasmin Panjabi 11 Cliffside Park HS 29:16 9:27
119 1432 Cristina Patrick 11 Bridgewater-Rarita 29:24 9:29
120 4328 Chelsea Lu 10 North Penn 29:26 9:30
121 4067 Laura McGroary 11 Haverford Township 29:29 9:31
122 4480 Allison Stallone 12 Phoenixville Area 29:31 9:32
123 4287 Rachel Lamb 9 Neshaminy 29:33 9:32
124 1429 Caroline O'Sullivan 10 Bridgewater-Rarita 29:34 9:33
125 1323 Ceara Rush 11 Academy of Notre D 29:40 9:35
126 1685 Ileanna Kufner 11 Cold Spring Harbor 29:46 9:37
127 1289 Mary Perkins 11 Abington 29:54 9:39
128 4616 Anna Holt 10 Twin Valley 29:57 9:40
129 1857 Juliana Di Carlo 10 Episcopal Academy 29:59 9:41
130 4056 Victoria Dimatteo 11 Haverford Township 30:01 9:41
131 1322 Bailey Rodden 12 Academy of Notre D 30:08 9:44
132 1435 Kelly Ramon-Chile 10 Bridgewater-Rarita 30:08 9:44
133 1605 Ellie Hollo 11 Cheltenham 30:08 9:44
134 1326 Hannah Weis 11 Academy of Notre D 30:13 9:45
135 4468 Jessica Dauphinais 12 Phoenixville Area 30:26 9:49
136 4259 Shyann Bilbrough 10 Msgr Bonner & Abp 30:37 9:53
137 4669 Vanessa Rybandt 11 West Chester Hende 30:50 9:57
138 1278 Jasmin Bioteau 9 Abington 31:16 10:05
139 1399 Amanda Caparoso 11 Bridgewater-Rarita 31:19 10:06
140 1402 Lauren Clapp 10 Bridgewater-Rarita 31:30 10:10
141 1307 Ryan Cella 12 Academy of Notre D 31:41 10:13
142 1900 Heather Buchholz 10 Great Valley 31:51 10:17
143 4043 Lauren Allison 11 Haverford Township 31:57 10:19
144 1655 Nelda Martinez 10 Cliffside Park HS 32:11 10:23
145 4476 Cindy Nguyen 12 Phoenixville Area 32:21 10:26
146 1680 Lianne Emanuel 10 Cold Spring Harbor 32:25 10:28
147 1316 Maddie Lynch 12 Academy of Notre D 32:34 10:31
148 1601 Eve Glazier 11 Cheltenham 32:34 10:31
149 1368 Sarah Marple 10 Archbishop Ryan 32:38 10:32
150 4283 Lea Hartley 12 Neshaminy 32:42 10:33
151 1858 Krissie Essilfie 9 Episcopal Academy 32:53 10:37
152 1650 Aria Kono 10 Cliffside Park HS 33:03 10:40
153 1688 Alexa Spinnato 11 Cold Spring Harbor 33:09 10:42
154 1415 Mary Kate Jones 12 Bridgewater-Rarita 33:11 10:43
155 1439 Darcy Schulz 10 Bridgewater-Rarita 33:22 10:46
156 4492 Sydney Mitros 12 Plymouth Whitemars 33:23 10:46
157 4498 Nicole Tier 10 Plymouth Whitemars 33:29 10:48
158 1859 Morgan Gantt 11 Episcopal Academy 33:49 10:55
159 4083 Eden Yanaitis 12 Haverford Township 33:55 10:57
160 1312 Sarah Hahn 11 Academy of Notre D 33:56 10:57
161 4026 Anita Koshy 11 Hatboro Horsham 34:01 10:59
162 4479 Elizabeth Schulz 9 Phoenixville Area 34:06 11:00
163 1440 Emma Semper 12 Bridgewater-Rarita 34:06 11:00
164 1954 Lana Ljoka 12 Haddonfield Mem. H 34:33 11:09
165 1420 Kate Kowal 10 Bridgewater-Rarita 34:37 11:10
166 1325 Erin Snyder 11 Academy of Notre D 34:41 11:12
167 1409 Norma Garcia 10 Bridgewater-Rarita 34:44 11:13
168 1422 Yoonseo Lee 10 Bridgewater-Rarita 34:50 11:14
169 4294 Jodi Reich 12 Neshaminy 34:53 11:16
170 1400 Gabriella Caruso 11 Bridgewater-Rarita 35:03 11:19
171 4672 Peyton Talley 9 West Chester Hende 35:10 11:21
172 1403 Tina Compagnino 9 Bridgewater-Rarita 35:37 11:30
173 4028 Emma Larsson 11 Hatboro Horsham 36:09 11:40
174 1443 Olivia Struckus 10 Bridgewater-Rarita 36:33 11:48
175 4481 Ocean Swamley 9 Phoenixville Area 36:45 11:52
176 1682 Sophia Gerberg 12 Cold Spring Harbor 36:50 11:53
177 4327 Raina Kikani 11 North Penn 37:48 12:12
178 1861 Maiah Islam 9 Episcopal Academy 37:56 12:15
179 1395 Emmi Albert 11 Bridgewater-Rarita 37:58 12:15