District 1 Championship - 102519
October 26, 2019
Results By Chester County Running Store CCRS
Overall Finish List - Boys
Boys A
XC
Qualifying - Teams: 1 Individuals: 5
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team 1 Mile Mile 2 1.1 Mil Time Pace Age Qualifier
1 1 7404 Luke Miller Jenkintown 5:10 5:18 5:51 16:20.9 5:16/M 11 TM
2 2 7403 Oliver Michell Jenkintown 5:27 5:32 5:47 16:47.4 5:25/M 9 TM
3 3 7402 Aiden Michell Jenkintown 5:27 5:31 5:50 16:49.8 5:25/M 11 TM
4 4 7401 Carter Geer Jenkintown 5:39 5:35 5:56 17:12.0 5:33/M 11 TM
5 5 7194 Jacob Iseminger Collegium Charter School 5:32 5:42 6:01 17:16.2 5:34/M 11 IND
6 6 7098 Phillip Rogers Calvary Christian Academy 5:29 5:44 6:16 17:30.1 5:39/M 11 IND
7 7 7082 Aidan Quattrocchi Bristol 5:34 5:49 6:17 17:41.2 5:42/M 9 IND
8 8 7406 Matt Visomirski Jenkintown 5:49 5:53 6:09 17:52.6 5:46/M 11 TM
9 9 7094 Ian Harrington Calvary Christian Academy 5:28 5:43 6:44 17:55.5 5:47/M 12 IND
10 10 7400 Nathaniel Barnett Jenkintown 5:40 5:58 6:20 17:58.6 5:48/M 10 TM
11 11 7191 Maasai Harris Collegium Charter School 5:50 5:50 6:29 18:10.0 5:52/M 10 IND
12 12 7405 Caden Spoerl Jenkintown 5:52 6:00 6:27 18:20.3 5:55/M 11 TM
13 13 7260 Jonathan Anderson Dock Mennonite Academy 5:39 6:01 6:44 18:25.6 5:56/M 12
14 14 7266 Sean Robinson Dock Mennonite Academy 5:38 6:15 6:36 18:30.5 5:58/M 11
15 15 7192 Emmanuel Hernandez Collegium Charter School 5:50 6:19 6:30 18:40.0 6:01/M 12
16 16 7197 Albert Sommar Collegium Charter School 5:50 6:18 6:44 18:53.4 6:05/M 11
17 17 7096 Tate Kessler Calvary Christian Academy 5:51 6:24 6:39 18:54.9 6:06/M 12
18 18 7193 Mark Hinlo Collegium Charter School 6:07 6:12 6:35 18:55.3 6:06/M 9
19 19 7080 Nathan Eddings Bristol 5:50 6:33 6:55 19:19.4 6:14/M 12
20 20 7196 Robert Porreca Collegium Charter School 6:07 6:27 6:48 19:23.2 6:15/M 9
21 21 7263 Aaron Lee Dock Mennonite Academy 5:59 6:29 6:58 19:26.9 6:16/M 11
22 22 7167 Jalen Sampson Church Farm School 5:59 6:40 6:52 19:32.8 6:18/M 11
23 23 7264 Jesse Mong Dock Mennonite Academy 6:02 6:46 6:45 19:34.4 6:19/M 12
24 24 7265 Daniel Ringenberg Dock Mennonite Academy 6:04 6:29 7:02 19:37.4 6:20/M 9
25 25 7632 Isaiah Bell Phil-Mont Christian Academy 6:02 6:42 6:55 19:41.3 6:21/M 10
26 26 7165 Ajani Knowles Church Farm School 6:08 6:41 7:00 19:50.1 6:24/M 11
27 27 7164 Daylon Jones Church Farm School 6:07 6:40 7:05 19:53.9 6:25/M 9
28 28 7195 Austin James Collegium Charter School 6:25 6:41 6:52 20:00.0 6:27/M 12
29 29 7095 Larson Hunt Calvary Christian Academy 6:12 6:43 7:13 20:08.5 6:30/M 10
30 30 8389 Nick Halstead Dock Mennonite Academy 6:07 6:56 7:03 20:08.5 6:30/M 12
31 31 7247 Jude Metricarti Delaware County Christian School 6:11 7:01 6:58 20:11.0 6:31/M 11
32 32 8388 Drew Bauman Dock Mennonite Academy 6:21 6:54 7:07 20:22.3 6:34/M 9
33 33 7084 Jacob Walker Bristol 6:21 6:50 7:18 20:30.9 6:37/M 9
34 34 7097 Nicolas Morabito Calvary Christian Academy 6:18 7:02 7:14 20:36.2 6:39/M 10
35 35 7246 Samuel Bushra Delaware County Christian School 6:22 6:53 7:23 20:38.7 6:39/M 12
36 36 7168 Chauncey Thornton Church Farm School 6:33 6:52 7:16 20:42.0 6:41/M 12
37 37 7079 Brodie Conlan Bristol 6:49 7:00 7:05 20:55.3 6:45/M 10
38 38 7248 Michael Rhine Delaware County Christian School 6:46 7:05 7:07 20:59.5 6:46/M 11
39 39 7166 Malik Lacy Church Farm School 6:33 7:04 7:28 21:06.2 6:48/M 9
40 40 7093 Austin Chandler Calvary Christian Academy 6:21 7:09 7:36 21:07.7 6:49/M 11
41 41 7169 Joshua Torres Church Farm School 6:36 7:03 7:28 21:08.0 6:49/M 11
42 42 7083 Angel Rivera Bristol 6:49 7:08 7:17 21:15.7 6:51/M 11
43 43 7078 Alexander Cinar Bristol 6:49 7:08 7:19 21:17.5 6:52/M 10
44 44 7633 Ethan Campbell Phil-Mont Christian Academy 6:36 7:12 7:35 21:24.0 6:54/M 12
45 45 7251 Jason Zhou Delaware County Christian School 6:36 7:12 7:55 21:43.6 7:00/M 11
46 46 7635 Noah Crane Phil-Mont Christian Academy 7:05 7:12 7:32 21:50.2 7:03/M 10
47 47 7249 James Schaefer Delaware County Christian School 6:50 7:26 7:35 21:52.1 7:03/M 10
48 48 7081 Nicholas Eddings Bristol 6:49 7:26 7:48 22:03.8 7:07/M 12
49 49 7637 John Shirley Phil-Mont Christian Academy 7:06 7:12 7:49 22:08.0 7:08/M 10
50 50 7250 Jack Xiao Delaware County Christian School 6:54 7:23 7:55 22:13.8 7:10/M 12
51 51 7636 Torin Eimer Phil-Mont Christian Academy 5:57 6:58 9:25 22:21.1 7:13/M 11
52 52 7252 Bobby Zhu Delaware County Christian School 6:58 7:29 8:23 22:51.1 7:22/M 11
53 53 7634 Beri Chung Phil-Mont Christian Academy 8:30 8:56 9:10 26:36.9 8:35/M 11
Team Summary Report - Boys
Boys A
XC
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Jenkintown 18 1 2 3 4 8 10 12
Top 5 Times: 1:25:02.8
2 Collegium Charter School 65 5 11 15 16 18 20 28
Top 5 Times: 1:31:55.1
3 Dock Mennonite Academy 95 13 14 21 23 24 30 32
Top 5 Times: 1:35:35.0
4 Calvary Christian Academy 95 6 9 17 29 34 40
Top 5 Times: 1:35:05.4
5 Bristol 138 7 19 33 37 42 43 48
Top 5 Times: 1:39:42.7
6 Church Farm School 150 22 26 27 36 39 41
Top 5 Times: 1:41:05.2
7 Delaware County Christian School 196 31 35 38 45 47 50 52
Top 5 Times: 1:45:25.0
8 Phil-Mont Christian Academy 215 25 44 46 49 51 53
Top 5 Times: 1:47:24.9