Briawrwood Invitational
JV A Boys
Timed by Bryn Mawr Racing Company
Belmont Plateau, Phila PA 09/16/2017 11:00 AM Weather: Partly Sunny, 76 degrees


Place No. Name Grade School Time Pace
1 4174 Paul Ghantous 11 LaSalle College Hi 17:51 5:46
2 4193 Thomas Price 12 LaSalle College Hi 18:16 5:54
3 4201 Matthew Zilligen 11 LaSalle College Hi 18:20 5:55
4 1549 Derek Sacks 12 Cardinal O'Hara 18:21 5:56
5 1974 Andrew Gostovich 10 Haddonfield Mem. H 18:30 5:59
6 1934 Jonathan Sadanaga 10 Great Valley 18:37 6:01
7 4393 Davis Robertson 10 Packer Collegiate 18:40 6:02
8 4194 Griffin Pumilia 10 LaSalle College Hi 18:41 6:02
9 4378 Peter Cembalest 10 Packer Collegiate 18:48 6:04
10 4182 Jimmy Lombardi 12 LaSalle College Hi 18:50 6:05
11 1971 Grayson Fasolo 10 Haddonfield Mem. H 18:51 6:05
12 4119 Brian Walheim 11 Haverford Township 18:53 6:06
13 1588 Kyle McLean 10 Chaminade 18:56 6:07
14 4397 Carter Weaver 10 Packer Collegiate 19:00 6:08
15 1571 Nicholas Demeo 11 Chaminade 19:04 6:09
16 4141 Juan Palacios 11 Highland Reg HS 19:08 6:11
17 1968 Ryan Colflesh 11 Haddonfield Mem. H 19:10 6:11
18 4723 Ceazar Krysztofiak 12 William Tennent 19:12 6:12
19 4582 Nicholas Clark 10 The Lawrenceville 19:14 6:13
20 4604 Vishnu Rajakkan 10 The Lawrenceville 19:14 6:13
21 4137 Christian McCarville 12 Highland Reg HS 19:16 6:13
22 1975 Max Humes 12 Haddonfield Mem. H 19:21 6:15
23 4570 Webb Nims 11 South Lakes 19:21 6:15
24 1817 Brian Jonovich 10 Council Rock North 19:29 6:18
25 1844 Justin Dougherty 10 Delsea Reg. HS 19:31 6:18
26 4085 Ryan Bates 10 Haverford Township 19:35 6:19
27 4561 Alex Beckner 10 South Lakes 19:35 6:19
28 1808 Mike Bedard 12 Council Rock North 19:38 6:20
29 4196 Kellen Reiche 11 LaSalle College Hi 19:40 6:21
30 4567 Thomas Larow 10 South Lakes 19:40 6:21
31 4727 Dean Ricco 10 William Tennent 19:45 6:22
32 4572 Matthew Umbrell 10 South Lakes 19:46 6:23
33 4097 Andrew Donohue 11 Haverford Township 19:47 6:23
34 4225 Nick Morris 11 Lenape Reg. HS 19:48 6:24
35 4456 Matt Hale 11 Peddie School 19:49 6:24
36 4466 Dennis Zhang 10 Peddie School 19:50 6:24
37 4610 Eric Zhu 10 The Lawrenceville 19:51 6:25
38 4094 Teddy Delduca 10 Haverford Township 19:52 6:25
39 4569 Evan Luczko 11 South Lakes 19:54 6:25
40 4203 Roman Apostol 12 Lenape Reg. HS 19:58 6:27
41 4307 Pat O'Connell 12 Neshaminy 19:59 6:27
42 1538 Tom Andruzcko 12 Cardinal O'Hara 20:00 6:28
43 4222 Parker Leiby 12 Lenape Reg. HS 20:01 6:28
44 4581 Devankar Chhokra 11 The Lawrenceville 20:06 6:29
45 4143 William Samalonis 12 Highland Reg HS 20:07 6:30
46 1809 Pat Bierach 10 Council Rock North 20:09 6:30
47 4735 Israel Varela 10 William Tennent 20:10 6:31
48 4465 Chang Yan 10 Peddie School 20:11 6:31
49 1590 Owen Murphy 11 Chaminade 20:12 6:31
50 4595 Harrison Lee 11 The Lawrenceville 20:15 6:32
51 1595 Patrick Signorile 11 Chaminade 20:15 6:32
52 1573 Cole Dougherty 12 Chaminade 20:15 6:32
53 1911 Geoffrey Barratt 12 Great Valley 20:15 6:32
54 1983 Zachariah Murray 11 Haddonfield Mem. H 20:16 6:32
55 4223 Hunter Louie 12 Lenape Reg. HS 20:16 6:32
56 1927 Ryan May 11 Great Valley 20:18 6:33
57 4124 Tom Zukowski 11 Haverford Township 20:18 6:33
58 4394 Owen Shotts 10 Packer Collegiate 20:23 6:35
59 4382 Aidan Jelveh 10 Packer Collegiate 20:23 6:35
60 1575 Matthew Eaton 12 Chaminade 20:27 6:36
61 1912 Matt Boland 12 Great Valley 20:28 6:36
62 4571 Josh Umbrell 12 South Lakes 20:30 6:37
63 4736 Matthew Walters 12 William Tennent 20:30 6:37
64 4566 Jack Ingersoll 10 South Lakes 20:33 6:38
65 1969 John Dwyer 12 Haddonfield Mem. H 20:34 6:38
66 4109 Peter Martin 12 Haverford Township 20:35 6:39
67 4457 Ryan Hu 10 Peddie School 20:38 6:40
68 1466 Jason Gardner 12 Bridgewater-Rarita 20:42 6:41
69 4602 Chris Pedretti 11 The Lawrenceville 20:42 6:41
70 4314 Michael Tarapchak 11 Neshaminy 20:43 6:41
71 4209 Joe Cornaglia 12 Lenape Reg. HS 20:46 6:42
72 4213 Ethan Gaskill 10 Lenape Reg. HS 20:53 6:44
73 4144 Chris Swack 12 Highland Reg HS 20:54 6:45
74 4368 James Vizza 11 North Shore 20:56 6:46
75 4231 Ethan Stillman 10 Lenape Reg. HS 20:58 6:46
76 4303 Tim Hill 10 Neshaminy 21:02 6:47
77 1497 Tyler Russano 12 Bridgewater-Rarita 21:03 6:48
78 4577 Theo Bammi 10 The Lawrenceville 21:06 6:49
79 4729 Mike Sauler 10 William Tennent 21:06 6:49
80 4348 Elia Alberts 12 North Shore 21:10 6:50
81 4353 Eamon Esposito 10 North Shore 21:13 6:51
82 4592 Sankalp Kumar 12 The Lawrenceville 21:14 6:51
83 4004 Joe Canavatchel 10 Hasbrouck Hts. HS 21:14 6:51
84 1386 Logan Escobar 10 Averill Park 21:17 6:52
85 4632 Brendan Hughes 10 Twin Valley 21:17 6:52
86 4640 Zach Nichol 10 Twin Valley 21:22 6:54
87 1916 Ean Chasinoff 10 Great Valley 21:23 6:54
88 4381 Itamar Greenfield 11 Packer Collegiate 21:24 6:55
89 1508 Marchello Barile Camden Catholic 21:27 6:55
90 4007 Gangshar Lama 12 Hasbrouck Hts. HS 21:33 6:58
91 4009 Vicente Mejia-Torres 12 Hasbrouck Hts. HS 21:35 6:58
92 1296 Kevin Dennin 11 Abington 21:36 6:59
93 4715 Matt Christofas 10 William Tennent 21:39 6:59
94 4461 Cole Neely 12 Peddie School 21:40 7:00
95 1384 Alex Cooper 10 Averill Park 21:41 7:00
96 4354 Andrew Gerard 11 North Shore 21:43 7:01
97 1764 Ivan Burashnikov 12 Conestoga 21:44 7:01
98 1783 Mitchell Lamb 12 Conestoga 21:44 7:01
99 1942 Cj Stiles 11 Great Valley 21:48 7:02
100 4309 Asher Pileggi 10 Neshaminy 21:55 7:05
101 1449 Riky Bae 10 Bridgewater-Rarita 21:56 7:05
102 1799 Alex Stigall 11 Conestoga 21:56 7:05
103 1518 Joe Sawn Camden Catholic 22:01 7:06
104 4248 John Giordano 10 Malvern Prep 22:02 7:07
105 4297 Sam Bley 11 Neshaminy 22:03 7:07
106 1874 Alex Bendinelli 11 Episcopal Academy 22:08 7:09
107 1881 Kevin King 11 Episcopal Academy 22:09 7:09
108 4018 Adam Stavash 11 Hasbrouck Hts. HS 22:09 7:09
109 4095 Matt Diiorio 11 Haverford Township 22:10 7:09
110 1301 Patrick Magauran 10 Abington 22:13 7:10
111 4630 Ryan Givens 11 Twin Valley 22:16 7:11
112 1965 Will Buzzerd 12 Haddonfield Mem. H 22:20 7:12
113 1805 Tim Wu 12 Conestoga 22:20 7:13
114 1357 Mike Sansosti 11 Archbishop Curley 22:20 7:13
115 1519 Seo Seo Camden Catholic 22:21 7:13
116 4003 Nick Cali 11 Hasbrouck Hts. HS 22:23 7:14
117 4383 Alexi Judge 10 Packer Collegiate 22:23 7:14
118 1788 Alex Murphy 12 Conestoga 22:27 7:15
119 1854 Zachary Worley 10 Delsea Reg. HS 22:32 7:16
120 4464 Alan Wang 11 Peddie School 22:34 7:17
121 4625 Jared Amey 12 Twin Valley 22:37 7:18
122 1462 Evan Decone 11 Bridgewater-Rarita 22:38 7:18
123 4511 Derek Nam 11 Plymouth Whitemars 22:41 7:19
124 1593 John Reilly 11 Chaminade 22:42 7:20
125 1886 Reid Powers 10 Episcopal Academy 22:42 7:20
126 1336 Francis Bennett 10 Archbishop Curley 22:45 7:21
127 1458 Shane Chiovarou 12 Bridgewater-Rarita 22:47 7:21
128 1390 Gabriel Hildebrant 10 Averill Park 22:51 7:23
129 1520 Pete Stemetski Camden Catholic 22:52 7:23
130 1940 Nate Stahl 12 Great Valley 23:00 7:25
131 4364 Henry Purcell 10 North Shore 23:03 7:26
132 1666 Benjamin Moran 10 Cliffside Park HS 23:10 7:29
133 4642 Ethan Piekos 12 Twin Valley 23:26 7:34
134 1826 Dan Takacs 10 Council Rock North 23:30 7:35
135 4628 Kenny Buttery 10 Twin Valley 23:38 7:38
136 4514 William Stanczak 10 Plymouth Whitemars 23:40 7:38
137 4274 Sean Milligan 11 Msgr Bonner & Abp 23:40 7:38
138 1875 Winston Bickhardt 9 Episcopal Academy 23:56 7:44
139 4269 Mike Gross 9 Msgr Bonner & Abp 24:01 7:45
140 1765 Chase Dautrich 11 Conestoga 24:09 7:48
141 1394 Tristan McCoy 12 Averill Park 24:21 7:52
142 1761 Simon Bodek 11 Conestoga 24:24 7:52
143 4253 Augie McEvoy 7 Malvern Prep 24:40 7:58
144 4692 Gabriel Renninger 10 West Deptford HS 24:41 7:58
145 4503 Eric Dinofa 10 Plymouth Whitemars 24:51 8:01
146 4501 Samuel Chapin 10 Plymouth Whitemars 24:51 8:01
147 1516 John Marino Camden Catholic 24:54 8:02
148 4015 Justin Perez 10 Hasbrouck Hts. HS 24:58 8:04
149 1517 Breaden McHugh Camden Catholic 25:04 8:06
150 1882 Kevin Li 11 Episcopal Academy 25:41 8:17
151 4740 Jerry Yang Malvern Prep 25:58 8:23
152 4249 Devon Greaves 10 Malvern Prep 25:58 8:23
153 1271 Alec Ortiz 10 A P Schalick HS 26:13 8:28
154 1291 David Baker 10 Abington 26:30 8:33
155 1884 Aidan McMeekin 11 Episcopal Academy 26:58 8:42
156 4506 Mark Epstein 10 Plymouth Whitemars 27:16 8:48
157 1382 Anthony Augello 10 Averill Park 27:20 8:50
158 4008 Darien Martinez 12 Hasbrouck Hts. HS 27:48 8:58
159 1391 Roy-Jake Jacobson 9 Averill Park 27:57 9:01
160 4502 Jack Derfler 10 Plymouth Whitemars 28:04 9:04
161 4359 Nate Loring 10 North Shore 29:42 9:35
162 1704 Michael McCain 10 Collegium Charter 31:23 10:08
163 1670 Andrew Polanco 10 Cliffside Park HS 31:41 10:13
164 4256 Cruz Sigala 11 Malvern Prep 32:45 10:34
165 1705 Ethan Shihadeh 9 Collegium Charter 33:45 10:53
166 4254 David Niu 11 Malvern Prep 34:14 11:03
167 1698 Alonzo Allison 10 Collegium Charter 35:05 11:20
168 4690 Tyler Novak 10 West Deptford HS 36:10 11:40
169 4689 Zaviel Mestres 10 West Deptford HS 41:54 13:31