Section Meet

October 02, 2019


Results By Gingerbread Man Running Co. Gingerbread Man Running Co.

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   2527  Grace Sisson          Fox Chapel Area                         19:22.8  6:15/M        
    2      2   2637  Tesslyn Helms         Oakland Catholic                        19:55.0  6:25/M        
    3      3   2646  Mary Nagy             Oakland Catholic                        20:07.3  6:29/M        
    4      4   2698  Angela Valotta        Plum                                    20:21.0  6:34/M        
    5      5   2524  Brooke Krally         Fox Chapel Area                         20:29.4  6:37/M        
    6      6   2650  Bridget Shaver        Oakland Catholic                        20:33.3  6:38/M        
    7      7   2563  Kiyara Sawyers        Gateway                                 21:19.5  6:53/M        
    8      8   2694  Livia Paoletti        Plum                                    21:26.2  6:55/M        
    9      9   2561  Marina Grado          Gateway                                 21:35.3  6:58/M        
   10     10   2617  Lizeth Sesmas         Kiski Area                              21:43.2  7:00/M        
   11     11   2635  Riley Doyle           Oakland Catholic                        21:54.2  7:04/M        
   12     12   2613  Jordan Fairman        Kiski Area                              21:58.5  7:05/M        
   13     13   2506  Ariana Perella        Armstrong HS                            22:08.7  7:09/M        
   14     14   2652  Abigail Vavro         Oakland Catholic                        22:13.8  7:10/M        
   15     15   2640  Mary Laird            Oakland Catholic                        22:17.9  7:12/M        
   16     16   2695  Ashley Persia         Plum                                    22:24.7  7:14/M        
   17     17   2645  Sophia Mellis         Oakland Catholic                        22:28.1  7:15/M        
   18     18   2523  Gabrielle Kline       Fox Chapel Area                         22:58.5  7:25/M        
   19  (> 7)   2653  Lydia Vavro           Oakland Catholic                        23:11.7  7:29/M        
   20     19   2618  Payton Sullivan       Kiski Area                              23:15.4  7:30/M        
   21  (> 7)   2655  Isabel Young          Oakland Catholic                        23:17.0  7:31/M        
   22     20   2581  Harley Kessler        Indiana Area                            23:17.8  7:31/M        
   23  (> 7)   2644  Caroline McShea       Oakland Catholic                        23:19.5  7:31/M        
   24     21   2679  Sydney Anderson       Plum                                    23:27.7  7:34/M        
   25     22   2616  Olivia Schrag         Kiski Area                              23:33.0  7:36/M        
   26     23   2562  Emma Sandor           Gateway                                 23:46.4  7:40/M        
   27     24   2680  Maddie Beveaque       Plum                                    23:54.4  7:43/M        
   28     25   2564  Maddie Smith          Gateway                                 23:55.2  7:43/M        
   29     26   2519  Isabelle Doerr        Fox Chapel Area                         23:56.1  7:43/M        
   30     27   2526  Riley McIntyre        Fox Chapel Area                         23:57.8  7:44/M        
   31     28   2505  H Miller              Armstrong HS                            24:03.7  7:46/M        
   32     29   2614  Naomee Miller         Kiski Area                              24:08.1  7:47/M        
   33     30   2697  Alexandra Steinagle   Plum                                    24:13.1  7:49/M        
   34     31   2684  Alex George           Plum                                    24:30.0  7:54/M        
   35     32   2529  Ann Yonas             Fox Chapel Area                         24:51.3  8:01/M        
   36     33   2521  Mona Gerges           Fox Chapel Area                         24:54.0  8:02/M        
   37     34   2577  Madison Caroff        Indiana Area                            25:04.9  8:05/M        
   38     35   2578  Emerson Davis         Indiana Area                            25:15.5  8:09/M        
   39     36   2579  Autumn Fanella        Indiana Area                            25:23.6  8:12/M        
   40  (> 7)   2525  Amanda Lisotto        Fox Chapel Area                         25:31.8  8:14/M        
   41     37   2587  Layla Smith           Indiana Area                            26:41.6  8:37/M        
   42     38   2501  Ciara Anthony         Armstrong HS                            26:53.0  8:40/M        
   43     39   2583  Belinda LinXu         Indiana Area                            27:29.5  8:52/M        
   44     40   2582  Maria Kowchuck        Indiana Area                            27:38.0  8:55/M        
   45     41   2502  Giana Hutchen         Armstrong HS                            27:45.2  8:57/M        
   46     42   2619  Lindsey Zera          Kiski Area                              27:49.3  8:59/M        
   47  (> 7)   2580  Emma Grimm            Indiana Area                            28:17.0  9:07/M        
   48     43   2503  Ava Kidder            Armstrong HS                            28:35.9  9:14/M        
   49  (> 7)   2683  Jillian Durst         Plum                                    29:20.4  9:28/M        
   50  (< 5)   2739  Sofia Nestico         Woodland Hills High School              30:32.1  9:51/M        
   51     44   2559  Sydney Brown          Gateway                                 31:41.0 10:13/M        
   52     45   2504  Emily Kuntz           Armstrong HS                            32:14.2 10:24/M