Disco Tri 2017

Overall Results

September 17, 2017


Race Results by No Limits Timing (hutch26.2@gmail.com)
Male Finishers

Olympic Collegiate

Female Finishers

  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Name City Bib No USAT Age Gender Age Group Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 Allison Koch San Antonio TX 616 24 F 1 Female 99 and Under 6 28:46.2 1:47.4 1 1:05:36.5 0:47.1 3 49:33.5 2:26:30.8
2 Elizabeth Hinley Denton TX 600 26 F 2 Female 99 and Under 2 27:24.9 1:52.3 2 1:08:45.8 1:23.9 5 53:02.0 2:32:29.0
3 Valerie Lozano San Antonio TX 619 20 F 3 Female 99 and Under 5 28:41.1 2:28.9 7 1:15:06.1 1:05.5 2 48:56.4 2:36:18.2
4 Abby Biedenbach Stillwater OK 638 24 F 4 Female 99 and Under 3 27:46.8 2:49.1 3 1:11:06.8 1:35.3 7 54:21.9 2:37:40.1
5 Jasper Doda Arlington TX 608 20 F 5 Female 99 and Under 7 32:51.3 2:09.6 8 1:16:24.4 1:15.9 1 48:25.5 2:41:06.9
6 Hannah Eldridge Austin TX 628 22 F 6 Female 99 and Under 4 28:36.3 1:58.3 9 1:16:35.2 1:18.0 6 53:24.6 2:41:52.6
7 Gabby Segal Denton TX 602 21 F 7 Female 99 and Under 9 33:32.8 2:51.7 5 1:13:34.4 1:17.9 8 57:02.6 2:48:19.7
8 Elika Hamer 607 22 F 8 Female 99 and Under 10 34:14.2 2:10.8 11 1:18:44.5 1:34.0 4 52:25.9 2:49:09.6
9 Melissa Ewing Denton TX 611 25 F 9 Female 99 and Under 12 36:09.9 3:04.8 6 1:13:50.0 1:34.4 9 57:44.4 2:52:23.6
10 Kennedy Cunningham Portland TX 620 20 F 10 Female 99 and Under 15 43:45.4 2:49.8 4 1:13:11.1 1:32.8 10 58:27.9 2:59:47.2
11 Kathryn Schroeder Round Rock TX 618 20 F 11 Female 99 and Under 11 34:34.8 2:31.4 10 1:18:07.7 1:47.8 12 1:06:23.7 3:03:25.5
12 Isabella Beltri Laredo TX 622 22 F 12 Female 99 and Under 8 33:05.1 2:39.8 12 1:24:03.2 1:31.4 13 1:09:57.5 3:11:17.2
13 Jayci Genson Denton TX 603 21 F 13 Female 99 and Under 16 45:58.8 2:15.7 13 1:25:06.0 1:38.0 11 1:05:21.8 3:20:20.5
14 Miranda Tandy Stillwater OK 634 20 F 14 Female 99 and Under 14 42:17.8 2:50.8 14 1:32:05.7 1:45.4 15 1:22:38.2 3:41:38.1
15 Elizabeth Armstrong Stillwater OK 639 25 F 15 Female 99 and Under 13 38:50.1 3:32.3 15 1:32:15.5 3:18.7 16 1:25:30.7 3:43:27.6
16 Julie McElroy Stillwater OK 635 21 F 16 Female 99 and Under 1 19:26.2 25:39.8 16 1:35:27.1 2:05.2 14 1:22:11.8 3:44:50.3
Top  

Male Finishers

  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Name City Bib No USAT Age Gender Age Group Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 Chris Pietraszkiewicz San Antonio TX 631 21 M 1 Male 99 and Under 2 24:31.9 1:25.3 1 56:34.7 0:42.4 1 35:40.9 1:58:55.4
2 Rick Hawley Spring TX 613 21 M 2 Male 99 and Under 9 27:50.1   4 1:02:14.6   2 38:01.5 2:08:06.3
3 Zachary Henthorn The Woodlands TX 614 21 M 3 Male 99 and Under 1 23:57.6 1:34.5 5 1:02:18.3 0:42.2 4 39:59.4 2:08:32.1
4 Zachary McVey Austin TX 632 20 M 4 Male 99 and Under 8 27:35.6 1:30.9 3 1:01:26.9 0:46.3 3 39:22.3 2:10:42.2
5 Drake Duman Crowley TX 609 22 M 5 Male 99 and Under 5 26:11.1 1:30.0 2 59:05.0 0:52.8 6 44:15.3 2:11:54.4
6 Max Jarvie Houston TX 617 20 M 6 Male 99 and Under 6 26:19.3 1:34.5 6 1:04:22.6 0:44.3 5 42:16.7 2:15:17.6
7 Michael Orlando Austin TX 629 21 M 7 Male 99 and Under 18 35:51.9 1:54.3 8 1:06:21.9 0:55.0 7 47:08.8 2:32:12.1
8 Michael Greaves Fayetteville AR 606 19 M 8 Male 99 and Under 7 26:29.1 2:06.6 16 1:15:31.6 0:55.0 8 47:55.1 2:32:57.5
9 Kyle Polansky Southlake TX 630 22 M 9 Male 99 and Under 17 35:10.1 2:14.4 7 1:05:35.9 0:59.3 11 49:53.7 2:33:53.4
10 Ross Gideon Denton TX 640 23 M 10 Male 99 and Under 15 34:24.5 2:24.8 11 1:12:14.6 1:28.8 9 48:03.9 2:38:36.7
11 Evan Landez San Antonio TX 627 20 M 11 Male 99 and Under 16 34:47.2 1:50.1 12 1:13:00.1 1:13.8 10 48:36.2 2:39:27.6
12 Ivan Cisneros Brownsville TX 624 20 M 12 Male 99 and Under 13 30:18.4 2:38.8 14 1:14:03.4 1:30.7 12 51:48.7 2:40:20.2
13 Connor Parent San Antonio TX 625 20 M 13 Male 99 and Under 19 36:12.6 1:37.7 10 1:11:24.9 1:29.4 13 55:07.6 2:45:52.3
14 Cannon Woodbury Bryan TX 612 24 M 14 Male 99 and Under 4 26:07.5 2:24.3 19 1:21:33.5 2:36.1 17 58:50.3 2:51:31.9
15 John Terrell Converse TX 601 23 M 15 Male 99 and Under 20 37:42.8 5:13.1 9 1:10:11.2 3:22.9 16 57:51.6 2:54:21.8
16 Floyd Shumaker Stillwater OK 637 26 M 16 Male 99 and Under 14 32:07.3 4:07.9 20 1:21:52.1 1:16.2 14 55:32.2 2:54:55.9
17 Alik List Allen TX 604 23 M 17 Male 99 and Under 21 39:11.3 2:25.3 13 1:13:29.4 1:25.5 19 1:00:55.9 2:57:27.7
18 Jacob Stanosheck The Woodlands TX 605 22 M 18 Male 99 and Under 22 42:46.5 1:54.4 15 1:15:20.1 0:56.5 15 56:39.7 2:57:37.3
19 Sam Walker San Antonio TX 626 20 M 19 Male 99 and Under 3 25:54.4 2:27.4 18 1:21:10.2 1:46.8 20 1:07:09.3 2:58:28.2
20 Michael Bisping Helotes TX 623 24 M 20 Male 99 and Under 12 30:03.8 3:09.2 21 1:26:44.8 0:53.9 18 59:11.0 3:00:02.9
21 Erick Ovalle San Antonio TX 615 21 M 21 Male 99 and Under 11 29:27.6 2:37.0 17 1:20:32.7 1:30.4 22 1:15:39.9 3:09:47.8
22 Alexander Wilkins Hurst TX 636 21 M 22 Male 99 and Under 10 28:22.7 4:52.6 22 1:27:52.9 0:49.9 21 1:12:44.6 3:14:43.0