Wpial Section Meet

October 07, 2020


Gingerbread Man Running Company

Overall Finish List - Boys

Boy's Junior Varsity


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1310  Hunter Smathers       Indiana Area                            19:37.6  6:19/M        
    2      2   1253  Max Kaizer            Fox Chapel Area                         19:59.5  6:26/M        
    3      3   1239  Nathan Anderson       Fox Chapel Area                         20:09.9  6:29/M        
    4      4   1305  Tommy Kauffman        Indiana Area                            20:11.5  6:30/M        
    5      5   1335  Michael McGuire       Kiski Area                              20:12.2  6:30/M        
    6      6   1250  Brendan Gladwin       Fox Chapel Area                         20:15.6  6:31/M        
    7      7   1300  Kyle Christian        Indiana Area                            20:28.5  6:35/M        
    8      8   1409  Ethan Jones           Plum                                    20:32.5  6:37/M        
    9      9   1246  Rocco DiDomenico      Fox Chapel Area                         20:37.4  6:38/M        
   10     10   1251  Jordan Gwin           Fox Chapel Area                         20:37.5  6:38/M        
   11     11   1378  Prosper Gross         Pittburgh Central Catholic              20:38.8  6:39/M        
   12     12   1377  Aaron Grant           Pittburgh Central Catholic              20:46.5  6:41/M        
   13     13   1259  Jacques Moye          Fox Chapel Area                         20:49.1  6:42/M        
   14     14   1261  Ryan Napolitan        Fox Chapel Area                         20:56.6  6:44/M        
   15     15   1333  Hunter Heinack        Kiski Area                              20:58.5  6:45/M        
   16  (> 7)   1252  Rowan Gwin            Fox Chapel Area                         21:03.1  6:47/M        
   17  (> 7)   1248  Adam Ferris           Fox Chapel Area                         21:13.1  6:50/M        
   18     16   1334  Wyatt Krogh           Kiski Area                              21:15.3  6:51/M        
   19     17   1371  Xavier Cyrus          Pittburgh Central Catholic              21:16.4  6:51/M        
   20  (> 7)   1257  Nick Mascilli         Fox Chapel Area                         21:28.0  6:55/M        
   21  (> 7)   1241  Dylan Berman          Fox Chapel Area                         21:38.1  6:58/M        
   22     18   1424  Giustino Racchini     Plum                                    21:40.0  6:58/M        
   23     19   1331  Dakota Gold           Kiski Area                              21:40.0  6:58/M        
   24     20   1420  Jackson Newland       Plum                                    21:54.7  7:03/M        
   25     21   1412  Brandon Litzinger     Plum                                    22:04.6  7:06/M        
   26  (> 7)   1262  Tom Selwood           Fox Chapel Area                         22:09.4  7:08/M        
   27     22   1413  Tommie Marzina        Plum                                    22:17.5  7:11/M        
   28     23   1418  Gavin Monick          Plum                                    22:26.0  7:13/M        
   29     24   1375  Bobby Elder           Pittburgh Central Catholic              22:31.7  7:15/M        
   30  (> 7)   1266  Milo Wright           Fox Chapel Area                         22:41.3  7:18/M        
   31     25   1307  Allen Lockard         Indiana Area                            22:45.8  7:20/M        
   32  (> 7)   1265  Oscar Wentzel         Fox Chapel Area                         22:59.1  7:24/M        
   33     26   1411  Ryan Kmonk            Plum                                    23:04.0  7:25/M        
   34  (> 7)   1417  Ryan Milazzo          Plum                                    23:06.7  7:26/M        
   35  (> 7)   1430  Braeden Tronsberg     Plum                                    23:46.3  7:39/M        
   36     27   1308  Garrett Minnich       Indiana Area                            23:46.7  7:39/M        
   37     28   1385  Aidan Rockovich       Pittburgh Central Catholic              24:19.7  7:50/M        
   38  (> 7)   1256  Jack Lynch            Fox Chapel Area                         24:22.0  7:51/M        
   39  (> 7)   1407  Ethan Grindle         Plum                                    24:23.6  7:51/M        
   40  (> 7)   1408  Ryan Hartley          Plum                                    24:24.0  7:51/M        
   41     29   1299  Daniel Carpenter      Indiana Area                            24:33.4  7:54/M        
   42  (> 7)   1429  Stephen Thompson      Plum                                    25:36.6  8:15/M        
   43  (> 7)   1247  Owen Ellermeyer       Fox Chapel Area                         25:53.2  8:20/M        
   44     30   1304  Grant Gillham         Indiana Area                            26:32.1  8:32/M        
   45  (> 7)   1432  Ryan Wesolowski       Plum                                    26:57.6  8:41/M        
   46  (> 7)   1426  Josh Smith            Plum                                    27:09.3  8:44/M        
   47     31   1380  Jalen Hollins         Pittburgh Central Catholic              27:20.1  8:48/M        
   48  (> 7)   1428  Steven Stetzer        Plum                                    27:23.9  8:49/M        
   49  (> 7)   1242  Kenton Buchanon       Fox Chapel Area                         28:13.7  9:05/M        
   50  (> 7)   1431  Gregory Valotta       Plum                                    28:21.2  9:08/M        
   51     32   1337  Joshua Obringer       Kiski Area                              30:47.8  9:55/M